Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wczoraj do południa to była pełnia zimy, ale odwilż po niej nastąpiła i o to do SON nie można mieć pretensji. Ale skąd ludzie z nizin mają widzieć jakie są warunki do jazdy, ufają w pełni informacjom od właściciela ośrodka i na tej podstawie podejmują decyzję czy jechać. Wygląda na to, że SON podał info z wieczora lub popołudnia dnia wczorajszego. Nikomu nie chciało się wcześnie rano d..y ruszyć i sprawdzić jak jest po nocy i podać szczerze i rzetelnie jakie są warunki. Takimi zagraniami bardzo poważnie sobie szkodzą. Ja jestem (a może już byłem) zwolennikiem ich tras mimo miernoty całego ośrodka SON, a oni wszystko robią, żeby mnie i ludzi zniechęcić do siebie.

Z całym szacunkiem Andrzej masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej, cz.1

Dzisiaj Rusin-ski. :smile:

Tak jak wcześniej pisałem,wyruszyliśmy na całe święta do Bukowiny Tatrzańskiej.Gramolenie się trwało,więc dopiero o 8.00 wyjechaliśmy.Drogi puste i bez niespodzianek.W pensjonacie byliśmy ok 10-ej.Pokoik mamy zarąbisty - duży,przestronny,ładnie wykończony i z łazieneczką - niecały kilometr od Rusina.To wszystko za bardzo niewielką cenę! :applause: Co chcę podkreślić,nie mamy telewizora i... dobrze nam z tym! :cool::

Szybko wypakowaliśmy bagaże i prędziutko na stok.Dziś wigilia,więc bierzemy tylko 3 godz.

Warunki przerosły oczekiwania;są wyśmienite!!!Stok równiusienki,bez żadnych najmniejszych niespodzianek,ludzi malutko:

rusin_2.jpeg

Gdyby tak zawsze... :redface:

Jedyne co trochę przeszkadza,tylko przez może pół godziny,to opad dość mokrego śniegu.Później przestaje sypać,za to jest trochę mgły.Jednak jeśli stok przygotowany jest perfekt,to mgła nie przeszkadza.

Ruszyły ratraki,zaczęły przygotowywać kolejną trasę:

rusin_1.jpeg

Może jutro będzie można też i tam śmignąć.

Popijając grzańca w restauracji,dostrzegam chyba górną stację nowego krzesła w Białce:

rusin_3.jpeg

Może też tam zajrzymy,ale właścicielka pensjonatu mówi,że podobno nie mają jeszcze zrobionych odbiorów i mogą nie ruszyć na święta. :confused::

Może ma ktoś jakieś info?Na stronce piszą,że ruszy 26.12.

Pierwszy dzień bardzo udany!Warunki tak fajne,że Żona koniecznie chcę tam jutro jeszcze raz!

Z resztą ja też... :smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff chwila przerwy w wigilijnym zamieszaniu, super relacja ale to co dostrzegles to CHYBA wyciag w czarnej gorze (nie, nie tej w sudetach) poznaje po charakterystycznym 'uchwycie' ktory ma stojacy tam wyciag agamatica:) bialka nie ma odbiorow? No w sumie nie widzialem beczkowanego piwa na kamerce sprzed wyciagu:D ide konsumowac:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff chwila przerwy w wigilijnym zamieszaniu, super relacja ale to co dostrzegles to CHYBA wyciag w czarnej gorze (nie, nie tej w sudetach) poznaje po charakterystycznym 'uchwycie' ktory ma stojacy tam wyciag agamatica:) bialka nie ma odbiorow? No w sumie nie widzialem beczkowanego piwa na kamerce sprzed wyciagu:D ide konsumowac:)

Pooglądałem mapy i chyba (znów to "chyba" :biggrin: ) masz rację!O ile się nie mylę,to najbliższy stok z krzesełkiem. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Rusin-ski. :smile:

Popijając grzańca w restauracji,dostrzegam chyba górną stację nowego krzesła w Białce:

rusin_3.jpeg

Może też tam zajrzymy,ale właścicielka pensjonatu mówi,że podobno nie mają jeszcze zrobionych odbiorów i mogą nie ruszyć na święta. :confused::

Może ma ktoś jakieś info?Na stronce piszą,że ruszy 26.12.

