Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupujemy?


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajne :) tylko 450m i 6-osobowa kanapa ^^. Bylibyśmy chyba pionierami w takich inwestycjach.

Skoro Właściciel pisze, że ma zgodę na postawienie kanapy - to być może istnieje możliwość rozbudowy tej Trasy :confused:

Ciekawe jak tam wygląda to wszystko w realu - mógłby się ktoś wypowiedzieć kto tam był...ale jak na razie to nikt się nie przyznaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten ośrodek.Trasa tylko 450m - trochę mało.

Nie wiem czy to taki dochodowy biznes będzie,zwłaszcza jak rozwiną się mocniej Białka,Jurgów czy Rusin. :rolleyes:

Lepszą ofertą,choć trochę droższą,niewątpliwie jest Przyłęków,o ile jest jeszcze na sprzedaż.

Trasa o długości ok 1000m i dwie dodatkowe opcję zjazdu,które wydłużają jeszcze trasę. :rolleyes: Jak dla mnie można tam fajnie pojeździć i opłacałoby się tam postawić nawet krzesło 6 osobowe!No ale trochę modyfikacji trza by wykonać...

Kilka postów niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne :) tylko 450m i 6-osobowa kanapa ^^. Bylibyśmy chyba pionierami w takich inwestycjach.

Pionierami to już są Rzyki mają już taką, co prawda stoi nie używana i jest tylko niewiele dłuższa niż te 450m

Już widzę jak się złoży te 10 000 forowiczów na ten ośrodek i zapragnie pojeździć w ten sam dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionierami to już są Rzyki mają już taką, co prawda stoi nie używana i jest tylko niewiele dłuższa niż te 450m

prawda! i dlatego mówię, że dobrym pomysłem będzie odkupienie tej kanapy od tamtejszego inwestora :D bo za niedługo ona zardzewieje a jeszcze nawet pustych krzesełek nie woziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Właściciel pisze, że ma zgodę na postawienie kanapy - to być może istnieje możliwość rozbudowy tej Trasy :confused:

Bez tego nie ma szans na dobry biznes.Trza by jeszcze więcej opcji karnetów wprowadzić,bo to co jest nie przyniesie fortuny i nie przyciągnie potencjalnego klienta. :rolleyes:

Ciekawe jak tam wygląda to wszystko w realu - mógłby się ktoś wypowiedzieć kto tam był...ale jak na razie to nikt się nie przyznaje...

Najwidoczniej biznes tak dobrze się kręcił,że trudno znaleźć taką osobę... :D Pewnie wyjeżdża,bo nie ma co żreć... :eek: Po prostu nikt nie sprzedaję kury znoszącej złote jaja!No chyba,że znowu kura nam uciekła... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas kilku Poważnych Inwestorów :D :D :D

Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej byłoby Biznes ze względu na kasę przenieść bliżej środka Polski.

U mnie w Regionie - nie ma Kanap, ani karnetów (wyjątek Telegraf), wjazd Talerzykiem kosztuje 3 zł.

Sam jak jeżdżę u siebie to za każdym razem zostawiam na śniegu jakieś 70-100zł.

Jeśli chodzi o miejsce jakie moglibyśmy :) kupić - to jest takie, które mogłoby odzyskać świetność w tym Regionie i które moglibyśmy kupić pewnie za niewielkie pieniądze.

Jedyny minus to brak infrastruktury (stary wyciąg zniszczony, brak karczmy, wypożyczalni nart itd).

...ale mając te 2 miliony i dobre pomysły pod względem Biznesowym moglibyśmy w Regionie stworzyć naprawdę Drugą (po Bałtowie http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12260) maszynkę do robienia kasy.

Stawiając tu malutkie krzesło, a nie orczyk (jak w Regionie) mielibyśmy przewagę konkurencyjną.

Miejsce to - Stacja Narciarska Widełki.

http://www.widelki.yoyo.pl/kontakt.htm

Górka - jedna z dłuższych i bardziej nachylonych w Regionie - być może również z możliwością wydłużenia zjazdu?

http://www.widelki.yoyo.pl/oferta.htm

Przy długości 650m, różnica poziomów 104m. Średnie nachylenie 22%, szerokość 54m.

Co myślicie?

