Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai w maju


Beny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące jazdy na lodowcu w maju...czy ktoś jeździł i może powiedzieć jakiej pogody można się spodziewać?

Byłem w styczniu ale z 5 dni był jeden dzień słońca później tylko silny wiatr , mocny opad śniegu, mgły i -20st C.

Odpowiedź jest krótka. Każdej! Byłem w na lodowcach w maju wiele razy i... doświadczyłem letnich upałów i srogich śnieżyc. Wszystko w rękach matki natury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać to samo co JC, mam podobne doświadczenia. W końcu... TO GÓRY :wink:

A tak swoja drogą, na Stubai kombinuję wybrać się na majówkę w 4 osoby - ma ktoś namiary na fajny i sprawdzony apartament?

http://www.fewo-direkt.de/ferienwohnung-ferienhaus/p504218

peer.sonja@aon.at

PEER SONJA ,KAMPL/HÖHLEBACHSTR. 21 ,6167 NEUSTIFT .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kiedyś, w Milders, 5 dni w weekend majowy. Pojechałem na letnich oponach. Jednego dnia tak zmieniła sie pogoda, spadł śnieg, i nie dałem rady dojechać do dolnej stacji kolejki na lodowiec. Zabrakło jakieś 0,7 kilometra! Skorzystałem ze skibusa. W ciągu tych 5 dni miałem wspaniałą słoneczną pogodę, ale i opady śniegu, chmury i mgły, no i tempereturę ponizej zera. Musisz być przygotowany na każde warunki! Tam też pierwszy raz widziałem na żywo lawinę! Po wcześniejszych intensywnych opadach śniegu a następnego dnia, po znacznym ociepleniu, zeszło na nartostradę trochę śniegu. Taki jęzor o grubości ok. 1- 1,5 m i szerokości ok 50 m. Nigdy nie przypuszczałem że ten zsunięty śnieg jest tak twardy i zbity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na stubai od piatku, mieszkam na kwaterze z booking.com. Dziala i jest w czym wybierac, ceny zroznicowane.Teraz ta smutna czesc relacji :(W piatek rano po nieprzespnej nocy (4 godziny prom +1100 km w aucie na zmiane ), nie poddalismy sie i postanowilismy pojezdzic mimo wszystko. Na lodowiec bylo za malo sil wiec wypadlo na Schlick 2000. Super mjejsce z przepinanymi gondolami. Mimo wysokosci 2000m temperatura na +, snieg mokry i w wyzszych partiach mgla. Jazda po omacku. Ponizej 2500 niema juz jazdy.Wczoraj upragniony lodowiec Stubai. Wjazd na gore (3333m Schaufelspitze) i kolejny zly poczatek. Sniegu pod dostatkiem, 4m, temperatura troche na -, ale znow nie widze po czym jade. Bardzo nie rowno, raczej probuje sie przetransportowac w jednym kawalku w lepsze partie niz cieszyc jazda.Troche nizej wychodz slonce i mamy chwile super jazdy. Postanowilismy wypic kawe, stajemy na 2900 stacja Eisgrat . Tu jest goraco :). Slonce zaczyna grzac w plecy wiec jest optymistycznie. Za jakies pol godziny zjezdzamy nizej do Gamsgarten na 2600 na jakis przedobiad.Czas wracac na gore. I nagle zaczyna sie sniezyca :( .Na gorze juz nic nie widac , to nasz ostani zjazd. Do samego dolu pada i widok max na kilka metrow .Dzien malo udany.Dzis rano pobudka, wygladamy przez okno, wszedzie bialo, wciaz pada snieg. Obserwujemy kamery, ale nie widac chyba szns na nary w takich warunkach. Czekamy az sie przejasni.

SDC13179.jpg

SDC13181.jpg

SDC13190.jpg

SDC13193.jpg

SDC13202.jpg

SDC13179.jpg.21461df44822a65aac913c000d9d5cc3.jpg

SDC13181.jpg.7d56f222130df6d520b8ff34f747e352.jpg

SDC13193.jpg.28a7306fdbbcdd0871c9521dc29e9096.jpg

SDC13202.jpg.54c62936ef89d81ca6b8dba5379d4ff5.jpg

SDC13190.jpg.984354a11c7d14be8cab7e8f0cdd300e.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ile kosztuje wjazd z autostrady do dol. stubain lub igls

Czy płaci sie za wyjazd i wjazd

Nie wiedziałem że takie fajne forum tu jest

Wybieramy sie na długi weekend do igls Hotel 4* w all za 49 Euro , będę na miejscu podzielę sie.

Czy można przewozić psa na kolanach w austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie placimy, bo jezdzimy pod autostrada :) Juz obczailismy caly teren. Placili bysmy za 4 km autostrady a do Stubai mamy 25km.Jednorazowo kosztuje 8 ojro lub 40 na tydzien bez ograniczen przejazdu. Choc bez problemu znajdzie sie objazdy.Dzis czekalismy do ostatniej sekundy z decyzja. Ponownie Schlick 2000. Dzis bylo mega :)Caly czas trzymalismy sie puchu. Warunki sa wspaniale, choc snieg padal caly czas, i brakowalo troszke slonca, no ale co tam. Jeden z fajniejszych dni w moim zyciu.Jutro z rana z 4 godzinki puchu i wyjazd do nadmorskiego Malmö . Mam nadzieje na lodowiec, ale Schlick ma tak duzo do zaoferowania ze tez wystarczy.[video=youtube_share;YEb_ceGPqX0]

storm1.jpg

storm1.jpg.a2b966a901700a9262112c0ae1296bf6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie placimy, bo jezdzimy pod autostrada :) Juz obczailismy caly teren. Placili bysmy za 4 km autostrady a do Stubai mamy 25km.

Jednorazowo kosztuje 8 ojro lub 40 na tydzien bez ograniczen przejazdu. Choc bez problemu znajdzie sie objazdy.

Możesz podać jakieś szczegóły objazdu. Wybieram się tam na majówkę, ale chciałbym też skoczyć do Innsbrucka po nartkach i niekoniecznie płacić to myto:tongue:

Swoją drogą, ładnie dosypało - to teraz słoneczka życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuje w GPS "omijanie autostrad i drog platnych" i dziala. Rownolegle z autostrada pod spodem sa drogi przez miasteczka, na pewno znajdziesz. Mozesz tez zjechac juz jakis czas przed Insbrukiem Tak aby ominac stacje pobierajaca oplaty.

A tu klip z ostatniego dnia :)

[video=youtube_share;XRYiOMZq0Rk]

http://www.facebook.com/video/video.php?v=289430837797944

http://www.facebook.com/video/video.php?v=289416424466052

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...