Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze to mówiłem,że zima to powinna się zaczynać od "kolana" w Buczkowicach.

Zanim rondo zrobili,a teraz to niech będzie od ronda i wystarczy.Wszystkim byłoby lepiej.

Tym co handlują i żyją z turystów w Szczyrku,i tym co nie musieliby w B-B odśnieżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy post na forum i pierwsza jazda w tym sezonie, wiec pierwsze koty za płoty:).

W końcu udało mi się rozpocząć sezon i wybór padł na Soszów.

Wyjazd kolo 7.20 z okolic Katowic, miało być wcześniej ale ciężko się wstawało:) Pod wyciąg udało mi się dotrzeć przed 9 (warunki atmosferyczne nie pomagały).

Podjazd pod soszów przy mocno padającym śniegu trochę kłopotliwy, bo co niektórzy w połowie góry się zatrzymują i potem już nie tak łato ruszyć.

Parking 5pln, ale za to mało samochodów kolo 9 może jakieś 20.

Kupiłem karnet na 3h za 55pln i w drogę. Cały czas mocno padał śnieg i było dużo puchu, przynajmniej w górnej części trasy nr 2. Praktycznie można było jeździć bez przerwy, praktycznie brak kolejek do wyciągu. Między 11-12 trochę zaczęło się robić tłoczno bo otwarte tylko trasy 2 i 5. Było też kilku amatorów jazdy po zamkniętej trasie czerwonej w samym puchu.

Uważam że wyjazd udany, jak dla mnie warunki całkiem dobrze mimo mgły w górnej części trasy.

Fajnie że cały czas pada, wygląda na to że weekend pod względem narciarskim będzie udany:) Jutro może Szczyrk albo Korbielów, albo nowa osada, muszę się jeszcze zastanowić:)

pozdrawiam

Luce

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka, Rusin masakra pod względem ludności. Rusin dzisiaj do 10.30 ok, trasa fajnie przygotowana. 11.30 zwinęliśmy się bo nie było sensu jeździć, jechaliśmy w kierunku Białki a tu przy dojeździe do głównej korek, od ronda Jurgów do Kotelnicy jeden wielki korek. Zakopianka od skrętu na Jordanów do Nowego Targu korek !!! Nie wyobrażam sobie jutrzejszego dnia na nartach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy informację od Luce jak było na Soszowie, a czy był ktoś może dzisiaj w Szczyrku - liczę na informacje z pierwszej ręki, bo w te ich komunikaty na stronie, to ja już nie wierzę. Mam zamiar (podobnie jak Marcinn) wyskoczyć przez weeknd z rana na 2 godzinki.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy informację od Luce jak było na Soszowie, a czy był ktoś może dzisiaj w Szczyrku - liczę na informacje z pierwszej ręki, bo w te ich komunikaty na stronie, to ja już nie wierzę. Mam zamiar (podobnie jak Marcinn) wyskoczyć przez weeknd z rana na 2 godzinki.

Pozdrawiam :smile:

To jak z tym Soszowem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy post na forum i pierwsza jazda w tym sezonie, wiec pierwsze koty za płoty:).

W końcu udało mi się rozpocząć sezon i wybór padł na Soszów.

Wyjazd kolo 7.20 z okolic Katowic, miało być wcześniej ale ciężko się wstawało:) Pod wyciąg udało mi się dotrzeć przed 9 (warunki atmosferyczne nie pomagały).

Podjazd pod soszów przy mocno padającym śniegu trochę kłopotliwy, bo co niektórzy w połowie góry się zatrzymują i potem już nie tak łato ruszyć.

Parking 5pln, ale za to mało samochodów kolo 9 może jakieś 20.

Kupiłem karnet na 3h za 55pln i w drogę. Cały czas mocno padał śnieg i było dużo puchu, przynajmniej w górnej części trasy nr 2. Praktycznie można było jeździć bez przerwy, praktycznie brak kolejek do wyciągu. Między 11-12 trochę zaczęło się robić tłoczno bo otwarte tylko trasy 2 i 5. Było też kilku amatorów jazdy po zamkniętej trasie czerwonej w samym puchu.