No chyba, że Stację w Centralnej Polsce potraktujemy jako tą Drugą, po inwestycji w Cichym? :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Wasze wyczucie sprawy,objawiające się w tonie listów-absurdalno-ironicznym.Macie rację,niżej podpisany w roli inwestora wyciągowego juz w życiu występował i wie,że jest to biznes wysokiego ryzyka-jak narkotyki czy handel żywym towarem,tylko z nieco mniejszymi profitami,wrogów wokół tez tyle samo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Wasze wyczucie sprawy,objawiające się w tonie listów-absurdalno-ironicznym.Macie rację,niżej podpisany w roli inwestora wyciągowego juz w życiu występował i wie,że jest to biznes wysokiego ryzyka-jak narkotyki czy handel żywym towarem,tylko z nieco mniejszymi profitami,wrogów wokół tez tyle samo...

To wynika tylko i wyłącznie z niskiej znajomości zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jakiejkolwiek czy to małej, czy średniej, o dużej nie wspominając:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Wasze wyczucie sprawy,objawiające się w tonie listów-absurdalno-ironicznym.Macie rację,niżej podpisany w roli inwestora wyciągowego juz w życiu występował i wie,że jest to biznes wysokiego ryzyka-jak narkotyki czy handel żywym towarem,tylko z nieco mniejszymi profitami,wrogów wokół tez tyle samo...

lski wyluzuj.

To, że Tobie się coś w życiu nie udało nie ma oznaczać, że innym - nawet absurdalne pomysły miałyby się nie powieść.

Na tym (wyciągowym), jak i na wielu innych rynkach - Wielu się udało.

Post na Forum - Kupujemy?

To tylko luźna dyskusja, zabawa.

...w życiu czasami bywa i tak, że z takiej zabawy jakaś idea się rodzi :)

cytat SB: To wynika tylko i wyłącznie z niskiej znajomości zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jakiejkolwiek czy to małej, czy średniej, o dużej nie wspominając.

SB wypowiadasz się tak naprawdę znając niewielu tych, którzy wypowiedzieli się w Tym wątku.

Wierz mi, że mógłbyś się zdziwić jeśli chodzi o ich doświadczenie w Biznesie.

Czytając Twoje zdanie poniżej, szczerze mówiąc poczułem się urażony.

No ale Ty jesteś Moderatorem Kontrowersyjnym, któremu wiele można było zarzucić...podobno? Do dzisiaj tego nie zauważyłem może - ale już się o tym przekonałem. Niestety.

Może jednak nie powinieneś nim być (Modem)? Mimo całej sympatii w stosunku do Twojej osoby.

Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje zdanie poniżej, szczerze mówiąc poczułem się urażony.

No to do dzieła, udowodnij mi i innym że nie mam racji, wyciąg do kupienia, sugerujesz że przedsiębiorczy, jak Ci się uda pierwszy będę Ci gratulował:cool:.

No ale Ty jesteś Moderatorem

A w pozostałych Twoich dywagacjach nie widzę związku, czy jestem, czy nie jestem, gdzie jestem.... i nie Tobie o tym decydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie eskalować tej Dyskusji.

Odpowiem Ci, jeśli nie widzisz związku - między Twoimi wypowiedziami (mnie uraziła tylko poniższa), a tym, gdzie jesteś - czyli Moderatorem.

Mi zwykłemu Forumowiczowi, marzy się by Moderator jego Ulubionego Forum, który jeśli chce się wypowiedzieć w jakiejś dyskusji (nawet tej, która wydaje mu się bzdurna) a ma coś do wniesienia (bez względu na jego poglądy w temacie) - powinien ważyć słowa.

Czyli jeśli ma przeświadczenie o swojej większej wiedzy, doświadczeniu np. w prowadzeniu firmy.

To zamiast wypowiedzi w stylu: To wynika tylko i wyłącznie z niskiej znajomości zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, jakiejkolwiek czy to małej, czy średniej, o dużej nie wspominając.

Powinien napisać np.: Słuchajcie: z biznesowego punktu widzenia, operacja taka, o której piszecie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem.

Wynika to z różnych problemów, na które możecie trafić prowadząc podobną działalność gospodarczą.

Po pierwsze - możecie trafić na problemy natury formalnej - czyli kłopoty z uzyskaniem różnego rodzaju pozwoleń i zezwoleń.

Po drugie - należałoby przygotować dobry biznes plan i sprawdzić jego założenia z naciskiem na pesymistyczną wersję zdarzeń, która może mieć miejsce.

Po trzecie - trzeba wziąć pod uwagę lokalne uwarunkowania. + i - takiego przedsięwzięcia i zagrożenia, które mogą towarzyszyć takiej inwestycji.

itd

Na końcu - jeśli Moderator taki posiadał by (tutaj jak najbardziej kompetentny jeśli chodzi o praktykę byłby Forumowicz leski@interia.pl gdyby chciał merytorycznie się wypowiedzieć) doświadczenie w temacie - napisałby w dwóch zdaniach, że to karkołomne według jego opinii przedsięwzięcie.

