Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najbardziej przereklamowane ośrodki narciarskie


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem, obejrzałem (kilka fotek) na wp.pl dosyć ciekawy temat - a mianowicie: Najbardziej przereklamowane ośrodki narciarskie

Oto cały artykuł:

Co uprzykrza wymarzony urlop narciarza? Najczęściej są to niekończące się kolejki, tłumy i astronomicznie wysokie ceny. Przedstawiamy kilka kurortów narciarskich, których lepiej unikać, by nie zepsuć sobie wyjazdu.

1.Chamonix, Francja

Chamonix leży u podnóża Mont-Blanc, na wysokości 1050 m n.p.m. Ośrodek co roku przyciąga rzesze turystów, przez co niestety na stokach jest dość tłoczno, szczególnie w lutym, gdy we Francji trwają ferie zimowe. W tym czasie na pewno odczekamy swoje w kolejce do skibusów, wyciągów czy nawet baru.

2.Valluga, St Anton, Austria

St. Anton jest prestiżowym ośrodkiem narciarskim położonym w Austrii. Najdłuższą trasą, a zarazem jedną z bardziej niebezpiecznych jest Valluga. By móc swobodnie dotrzeć na stok, niestety trzeba wstać bardzo wcześnie rano. Jeśli jednak lubimy pospać musimy nastawić się na długie kolejki i tłok.

3. Campitello, Włochy

Campitello jest dość popularnym ośrodkiem położonym w regionie Val di Fassa, na wysokości 1440 m n.p.m. Trasy narciarskie są tu dobrze przygotowane, jednak sporym minusem jest ich mała powierzchnia.

4. Zakopane, Polska

To najpopularniejszy polski ośrodek. Co roku zjeżdżają tu tłumy turystów. Ze szczytu Kasprowego prowadzą dwie trasy narciarskie. Pierwsza do Hali Gąsienicowej spełnia wymagania FIS, a korzystający z niej narciarze mają do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkową o przepustowości 2400 os/h. Druga trasa prowadzi do Hali Goryczkowej. Niestety na zimową stolicę Polski narzeka większość naszych Internautów. Główne minusy to ceny, tłok i ogromne kolejki.

5. Val d'Isère, Francja

Ośrodek co roku cieszy się ogromną popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów. Miejscowość położona jest na wysokości 1850 metrów i oferuje 2 snowparki oraz ponad 300 km tras zjazdowych na wysokościach od 1650 m do 3450 m. Według Le Berton’a i Matt’a Barr’a, autorów przewodnika Wydawnictwa National Geographic "Europa dla narciarzy", kurort należy do najbardziej zatłoczonych na Starym Kontynencie. Oprócz wspaniałych warunków czekają tu na nas długie kolejki.

6. Levi, Finlandia

Levi to jeden z największych i najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Finlandii. Niestety jedyne co ma do zaoferowanie to urokliwe widoki. Dla zaawansowanych narciarzy jest mało atrakcyjnym kurortem.

Źródło: wp.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Możemy z powyższym zgodzić się, bądź nie...ale z pewnością każdy z nas chciałby odwiedzić wymienione powyżej pozycje, miejscowości, w których nie był...

...ja z powyższych byłem tylko w dwóch...

Zakopane :D - tu zgodzę się z wp...

Campitello - tu bym się nie zgodził...aczkolwiek tą miejscowość odwiedziłem przed Sezonem...

Jeśli chodzi o moją opinię - to w przypadku Polski, jako przereklamowane miejsce - tu się mogę komuś narazić - wymienię Białkę Tatrzańską i Kotelnicę...

Ciekawe jakie będą Wasze opinie w tym temacie, jakie Ośrodki dorzucicie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy z powyższym zgodzić się, bądź nie...ale z pewnością każdy z nas chciałby odwiedzić wymienione powyżej pozycje, miejscowości, w których nie był...

...ja z powyższych byłem tylko w dwóch...

Zakopane :D - tu zgodzę się z wp...

Campitello - tu bym się nie zgodził...aczkolwiek tą miejscowość odwiedziłem przed Sezonem...

Jeśli chodzi o moją opinię - to w przypadku Polski, jako przereklamowane miejsce - tu się mogę komuś narazić - wymienię Białkę Tatrzańską i Kotelnicę...

Ciekawe jakie będą Wasze opinie w tym temacie, jakie Ośrodki dorzucicie?

Zakopane - nie kopie się leżącego :D

Ja dorzucił bym Kaprun -uwielbiane przez rodaków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie drugi taki ośrodek w Polsce jak Kotelnica ;) Nawet w Alpach można czasem postać w kolejce. Trzeba wiedzieć kiedy i gdzie jechać by sobie pojeździć. Przykłady można wymieniać z Polski, Słowacji z alp itd.