To nie nowe krzesło na Kotelnicy, tylko krzesło Litwinka Grapa - zresztą już czynne.

Nowe krzesło ma już odbiory i powinno być czynne zgodnie z planem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej, cz.2Tak jak zapowiadałem,dziś znów Rusin-ski.Łatwo nie było,ale wstaliśmy wcześniej i się opłaciło!Nagrodą był pięknie przygotowany i puściutki stok.W nocy sypnęło śniegiem,temperatura spadła poniżej zera i tak zostało... Rano pochmurno i opad śniegu,temperatura -3st.Na stok docieramy trochę po ósmej.Parking pusty!Kupujemy karnety do 15-ej.Warunki miodzio!Oczywiście stok przygotowany perfekcyjnie,do tego dosypało kilka centymetrów świeżego śniegu - takie warunki lubię najbardziej!Do godziny 11-ej razem z nami jest max 8 narciarzy! :angel: Tak jak się spodziewałem,ludzię pewnie "zapili" po wigilii i się pozbierać nie mogli... :applause: Chciałoby się powiedzieć:"tak trzymać"... :tongue:Dopiero po 12-ej coś tam więcej ludzi.Oto dzisiejszy szczyt:rusin_12.jpegAle nie dziwi mnie to bardzo,bo w pensjonatach mało ludzi,a w naszym zero!Jesteśmy sami!Może dlatego,że ten pachnie świeżością i jeszcze nie jest znany?Dodam jeszcze,że jak ktoś nie chcę ruszać swojego auta,to kursują tu skibusy,ponoć bezpłatne!Na Rusinie nie zasypiają gruszek w popiele i śnieżą dalej,dopóki aura dopisuję:rusin_11.jpegNawijamy intensywnie,z jedną przerwą na grzańca. :wink: Po południu pogoda się poprawia,przestaje sypać i wychodzi słońce.Można zacząć podziwiać widoki,zanim się zwiniemy.A więc?Kurtyna w górę!rusin_14.jpegNo i poszła:rusin_15.jpega nawet pozwoliła bliżej się przyjrzeć:rusin_13.jpegPadamy z nóg!Czas więc na relaks,a najlepsze do tego są Termy.Kupiłem aparat do zdjęć podwodnych,ale na razie nic wybitnego mi nie wyszło... :tongue: Albo mgła:

PHOT0019.jpg

albo zdjęcia wychodzą takie sobie:

PHOT0110.jpg

:tongue:Jutro postaram się o lepsze.Drugi dzień jeszcze bardziej udany! :cool::

PHOT0019.jpg.671aeb2917981fcde92a6925db47ae11.jpg

PHOT0110.jpg.3b936a81af41eba47ffd8e9b1826da5c.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej, cz.3

Jest i 3 część. :wink:

Niestety ostatnia. :sorrow:

Dziś były wielkie wahania,bo chciałem przetestować nowe krzesło w Białce.Ale ze względu na wiele niepokojących wieści,tj.tłok i czekania na wjazd na parking do 40 min. :eek: ,ten test zostawiłem na inny termin.Tak więc po raz trzeci Rusin.Dziś niestety ocieplenie i przelotne deszcze,na szczęście słabe.Stok mimo to dobrze przygotowany - dość twardo,równi i oczywiście piękny sztruksik.Podobnie jak wczoraj,ludzi do 11-ej bardzo mało!Ale później się zjechało więcej,mimo to bez tłoku,czy jakichkolwiek kolejek!Ponownie intensywne nawijanie do 15-ej,z jedną krótką przerwą na... grzańca.Do samego końca warunki na stoku dobre!

