Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie i pogoda w Austrii 11/12


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Zima zaatakowała Austrię. Wiele dróg nieprzejezdnych

Trudne warunki jazdy spotkają kierowcy w austriackiej Karyntii, w Tyrolu i w Styrii. Na tranzytowych połączeniach komunikacyjnych zalega śnieg, mimo iż drogi odśnieżają pługi.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/zima-zaatakowala-austrie-wiele-drog-nieprzejezdnych,1710741

Zaczęli naśnieżać:

http://www.turracherhoehe.at/webcam/...cambild100.jpg

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gdzie można zobaczyć co jest otwarte aktualnie na Pitzalu? Szukam i nic znaleźć nie mogę..

p.s mam tą mapkę gdzie pisze 30km otwartych tras, 6 czynnych wyciągów, ale to kiepskie jest.. jest coś innego?

Nie przesadzaj,jest całkiem Ok,to nie jest ogromny lodowiec.dane przedstawione przez Ciebie zgadzają się z podanymi na stronie ośrodka.szukaj w prof. google:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj,jest całkiem Ok,to nie jest ogromny lodowiec.dane przedstawione przez Ciebie zgadzają się z podanymi na stronie ośrodka.szukaj w prof. google:D

Chciałem zobaczyć szerszą rozpiskę, które trasy są otwarte, bo na tej mapce nie jest nic zaznaczone.

Pitzal czy Tux? A może jeszcze jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć szerszą rozpiskę, które trasy są otwarte, bo na tej mapce nie jest nic zaznaczone.

Pitzal czy Tux? A może jeszcze jakiś inny?

Nie bardzo wiem o co Tobie chodzi?Każdy ośrodek ma swoją stronę:rolleyes:Pitztal z Kaunertal,pozostałe ośrodki lodowcowe w Tyrolu osobno-tam masz świeże info o warunkach i otwartych trasach i wyciagach.Przy tej 30 km tras warto tam jechać,a dodatkowo masz 1 dzień na Kanunertal:rolleyes:na rozjeźdzenie uważam ,że to fajna opcja:rolleyes:Byłem w listopadzie na Pitztal i wspominam najlepiej z wszystkich lodowcow,gdzie byłem w podobnym terminie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć co jest otwarte aktualnie na Pitzalu? Szukam i nic znaleźć nie mogę..

p.s mam tą mapkę gdzie pisze 30km otwartych tras, 6 czynnych wyciągów, ale to kiepskie jest.. jest coś innego?

Też nie mogę znaleźć żadnej interaktywnej mapy na ich stronie,ale z tego,co widziałem wczoraj z Soelden,to na pewno otwarta jest trasa przy 8-osobowej gondoli z lewej strony,przy orczyku Brunnenkogel i przy Pitz-Panoramabahn + oczywiście niebieski łącznik przy krześle Gletschersee.

Swoją drogą szkoda,że z planów połączenia Pitztala z Soelden na razie nici-byłby to chyba najlepszy lodowcowy ośrodek w Austrii....

P.S.

23.10 otwarte było to : http://s14.directupload.net/images/user/111023/uscndisn.jpg a że od tej pory nic nie dopadało,więc chyba jak na razie tylko to jest czynne...

Chętnych do jeżdżenia nie brakuje-o 8.30 trzeba nawet trochę swoje odstać :-)

http://s1.directupload.net/images/user/111023/yf394ep6.jpg ale w porównaniu z tłumami w Soelden to drobnostka :-)

Edytowane przez JurekByd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć co jest otwarte aktualnie na Pitzalu? Szukam i nic znaleźć nie mogę..

p.s mam tą mapkę gdzie pisze 30km otwartych tras, 6 czynnych wyciągów, ale to kiepskie jest.. jest coś innego?

Jest na stronie Pitzala :)

a dokładniej to tu:

http://www.pitztaler-gletscher.at/static/swf/pitztal_lifte_in_betrieb.swf

a tu masz wszystkie kamerki:

http://www.pitztaler-gletscher.at/en/skigebiet/webcams#cams

po prawej ilość śniegu itp.

