Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czyrna - Solisko będzie czynne...


JC

Rekomendowane odpowiedzi

"Klejnoty" rodzinne całe ? :D. Często trafiałem na krótką linę na wyciągu na Małe Skrzyczne, najgorzej było przed górnym peronem (lina nośna wysoko i zagłębienie terenu).

Całe ,ale wisiałem jak na drążku z rękami podniesionymi w górę ,praktycznie w powietrzu ,nie wiem jak się utrzymałem tak z 5-8 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Golgotą na Solisku życzyli sobie ostatniej zimy 10 PLN jak pamiętam. Ciekawe czy też zejdą z ceną na 5.

No to pewnie jak ci udziałowcy SONu w następnych sezonach będą kasę "trzepać" z nowoczesnych wyciągów to "oleją" ten nędzny grosz za parkingi i będą wszyscy zadowoleni.

W zeszłym sezonie w Czyrnej za parking płaciłem 9zł,rok wcześniej pod Golgotą 10zł... Nie wiem skąd wzięli to 8 zł? :confused:

Ale nie ma co narzekać,dziś byłem na targach EXPO Silesia w Sosnowcu,parking jedyne... 20zł!!! :P Gonimy Europę,w Monachium parking 5 ojro... :P

Na stronie SON pojawił się artykuł... JC!Słowo w słowo! :rolleyes:

Tutaj można zobaczyć,które trasy będą naśnieżane i oświetlone.

Patrzę sobie jeszcze na tą mapkę:

leadMapa.jpg

I tak sobie myślę,że między Małym Skrzycznem a Pośrednim jest jeszcze sporo miejsca,żeby wytyczyć trochę tras. :rolleyes: Ale może za daleko wybiegłem z marzeniami... :P

Nooo bo połączenie z COS to już chyba science fiction... :o

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie w Czyrnej za parking płaciłem 9zł,rok wcześniej pod Golgotą 10zł... Nie wiem skąd wzięli to 8 zł? :confused:

Ale nie ma co narzekać,dziś byłem na targach EXPO Silesia w Sosnowcu,parking jedyne... 20zł!!! :P Gonimy Europę,w Monachium parking 5 ojro... :P

Na stronie SON pojawił się artykuł... JC!Słowo w słowo! :rolleyes:

Tutaj można zobaczyć,które trasy będą naśnieżane i oświetlone.

Patrzę sobie jeszcze na tą mapkę:

leadMapa.jpg

I tak sobie myślę,że między Małym Skrzycznem a Pośrednim jest jeszcze sporo miejsca,żeby wytyczyć trochę tras. :rolleyes: Ale może za daleko wybiegłem z marzeniami... :P

Nooo bo połączenie z COS to już chyba science fiction... :o

Ja kończyłem sezon w Szczyrku, i na Julianach płaciłem 8zł za parking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończyłem sezon w Szczyrku, i na Julianach płaciłem 8zł za parking ;)

Chyba wybrali ten najtańszy,żeby się nadmiernie nie czerwienić... ;):D

Albo tylko ten należy do SON. :rolleyes:

------------------------------------------------------------------------------------

Dziwią mnie słowa,że pozostałe parkingi,nie należące do SON,zostałyby zamknięte,gdyby nowi właściciele ośrodka zrezygnowali z opłat za parking... Pod Mosornym w Zawoi też jest darmowy parking,ale jeśli braknie miejsc,samochody kierowane są na prywatny płatny parking i nikomu to nie przeszkadza. :rolleyes: Kto rano wstaje... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ,bo lata w Szczyrku nie byłem ale białej gorączki dostaję jak przypomnę sobie ten b...na drogach dojazdowych do wyciągów ,nie dość że okropny dojazd to jeszcze pół niedzieli spędzałem w korku ,bo parkingi pełnei czekało się tak na ulicy aż łaskawie się zwolni jakieś miejsce i tak po sztuce wpuszczali na te parkingi ,brrrr jak sobie to przypomnę to odechciewa mi się wyprawy w tamtym kierunku,zgroza ,Jak dobrze poszło to po 4 godz.od wyjazdu z Gliwic stałem na nartach .Mam tylko nadzieję ,że to przeszłość ,bo jak jeszcze raz tak będzie to nigdy ,przenigdy moja noga tam więcej nie postanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ,bo lata w Szczyrku nie byłem ale białej gorączki dostaję jak przypomnę sobie ten b...na drogach dojazdowych do wyciągów ,nie dość że okropny dojazd to jeszcze pół niedzieli spędzałem w korku ,bo parkingi pełnei czekało się tak na ulicy aż łaskawie się zwolni jakieś miejsce i tak po sztuce wpuszczali na te parkingi ,brrrr jak sobie to przypomnę to odechciewa mi się wyprawy w tamtym kierunku,zgroza ,Jak dobrze poszło to po 4 godz.od wyjazdu z Gliwic stałem na nartach .Mam tylko nadzieję ,że to przeszłość ,bo jak jeszcze raz tak będzie to nigdy ,przenigdy moja noga tam więcej nie postanie.