Pogoda zmienna,dziś nawet na Rusinie można było pojeździć powyżej pułapu chmur:

bukowina_6.jpeg

Mimo bólu nóg,żal było kończyć!Ale kiedyś trzeba,więc jeszcze obiadek w restauracji na górze i jazda na termy! :angel:

Polecam każemu - nie ma nic lepszego po nartach!

Obiekt z zewnątrz:

bukowina_5.jpeg

Główny basen - Bonior basisty - z atrakcjami bąbelkowymi i dobry też do pływania (choć jest do tego jeden na zewnątrz,z nagłośnieniem pod wodą) :

bukowina_7.jpeg

bukowina_4.jpeg

Najcieplejszy basen znajduję się na... zewnątrz.Ze względu na ciągłą mgłę,ciężko o lepszą fotkę:

bukowina_3.jpeg

Jedną z atrakcji jest... bitwa na śnieżki! :biggrin: Tak tak,czasem wychodzą ludziska z wody,mimo temperatury,żeby śniegiem się pookładać.My jedna wolimy atrakcje bąbelkowe:

bukowina_2.jpeg

Podsumowując,Święta bardzo udane!Zamiast bólu brzucha od obżarstwa czy oczu od telewizji,bolą nogi,ręce i nie tylko od wyjątkowej aktywności.Po raz pierwszy spędziłem Święta taj jak tego chciałem i chyba to będzie mój stały punkt programu! Jutro wcześniej rano powrót do rzeczywistości...

Z tego co dowiedziałem się od właścicielki pensjonatu,ludzie zaczynają się zjeżdżać w drugi dzień świąt i zraz po nich,tak więc teraz może być trochę gorzej.Dotychczas byliśmy tu sami,teraz jest już paru gości.Powiedziała nam,że trafiliśmy w idealny moment,bo większość spędza Święta z rodziną i dopiero rusza na wypoczynek.Nic tylko trzymać się SWOJEJ tradycji... :applause:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies propozycje gdzie mozna normalnie pojezdzic w tym tygodniu? Myslalem o Bialce ale to co dzisiaj zobaczylem na kamerkach mnie przerazilo i chyba zjawie sie tam dopiero w ferie w lutym... gdzie sa jeszcze w Polsce godne warunki do szusowania?

Też jak zobaczyłem na kamerach Białkę to sie przeraziłem, po drugiej stronie Białki jest Litwinka http://litwinka-grapa.pl/ krzesło wyprzęgane i luz na stoku - nie wiem jak z warunkami bo jeszcze w tym roku nie byłem. Stok rodzinny i do pojeżdżenia nie do lansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zaproponować jakaś alternatywę dla białki na jeden dzień ? Może być gdzieś Słowacja blisko tak do 200 km mogę dojechać :D Jestem ze śląskiego to gdzieś w pobliżu może się coś znajdzie :)

Masz poniżej - Rusin-ski. :wink:

Tłoku tam jeszcze nigdy nie widziałem,trasa baaaardzo szeroka i podobna do tej głównej w Białce.Śniegu mają kupę,więc raczej przetrwają odwilż.Do tego dodam,że tam naprawdę potrafią porządnie przygotować trasę.

Jeśli chcesz coś bardziej wymagającego,to mogę polecić Rohace - Spalena Dolina albo Chopok,ale zwłaszcza w tym drugim może być straszny tłok.

