Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty - odczucie twardości wkładki


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już kolejne buty w których odczuwam, jakbym stał na czymś twardym, odczucie pod śródstopiem - nieco denerwujące. O czym to może świadczyć? Czy może nieco za wąskie buty (jednak nic nie gniecie i nie drętwieje itp), Czy sprawę załatwić może włożenie specjalnej wkładki, np jakiegoś Sidasa czy coś tego rodzaju. W poprzednich butach miałem podobnie, z czasem ich użytkowania odczucie nieco ustępowało niemniej nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka dziś rano, dla porównania do wieczornej przymiarki - bo stopa rano ponoć ma troszkę mniejszy gabaryt a i na nartach zwykle jeździ się częściej rano - jest lepiej, wrażenie spało, z tym uciskiem klamrami jest coś na rzeczy bo pracując mocno mikroregulacją osiąga się efekt delikatnej poprawy. Druga rzecz to, na którą liczę, która powinna przynieść kolejną poprawę to ułożenie się i sformowanie wkładek - buty te ponoć mają termoformowalne wkładki, które z po kilku dniach jazdy się układają. W poprzednich butach miałem tak, że z czasem dolne klamry w miarę użytkowania dopinałem coraz mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuszczanie klamer w tym miejscu w czasie jazdy nigdy mi nie pomagało. Przy sztywniejszych butach normalne zapięcie pozostałych klamer powoduje to, że nawet przy luźnej 2 klamrze ucisk może wystąpić.

Ja stosuję trochę inna metodę. Ostatnio sprawiłem sobie nowe buty. Z racji mojego wysokiego podbicia, każdy jeden but jest dla mnie niekomfortowy na drugiej klamrze. Troszkę w domu trzeba się pomęczyć. Najlepiej latem - do tego można sobie suszarką do włosów pomóc, żeby but był ciepły. Zapinam buty na maksa, aż sok leci. Następnie popuszczam wszystkie klamry oprócz tej pod którą mnie ciśnie. Oglądam np tv lub słucham muzyki. Jest to trochę masochistyczne bo po pewnym czasie noga jak nic drętwieje. Co mi to dało? To że w tym miejscu elastyczność wkładki i skorupy spowodowała, że po kilku takich czynnościach but w tym miejscu po prostu jest obszerniejszy i po kłopocie. Sprawdzone i działa.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki chętnie tylko już nie zdążę bo buty mi sprowadzili wczoraj, a w sobotę rano wyjazd wiec na razie rozciągam siedząc w nich w robocie, 4 godzinki na nogach, trochę regulacji mikrośrubami i przy delikatnym zamknięciu dolnych klamer da się wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem u Marcina Szafrańskiego trwało to ok. 1 godzinki Ty masz u siebie na miejscu Windspoprt tylko zadzwoń czy mają juz koogoś tak nie powinno byc problemu.

Zrób jak mówi kolega, poproś jeszcze żeby wypełniła miła Pani przestrzeń pod wkładką, trwa to 15 minut afekt gwarantowany, na początku lekki dyskomfort jeden dzień trzeba wyjeździć ale zobaczysz jak to jest" czuć sałą stopą" zobacz jeszcze akumulatorki sidasa do montażu w wkładce bajer, ja zrobiłem nie wiem co to zimno w palce nawet przy -15

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wkładki world cup i w nich mogę tylko podgrzewanie dać pod palce.

Grzałki generalnie montuje się ok 5 cm przed palcami, jak dasz pod same palce nie sprawdza się wiem to z doświadczenia, te o których ja mówię mają ok 0.5 mm więc nie ma problemu

Edytowane przez galdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...