Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prywatyzacja PKL


JC

Rekomendowane odpowiedzi

"Prezydęt" to juz się wypowiadał, Obamie, o polowaniu!!! Po pierwsze, po co sprzedawać coś, co przynosi zyski? Rozumiem, że PKP potrzebuje kasy na inne przedsięwzięcia np. bardziej priorytetowe. Tylko że PKP pozbywajac się PKL pozbywa się stałych zysków zasilajacych jej kasę. Po drugie, a dlaczego Lasy Państwowe nie mogą prowadzić dodatkowego biznesu? Z reszta, juz prowadzą różnorodne przedsięwzięcia biznesowe, niekoniecznie związane z uprawą lasów i ich administracją. Czy kogo dziwi, że właściciel sklepu spożywczego rozszerza asortyment np. o skarpetki i rajstopy? Coś mi się wydaje, że w "gosPOdarce" ( ho, ho, ho) planowej kolegów, PKL było juz komuś obiecane lub przypisane. Racjonalnie mysląc, ze słów "prezydęta" wynika, że tego nie można wykluczyć.

I ostateczna konstatacja, w sprawie gazociagu, gęba w ciuk, słowa nie powiedział! W sprawie kolejki co to warta jest tyle, co ze 20-30 m tego gazociagu, "prezydent" przemawia!!!! PS. zamiary psa łatwo poznać po uszach i ogonie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oto Polska! A dlaczego ja mam kupować coś, co poniekąd jest już moją własnością? PKP jest spółką skarbu państwa, czyli w jakiejś części jestem jej właścicielem jako polski obywatel. To samo dotyczy z resztą i TPN. Niby dobrowolnie, bo ze składki, ale dlaczego mam płacić? Taka prosta procedura ze szczytnymi hasłami "łapiącymi za serce" jest dość popularna (patrz W. Ork. Św. Pomocy- Służba Zdrowia). :eek:

Nie mniej jednak pieniędzy poszukałbym gdzie indziej, u innych "beneficjentów" też popularnej w naszym kraju procedury. Procedury wchodzenia w posiadanie bez płacenia w ogóle, bądż jedynie znikomej części rzeczywistej wartości. Złodziei, krętaczy i przestępców tu pomijam. Dla nich są organa ścigania i wymiar sprawiedliwości. Mam jednak na uwadze choćby wszystkich tych, którzy "kupili" za grosze zajmowane przez siebie mieszkania komunalne czy spółdzielcze. Ewidentny przekręt dający jednym nieuzasadnione korzyści i zubożający innych. O ile dobrze pamiętam, to PiS spowodował rozdawnictwo mieszkań spółdzielczych. Niech teraz zorganizuje akcję i zwróci się do "obdarowanych" o składkę na rzecz dobra narodowego, jakim ta kolejka jest!!! Może choć w minimalnym stopniu naprawi swój błąd rozdawnictwa cudzego mienia :smile:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają przeginać, najpierw 400 milionów na LOT, teraz na Kasprowy. Niech wszystko zbankrutuje jak biurwy nie potrafią zarządzać powierzonym im majątkiem. Przecież Ci wybitni fachowcy znajdą sobie bez problemu pracę mogąc opisać swoje osiągnięcia w cv. Pozdrowienia dla normalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to prawda, ale jednak coś jest nie halo. U mnie w mieście, w Warszawie widzę tylko budującę się nowe osiedla mieszkaniowe i nowe biurowce w miejscach gdzie kiedyś istniały zakłady przemysłowe i fabryki. Zakłady Kasprzaka, Unitra, Waryński. Podobnie jest w całej Polsce, my przestaliśmy produkować, teraz tylko sprzedajemy, kupujemy, prowadzimy outsourcingowe usługi. Coś jest nie tak. Jak długo można handlować, nie produkując nic.

Czyżby komuna, pomijając założenia ideologicznie nie była taka bez sensu?

Polak upodabnia się do wielkiego odbytu, który żre i wydala.

