Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les 3 vallees/2011


Rekomendowane odpowiedzi

Rossignol ty jak widmo (gdzies niby jesteś) , zrzuć czapkę niewidkę :D

Ja to już mam z głowy.

Masz szansę . Wszystkie znaki na niebie wskazują, ze sobota będzie spotkaniem dwuch facetów (Nika i Alfredooa). Dolącz do nas , damy wszystkim świadectwo , ze jesteś realnym bytem.

Chyba, ze jesteś faktycznie kotem który chodzi swoimi sciezkami ( i ma pazurki ;o)

Pozdrawiam i zapraszam chętnych do spotkania narciarskich "wyrobnikow".

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wierze, ze bedzie nas wiecej.

Co do niektorych co sie tak wysoko wywindowali z narciarska wiedza, ze

w obawie przed upadkiem /z piedestalu/ wiem, ze nie przyjada np Rossignol.

Niko kiji tez nie bede mial.

Dlugosc skorupy podam tel.

Bardzo żałuję, chyba, że macie jakiś patent na teleportację.

Miłej jazdy i uważajcie na siebie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 7/4

Witam!

Minął następny dzień nartowania wiosennego, przy temperaturze +7 stopni na 2500 m. Snieg ciężki, przewala się kilogramy ze strony na stronę. Jedynie powyżej 2800 m śnieg w miarę możliwy do jeżdżenia. A powrót do domu to osobna bajka. Trzeba wybierać trasy po których się da wrócić. Jeżeli ktoś się wybiera w 3V, to naprawdę niech się pośpieszy, bo naprawdę zostanie niewiele tras do jeżdżenia. Zdjęć dziś nie daję, bo bym się powtarzał z widoczkami.

Rossi, te zdjęcia robione w ramach tego programu SatSki, są bardzo małe jak widzisz. Mamy jeszcze z normalnego aparatu i jak zgram to wstawię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym pojechał tylko ile to kosztuje na osobę taki tydzień? Marek pisał że piwo na stoku 9 euro:confused::eek:. W Polsce karnet na cały dzień jest w tej cenie.

u mnie wychodzi taniej jak w Zakopcu, tyle że jedzie się troche dłużej

nocleg 80 ełro od osoby na tydzień, karnet 225, reszte zabierasz z kraju

a piwa nikt Tobie nie każe pić w knajpie z czerwonym dywanem bo jak pojedziesz 200m dalej na nartach to znajdziesz sklepik gdzie zgrzewka

26 piwek kosztuje 11 ełro- fakt że nie przyniesie jej kelner

apartamenty są ciasne i nie najczystsze ale po całym dniu jazdy i 20000m deniwelacji ma to niewielkie znaczenie

http://www.ski-france.com/accomodation_1546____14.html?pv=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym pojechał tylko ile to kosztuje na osobę taki tydzień? Marek pisał że piwo na stoku 9 euro:confused::eek:. W Polsce karnet na cały dzień jest w tej cenie.

Rossignol spróbuj jeden wyjazd obojetnie do którego kraju w alpy i juz nie bedziesz chciał jeździć w polsce:)

Taki wyjazd w zależności od wielu zmiennych wychodzi około 2500-3500 zł za tydzień od osoby, lecz dziennie przejedziesz około 50-60km na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz dziękuję za link.

Wind spróbuję może jeszcze w tym miesiącu podjechać do Austrii bo mam bliziutko.

Przy twojej ilosci wolnego czasu (pozazdrościć:)) to ja bym siedział wiecej w Austrii niż tutaj, na karnet sezonowy wydałbyś mniej niż na karnety tutaj, jakaś ekonomiczna miejscówka i dzieląc dni przez pół na nartach masz wyjeżdżone spokojnie dwa razy tyle w sezon, a jakośc i cała otoczka zupełnie bez porównania. No i możesz zaliczyć wszystkie sensowne osrodki w obrębie takiego karnetu czyli przy okazji zwiedzić kawałek kraju:) Polecam to rozwiązanie, mi sie w zeszłym roku udało 26 dni tak zaliczyc, w tym może do 20 dobiję jeszcze ale były problemy:mad:. Przy większej ilości wolnego czasu 30-40 dni to nie problem przez sezon. Tylko jeszcze jest jedna, tradycyjna bariera-kasa:D ale i to można jakoś ekonomicznie rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od "landu" czyli kraju, najtansza ( i najmniej ośrodkow) jest Karyntia-Ost Tirol, na jedną osobę dorosłą sezon czyli od października do 15.05 to chyba ok 450 euro, nieco droższy Salzburgland - coś koło 500, najdroższy Tyrol. Ale w tej cenie masz wszystkie (w Tyrolu prawie wszystkie) ośrodki w landzie włącznie z lodowcami. Karyntia wychodzi bardzo opłacalnie w pakietech rodzinnych czy łączonych dorosły+dziecko - ja za rodzinę 4os płaciłem 950 euro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena za karnet jest w miarę ok.

Przez te wszystkie lata wychodziło że wyjazdy lub wyloty robiłem w miesiącach letnich więc czasami Alpy miałem po drodze.

Jakoś nie przywiązywałem do tego wagi.Dla mnie nie ma zbytnio znaczenia jaki jest stok, ważne by był śnieg.

Przecież na 500 metrowym stoku też można nauczyć się dobrze jeździć.:)

Pojedz jeden raz i zobaczysz:) To jak przesiadka z malucha do porsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena za karnet jest w miarę ok.

Przez te wszystkie lata wychodziło że wyjazdy lub wyloty robiłem w miesiącach letnich więc czasami Alpy miałem po drodze.

Jakoś nie przywiązywałem do tego wagi.Dla mnie nie ma zbytnio znaczenia jaki jest stok, ważne by był śnieg.

Przecież na 500 metrowym stoku też można nauczyć się dobrze jeździć.:)

Nauczyć się można. Tylko jak dla mnie temat jest dużo szerszy i nie zamyka się na skrętach (zakrętach:D), technice jazdy i wszystkim co jest z tym związane. Tu dodatkowo dochodzi przestrzeń, możliwość "jazdy transowej" na kilkukilometrowych pustych trasach, zupełnie inna intensywność jazdy, widoki, klimaty, zmienność tras i możliwość poruszania się po tych całkowicie nieznanych, poznawania ich, możliwości jazdy pozatrasowej - w zasadzie dlugo możnaby wymieniać. Dla mnie to totalnie inna jakość i inne doznania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...