Amantów białego szaleństwa jest coraz więcej. Szkoda, że nie widzą tego nasze władze i rzucają pod nogi kłody tym, co chcą ośrodki unowocześniać i powiększać.

Chyba nie istnieje ośrodek, który ma nowoczesną infrastrukturę, piękne i szerokie trasy oraz puste stoki cały zimowy sezon. Bo jedno bez drugiego istnieć nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lista. Ja osobiście zawiodłem się na Cortinie. Widoki piękne, trasy też. Ale nie wiem czy powinna być ona tak rozchwytywana. Szczególnie , że nie ma jakiś specjalnych znaków by dojechać pod wyciąg. Parking pod wyciągiem na Tofane też nie przyciąga ludzi. Parkują oni jak chcą , w każdym miejscu , obok busów. Aż ciężko znaleźć wolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem "przereklamowane" to jakies glupie slowo, co to wlasciwie znaczy? moze chodzi o "niezaslugujace na taka popularnosc jaka ma"? ... i jeszcze do tego Chamonix na pierwszym miejscu, mysle ze napisal to ktos kto tam nie byl albo nie wiedzial po co tam jedzie :D

:cool:chyba Jarku oba są złe:confused:

Przecież o takim zakopanym nie można powiedzieć że jest przereklamowane, bo się nie reklamuje/promuje, a obłożenie 100% okrągły rok:eek:. Można na pewno powiedzieć o Zakopanym że to ewenement na skalę światową:D.

Mnie jeśli chodzi o ośrodki narciarskie przereklamowane przychodzi do głowy SICHGL, przy czym nie można jednocześnie czy zamiennie stwierdzić że to ośrodek nie zasługujący na taką popularność, bo wszystko jest ok(trasy/infrastruktura), tylko te tłumy:mad:, od początku do końca sezonu pełne obłożenie:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to moze ktos sie pokusi o definicje slowa "przereklamowane" bo moim zdaniem to slowo jest roznie interpretowane a dla mnie jak juz pisalem glupie :D i dla tego nie uzywam go

ja to odbieram tak, że użytkownicy - doświadczeni narciarze, zawiedli się w jakimś tam stopniu lub spodziewali się o wiele więcej po danej miejscówce, która została wcześniej przedstawiona im (za pomocą dostępnych źródeł informacji) w sposób niezgodny ze stanem faktycznym.

Czyli cały pr i otoczka robiona przez właścicieli ośrodków w celu przyciągnięcia turystów, lub informacje od osób będących laikami w danym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może słowo rozczarowujące pasuje nieco bardziej ...

może - jak sugeruje Ziom - ktoś się naoglądał i naczytał " ochów" i " achów" , a konfrontacja z rzeczywistością przyniosła westchnienie " fajnie, fajnie - ale szału ni ma "...

często nasze wyobrażenia przerastają stan faktyczny

Edytowane przez mała_mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to odbieram tak, że użytkownicy - doświadczeni narciarze, zawiedli się w jakimś tam stopniu lub spodziewali się o wiele więcej po danej miejscówce, która została wcześniej przedstawiona im (za pomocą dostępnych źródeł informacji) w sposób niezgodny ze stanem faktycznym.

Czyli cały pr i otoczka robiona przez właścicieli ośrodków w celu przyciągnięcia turystów, lub informacje od osób będących laikami w danym temacie.

może słowo rozczarowujące pasuje nieco bardziej ...

może - jak sugeruje Ziom - ktoś się naoglądał i naczytał " ochów" i " achów" , a konfrontacja z rzeczywistością przyniosła westchnienie " fajnie, fajnie - ale szału ni ma "...

często nasze wyobrażenia przerastają stan faktyczny

... jezeli tak przyjmiemy definicje to ranking z wp.pl zacytowany w pierwszym poscie jest kompletnie bez sensu, no bo trudno nazwac rozczarowaniem to ze natrafimy na tlumy i drozyzne w Zakopanem skoro wspominajac to miejsce zawsze sie o tym mowi wiec chyba nie ma w Polsce nikogo kto bylby zdziwiony (rozczarowany) tym faktem. Na marginesie to ten raport tak czy siak jest bez sensu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie to ten raport tak czy siak jest bez sensu :D

Jarek, narażasz się:eek:, twierdzisz że WP napisało nie prawdę;)

Myślę że pomału można by skrytykować każdy ośrodek, przytoczę tu taki zacny cytat:

Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. Co dlo ciebie dobre, to dlo mnie złe. Co dlo mnie dobre, dlo ciebie złe. Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, narażasz się:eek:, twierdzisz że WP napisało nie prawdę;)

SB - każdy ma prawo do swojej oceny, Ośrodków Narciarskich, Ofert Biur Podróży...można się z tym zgodzić, bądź nie.