To nie jest moja rzeczywistość, może czasami wbrew logice warto zaryzykować i ratować idee?

To pytanie zostawiam pod rozwagę, nie samą ekonomią żyjemy.

Jest jeszcze wartość dodana - czasami ważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając krytyczne stanowisko wobec narodowej ściepy na kolejkę, jestem jednak zwolennikiem pozostawienia kolejki w "rękach" skarbu państwa. A dlaczego pozbywać się czegoś co przynosi zysk? Do tego sprawy własności gruntów pod kolejka i terenów narciarskich, mogą jedynie generować konflikty.

Ad. Buenos Aires. To nie u Ciebie się buduje. To budują w kraju który nazywa się Polska. Budują, bo np. maja zyski z handlu czy innej działalności, i zamiast płacić podatki nabywają grunty i budują. Nie wydaje mi się, żeby to co buduje się w Warszawie, było choćby w 20% własnością podmiotów o polskim rodowodzie. Tak więc patrzysz na Warszawę i mówisz, że to Twoje miasto, a tak nie jest. Może być tak, że składki emerytalne Polaków, Rumunów, Czechów, itd są lokowane przez fundusz w firmie kumpla prezesa tegoż funduszu, a kumpel buduje i daje sprawozdania jak to pomnaża pieniądze emerytów. Prezes funduszu zarobi, budujący zarobi, a jak potem będą trudności ze sprzedażą wybudowanych obiektów, konsekwencje poniosą ci, którzy wpłacali do tegoż funduszu. Ogólnie to, parafrazując zdanie o cukrze z filmowej komedii, coraz mniej jest Polski w Polsce. I gdyby to było tak jak w Niemczech, gdzie napiera napływowa siła robocza, nie byłoby tak żle. U nas napiera kapitał zawłaszczający wszystko to, co jest nerwem i podstawą istnienia naszej gospodarki. A "żont" jeszcze takie działania wspomaga. A jak pojawia się problem, np. przeniesienie produkcji Pandy do Włoch, nie ma nic do powiedzenia. Po prostu jest marionetką żyjącą z milionów Polaków których obciąża coraz wyższymi podatkami. Bez planów na przyszłość, bez kontroli znaczących i kluczowych działów gospodarki, bez wizji tego co się chce osiągnąć. Stąd te akcje radarowe, te in vitra, zwiazki homoseksualne, palipsy i inne gudłaje stanowiace ogłupiajace tematy zastępcze. A prawda jest taka. Utrzymać bezrobocie na poziomie nie mniejszym niż 10% aby wytworzyć w społeczeństwie strach przed jej utratą, i aby akceptowało żenująco niskie zarobki. Taki rezerwuar taniej siły roboczej przekłada się na ogromne i nieuzasadnione zyski kapitału. Bo czy sprawiedliwym jest przykręcenie sruby pracownikom i powiększenie swojego majatku o 28% w ciagu roku?!!! A do tego zapłacenie podatków od swoich dochodów w raju podatkowym, mimo, że jest się obywatelem polskim ( jakiej narodowości to pomijam, choć wydaje mi się że nie jest to bez znaczenia). Z nart przeszedłem na politykę, więc kończę i nie zanudzam. Dlatego żeby oderwać się od tego ku..stwa jeżdżę na nartach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja proponuję , żeby PiS zorganizował jeszcze ściepę na rzecz dofinansowania biletów dla korzystających z kolejki na KW , bo wtedy ruch w interesie będzie jak sk........

i będzie to taki biznesowy samograj:stupid:

Przecież wiadomo, że jedynie słusznym rozwiązaniem jest sprzedanie PKL za czapkę gruszek jakiemuś nowemu ambergoldowi (najlepiej zarejestrowanemu za granicą), żeby rodziny prominentów z PO mogły eksploatować Kasprowy Wierch jak własny folwark i "kręcić na nim lody" (jak to określała posłanka Sawicka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że jedynie słusznym rozwiązaniem jest sprzedanie PKL za czapkę gruszek jakiemuś nowemu ambergoldowi (najlepiej zarejestrowanemu za granicą), żeby rodziny prominentów z PO mogły eksploatować Kasprowy Wierch jak własny folwark i "kręcić na nim lody" (jak to określała posłanka Sawicka).