Wczesne wstawanie załatwia problem... ;) Inaczej lepiej obrać inny kierunek.Ja zazwyczaj jak tam jadę,jestem pod wyciągiem ok. 7.30 - 7.40... Mam wybór gdzie stanę i nie stoję w kolejkach. :cool: Niestety na to miejsce(Szczyrk) trza mieć sposób,inaczej lepiej się nie zapuszczać.Niestety...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesne wstawanie załatwia problem... ;) Inaczej lepiej obrać inny kierunek.Ja zazwyczaj jak tam jadę,jestem pod wyciągiem ok. 7.30 - 7.40... Mam wybór gdzie stanę i nie stoję w kolejkach. :cool: Niestety na to miejsce(Szczyrk) trza mieć sposób,inaczej lepiej się nie zapuszczać.Niestety...

Ja też tak robię, ale jestem pod wyciągiem ok 8 - 8.10 . Z Bielska wyjeżdżam 7.30 , nie wyrabiam z wcześniejszym jeszcze wstawaniem.

W naszym kraju, a przynajmniej w Beskidach dotyczy to każdego ośrodka narciarskiego w weekend. W Szczyrku przynajmniej od 8 do 10 godz., a nawet do 11 można jeździć na słabo zaludnionych stokach, czyli 2-3 godziny. Na Zagroniu w Istebnej lub w Nowej Osadzie już po godzinie trzeba się zwijać z powodu masakrycznych kolejek do wyciągu i tłoku na stokach.

Jest jeszcze opcja jeżdżenia od 14-15 godziny, ale niestety warunki na stokach są już wtedy słabawe.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robię, ale jestem pod wyciągiem ok 8 - 8.10 . Z Bielska wyjeżdżam 7.30 , nie wyrabiam z wcześniejszym jeszcze wstawaniem.

:D Też mam z tym problem... ;)

W naszym kraju, a przynajmniej w Beskidach dotyczy to każdego ośrodka narciarskiego w weekend. W Szczyrku przynajmniej od 8 do 10 godz., a nawet do 11 można jeździć na słabo zaludnionych stokach, czyli 2-3 godziny. Na Zagroniu w Istebnej lub w Nowej Osadzie już po godzinie trzeba się zwijać z powodu masakrycznych kolejek do wyciągu i tłoku na stokach.

Jest jeszcze opcja jeżdżenia od 14-15 godziny, ale niestety warunki na stokach są już wtedy słabawe.

No niestety,na ferie nie ma złotego środka... :o Tylko mniej uczęszczane stoki. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie w Czyrnej za parking płaciłem 9zł,rok wcześniej pod Golgotą 10zł... Nie wiem skąd wzięli to 8 zł? :confused:

Ale nie ma co narzekać,dziś byłem na targach EXPO Silesia w Sosnowcu,parking jedyne... 20zł!!! :P Gonimy Europę,w Monachium parking 5 ojro... :P

Na stronie SON pojawił się artykuł... JC!Słowo w słowo! :rolleyes:

Tutaj można zobaczyć,które trasy będą naśnieżane i oświetlone.

Patrzę sobie jeszcze na tą mapkę:

leadMapa.jpg

I tak sobie myślę,że między Małym Skrzycznem a Pośrednim jest jeszcze sporo miejsca,żeby wytyczyć trochę tras. :rolleyes: Ale może za daleko wybiegłem z marzeniami... :P

Nooo bo połączenie z COS to już chyba science fiction... :o

A czy ktoś zauważył, że dolna część zielonej 8 na julianach zmieniła numer na niebieską 12, a drugi wariant niebiekiej 9 na julianach zmienił numer na niebieską 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zauważył, że dolna część zielonej 8 na julianach zmieniła numer na niebieską 12, a drugi wariant niebiekiej 9 na julianach zmienił numer na niebieską 13.