PS.A ja właśnie jadę do Wisły sprawdzić czy da się pojeździć. :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepisko na Klepkach.Ruszyłem dziś po południu do Wisły,jakoś nie mogę przestać nartować... :wink:Pojechałem przez Szczyrk.Działa COS,stał dość sporo samochodów,ale o warunkach nie mam pojęcia.Dalej w SON podobnie,ale trasa nie wygląda zachęcająco.Nie zrobiłem zdjęcia,bo już leciał "tropiciel węża" po kasę,do tego przyjechał autobus.Dalej działa Biały Krzyż i tam warunki wyglądały na dobre,a ile samochodów... :eek: Nawet do zdjęcia nie mogłem stanąć!Stanąłem pod Klepkami,parking 5 zł... odżałowałem,choć mogłem stanąć pod Cieńkowem,ale nie chciało mi się łazić.Wygramoliłem się i idę do kasy.Już mam płacić i przypomniałem sobie,że praktycznie nie mam gotówki!Co tam,mamy 21 wiek,to chyba można płacić kartą.I tutaj pierwszy zonk!Pytam o bankomat i też lipa!Najbliższy ponoć w centrum Wisły!Lekko zirytowany ruszyłem na Cieńków - duża stacja,to tam pewnie nie będzie problemu.Nie będzie?Tutaj zonk nr 2,również na Cieńkowie nie możemy płacić kartą! :mad:: Lekko się podłamałem i już myślałem jechać na Nową Osadę,albo do chałpy,kiedy sobie przypomniałem,że raz mi wydali "piątkami" i mam ich trochę.Wysypałem bilon i jest!Zebrałem ponad 4 dychy. :tongue: No to 10 przejazdów będzie i jak się później okażę,zupełnie mi to wystarczy.Już na pierwszy rzut oka nie wygląda to najlepiej:

P1090270.jpg

U góry jest jeszcze gorzej: sporo przetarć,błota i wystającej trawy,do tego miękko:

P1090279.jpg

Ludzi też dość sporo,na początku do orczyka czekałem 5 do 10 min.Na trasie sporo uczących się i nieobliczalnych dzieci i jeszcze te przetarcia.Coś pojeździłem,parę skrętów wyszło (tylko bez skojarzeń... :wink: ),ale dalekie to było od prawdziwej przyjemności.Co ciekawe,słyszałem sporo języka niemieckiego.To sobie zobaczyli,jak nartuję się po polsku... :tongue: Śniegu 1 - 8cm,orczyk "szarpidupa" na wężu od pralki,goście z taczką naśnieżający stok i fascynujący brąz zamiast bieli. :stupid: Niestety pogoda robi spustoszenie.Ale na Cieńkowie trasa już lepiej wyglądała,nawet jak na takie ciepło,to całkiem dobrze:

P1090286.jpg

Przetarcia jakieś widać,ale to chyba głównie powyżej orczyka i po bokach trasy:

P1090285.jpg

Zajrzałem po drodze na Nową Osadę - tutaj też szału nie ma,ale na pewno lepiej niż na Klepkach:

P1090287.jpg

Na Soszów mi się jechać nie chciało,ten parking... Za to zajrzałem pod Palenicę w Ustroniu i Czantorię.Na Palenicy ani grama śniegu,a podobno chcą robić imprezę sylwestrową na nartach... :eek: Czantoria też nie działa,widać,że próbowali naśnieżać,ale nie wyszło i nawet orczyk nie chodzi.Podsumowując: niestety w Beskidach niezła lipa! :sorrow:

P1090270.jpg.c543502d42865e8d474a5965a9e35162.jpg

P1090279.jpg.7299bed24a59d33764c6aeb19262fd60.jpg

P1090286.jpg.58f44f238a14eb8f71e7e3acb276052b.jpg

P1090285.jpg.92bbd951e1e4e2ed822834155d82e683.jpg

P1090287.jpg.91a3321b44d378b17bd6e627e8be9252.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny 14 dni na nartach w tym Sezonie...a jeszcze zimy nie ma :happy: Idziesz na rekord :biggrin:

Chyba tak,trza nadrobić poprzednią zimę. :wink:

Klepki czegoś nie rozumiem, kasują 5 zł za parking a na stronie napisane na czerwono:

???