Teraz SB porównaj sobie dwa przykłady i związek z Moderacją.

Zanim podsumuję - przytoczę definicję Moderatora wg Wikipedii:

Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.

I tak - Twoja wypowiedź:

- po pierwsze mnie uraziła,

- po drugie jako Moderator wypowiedzią: A w pozostałych Twoich dywagacjach nie widzę związku, czy jestem, czy nie jestem, gdzie jestem.... i nie Tobie o tym decydować...

Stawiasz swoją Osobę ponad moją, co może stanowić źródło konfliktu (zadaniem Moderatora raczej jest powodowanie by dyskusja się toczyła bez względu na zamieszczone w poście opinie, a nie przerodziła się w konflikt).

Przykład podany przeze mnie - spowodowałby na pewno dalszą dyskusję, a nie ucięcie tematu, nerwy i Zaśmiecanie wątku.

Na koniec odniosę się jeszcze raz do Twoich ostatnich słów:

No to do dzieła, udowodnij mi i innym że nie mam racji, wyciąg do kupienia, sugerujesz że przedsiębiorczy, jak Ci się uda pierwszy będę Ci gratulował

Niczego Chłopie (bez urazy) nie muszę Ci udowadniać.

Moje Sukcesy zachowam dla siebie i najbliższych.

Drugie zdanie: A w pozostałych Twoich dywagacjach nie widzę związku, czy jestem, czy nie jestem, gdzie jestem.... i nie Tobie o tym decydować...

I całe szczęście - to problem JC, czyli Jacka.

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, nie wesołe tu czytam posty... szkoda.

temat zrobienia albo zmodernizowania wyciagu nie jest az tak cięzki, by temu nie podołać. W mojej rodzinie w latach 70- tych był wyciag na Stokach Romanki, niestety nie było problemu z pozwoleniem, ze zorganizowaniem kasy...problem był z miejscowymi, nie było wielkiego szału, nie była to kanapa tylko wyrwi rączka. Miesjsowi zwyczajnie zjedli włascicieli :( dziś jeden z właścicieli ma dość ważne inwestycje, zyje z wielu interesów, zaczynał od hot dogów ;) wcale nie miał wielkiego pojęcia o interesach, biznesch, urzedach ...

reasumując w zeszłą nd byłam w Przyłekowie;) Pomyslałm ze chciałabym taki biznes prowadzić, Przyłęków nie jest wielkim szałem - jakos nie widze tu kanapy 6 - os. ale... stok, gdyby był przygotowany to mysle ze da sie tu pojeździć, spotkałam kuzyna i te same mysli go naszły. jedziemy sobie orczykliem na górę, kuzyn smiał sie bo wiedział ze dsotałam transze z banku (mam budowę ) mówi wyłóż z reszta pomyslimy.

WSZYTKO MOZNA PRZEMYSLEĆ, JEST TO NA PRAWDĘ DOBRY BIZNES;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za stworzenie tego tematu. Można dyskutować mniej lub bardziej poważnie ale czasem z tej dyskusji wyrasta fajna inicjatywa i mocno będę kibicował osobom które by podjeły taki temat na poważnie a może również bym się przyłączył. Parę lat temu pewien znajomy również zaproponował stworzenie spółki akcyjnej w pewnej bardzo niszowej branży przemysłowej i prosił o wejście w akcje, wielu mu kręciło kółeczka na czole ale było kilkanaście osób które weszły w akcje , jedni po kilka , inni po kilkaset akcji. Ta spółka trwała ponad 10 lat, były lata gdzie otrzymywaliśmy niezłe dywidendy / które dawno przerosły nasze wkłady /, w ubiegłym roku sprzedaliśmy ją. I moim zdaniem taka inicjatywa może się powieść ale musi byc czytelnie rozpisana i chyba nie wyciąg jest najważniejszy ale stok i możliwość inwestycji na nim / zezwolenia, ekoterro...ści, itp. Z pewnością pod skrzydłami SKIONLINE.PL łatwiej można by zainteresować jakąś gminę np do wniesienia aportem gruntu , lub innych działań.

