Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak jeżdżą przyszli instruktorzy?


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Mitek ma rację! Z takimi umiejętnościami jak te prezentowane na filmie nie wypada ubiegać się o jakikolwiek certyfikat. Po prostu upadają obyczaje, wszędzie tylko bylejakość i dziadostwo. To samo tyczy się szkolnictwa -na każdym poziomie. Maturzyści nie umieją pisać po polsku, robią byki ortograficzne. Większość z nich nie przeczytała ani jednej lektury a pojęcia takie jak szyk w zdaniu, styl, interpunkcja, to czarna magia. O tzw. studiach nie wspomnę- bo to kpina! Czemu wiec w szkoleniu narciarskim miałoby być inaczej? Ludzie ze "świecznika' dają przykład że można kłamać , oszukiwać, wyzyskiwać, protegować- aby sie wzbogacić, aby dorwać cel. Młodzi na to patrzą, to jest ich świat. Innego nie znają. Nie znają też przysłowia -"kiedy nie potrafisz, nie pchaj się na afisz". Dziękuję Ci Mitek, takich jak Ty potrzeba wielu, w szkołach, na uczelniach, w polityce, w samorządach, w firmach....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie o to chodzi na takich kursach powtarzam.

Pozdro serdeczne

Pytanie oczywiście było mocno przekorne.... Dla mnie kurs instruktorski, czy to narciarski, czy żeglarski, czy jakikolwiek inny ma uczyć, jak pisałeś, metodyki (jak uczyć) a nie samego rzemiosła. To po prostu trzeba umiec... Pytanie tylko skąd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie się przekonałem do tego że najlepszym rozwiązaniem na usystematyzowaną naukę jest właśnie KK, i na następny sezon takie "szkolenie" sobie zaaplikuję, tylko gdzie warto się zapisać i z jakim drenażem kieszeni mogę się liczyć?

Może ktoś ma osobiste doświadczenia z KK ale bez parcia na instruktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie oczywiście było mocno przekorne.... Dla mnie kurs instruktorski, czy to narciarski, czy żeglarski, czy jakikolwiek inny ma uczyć, jak pisałeś, metodyki (jak uczyć) a nie samego rzemiosła. To po prostu trzeba umiec... Pytanie tylko skąd......

rzemiosła można nauczyć się w każdej(chyba:rolleyes:: :biggrin:) licencjonowanej szkole narciarskiej (SITN-PZN ) . Ja polecam , bo znam z autopsji , Carvingsport . Tam nie ma lipy , instruktorzy potrafią jeździć na nartach:wink: , a i uczyć innych też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja właśnie się przekonałem do tego że najlepszym rozwiązaniem na usystematyzowaną naukę jest właśnie KK, i na następny sezon takie "szkolenie" sobie zaaplikuję, tylko gdzie warto się zapisać i z jakim drenażem kieszeni mogę się liczyć?

Może ktoś ma osobiste doświadczenia z KK ale bez parcia na instruktora?

Jestem przekonany, że w szkole z ktorej pochodzi powyższy filmik też bedzie nieźle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej wspomniana szkółka http://www.youtube.com/carvingsport i też niby szkolenie a jedni jeszcze pługiem, inni na krawędzi rozrzut jak na filmiku z KK, pozostaje tylko pracować nad umiejętnościami i czerpać przyjemność ze śniegu :D

Nie mąć ludziom w głowach:cool:: .

Zamieszczony przez Ciebie link to zapis video na którym pokazani są kursanci , którzy po prostu UCZĄ się jeździć . Na wyjazdach Carvingsportu z reguły jest tak , że jest kilka grup o różnym stopniu zaawansowaniu i filmuje się jazdę każdego uczestnika ( śmig i jazda na krawędzi ) na początku szkolenia i po kilku dniach , żeby można było porównać postępy w jeździe . A jak Ty jesteś taki dobry w śmigu , to nakręć film i pokaż go na forum . Chętnie obejrzę .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mąć ludziom w głowach:cool:: .

Zamieszczony przez Ciebie link to zapis video na którym pokazani są kursanci , którzy po prostu UCZĄ się jeździć . Na wyjazdach Carvingsportu z reguły jest tak , że jest kilka grup o różnym stopniu zaawansowaniu i filmuje się jazdę każdego uczestnika ( śmig i jazda na krawędzi ) na początku szkolenia i po kilku dniach , żeby można było porównać postępy w jeździe . A jak Ty jesteś taki dobry w śmigu , to nakręć film i pokaż go na forum . Chętnie obejrzę .......

no to chyba się nie zrozumieliśmy, nigdzie nie pisałem że to też KK, a to że i na KK i na "po prostu" szkoleniu, ludzie reprezentują różny poziom, to nie można równać do "średniej szkoleniowej" bo i tu, i tu znajdziesz jednostki wybitniejsze i tak jak pisał niko130 "Przecież ono nie jadą ,aż tak źle. Nie wszyscy zdadzą . Pozostaną najlepsi."

A Ciebie aklim zaczynam podejrzewać o głębokie uczucie do tej szkółki :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeżdza przyszli instruktorzy

Te osoby sa pewnie na kursie P 1 i jeszcze muszą wykonac troche pracy aby dojśc do instruktora.

