Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty w kwietniu i maju - gdzie najlepiej?


Aressi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wypadem na narty w okresie kwiecień/maj. Dość dobrą okazją będzie tzw. długi weekend. Z pewnych względów w grę wchodzi wyprawa autokarowa. Znalazłem dwie interesujące oferty - jedna dotyczy wyjazdu na Pitztal, a druga do Maso Corto. Nigdy wcześniej nie byłem w żadnym z tych ośrodków ale oba to ośrodki "lodowcowe" więc myślę, że jest szansa na uczciwą jazdę. Oczywiście słoneczko na stoku, a w przerwie leżaczek i małe zimne piwko to miłe dodatki ale mnie interesuje głównie intensywna jazda na nartach w dobrych warunkach. Czy warto więc jeszcze ruszać na narty w kwietniu/maju czy lepiej dać sobie już spokój i celować raczej w początek następnego sezonu? A może odpuścić Pitztal i Maso Corto, a spróbować rozważyć inne ośrodki? Bardzo proszę o sugestie i rady zwłaszcza jeśli ktoś z Was mógłby podzielić się własnymi doświadczeniami. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto - długi dzień, słońce, mało narciarzy, czasem dużo niższe ceny karnetów - szerokie dechy na mokry śnieg, lekkie ciuchy - to najfajniejszy czas na narty.

Możliwości sa spore:

- "wysokie" ośrodki francuskie: 3V, Espace Killy, Paradiski, L 2 A - wszystkie są fantastyczne

- wybrane ośrodki austriackie: Gurgl, 4-Berge, St Anton i Lech, SFL, Sport Gastein (dla freeriderów), Kuhtai, Obertauern, Zillertal, Flachauwinkl - kolejność nieprzypadkowa

Szwajcarii nie znam zbyt dobrze ale na pewno możliwości tam są bardzo dobre ( choćby Zermatt, 4V), Włochy raczej nie.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto - długi dzień, słońce, mało narciarzy, czasem dużo niższe ceny karnetów - szerokie dechy na mokry śnieg, lekkie ciuchy - to najfajniejszy czas na narty.

Możliwości sa spore:

- "wysokie" ośrodki francuskie: 3V, Espace Killy, Paradiski, L 2 A - wszystkie są fantastyczne

- wybrane ośrodki austriackie: Gurgl, 4-Berge, St Anton i Lech, SFL, Sport Gastein (dla freeriderów), Kuhtai, Obertauern, Zillertal, Flachauwinkl - kolejność nieprzypadkowa

Szwajcarii nie znam zbyt dobrze ale na pewno możliwości tam są bardzo dobre ( choćby Zermatt, 4V), Włochy raczej nie.

Pozdro

Wiesiek

Wow! Sporo możliwości wymieniłeś.:eek: Dzięki. Jest w czym wybierać. Francja rzeczywiście kusi i sporo dobrego się słyszy i czyta o tamtejszych terenach narciarskich i ich możliwościach. Zdaje się, że na naszym forum szczególnie fanatyk dostarcza ciekawych informacji i szczegółowych relacji dotyczących Francji.:applause: Wygląda to wszystko niezwykle interesująco. Kiedyś z pewnością się tam udam ale to chyba jednak nie będzie tym razem. Austriackich miejscówek całkiem sporo choć ze smutkiem zauważyłem, ze nie ma tam upatrzonego przeze mnie Pitztal. Czy to aż tak zły wybór czy też są inne względy, że się nie znalazł w zestawieniu? Włochy? Cóż .... Oczywiście tam pewnie będzie najtrudniej o dobre warunki narciarskie w tym okresie. Fanatyk podpowiada, że w Cervinii może być OK. Ja myślałem o Maso Corto. Wydawałoby się, że to dość popularny ośrodek wśród Polaków ale na naszym forum zwolenników ma jakby trochę mniej. A z tego co wiem to nawet w czerwcu odbywają się tam Polskie Dni z jazdą na nartach więc na przełomie kwietnia i maja chyba tym bardziej można liczyć na dobre warunki.

Tak się trochę czepiłem tego Pitztal i Maso Corto bo akurat tam mam opcje wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Byłem w zeszłym roku końcem kwietnia,jedno z najlepszych miejsc w europie:biggrin:

7 dni lampy Na 350km tras czynne było 315km,zjazd do samego Zermatt i Cervini.

Jedyna wada to cena skipasa(international):474 CHF

Parę zdjęć z wyjazdu znajdziesz tu:

https://plus.google.com/photos/101724630203270906131/albums/5601092029637548801?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

DSC05820.JPG

Edytowane przez piter100
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Byłem w zeszłym roku końcem kwietnia,jedno z najlepszych miejsc w europie:biggrin:

7 dni lampy Na 350km tras czynne było 315km,zjazd do samego Zermatt i Cervini.