Oczywiście tu też też:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=173&podstrona=pogoda

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Tuxa pojawiła się następująca notka:

Um eine reibungslose Anreise unserer Gäste zu garantieren wird die Baustelle in Finkenberg/Innerberg von Samstag (12.11.2011) bis Sonntag (13.11.2011) wie an den vergangenen Wochenenden händisch geregelt.

Czy ktoś może to wytłumaczyć w miarę zrozumiale bo niestety z translatora niewiele wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

wreszcie pogoda zaczyna sprzyjac narciarzom, posypalo troche choc w samym Innsbrucku widac to tylko na otaczajacych gorach, w miescie poki co sniegu nie ma :frown:: ale do rzeczy, korzystajac ze dzis w Austrii swieto wybralem sie na Stubaier Gletscher aby przekonac sie jak to wyglada w wyzszych gorach. Stubaital wreszcie przypomina zimowe krajobrazy. Pod dolna kolejka male rozczarowanie bo czynny tylko Eisgratbahn z powodu silnego wiatru no i swoje trzeba bylo odstac choc bylem jeden z pierwszych na parkingu A. Przy okazji dowiedzialem sie od jednego z obslugi jakie warunki (wiatr) powoduja zatrzymanie kolejki. Gamsgartenbahn zarzymuja gdy sila wiatru przekracza 70km/h Eisgratbahn moze ponoc do 120km/h chodzic, choc znaczenie ma rowniez jak wiatr wieje (kierunek, czestotliwosc). Co do nowych inwestycji w planie jest przebudowa Eisgratbahn.Co do warunkow to widac ze popadalo. Gole skaly nie strasza juz jak przed miesiacem i mozna bylo nawet pojezdzic w swiezutkim puchu poza trasami (gdzieniegdzie) :smile: Ktos moglby narzekac ze trasy nieprzygotowane i szybko powstaly muldy ale wiem ze to normalne po opadach, a poza tym kocham jazde po takim sniegu. Nie wszytko juz chodzi ale mysle ze w najblizszch dniach ratraki zrobia swoje. Jutro ciag dalszy jazdy ale gdzie, chyba tez lodowiec, ktory tak dzis wygladal:

WP_000058.jpg

WP_000072.jpg

WP_000073.jpg

WP_000077.jpg

WP_000080.jpg

pozdro

WP_000058.jpg.b7abd0d5d7f0e5a70958dc4142978b07.jpg

WP_000072.jpg.ea8c3a2b8616fef5ba2676e05d513430.jpg

WP_000073.jpg.3c38fc1e182af8a59e5fc90f5ac31dc2.jpg

WP_000077.jpg.c1eb2b5c36b4fd9db6a0ff933ca0a7de.jpg

WP_000080.jpg.1d648573ceeb1a42d9ca246519ff720e.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam w Austrii w tym tygodniu spadnie, ale nie będzie to jeszcze zima stulecia; w zeszłym roku na koniec listopada walczyliśmy w Schladming na pustych stokach przy wspaniałych warunkach (tylko mroźno było - do -17* + wiatr).

W październiku tego roku zaczęliśmy sezon na pucharze świata w Solden - mając skipas nie płacisz za bilet a wszsytko obserwujesz ze stoku, nawet możesz sobie równolegle zjechać! Poza tym chodził cały drugi lodowiec i łączniki. Razem- 3 dni wspaniałej zabawy, w dzień zawody + zabawa na trasach, wieczorami - show w centrum Solden - losowanie, dekorowanie itd. Właściwie nie było kiedy odpocząć. Kwatery - po 20 ojro od łebka - porządne.

Parę dni temu wróciliśmy z kolei ze Stubaiera - znów wspaniała pogoda i doskonałe warunki, czynny prawie cały lodowiec, wszystkie trasy dośnieżane, w górach dookoła wiosna. Zero tłoku - nie zapełniał się nawet pierwszy parking. No i okazje - skipas dla 11- tej osoby gratis, super kwatera po 15 ojro od łebka. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...