Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na Pilsku ciągle jak w bajce.


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie odwiedziłem Pilsko.Droga do Korbielowa czarna z niewielką ilością błota pośniegowego,niestety nawet to nic niektórych paraliżuję,stąd małe opóźnienie z mojej strony na miejscu.Chwilę po ósmej ruszyłem do kasy,tu kolejki brak,kupiłem karnet do 12.00 (40zł) i na wyciąg.Pojechałem na samą górę.Tam ciągle sypie śnieg,zaspy są imponujące,ale do 5 metrów jeszcze trochę brakuję... :wink: Ale dziś nie wiało,jedynie powyżej Miziowej lekka mgła.

pil1.jpg

pil2.jpg

Przez pierwsze dwie godziny jeździłem piątką od góry do Szczawin.Warunki jak dla mnie wyśmienite!Dokładnie to to,co lubię najbardziej,czyli pod spodem dość twardo,a na tym kilka cm świeżego śniegu - rewelacja!Na stromszych odcinkach oczywiście zaczęły tworzyć się muldy,ale takie lekkie,mi to w ogóle nie przeszkadzało.Tak się bujałem do czasu,aż kolejki zaczęły się wydłużać.Wtedy ruszyłem na Buczynkę.Tutaj warunki bardzo podobne jak powyżej.Pojawił się nawet słońce,ale sypać nie przestawało. :applause: Widoczki są jak z bajki:

pil3.jpg

Ponieważ raz kolejka się wydłużyła,dobre 5 min. stania :tongue: ,pojechałem na sam dół i tu niezły zonk:

pil4.jpg

Jak się później okazało,to jednorazowa kumulacja była.Raz podobnie trafiłem na Babie i na tym koniec złego.Do ostatniej chwili bez kolejek i dobrymi warunkami na trasie.Dla tych,co lubią jak jest twardo (tylko bez złych skojarzeń... :wink: ),najlepiej było na trasie z Soliska do Kamiennej.Gdyby nie Dzień Babci,zapewne jeździłbym do 16-ej!Ponownie baaardzo zadowolony!!!Oby takie warunki trzymały się jak najdłużej!!! :cool::PS.Gregor,chyba Cię widziałem na Szczawinach,byłeś za bramkami w kasku z kamerką,ja na końcu kolejki.Nie bardzo miałem pomysł,jak zwrócić twoją uwagę,a później zniknąłeś... :wink:

pil1.jpg.fd3e51e1d40ed898c4134b3f40808312.jpg

pil2.jpg.32f843ee9f5317340ce09eae301e257b.jpg

pil3.jpg.283808572ee82b29e9470a1a960e2774.jpg

pil4.jpg.cefefba0de6056731243d45872cb8bef.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Gregor,chyba Cię widziałem na Szczawinach,byłeś za bramkami w kasku z kamerką,ja na końcu kolejki.Nie bardzo miałem pomysł,jak zwrócić twoją uwagę,a później zniknąłeś... :wink:

to ja na pewno bylem, dzisiaj tylko do 10 jezdzilem, pozniej obowiazki niestety;)

Mogles wolac heh

Jutro do 11 bede na Pilsku, do 12 na Babie a pozniej Cypisek ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy dzisiaj z kumplami od rana, powiem tak: od pau lat omijalem szerokim lukiem Pilsko ale dalem sie namowic kumplom na wypad i nie zaluje.

Warunki jakich od lat nie pamietam mega warstwa sniegu, zero kamieni, ludzi umiarkowanie tylko wiatr i opady sniegu moga przeszkadzac ale ogolnie bajka, az sie nie chcialo do domu wracac!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Pilsko.Tym razem popołudniu.Warunki bez zmian - non stop mocno sypie! :applause:Waruneczki wyśmienite,popołudniu trochę muld,ale usypanych z puchu,nie przeszkadzają,dla mnie miodzio!Co ciekawe,ludzi jakby mniej,niż w poprzednią niedzielę,czy w dniu wczorajszym.Bez problemu na parkingu znalazłem miejsce blisko kas.Do wyciągów to samo,jak już,to może ze 2 min.stania.Razem z kolegom objeździliśmy górę jak i Buczynkę i sam dół.Wszędzie pięknie!O czym tu pisać?W kółko to samo... :wink: :biggrin:W skrócie to tak: :angel:

pil1.jpg

pil2.jpg

pil3.jpg

pil4.jpg

pil5.jpg

W grudniu wydawało się,że zima będzie taka lipna,a jest dosłownie bosko!!!

pil1.jpg.67706e467750e8b6feccccc77171ed2f.jpg

pil2.jpg.ae3c8112828294d136c38782c6d48c50.jpg

pil3.jpg.32169e189d39f82338059c35de54afd7.jpg

pil4.jpg.59a53c9bbfe10fa26d89f8b768b2067d.jpg

pil5.jpg.9d3bfa3db493eb4f2b8d8626e335145d.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Pilsko.Tym razem popołudniu.Warunki bez zmian - non stop mocno sypie! :applause:

Waruneczki wyśmienite,popołudniu trochę muld,ale usypanych z puchu,nie przeszkadzają,dla mnie miodzio!

