Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Autostrada D1 w CZ do Ostrawy za free


pawel_br

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie było tego info na forum ale wrzucam dla pewności: odcinek od granicy do Ostravy od 1.01.2012 jest bezpłatny

www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=132

Odpadają więc wątpliwości czy "knedle" nie będa kasowały przed Shelem w Antosovicach. Nie ma potrzeby kupowania winietek w PL drożej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Podpinam się pod ten wątek i mam pytanko odnośnie zakupu winetek na tym Shelu u knedli, czy za winetki przyjmują kartą? Kiedyś, na stacjach brali tylko w koronach i to cashem, więc kupowałem u nas.

Tak nie ma juz z tym problemu. Ja ostatnio kupowałem winietkę i zapłaciłem kartą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, by się dowiedzieć czy ktoś kupował na opisywanej stacji Shela również winietkę na Austrię?

Z góry dziekuje za odpowiedź.:smile:

Raczej nie ma sensu kupować winiety na Austrie w Czechach. Lepiej kupić na stacji przed wjazdem na autostrade w Austrii (są przynajmniej 2 lub 3 stacje) lub na granicy w Mikulowie - w knajpie przed samym wjazdem na austriacką stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu kupować winiety na Austrie w Czechach. Lepiej kupić na stacji przed wjazdem na autostrade w Austrii (są przynajmniej 2 lub 3 stacje) lub na granicy w Mikulowie - w knajpie przed samym wjazdem na austriacką stronę.

Jakby to miało jakąś różnicę. Cena taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja benzynowa jest przed samym wjazdem na autostradę przed Wiedniem, jak jedziesz przez Breclav to dojeżdżasz do krzyżówki z drogą z Brna (Mikulova) i po kilku kilometrach masz po prawej duża stację OMV - taką stosunkowo nową, a ze 3km dalej jest już autostrada. Jak coś to warto się tam też przytankować bo na autostradach jest już znacznie drożej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była taka sama to oczywiście że nie ma różnicy. Ale pewnie podobnie jak w Polsce knedle sprzedają to w swoich "wyższych" cenach albo z wyjątkowo "atrakcyjnym" kursem EUR/CZK

I tu trafiłeś w samo sedno. Ja ich lubię, w szczególności ich piwko, ale dlaczego mają zarabiać na "jedynie słusznym kursie ich waluty".:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była taka sama to oczywiście że nie ma różnicy. Ale pewnie podobnie jak w Polsce knedle sprzedają to w swoich "wyższych" cenach albo z wyjątkowo "atrakcyjnym" kursem EUR/CZK

Co do kursu to nie wiem lecz np w niemczech winieta austriacka kosztuje dokładnie tyle samo co w austrii.

Edytowane przez WIND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam

Jaka jest różnica zakupu winietki w Polsce a Czechach czy Austrii

Ceny winiet kupowane w odp. kraju masz tu:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=133

http://www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=132

czyli te najczęściej kupowane (10 dni):

Austria - 8 Euro - ok. 34 złote

Czechy - 310 Ksc - ok. 53 złote

w PZMot

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

Austria - 50 zł

Czechy - 70 zł.

Chyba tak samo będzie w przygranicznych kantorach - czyli ok. 35-45% (no tak!) różnicy.

Podejrzewam też, że podobne relacje mogą być odn. zakupu austriackich winietek w Czechach.

Z jednej strony wychodzi kilkanaście zł. na jednej winietce, razem ok. 33 zł (wg dzis. kursu)

Czy to dużo czy niedużo - to już indywidualna ocena, czy opłaca się stanąć ten jeden raz więcej :)

Przy jednorazowym wyskoku, może drobiazg ale pomnożony prze wiele wyjazdów - jakaś kwota się robi - to ta druga strona.

Ja kupowałem na ogół we właściwym kraju (taniej), na granicach Austriacy chyba zawsze mają budynek/barak ÖAMTC otwarty 24h, z Czechami bywa różnie - w drodze na Ostrawę na początku jest stacja, od Cieszyna nie, trzeba zjechać albo ryzykować :) Na Słowacji są przynajmniej 3 stacje przed autostradą.

Chwilowo problem winiety austriackiej rozwiązałem najwygodniej, czyli kupując roczną, inne kupuję "mesaćne":)

Edytowane przez gajowy01
ÖAMTC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w nocy 28.01.2012r. miałem okazję skorzystać z usług pierwszej stacji Shella na autostradzie D1, gdzie zakupiłem winietkę na Czechy za gotówkę.

"Bardzo Miła Pani" w okienku miała problem z wydaniem z 400 Koron. Musiałem dobrze pogrzebać w zakamarkach portfela za drobnymi, żeby transakcja doszła do skutku.

Kolejni szczęśliwcy z Polski jadący w Alpy podchodząc do okienka byli ten sam problem...

Wniosek nasuwa się sam: w nocy u naszych sąsiadów warto mięć gotówkę i to wyliczoną.

Może ja trafiłem na okres, że przed nami na tej stacji pojawił się tłum podróżujących na południe Europy i wszyscy jechali przez Chałupki, choć zbyt dużego ruchu na trasie nie było.

W Austrii winietę kupuję w knajpce B7 na granicy lub na stacji OMV w miejscowości Schrick - cena 8 Euro, oba punkty czynne 24h, paliwo jest ciut tańsze niż na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Czechami bywa różnie - w drodze na Ostrawę na początku jest stacja, od Cieszyna nie, trzeba zjechać albo ryzykować :)

W Czeskim Cieszynie zaraz za mostem granicznym jest stacja Slovnaftu, wystarczy na rondku zjechać trochę w bok:

http://maps.google.com/maps/place?cid=5284734962300875292&q=stacja+benzynowa+Czeski+Cieszyn&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.827352999999995,18.425445999999997&spn=0.00022099999999999998,0.000343&t=m&z=12&vpsrc=0

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem jak jechałem przez Cieszyn to ta stacja była czynna w godzinach 6.00-22.00.

Jeśli coś się zmieniło to proszę o info.

Pozdrawiam

Nic sie nie zmieniło, dzisiaj pytałem na stacji o godziny otwarcia i faktycznie zamykają o godz. 22-giej.

Natomiast odkryłem, że przy samym rondku, o którym pisałem poprzednio, jest taki lokalny mini-market i tam też sprzedają winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Natomiast odkryłem, że przy samym rondku, o którym pisałem poprzednio, jest taki lokalny mini-market i tam też sprzedają winiety.

Jadąc do Chorwacji miałem możliwość przetestować ten market.

Specjalizuje się głównie w alkoholach, winiety są, ale nie przyjmują płatności karta płatniczą, więc przeprosiłem się z pobliską stacją Slovnaftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...