Łoł widzę, że kolega M_N się obudził z głębokiego snu:smile:

Zdaje się, że nasze forum jest sprawdzane pod kątem poprawności politycznej.

To tak dla przypomnienia:

"Cytat Zamieszczone przez M_N Zobacz posta

Czytam te komentarze i widzę, że nic tak nie boli i nie wywołuje takiej furii, jak prawda.

Komorowski postąpił "kulturalnie i taktownie" rozpoczynając czystkę jeszcze przed pochowaniem zwłok Prezydenta, ale "oszołomem" i "wariatem" jest ten, kto odważył się o tym głośno powiedzieć."

I odpowiedź nexcom-a

"No cóż P.Marku aby dyskutować trzeba mieć odwagę, jak Pan widzi nam jej nie brakuje - rozmawiamy z naszych dotychczasowych "odwiecznych" nicków i się tego nie wstydzimy - podobnie jak naszych poglądów . Pan Panie Marku po 1wsze nie przedstawił się na forum, profil mówiąc szczerze mało co mówi , wypadało by uzupełnić. Moje zdanie jest takie - jest Pan stałym bywalcem forum od dawna i pewnie ma nicka zarejestrowanego od dawna jednak bał się Pan polemiki i założył dziś jak widać 13.04 nowego nicka (na szybko) śmiem twierdzić że 2go a może kolejnego już i próbuje Pan podjudzać do pseudo dyskusji politycznej.

Nie damy się sprowokować ... "

Dodam, dla Pana informacji, że u nas bez zmian.

Pozdrawiam

PS: widać po ilości i częstotliwości postów Pana M_N, że jesteśmy jednak apolityczni. I tak trzymać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł widzę, że kolega M_N się obudził z głębokiego snu:smile:

Zdaje się, że nasze forum jest sprawdzane pod kątem poprawności politycznej.

To tak dla przypomnienia:

[...]

Ale w kwestii prywatyzacji PKL-u, a konkretnie tego co napisałem, czyli:

Przecież wiadomo, że jedynie słusznym rozwiązaniem jest sprzedanie PKL za czapkę gruszek jakiemuś nowemu ambergoldowi (najlepiej zarejestrowanemu za granicą), żeby rodziny prominentów z PO mogły eksploatować Kasprowy Wierch jak własny folwark i "kręcić na nim lody" (jak to określała posłanka Sawicka).

to kolega nic jakoś nie miał do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w kwestii prywatyzacji PKL-u, a konkretnie tego co napisałem, czyli:

to kolega nic jakoś nie miał do powiedzenia?

Nie śmiem nawet się silić na odpowiedź dla tak wybitnego adwersarza jakim zapewne jesteś.

Twój post ma taką wymowę, że w moim przypadku zamyka jeszcze nie zaczętą dyskusję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej pomysł, by społeczeństwo zrobiło 'ściepkę' na zakup 'państwowego' mocno traci Orwellem... by nie napisać, że szpitalem psychiatrycznym....

Przed wojna górale potrafili taką "sciepę" zrobic i oddać za darmo swoje grunty po budowę kolejki.

Najwyraźniej oni kwalifikowali się do szpitala psychiatrycznego.

Pozdrawiam

michał

Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wojna górale potrafili taką "sciepę" zrobic i oddać za darmo swoje grunty po budowę kolejki.

Najwyraźniej oni kwalifikowali się do szpitala psychiatrycznego.

Nie oni. Oni umozliwili wybudowanie tego urządzenia, bo rónież wtedy na cudzym terenie nie można było budowac.