Co ciekawe,ludzi jakby mniej,niż w poprzednią niedzielę,czy w dniu wczorajszym.Bez problemu na parkingu znalazłem miejsce blisko kas.Do wyciągów to samo,jak już,to może ze 2 min.stania.Razem z kolegom objeździliśmy górę jak i Buczynkę i sam dół.Wszędzie pięknie!O czym tu pisać?W kółko to samo... :wink: :biggrin:

W skrócie to tak: :angel:

[ATTACH=CONFIG]5373[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5374[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5375[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5376[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]5377[/ATTACH]

W grudniu wydawało się,że zima będzie taka lipna,a jest dosłownie bosko!!!

Potwierdzam wszystko co powyżej zostało napisane, też byliśmy dzisiaj od 13 :happy:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno...czy mi sie przewidzialo, czy tez wyciagi na punkty podrozaly - orczyki o 10, a kanapa o 20 pkt?

Czasówki są tańsze niż w zeszłym roku (ja tylko czasówki kupuję),punkty chyba bez większych zmian.Przykładowo kolej Szczawiny kosztuję tyle co rok wcześniej (jedyne co pamiętam). :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasówki są tańsze niż w zeszłym roku (ja tylko czasówki kupuję),punkty chyba bez większych zmian.Przykładowo kolej Szczawiny kosztuję tyle co rok wcześniej (jedyne co pamiętam). :rolleyes::

No ja też czasówki kupuję, bo są mega tanie, ale chodzi mi o to, że jak byłam między Sylwestrem, świętem 3 króli to kanapa byla za 60pkt i orczyki po 30-kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też czasówki kupuję, bo są mega tanie, ale chodzi mi o to, że jak byłam między Sylwestrem, świętem 3 króli to kanapa byla za 60pkt i orczyki po 30-kilka.

Odpowiedź jest bardzo prosta - przejazdy punktowe w tygodniu są tańsze niż w weekendy,święta czy ferie. :smile: Czasówki niestety będą tańsze dopiero po 29.02.2012 i tylko w tygodniu bez weekendów.

Tutaj masz cennik. :smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z trudnością tras na Pilsku. Mam zamiar się wybrać w niedzielę i będą ze mną dwie osoby dopiero uczące się jeździć, czy te czerwone trasy odpowiadają trudnością czerwonych tras w Szczyrku. Nigdy nie byłem w Korbielowie :) a po ostatnich relacjach nie ukrywam, że ciągnie mnie tam strasznie :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z trudnością tras na Pilsku. Mam zamiar się wybrać w niedzielę i będą ze mną dwie osoby dopiero uczące się jeździć, czy te czerwone trasy odpowiadają trudnością czerwonych tras w Szczyrku. Nigdy nie byłem w Korbielowie :) a po ostatnich relacjach nie ukrywam, że ciągnie mnie tam strasznie :rolleyes::

Bardziej bałbym się jazdy orczykami niż tych czerwonych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bałbym się jazdy orczykami niż tych czerwonych tras.

Trening jazdy orczykiem już zaliczony...kilka wyjazdów z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską...no chyba, że jest jeszcze gorzej :confused::

Bez obaw!Czerwona 5 z samej góry aż do Szczawin dość łatwa,czerwona na Buczynce równie dobrze mogłaby być niebieska,dalej z Soliska do Kamiennej też dość łatwa.Oprócz tego są jeszcze łatwe trasy na Babie.Masz jeszcze jedną łatwą niebieską z Kopca.

Dasz redę!

Dzięki Johnny :smile: ja sobie dam radę mimo, że też zaliczyć się mogę do początkujących narciarzy, bardziej obawiałem się o dwójkę znajomych.

To teraz raczej na pewno w niedziele zawitam na Korbielów

Edytowane przez jarek23v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ulegliście magii tego miejsca...

Byłem dzisiaj cały dzień i się troszeczkę zawiodłem...

Warunki do jazdy po stoku są tam tragiczne :) Tyle minerałów jak dzisiaj na buczynce widziałem ostatni raz tylko w Szczyrku. Od samej, góry do samego dołu kamienie... Ja wiem, że dookoła jest pięknie i kupa śniegu, ale w Korbielowie nie potrafią z tego należytego użytku zrobić. Praktycznie cały dzień na buczynce pracowały armaty śnieżne. Niby nic takiego, ale gdy pada mokry śnieg, osadza się on na kratce osłaniającej wentylator, i gdy jest go już na tyle dużo, że nie jest się w stanie utrzymać - wpada do środka. Efekt tego taki, że co kilka minut armatka, wypluwa spore kawałki lodu i bombarduje narciarzy. Na trasie w newralgicznych punktach kawały lodu, które nie widziały frezu chyba od początku opadów. Tak więc przygotowanie stoków, przy takich dużych opadach - tragiczne.

Natomiast nie zaprzeczam, że obecnie jest tam jak w bajce. Dlatego też po 2 zjazdach buczynką podmieniłem sprzęt na taki do miękkiego i spędziłem resztę dnia przedzierając się po lasach. Akurat do takiej zabawy, warunki są tam wymarzone i w pełni zasługują na tytuł "bajeczne".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...