Uważam że wyjazd udany, jak dla mnie warunki całkiem dobrze mimo mgły w górnej części trasy.

Fajnie że cały czas pada, wygląda na to że weekend pod względem narciarskim będzie udany:) Jutro może Szczyrk albo Korbielów, albo nowa osada, muszę się jeszcze zastanowić:)

pozdrawiam

Luce

No tak :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam dzisiaj na Pilsko od 12. Mgła na najwyżej położonej trasie taka, że nie wiadomo, czy przed tobą płasko czy stromo. Trochę ludzi, ale spoko. Mnóstwo świeżego śniegu, tylko chyba ktoś zapomniałam użyć ratraka, albo już było tak rozjeżdżone. Ze względu na te muldy to jeżeli jechać to rano.

Btw. A czy ktoś wie jakie są warunki drogowe w Szczyrku na odcinku od Soliska na Salmopol? Ostatnio miałam tam kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. A czy ktoś wie jakie są warunki drogowe w Szczyrku na odcinku od Soliska na Salmopol? Ostatnio miałam tam kłopoty...

Hmm, no zależy czym jedziesz. Ja jechałem 4x4 ok 13 i bez problemu do góry bardzo przyjemny przejazd, gdyby nie te zawalidrogi z obcymi rejestracjami, lub pan w starej beemce na letnich kapciach :-) także dużo wyprzedznia itp. Każdym samochodem na czterech zimówkach spokojnie wyjedziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam ze Skrzycznego (nie SON tylko COS). Bardzo dużo śniegu na górze, ale zimno na kanapach. Ondraszek (niebeska, ta długa) super warunki. Z rana sztruks i bardzo mało ludzi, od 11 już dużo więcej. Ten otwarty kawałek FISowskiej w dobrym stanie aczkolwiek na samej górze wielka połać lodu. Generalnie warto było się tam wybrać.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Dziś byłem w Nowej Osadzie warunki trudne. Dużo przetarć i lodu. W sumie zdziwiłem się bo wczoraj dużo śniegu spadło a praktycznie nie było tego widać. Ludzi też całkiem sporo po 11 trzeba czekać ponad 10 min w kolejce do wyciągu.

Generalnie nie polecam.

Pozytywne że właściciele uczciwe przyznają że warunku trudne i proszą o przemyślane zakupy karnetów. Takie kartki wiszą na kasach.

No i fajnie że parking za darmo.

pozdrawiam

luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem. We wtorek Szczyrk SON . Ze względu na skomplikowany dojazd na trasie od około 11-tej ,ale będzie to już normalny, roboczy dzień to chyba luzy.Najnowsza prognoza. Od czwartku 12.01 wyraźne ocieplenie na 5 dni. Noce w górach z lekkim mrozem. Od 17.01.ma się znowu ochłodzić , w nocy mroźno. Do końca stycznie nie powinno być źle i w końcu pojeździmy w naszych górkach (Beskid śląski). Ja za dwa tygodnie będę w Alpach . Tam zaczynają mieć problemy z nadmiarem śniegu np.Cervinia 100-300 cm! Panuje tam zmienna pogoda z okresowymi dużymi śnieżycami.

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Pozytywne że właściciele uczciwe przyznają że warunku trudne i proszą o przemyślane zakupy karnetów. Takie kartki wiszą na kasach...

Szkoda że nie są tacy uczciwi i nie ma takiej wiadomości na stronie internetowej, tylko dowiadujesz się, kiedy stoisz w butach przy kasie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie są tacy uczciwi i nie ma takiej wiadomości na stronie internetowej, tylko dowiadujesz się, kiedy stoisz w butach przy kasie.

Pozdrawiam

No przed wyjazdem wystarczyło tu spojrzećhttp://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=753 i pojechać gdzie są lepsze warunki. Jedna gwiazdka czyli warunki dostateczne tzn. trudne. Szkoda nóg i sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...