Teraz ktoś by chciał byśmy kupowali m.in. ten teren i urządzenia jeszcze raz. I to kwalifikuje nas (a raczej pomysłodawce) do tegoż szpitala na intensywne leczenie.

Również pozdrawiam.

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oni. Oni umozliwili wybudowanie tego urządzenia, bo rónież wtedy na cudzym terenie nie można było budowac.

Górale twierdzą, że oddali za darmo, opublikowany swego czasu raport ABW na temat prywatyzacji PKL potwierdza to samo.

Byrcyn twierdzi, że jego dziadek za darmo oddał grunt pod budowę kolejki na Gubałówkę, więc i z Kasprowym zapewne było podobnie.

Teraz ktoś by chciał byśmy kupowali m.in. ten teren i urządzenia jeszcze raz.

Też uważam, że ten pomysł jest nietrafiony i nie ma żadnych szans powodzenia, natomiast koncepcja by przekazać kolejkę na Kasprowy w ręce TPN-u wydaje mi się najsensowniejsza ze złożonych do tej pory.

TPN będzie rzucał kłody pod nogi kolejce i narciarzom tak długo, jak długo jej operatorem będzie inny podmiot niż oni.

Jeśli finansowanie TPN-u będzie uzależnione od dochodów z kolejki, sytuacja się zasadniczo zmieni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górale twierdzą, że oddali za darmo, opublikowany swego czasu raport ABW na temat prywatyzacji PKL potwierdza to samo.

W takim razie pomysł wykupu składkowego jest nie tylko głupi ale i głęboko niemoralny.....

TPN będzie rzucał kłody pod nogi kolejce i narciarzom tak długo, jak długo jej operatorem będzie inny podmiot niż oni.

Wtedy ją zablokuje na amen. Po cholerę parkowi kolejka, żeby jakies turysty po górach plątały sie? ;)

Jeśli finansowanie TPN-u będzie uzależnione od dochodów z kolejki, sytuacja się zasadniczo zmieni.

Nie będzie, są na to ustawy. (Za)rząd sie wyżywi...

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to co buduje się w Warszawie, było choćby w 20% własnością podmiotów o polskim rodowodzie. Tak więc patrzysz na Warszawę i mówisz, że to Twoje miasto, a tak nie jest.

Chyba ta dziedzina gospodarki jest ci zupełnie obca skoro takie farmazony wypisujesz.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-deweloperow-Polscy-liderzy-to-czolowka-regionu-2528852.html

Tylko, nie pisz mi że mieszkania wybudowane przez tych deweloperów kupowane są za kredyty w zagranicznych bankach i w ogóle będzie koniec świata. Jak się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj. A zaoszczędzony czas poświęć na naprawiane świata - proponuję zacząć od jednej osoby.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomysł wykupu składkowego jest nie tylko głupi ale i głęboko niemoralny.....

Głęboko niemoralne jest sprzedawanie tego, co powstało dzięki darowiznom społeczeństwa.

Wtedy ją zablokuje na amen. Po cholerę parkowi kolejka, żeby jakies turysty po górach plątały sie? ;)

Jeśli zarządowi będzie brakować na wypłaty, to nie zablokuje.

Nie będzie, są na to ustawy. (Za)rząd sie wyżywi...

Żadna ustawa nie mówi o tym, że zarząd musi dostać tyle, ile tylko sobie zamarzy.

Częścią budżetu TPN-u byłyby wpływy z kolejki i jeśli TPN chce tę kasę dostać, to niech się postara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głęboko niemoralne jest sprzedawanie tego, co powstało dzięki darowiznom społeczeństwa.

No własnie..

Jeśli zarządowi będzie brakować na wypłaty, to nie zablokuje.

Żadna ustawa nie mówi o tym, że zarząd musi dostać tyle, ile tylko sobie zamarzy.

Częścią budżetu TPN-u byłyby wpływy z kolejki i jeśli TPN chce tę kasę dostać, to niech się postara.