Życzę z całego serca aby kiedyś się coś takiego stworzyło, mnie bardziej by się marzyło np w Beskidach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śmiem twierdzić że nawet jak już by były wszystkie pozwolenia na budowę, była by zgoda od sąsiadów (wielce wątpliwe), była by zawiązana spółka itd. to po jakimś czasie, prawdopodobnie tak w połowie inwestycji zapukał by do zarządu posłaniec z przesyłką pocztową od Stowarzyszenia Istot Myślących że w pobliżu inwestycji są miejsca lęgowe i godowe Pierdzigłośnika Dupowielkiego (Ecologus Ciulus) i Stowarzyszenie żąda by przerwać tę szkodliwą inwestycję dla środowiska naturalnego i narodowego dziedzictwa kulturowego. I piękny sen zamienia się w koszmar.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śmiem twierdzić że nawet jak już by były wszystkie pozwolenia na budowę, była by zgoda od sąsiadów (wielce wątpliwe), była by zawiązana spółka itd. to po jakimś czasie, prawdopodobnie tak w połowie inwestycji zapukał by do zarządu posłaniec z przesyłką pocztową od Stowarzyszenia Istot Myślących że w pobliżu inwestycji są miejsca lęgowe i godowe Pierdzigłośnika Dupowielkiego (Ecologus Ciulus) i Stowarzyszenie żąda by przerwać tę szkodliwą inwestycję dla środowiska naturalnego i narodowego dziedzictwa kulturowego. I piękny sen zamienia się w koszmar.

I niestety muszę się z RACEMANEM w 100% zgodzić, kasę na ten wyciąg można zebrać w miesiąc, ale na zezwoleniach można osiwieć i zejść na zawał w tydzień.

Ale nadal wierzę że znadzie się nawiedzony GURU i nas pociągnie za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się zabawnie od znalezionego linku marboru,a dalej jak zawsze w takich mało znaczących wątkach /tort weselny,ciężarne na nartach itd.../ :Nie wiem czemu wysypujemy się na takich luźnych tematach:confused:,ale to już staje się tradycją:eek:

Marboru ma rację i trudno się nie zgodzić,jeśli chodzi o cytowaną definicję "moderatora" i dalszej wypowiedzi dotyczącej biznesu.Sławek jako moderator nie jest wzorem do naśladowania,o czym już wcześniej pisałem,ale kiedyś a dziś to znaczna poprawa .Sławek to troszkę taki dr.House naszego Forum,coś powie i dotkliwie ,ale z czasem idzie się przyzywczaić:D,nie robi to w sposób specjalny w stosunku do Userów,ten Typ tak ma .Marboru miałem nadzieję,że chociaż wirtualnie wyczułeś Jego wypowiedzi:p,nie mają one chęci wywołania awantury,a jako użytkownik forum ma w dalszym ciągu do Swojej wypowiedzi.Mogłeś poczuć się urażony,ale ja bym tak nie odbierał,ponieważ swoją wypowiedź kierował ogólnie ,a nie wyłącznie do Twojej Osoby .Oczywiście szanuję Twoje zdanie,ale myślę,że większość problemów się rodzi z tego,że zbyt wszystko bierzemy dosadnie:rolleyes:.Ja też mialem tą bolączkę,ale dziś poprzez pryzmat zabawy i humoru odbieram to forum znacznie inaczej .Nie chcę zabierać zdania o Waszych biznesach i sukcesach,ja mam biznes pewny:p-ale zdrowia życzę KAŻDEMU:rolleyes:.Myślę,że ta potyczka nie będzie miała wpływu na Twoją aktywność,a SB przemyśli zarzuty do swojej Osoby i ten okres odwilży,zamieni się w gorącą "zimową" sympatię.

PS.jeśli chodzi o inwestycję w Cichym,myślę,że gdzieś jest haczyk:D,albo w gruntach,albo konkurencji.Miejsce położenia w tym przypadku nie jest jego atutem,a chyba powodem sprzedaży-wpływ konkurencji.Ale to miejsce co znalazłeś w okolicy jest bardziej zachęcające,ale nie potrzeba 10.000 akcjonariuszy,ale góra 10 udziałowców:rolleyes:Można przemyśleć w jakiej formie się zawiązać/spólka z.00,sc lub inne/,przemyśleć inwestycje,możliwości kredytowe itd,ba fundusze europejskie.W tej okoicy ryzyko jest mniejsze,a potrzeba rozwoju regionu i infrastruktury narciarskiej jak najbardziej wskazana.Ciche-a Małe Ciche to już na wstępie daje przegraną:mad:

Wyluzujcie Chłopy,Biznesmenii !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ze SB, będziemy mieli sposobność się poznać - wtedy z pewnością się dogadamy.

A jak się nie dogadamy, być może pod tym Nosalem - to po Nosalach ;) i sprawa się po Góralsku wyjaśni ;):)

Myślę,ze na spokojnie:DTrzeba pamiętać ,że czasmi ważne jest umiejętność sprzedania się w mediach,interniecie również:cool:Sławek jest zupełnie innym człowiekiem jak ,co niektórzy sobie wyobrażają;),ale się nie dziwię,ja też byłem w szoku:rolleyes::D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...