Kontrowersyjny artykuł stanowi doskonałą okazję do wymiany poglądów, dyskusji.

Można się zgadzać, lub nie.

Ale używanie słowa: "nieprawda" jest poważnym zarzutem i należałoby ważyć słowa.

Dla mnie osobiście: prawda, nieprawda jest czymś czarnym, bądź białym gdzie nie ma miejsca na dyskusję...

W tym temacie miejsce na dyskusję jest. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo rozumiem,czemu miał służyć ten ranking i czym kierował się autor artykułu umieszczając te właśnie stacje.Dla mnie to zwykłe bicie piany.Dostał gość temat to musiał coś narzezbić.Na pewno te przemyślenia nie powstały z autopsji tylko zostały zerżnięte z jakiś innych opracowań i przedstawiają jak dla mnie gówniana wartość. Sam wiem jakie ośrodki mi pasują a jakich będę się wystrzegał.A te które ja lubię innym mogą nie odpowiadać,bo każdy ma prawo spędzać czas tak jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu do czynienia z uogulnieniami i subiektywnym odbiorem. Moja lista osobista w tym aspekcie:

1/ Ośrodki Topowe - Val Gardena - tłok, rozjechane trasy, duzo jazdy po kiepskich łacznikach i podróżnictwa, najlepsze trasy schodzą w najbardziej zatłoczone miejsca sporo starych i wolnych wyciagów do tego połączonych historycznie a nie pragmatycznie.

2/ Ośrodki II liga - Kaprun - wiadomo; ale juz wspomniane Zeel am See jest ok i nie było źle bo cudów tam nie oczekiwałem

3/ III liga - Chopok - tłok, przy wietrze zamykaja wyższe wyciagi i nie ma po czym jeździć a tłok i kolejki robią sie tragiczne, cena do jakości bardzo wysoka,

4/ IV liga - Rokitnica Czechy - strata czasu i pieniędzy, kiepskie trasy, dużo ludzi, zabytkowe wyciągi, mało knajp i ich słaby poziom, można wpaść w depresję z powodu przesytu holenderskim.

O krajowych nie piszę bo nie ma o czym ale moi ulubieńcy to z zabytków co pręzą klatę to Pilsko a z nuworyszy Jaworzyna Krynicka - nagroda specjalna za parkingi i dla Straży Miejskiej:D

A Zakopane - przecież to nie jest ośrodek narciarski więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo rozumiem,czemu miał służyć ten ranking i czym kierował się autor artykułu umieszczając te właśnie stacje.Dla mnie to zwykłe bicie piany.Dostał gość temat to musiał coś narzezbić.Na pewno te przemyślenia nie powstały z autopsji tylko zostały zerżnięte z jakiś innych opracowań i przedstawiają jak dla mnie gówniana wartość. Sam wiem jakie ośrodki mi pasują a jakich będę się wystrzegał.A te które ja lubię innym mogą nie odpowiadać,bo każdy ma prawo spędzać czas tak jak lubi.

padło przed chwilą takie stwierdzenie - że taki ranking to POWÓD do dyskusji - od tego ( dyskusji ) są np. fora - lub spotkania przy piwie - a jako ze przy piwie ciężko jest nara wszystkich zebrać - dyskusja odbywa się tu...

co do rankingów- dalej - wszystkie - jakiekolwiek by one nie były są SUBIEKTYWNE - czy to wybór najpiękniejszej Polski ( np konkurs Miss Polski ), czy samochodu roku, czy wydarzenia sportowego - każdy ma swoich faworytów i przegranych. Generalnie ilu ludzi na świecie - tyle zdań i opinii ...

więc myślę ze zamiast rozdrabniania się nad "gównianą " wartością - może lepiej skupić się nad konstruktywną oceną, krytyką i pochwałą miejsc znanych z autopsji ... i potraktować jakie artykuły jako wyjściową do ciekawej i rzetelnej dyskusji ..

...wówczas może panowie redaktorzy szukając materiałów do przeróżnych rankingów będą zaczerpywać ( tak się pisze?? ) - czerpać - informacje ze stron opiniotwórczych ( gdzie ludzie znają temat ) takie jak to forum właśnie - przecież śmigają tu pasjonaci nart, którzy na te tematy mają wiele interesującego i mądrego do powiedzenia....

----------------------------

ja niedawno bo 3 sezony temu zaczęłam swoją przygodę z deskami i jak to ktoś może powiedzieć " w d*** byłam i g***** widziałam " - wiec mogę wypowiedzieć się nt miejsc przeze mnie odwiedzonych - a tych na powyższej liście nie ma....