I to jest tzw myślenie życzeniowe.....

Wiesz co będzie? - wystarczy popatrzec na strukture finansowania i wydatkow Parków a tatrzańskeigo w szczególnosci - poguglac to nie sa tajne dane.

TPN. Wlywy: ok 5,5 mln w tym budżetowe ok. 4,2mln z pozostałych 'niebudżetowych' połowa to wpływ z Narodowego Funduszu Ochrony środ. (czyli tez posrednio z budżetu). Reszta to bilety, dzierżawy, parkingi i inne drobne.

Wydatki - płace prawie 5 mln. i reszta drobne.

I takiej instytucji chcesz dać 'kurę znoszaca złote jajka'? Toż jedyne co tam umieją to wydawać. Wydadzą każde pieniadze jakie beda mieć, a na co? - wystarczy spojrzeć na strukturę wydatków... ;).

A 'kura' choc podrzynana bedzie znosić... taka juz jej specyfika - jest swieżo po modernizacji, nakladów pilnych nie ma, nie da sie tak spieprzyć tego interesu by był deficytowy.... choc jak sie postarać.... ?

W kazdym razie o inwestycjach i jakimkolwiek rozwoju narciarskiem KW mozemy wtedy zapomniec na wieki wiekow....

Pozdrawiam

michał

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"John", dziękuję za chamską radę. A o mieszkania mi nie chodziło. Buduje się nie tylko mieszkania. Aha, np. Fiat Poland, to w zestawieniach "Bankiera" będzie też że z Polski.

Oczywiscie. Masz tam przykład starej czeskiej firmy 'Skanska Reality'.... :biggrin:;)

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"John", dziękuję za chamską radę. A o mieszkania mi nie chodziło. Buduje się nie tylko mieszkania. Aha, np. Fiat Poland, to w zestawieniach "Bankiera" będzie też że z Polski.
To nie była rada. tym bardziej chamska. Od kilkudziesięciu lat ten kraj jest w "legalny" sposób rozkradany. Piszesz jak byś się wczoraj urodził. Zamiast tracić czas na lamenty na forum rób uczciwie pieniądze, tak by cię ten problem nie dotykał. Łatwo nie jest, ale jak ktoś sprytny to sobie daje radę i nie mówię tu o politykach złodziejaszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo wiem o polskiej polityce, i o polskich kombinacjach na roznych szczeblach. Wiem tylko ze to banda nieudacznikow ! Moj wyjazd do Trysil tylko to potwierdza jak bardzo jestesmy zhamowani czy ograniczeni. Jedna gorka o wysokosci 1000 metrow, a cala skandynawia odwiedza to zasrane mjejsce, i placi chora kase na kazdym kroku pobytu tam.

Wszedzie sie da, u nas jest zawszw COS !!! Jak nie gorale, to park to banda zielonych ! Zyjac w Szwecji patrze na to i smieje sie z tego, jak nam jeszcze daleko do cywilizacji :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez Bumer:

Nie wydaje mi się, żeby to co buduje się w Warszawie, było choćby w 20% własnością podmiotów o polskim rodowodzie.

Chyba ta dziedzina gospodarki jest ci zupełnie obca skoro takie farmazony wypisujesz.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-deweloperow-Polscy-liderzy-to-czolowka-regionu-2528852.html

Z tego co napisałeś dość jednoznacznie wynika, że nie odróżniasz właściciela (inwestora) od wykonawcy inwestycji.

Lista, do której link podałeś jest listą developerów, czyli firm, które realizują inwestycje, a nie listą inwestorów/właścicieli powstających nieruchomości!

I nawet jeśli w początkowym okresie developer występuje jednocześnie jako inwestor, to i tak w ostatecznym efekcie własność tych obiektów jest przenoszona na inne podmioty gospodarcze.

Rozumując w Twój sposób należałoby uznać, że chiński COVEC jest (a przynajmniej był) właścicielem dwóch odcinków autostrady A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...