Cześć Bioły :)

Zatem tras przybyło - za jednym zamachem od razu dwie ;)

Żeby nie mnożyć bytów - w tamtym wątku chodzi o wymianę istniejącej, "dotychczas działającej" pompy, czyli nic nowego... o ile ta dotychczasowa działała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bioły :)

Zatem tras przybyło - za jednym zamachem od razu dwie ;)

Żeby nie mnożyć bytów - w tamtym wątku chodzi o wymianę istniejącej, "dotychczas działającej" pompy, czyli nic nowego... o ile ta dotychczasowa działała ;)

Dla mnie to jest logiczne. Na starej mapce trasa zielona była wytyczona do podwójnych orczyków i nie zawsze dolny odcinek był przejezdny. Teraz można prawidłowo poinformować narciarzy, czy przejadą trasą 13 z Golgoty do czerwonej 10-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale może za daleko wybiegłem z marzeniami... :P

Nooo bo połączenie z COS to już chyba science fiction... :o

No to powiem Ci Johnny, że niedawno byłem w Szczyrku i słyszałem o jeszcze dalej posuniętych planach - o połaczeniu nie tylko z COSem, ale ośrodek ma podobno sięgać aż do stoku ( niestety nie pamiętam nazwy - ZAPALENICA ?) na wysokości dworca PKS.

Ale ile w tym prawdy...? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że ten temat ma takie zainteresowanie.

A co w tym dziwnego:confused:

Szczyrk jak byś nie wiedział leży na obrzeżach największej w kraju aglomeracji śląskiej w której mieszka blisko 5 miliomów ludzi i Ci najdalej oddaleni mają do Szczyrku niespełna 2 godziny drogi, ci z Katowic 1 godzinkę, a z liczącego 150 tyś mieszkańców bielska jest 20 minut, więc można tam skoczyć na narty nawet na godzinkę czy dwie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego:confused:

Szczyrk jak byś nie wiedział leży na obrzeżach największej w kraju aglomeracji śląskiej w której mieszka blisko 5 miliomów ludzi i Ci najdalej oddaleni mają do Szczyrku niespełna 2 godziny drogi, ci z Katowic 1 godzinkę, a z liczącego 150 tyś mieszkańców bielska jest 20 minut, więc można tam skoczyć na narty nawet na godzinkę czy dwie.

W kwestii małego sprostowania..."liczącego 175 tyś. mieszkańców" :D a z resztą wypowiedzi autora powyższego posta jak najbardziej się zgadzam.Osobiście uważam , że Szczyrk ma najlepsze stoki,najbardziej zróżnicowane trasy i jest ośrodkiem w którym drzemie niesamowity potencjał.Jest skansenem to fakt ale i tak zawsze będę tam wracał...choćby z czystej ciekawości i lokalnego patriotyzmu:)

Oczywiście pisząc "najlepsze" miałem na myśli miejscowości położone w promieniu 30 km od Bielska.

Edytowane przez Ghoost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za kolegami z "okolicy" :): po zaledwie 20-30 minutach jazdy mam do dyspozycji kilka (ok.10) niezłych tras (obsługiwanych przez archaiczne wyciągi, ale dla średnio sprawnych narciarzy nie jest to żaden problem). Decyzję o wyjeździe (słońce, lekki mróz) w danym dniu podejmuję ok. 7 rano, wyjazd o 7:15, parking pod Golgotą 7:45, pierwszy orczyk o 8:00, karnet do 13-tej, w domu ok. 14-tej i dlatego trzymam(y) kciuki za powodzenie ośrodkowi SON. Chociaż nie łudzę się, że modernizacja potrwa rok, ani dwa :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za kolegami z "okolicy" :): po zaledwie 20-30 minutach jazdy mam do dyspozycji kilka (ok.10) niezłych tras (obsługiwanych przez archaiczne wyciągi, ale dla średnio sprawnych narciarzy nie jest to żaden problem). Decyzję o wyjeździe (słońce, lekki mróz) w danym dniu podejmuję ok. 7 rano, wyjazd o 7:15, parking pod Golgotą 7:45, pierwszy orczyk o 8:00, karnet do 13-tej, w domu ok. 14-tej i dlatego trzymam(y) kciuki za powodzenie ośrodkowi SON. Chociaż nie łudzę się, że modernizacja potrwa rok, ani dwa :(.