Edytowane przez mała_mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze do tego Chamonix na pierwszym miejscu, mysle ze napisal to ktos kto tam nie byl albo nie wiedzial po co tam jedzie :D

Jarek, tu się z Tobą w pewien sposób zgodzę. Tzn. jeżeli chodzi o jazdę na przygotowanych stokach to Chamonix jest średnie, bardzo średnie, ale... jeżeli ktoś chce zakosztować jazdy po nieprzygotowanych stokach, to jedna z najlepszych miejscówek na świecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło przed chwilą takie stwierdzenie - że taki ranking to POWÓD do dyskusji - od tego ( dyskusji ) są np. fora - lub spotkania przy piwie - a jako ze przy piwie ciężko jest nara wszystkich zebrać - dyskusja odbywa się tu...

co do rankingów- dalej - wszystkie - jakiekolwiek by one nie były są SUBIEKTYWNE - czy to wybór najpiękniejszej Polski ( np konkurs Miss Polski ), czy samochodu roku, czy wydarzenia sportowego - każdy ma swoich faworytów i przegranych. Generalnie ilu ludzi na świecie - tyle zdań i opinii ...

więc myślę ze zamiast rozdrabniania się nad "gównianą " wartością - może lepiej skupić się nad konstruktywną oceną, krytyką i pochwałą miejsc znanych z autopsji ... i potraktować jakie artykuły jako wyjściową do ciekawej i rzetelnej dyskusji ..

...wówczas może panowie redaktorzy szukając materiałów do przeróżnych rankingów będą zaczerpywać ( tak się pisze?? ) - czerpać - informacje ze stron opiniotwórczych ( gdzie ludzie znają temat ) takie jak to forum właśnie - przecież śmigają tu pasjonaci nart, którzy na te tematy mają wiele interesującego i mądrego do powiedzenia....

Zgadzam się prawie ze wszystkim, ponieważ nie widzę potrzeby rozwijania takiego tematu. Po pierwsze jak to już zostało wspomniane każdy kij ma 2 końce, a po drugie takich informacji jest masę już na forum. Jak się chce to można znaleźć bardzo dużo cennych relacji z ośrodków narciarskich i to z dokładnymi datami, kiedy jechać by się najeździć, często są nawet zdjęcia. Tylko trzeba temu poświęcić trochę czasu. Nawet jak by każdy tutaj zaczął wypisywać wszelkie refleksje na ten temat, do tego dołożymy troszkę kłótni to wyjdzie z tego nieczytelny tasiemiec. I można ze spokojem stwierdzić, że 99% świeżaków stworzy nowy temat i poprosi by mu wszystko podano na tacy, bo poszukać to już zbyt trudno. Tym bardziej taki redaktor pracujący w pospolitej gazecie, nie będzie się przykładał do roboty, gdyż zapewne wypłatę w redakcji ma stałą, a nie uwarunkowaną rzetelnością artykułu.

Bardzo dobrym krokiem w tą stronę jest możliwość opisania warunków panujących w komentarzach pod jej opisem i za to brawa dla administracji, jeszcze tylko bym to bardziej uwidocznił (i może rozszerzył dodatkowe informacje). Niektórzy bardzo ładnie relacjonują swoje wyprawy, dzięki czemu patrząc na daty można ocenić kiedy i gdzie jechać, no i czego się można spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, tu się z Tobą w pewien sposób zgodzę. Tzn. jeżeli chodzi o jazdę na przygotowanych stokach to Chamonix jest średnie, bardzo średnie, ale... jeżeli ktoś chce zakosztować jazdy po nieprzygotowanych stokach, to jedna z najlepszych miejscówek na świecie!

hmmm to bardzo ciekawe...teraz to juz sama nie wiem co sadzić, mam w palnach jechac w okolicy kwietnia,zwyczajnie w ciemno, bez ustalenia kwatery, bardzo mi sie miejsce spodobało, te przejscie jak kolejka pojedziesz i kilknascie metrów trzeba z buta do trasy przejść....a tam z 500m w dół pionowa prawie sciana:) czytam Twoje literki, jakoś nie wierzę:confused: przepraszam, ale tu jestem na prawde zaskoczona. Słyszałm opinie 4 instruktorów, widziałam zdjecia mojej rodziny która tam była i jakoś, tak źle to nie wyglada. Czy mozesz rozwinąc temat? bardzo długo na ten wyjazd sie zbierało...moze zwyczajnie warto przepuscic to tu jak mówi johnny_narciarz w skansenach:rolleyes: jakby nie patrzec zima i tu w Polsce zawitała, wiec za te pieniadze na sezon to po byku starczy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...