Wazny aspekt jest taki że ktoś może być nawet super zawodnikiem a nie potrafi mieć Daru przekazywania wiedzy. Instruktor najcześciej uczy dziecko lat 5-10 plugu potem jazdy rownoeglej oraz NW ..

rzadko się zdarza klient na szkolenie w śmigu. ale jako fachowiec trzeba umieć wszystko ..

MA pytanie dla fachowców na forum . jesli naukę podejmuje mąz i żona oraz jak naukę podejmuje siostra i brat lat 18 To ktora płeć osiegnie lepsze wyniki .............

podam wynik i pewni zszokuje facetów ale kobiety .. zarowno zona jak i siostra....ONE dokladnie realizuje polecenia i po chwili maja jazdę równoleglą ..

teraz pytanie o innych fachowcow .. np Tch co budują drogi czemu One ciagle maja dziury .. FAchowcy od STADIONU NARODOWEGO ...... problem ze schodami w dobie elektorniki itp .. a Wy sie dziwicie mlodym adeptom narciarstwa ... oraz praca POLICJI podczas poszukiwania dziewczynki w Sosnowcu .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadko się zdarza klient na szkolenie w śmigu. ale jako fachowiec trzeba umieć wszystko ..

Niedawno poprosiłem (odpłatnie ;) ) instruktora o pojeżdżenie z 'młodą' i skorygowanie wbijania kijów... Kiedy to usłyszał to chrząknął i stwierdził: "to muszę wrócić i zorganizować sobie kijki"....:eek:

Wnioski jakie mi sie nasunęły: pierwszy obiektywny - od dłuższego czasu uczy adeptów elementarza (takie jest widocznie obiektywne zapotrzebowanie), i drugi mniej optymistyczny- wszystkich ich uczy jazdy bez kijków.... a potem dziwimy sie ilości goryli na stokach....

--

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jednocześnie płakaliśmy ze smiechu. ...Jak można być tak bezczeknym aby nie mając pojęcia o jeździe udać się na kurs kadrowy w celu zdobycia uprawnień żeby szkolić innych?...

Dla mnie żenujące. Czasem przebija to tylko JK na bliźniaczym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

łatwo jest krytykować innych.

proszę oto przejazd instruktora SITN PZN !!!

ja też płakałem z żoną ze śmiechu:biggrin:

[video=youtube;s5OMlBYhPGA]

Jak można być tak bezczeknym aby nie mając pojęcia o jeździe udać się na kurs kadrowy w celu zdobycia uprawnień żeby szkolić innych? Jak bardzo trzeba być nieświadomym swoich umiejętności i możliwości??

Prezentacja jest oczywistą prowokacją a przesłanie (dla ograniczonych) jest takie. Oceniajcie swoje umiejetności z pokorą.

Mocne słowa.

Edytowane przez wideo5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu inna jazda śmigiem

Mam pytanie, Na jakich nartach ten kolega jechał?

Nogi praktycznie złączone, ewidentny uślizg tyłu nart, nie bardzo kojarzą mi się z jazda na taliowanych nartach.

Ja tak jeżdżę, ... :biggrin:tzn. staram się, ale ja używam nart klasycznych i "christianii", w tym wypadku "z przeciwskrętu".

Edytowane przez W.W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo jest krytykować innych.

proszę oto przejazd instruktora SITN PZN !!!

[video=youtube;s5OMlBYhPGA]

przykład dobrego narciarza , który nie radzi sobie na tyczkach . Wychodzi brak objeżdżenia .Jazda sportowa to trochę inna bajka .Jak ktoś z boku patrzy , zwłaszcza na przejazdy dobrych ścigantów , to wydaje mu się ,że jest to bułka z masłem. Radzę każdemu przejechać tyki i najlepiej się jeszcze sfilmować .Oglądanie własnego przejazdu może być "trochę" przykrym doświadczeniem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład dobrego narciarza , który nie radzi sobie na tyczkach . Wychodzi brak objeżdżenia .Jazda sportowa to trochę inna bajka .Jak ktoś z boku patrzy , zwłaszcza na przejazdy dobrych ścigantów , to wydaje mu się ,że jest to bułka z masłem. Radzę każdemu przejechać tyki i najlepiej się jeszcze sfilmować .Oglądanie własnego przejazdu może być "trochę" przykrym doświadczeniem:wink:

Może i inna bajka ale tak nie wygląda zjazd między tyczkami osoby która:

.... Uczyłem się wytrwale i nadal uczę. Na pierwszy kurs kadrowy poszedłem po prawie 20 latach na nartach. Wcześniej jednak bralem udział w innych kursach doszkalających typu KK właśnie....

Pozdro

Przykro mi ale trudno mi uwierzyć że osoba z 20 letnim stażem na nartach i po iluś tam kursach tak się prezentuje.

Nie znam się ale żeby zostać instruktorem SITN PZN trzeba chyba parę razy na tyczkach zjechać.

Na tym filmie tych wcześniejszych kilku razy nie widać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale żeby zostać instruktorem SITN PZN trzeba chyba parę razy na tyczkach zjechać.

Na tym filmie tych wcześniejszych kilku razy nie widać.

No cóż w czasie robienia kursu-ów jezdzi sie sporo na tyczkach,zeby zdac egzamin regionalny,potem na Centralnym Kursie Instruktorskim a potem to juz unifikacje co 3 lata do podtrzymania stopnia że tak powiem nie ma nacisku na jazde na tykach tak więc jak sie nie jezdzi na tykach to tak jest i już co nie oznacza ze nie jest sie dobrym narciarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...