Mam to samo. Wiele razy urywałem się z pracy, aby przy pięknej zimie pojeździć nawet 1-2 godzinki. Albo szedłem popracować później i z rana śmignąłem na 1,5 godz. na stok. W tygodniu jak nie ma ludzi to nawet ta chwila na nartach naładowuje człowieka, że ho ho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że ten temat ma takie zainteresowanie.

A byłeś kiedyś w Szczyrku?Wszyscy o zaludnieniu,bliskości itp.,to ja może o tym,czemu Szczyrk jest taki wyjątkowy. :rolleyes:

Szczyrk to taka wąska,dość długa dolina między całkiem rosłymi szczytami,przekraczającymi 1000 m.n.p.m.Warunki do uprawiania narciarstwa są tu raczej wyjątkowe w skali kraju (mogę się mylić,wszędzie w nie byłem) - przewyższenia,ukształtowanie stoków.Sam obecny ośrodek SON ma 25km tras i nie jest to jedna szeroka polana,jak w Białce,gdzie zaznaczono parę tras,choć w rzeczywistości jest jedna szeroka,tylko prawdziwych różniących się od siebie znacznie,na różnych stokach.Pokonanie ich wszystkich też zajmuję.Owszem,jest to skansen,ale tutaj,jak nie ma tłoku,człowiek się nie nudzi!Te trasy wymagają modernizacji,a właściwie tu i ówdzie poszerzenia,ale są fajne i zróżnicowane.Również ich długości są całkiem przyzwoite,dla przykładu:Golgota prawie 1000m i średnie nachylenie 29%,Bieńkula blisko 1500m i średnie nachylenie chyba 27%,gdzie 2/3 jest naprawdę ostra i przyjemna,łatwa z Małego Skrzycznego ma chyba 3500m jak nie więcej... Przygotowanie też całkiem niezłe! :rolleyes

Do tego trzeba dodać wyjątkowy mikroklimat - kiedy w B-B sypnie 20cm śniegu,tam od razu co najmniej 3 razy więcej!To nie bajki,ale często obserwowana przeze mnie rzeczywistość. :rolleyes: Zaspy śniegu przy drodze (na chodnikach,bezpłatnych parkingach ;) ) też robią wrażenie...

Równie interesująca,choć trochę mniejsza,jest stacja na Skrzycznem - COS.Gdyby jednak obie połączono (trasa istnieje,brak wyciągu i wspólnego karnetu),mogłaby powstać stacja z prawdziwego zdarzenia,mająca co najmniej 40 km tras i bardzo urozmaiconych,choć potencjał miejsca jest zdecydowanie większy!!! :rolleyes: Dla przykładu taka Kaskada ma ponad 3km długości i do samego dołu ma sporo ścianek i ciekawych miejsc!Obecnie niestety wąska jest,a dolna część też raczej mocno zaniedbana.Ondraszek ma ponad 5 km długości...

Osobiście twierdzę,że jeśli nowi właściciele profesjonalnie i z głową podejdą do tematu,to za parę lat możemy tu mieć naprawdę interesującą stację narciarską,którą można będzie porównać do niektórych alpejskich,a już na pewno najlepszych słowackich. :rolleyes:

PS.Nie wspomniałem tu o drugiej stronie Szczyrku,która w ogóle nie jest zagospodarowana narciarsko,a tam można drugie tyle,co na Skrzycznem!!! :cool:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole cennika ciekawe dwa zdania o ważności p;punktów -jakiś mega przełom :)- oraz o parkingu.

Chodzi Ci o to, że orczyk nr V na Julianach (lewy orczyk) zabiera 13 pkt. a w święta, ferie i weekendy 20 pkt. więcej, niż położony równolegle (na tych samych podporach) orczyk nr IX.

Ps. Podali naśnieżane trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś kiedyś w Szczyrku?

Oczywiście, że byłem. Dla mnie to była kiedyś bomba! Przenieść się z krynickich azotów do takiego ośrodka (Jaworzyna była wtedy w planach). Jeździłem tam 3 lata z rzędu na ferie. Mieszkaliśmy w takiej wiosce (nie pamiętam nazwy) nad jeziorem (nie pamiętam nazwy) w ośrodku "Fregata". Mieszkając tam można było kupić karnety BEZKOLEJKOWE i bez limitu zjazdów na GON. Jako dzieciak lubiłem tam jeździć, chociażby ze względu na te karnety. W chwili obecnej nie pojechałbym tam nawet za darmo. Ale oczywiście kibicuje im:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...