Jedyna wada to cena skipasa(international):474 CHF

Parę zdjęć z wyjazdu znajdziesz tu:

https://plus.google.com/photos/101724630203270906131/albums/5601092029637548801?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

DSC05820.JPG

No Bracie, Twoja galeria rzeczywiście robi wrażenie. Na zdjęciach trasy wyglądają na znakomicie przygotowane. A jak w przekroju całego dnia? Rozumiem, że atakowałeś szwajcarską stronę? Myślisz, że od strony włoskiej jest równie zachęcająco? A jeśli chodzi o kwaterkę i garść szczegółów organizacyjno-logistycznych to uchylisz rąbka tajemnicy? :happy:

Choć cena skipassa zaiste powala! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy w Tasch,w tym hotelu:http://www.hotel-city.ch/

Dojazd do Zermatt 10 minut kolejką.Narty i buty można zostawić w schowkach na górnej stacji,żeby ich nie taszczyć.Trasy rzeczywiście rewelacyjne,zarówno po stronie szwajcarskiej jak i włoskiej.Na samej górze praktycznie było twardo cały dzień,a na niżej położonych trasach,jak to w kwietniu....:eek:

Ze względu na bardzo wysoki kurs franka w zeszłym roku było bardzo mało ludzi,zero jakichkolwiek kolejek.Bardzo mili ludzie,jedzenie rewelacyjne,no i te widoki:angel:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że póki nie trzeba to nie warto jeździć na lodowcach. One są dobre na początek sezonu wrzesień-październik wtedy nie ma wyboru. Wymienione przez mnie ośrodki na głowę biją najlepszy Stubai i Tux. Popatrzcie choćby na Gurgl - czynny chyba do 01.05. O ośrodkach we Francji nawet nie wspomnę byłem kiedyś na początku maja w Espace Killy i wszystko - 350 km tras było czynne!!! Porównywanie tego do Pitztalu jest hmmm nieporozumieniem.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pitztal.

Jakiś czas temu byłem tam w Kwietniu :happy:

Relacje znajdziesz,, tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/11048-M%C3%B3j-Pierwszy-Raz-Alpy

Obejrzałem Marboru Twoją relację z pobytu na Pitztal i muszę przyznać, że miejsce to wygląda wielce obiecująco. Myślę, że można je spokojnie brać pod uwagę. Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że póki nie trzeba to nie warto jeździć na lodowcach. One są dobre na początek sezonu wrzesień-październik wtedy nie ma wyboru. Wymienione przez mnie ośrodki na głowę biją najlepszy Stubai i Tux. Popatrzcie choćby na Gurgl - czynny chyba do 01.05. O ośrodkach we Francji nawet nie wspomnę byłem kiedyś na początku maja w Espace Killy i wszystko - 350 km tras było czynne!!! Porównywanie tego do Pitztalu jest hmmm nieporozumieniem.

Pozdro

Wiesiek

Wiesiek, dzięki za cenne uwagi.:applause: Z pewnością starannie je przeanalizuję i prędzej czy później do Francji też dotrę.:cool:: Nie wiem tylko czy będzie to tym razem:confused:: Muszę wziąć pod uwagę różne czynniki i stąd takie, a nie inne założenia. Ale jeszcze poszperam i kto wie .....? Oczywiście nie twierdzę, że Pitztal jest pępkiem narciarskiego świata ale myślę, że jednak godnym uwagi miejscem na naszych narciarskich szlakach. Czego najlepszym dowodem liczba Kolegów z forum, którzy jednak ośrodek ten zaliczyli. :happy: Ale Twoją listę z pewnością zapamiętam i wcześniej czy później zrealizuję. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Cervinii w styczniu i było 2,5 metra śniegu na trasach a samej miejscowości 1,8 metra. Trasy bardzo wysoko bo od 3480m.np.m do 2000m.n.p.m. . Na wysokości 2000 m.n.p.m. leży Breuil- Cervinia i stamtąd rusza się do góry na trasy. Jeden minus . Oprócz gwarancji śniegu, na najwyższych trasach cały rok, jest też prawie pewne ,że będzie mocno lub bardzo mocno wiało. Jeździ się u stóp Matterhornu po włosku Monte Cervino 4478 m.n.p.m.i chyba to jest powodem tej wietrznej pogody. Wiosną nie byłem. W zeszłym sezonie w grudniu (2010) pierwszy raz było tylko 100 cm śniegu.Jest tam z Polski daleko.Doświadczeń z jazdy późną wiosną na nartach nie mam bo z końcem marca zaczynam sezon rowerowy a narty ,,odpoczywają'. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stubai na interesujące cię dni będzie na pewno kupa naszych, ale miejsce pierwsza klasa. Zawsze się zastanawiam, czy lepszy Tux czy Stubai. A, warto zrobić wcześniejszą rezerwację z tego powodu co napisałem wcześniej.

Czekam tylko na potwierdzenie ilu nas bedzie i zabieram sie za dzwonienie po adresach ze skionline :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jednak Stubai. Szukam mjejscowki do spania po necie . W sumie to Pitztal tak blisko ze tam tez mozna by zajzec. Wszystko wyjdzie w praniu. A co , tez sie wybierasz ?

Tak, chodzi mi to i owo po głowie ale jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji dotyczącej miejsca. Z tym, że ja celuję raczej w przełom kwietnia i maja (długi majowy weekend). No zobaczymy jak to sie ułoży. Ty będziesz trochę wcześniej to daj ewentualnie znać co i jak. Przy okazji życzę miłego pobytu i wspaniałych warunków narciarskich! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...