Też nie bardzo rozumiem... Być może chodzi o parkowanie przy drodze - jest tam parking na trawie i tam chy6ba nikt nie kasuję.Jak podjeżdża się pod wyciąg,jest wyraźna tabliczka:"parking niestrzeżony płatny 5 zł". Jest jeszcze drugi obok małego orczyka i może tam właśnie jest za darmo. :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak,trza nadrobić poprzednią zimę. :wink:

Też nie bardzo rozumiem... Być może chodzi o parkowanie przy drodze - jest tam parking na trawie i tam chy6ba nikt nie kasuję.Jak podjeżdża się pod wyciąg,jest wyraźna tabliczka:"parking niestrzeżony płatny 5 zł". Jest jeszcze drugi obok małego orczyka i może tam właśnie jest za darmo. :confused::

katastrofa...

swoją drogą zdjęcia jak na koniec sezonu.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzawka na Nowej Osadzie.Ponieważ wieczorem pojawił się przymrozek,uznałem,że warto zaryzykować i zaliczyć z rana Nową Osadę.Żeby to miało jakiś sens,musiałem być pierwszy na stoku,co też zrealizowałem.Na pierwszy rzut oka trasa nie wygląda najgorzej:

P1090289.jpg

ale na pewno nie przypadkiem,zarówna nad kasami,jak i w rubrykach z opisem tras,widnieje napis:"warunki trudne,prosimy o przemyślane zakupy".

P1090291.jpg

Zakupiłem karnet czasowy 8.00 - 13.00,w razie czego odsprzedam. :wink: Pierwszy kontakt z trasą i nie jest tragicznie - śnieg zmrożony i twardo.Niestety z krzesełka widać,czemu warunki trudne:

P1090295.jpg

P1090299.jpg

Mimo to,jak już obczaiłem sobie którędy jechać,było całkiem fajnie.Do jakiejś 10.30 ludzi malutko,żadnych kolejek,najwidoczniej mało komu chcę się wstawać - tak trzymać! :applause: :tongue: Wtedy też krótka przerwa na grzańca i karczek z grilla.Większa ilość ludzi zaczęła się zjawiać ok 11-ej.Trasa zaczęła szybko robić się niemal wszędzie brązowa,zaczęły pojawiać się minerały,które o dziwo wcześniej nie walały się po trasie,mimo znikomej ilości śniegu.Ok 12-ej nie bardzo było już po czym jeździć,do tego zaczęły się większe kolejki do wyciągu,a obraz stoku zaczął przypominać słynne zdjęcia Andyego z Białki.Nie było wyjścia,szybka ewakuacja! W sumie się najeździłem,dobre ponad 20 zjazdów,zanim trza było uciekać.Jeśli ktoś chce spróbować,to tylko z samego rana,wtedy przynajmniej jest szansa na 2 godz. pojeżdżenia.Ale warunki trudne,trzeba sobie obczaić traskę. :wink: Najlepiej wziąć narty,których nam nie żal,wtedy będzie bez stresu... :tongue:

P1090293.jpg

P1090289.jpg.a984cbf96dd3366b6645672e72da84ce.jpg

P1090291.jpg.04a1c8c40a5bddec5109919d60e82461.jpg

P1090293.jpg.49da73b68b4d086c03b693aa8c31490b.jpg

P1090295.jpg.b7116215bfdc986290e0c40c6f09bd43.jpg

P1090299.jpg.b0d2092f4f5e6225c22bb3db74bfd98a.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partecznik

Zastanawiałem się gdzie pojechać 3 lub 04.01.12 Nowa Osada czy Partecznik. W Nowej Osadzie warunki na pogodowym dziale skionline są określane jako dobre a na Parteczniku jako bardzo dobre! Trzeba odjąć jeden stopień czy dwa żeby określić jak rzeczywiście jest ?Czy ktoś jeździł na Parteczniku bo będę tam po raz pierwszy. Z stronki Ośrodka: Orczyk 500 m trasa czerwona i talerzyk 100m bardzo łatwa. Prawie w centrum Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...