Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - Schladming 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Super-G był mocno gigantowy stąd takie wyniki Teda i przede wszystkim Gauthier, Svindal najgorszy wynik w sezonie, ale pokpił sprawę w końcówce.

Raport szpitalny:

Kjetil Jansrud zerwał więzadła krzyżowe i sezon ma już z głowy, po upadku zjechał o własnych siłach, ale niestety...

Chemmy Alcott trafiła do szpitala po treningu zjazdu z kontuzją prawego kolana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.02. poniedziałek

10:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Zjazd kobiet (45min) powt.

11:30 Ski Pass - Magazyn (15min)

11:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Superkombinacja mężczyzn, zjazd (75min)

18:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Superkombinacja mężczyzn, slalom (60min)

19:15 Ski Pass - Magazyn (15min)

12.02.wtorek

16:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Superkombinacja mężczyzn, slalom (30min) powt.

16:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Konkurencja drużynowa (75min)

18:00 Ski Pass - Magazyn (15min)

13.02. środa

18:45 Ski Pass - Magazyn (15min)

14.02. czwartek

09:30 Ski Pass - Magazyn (15min)

09:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant kobiet, 1. przejazd (75min)

13:00 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant kobiet, 1. przejazd (15min) powt.

13:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant kobiet, 2. przejazd (75min)

18:45 Ski Pass - Magazyn (15min)

15.02. piątek

09:00 Schladming - Gigant kobiet, 2. przejazd (30min) powt.

09:30 Ski Pass - Magazyn (15min)

09:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (75min)

13:00 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant mężczyzn, 1. przejazd (15min) powt.

13:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Gigant mężczyzn, 2. przejazd (75min)

18:45 Ski Pass - Magazyn (15min)

16.02. sobota

09:30 Ski Pass - Magazyn (15min)

09:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Slalom kobiet, 1. przejazd (75min)

13:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Slalom kobiet, 2. przejazd (60min)

18:45 Ski Pass - Magazyn (15min)

17.02. niedziela

09:30 Ski Pass - Magazyn (15min)

09:45 Mistrzostwa Świata, Schladming - Slalom mężczyzn, 1. przejazd (60min)

13:15 Mistrzostwa Świata, Schladming - Slalom mężczyzn, 2. przejazd (75min)

18:45 Ski Pass - Magazyn (15min)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo Aksel, wreszcie Gold! :smile: Michał Kłusak na 34 miejscu ze stratą 7:81,

a ktoś wie dlaczego Maciej Bydliński jako jedyny DNS?

Na Maćka blogu jest takie motto:

"Lepiej zawalczyć i przegrać niż tak po prostu sobie odpuścić"

Ciekawe zatem co się chłopakowi stało?

Edytowane przez Rush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Maciek mnie dzisiaj zaskoczył zwłaszcza że mógł potraktować ten zjazd troszkę treningowo przed superkombinacją. Patrząc na Jego bloga....może w tym czasie myślał o Streifie :)

Zastanawiam się też co zrobił na trasie Michał Kłusak (+7:81), bo to co zrobił Keppler to wszyscy widzieliśmy i po leżeniu na boczku dojechał ze stratą +3,68.

Mam nadzieję ze jutro komentator wyjaśni co się stało.

Aha, Svindal mówił w Skipassie że podczas zjazdu nie mają z nikim kontaktu i nie wiedzą jak jadą - czyli wyjaśniło się czy mają słuchawki.

Baaaaaaaaaaardzo się cieszę z medalu Svindala! Piękny przejazd - taki solidny.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydliński tłumaczy co się stało na swoim profilu facebookowym:

"Najważniejsze zawody mam w poniedziałek w Super Kombinacji.

Dziś nie wystartowałem w otwartym zjeździe z powodu bardzo słabej widoczności i idącego za tym ryzyka.

Po ostatnich udanych treningach mam optymalne czucie trasy więc dzisiejszy start niewiele by mi pomógł w jeszcze lepszym przygotowaniu sie do poniedziałkowej Super Kombinacji.

Chcę dać odpocząć nogom oraz skupić sie na Slalomie.

Podczas dzisiejszych zawodów można było zobaczyć ilu zawodników walczyło z samym sobą. To co zrobił Aksel jest niesamowite! Przyjemnie było patrzeć jak utrzymał balans na ostatniej sekcji trasy! My walczymy w poniedziałek, zjazd będzie z tego samego miejsca więc czas złapać trochę świeżości."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydliński tłumaczy co się stało na swoim profilu facebookowym:

"Najważniejsze zawody mam w poniedziałek w Super Kombinacji.

Dziś nie wystartowałem w otwartym zjeździe z powodu bardzo słabej widoczności i idącego za tym ryzyka.

Po ostatnich udanych treningach mam optymalne czucie trasy więc dzisiejszy start niewiele by mi pomógł w jeszcze lepszym przygotowaniu sie do poniedziałkowej Super Kombinacji.

Chcę dać odpocząć nogom oraz skupić sie na Slalomie.

Podczas dzisiejszych zawodów można było zobaczyć ilu zawodników walczyło z samym sobą. To co zrobił Aksel jest niesamowite! Przyjemnie było patrzeć jak utrzymał balans na ostatniej sekcji trasy! My walczymy w poniedziałek, zjazd będzie z tego samego miejsca więc czas złapać trochę świeżości."

Jak sie jedzie na MŚ to się startuje w każdej konkurencji a nie wybrzydza jak rozkapryszona baletnica, rozumiem jak by był w TOp'ie na świecie i bał by się nie wiem o zdrowie etc. a Maciek nie jest niewiadomo jakiej klasy alpejczykiem by wybrzydzać ja małe dziecko - albo jeździ i się ściga albo nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jedzie na MŚ to się startuje w każdej konkurencji a nie wybrzydza jak rozkapryszona baletnica, rozumiem jak by był w TOp'ie na świecie i bał by się nie wiem o zdrowie etc. a Maciek nie jest niewiadomo jakiej klasy alpejczykiem by wybrzydzać ja małe dziecko - albo jeździ i się ściga albo nie.

jak zrobi wynik w super kombinacji to się obroni , a jak nie , to i tak za chwilę nikt nie będzie o tym pamiętał......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź 'naszego' zawodnika jest żenująca.

Jak się czymś zajmuje zawodowo to proszę się zachowywać jak profesjonalista , a nie jak celebrytka od bycia znanym z tego , że się bywa tam gdzie bywają znani.

Przepraszam za ostre słowa , ale pracownika po tej wypowiedzi wywalił bym z roboty w try miga.

Łaskawca kurjegomać pojedzie albo nie pojedzie , chce mnie sie a może mnie sie nie chce...

WTF ????????

Żeby był faktycznie faworytem w kombinacji to ok.

Ale nie był , nie jest i nie będzie.

Koleś sobie robi jaja za nie swoją kasę i ma się z tym znakomicie.

A my słuchamy takich idiotyzmów i łykamy to jak młody pelikan kombinerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę w obronie Maćka i tej decyzji.

Start Maćka w zjeździe miał być przede wszytskim treningiem przed kombinacją. Warunki jakie były, każdy widział. Po co miał ryzykować. MŚ to dla niego jeden z najważniejszych startów w karierze, a dobry wynik może zrobić tylko w kombinacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę w obronie Maćka i tej decyzji.

Start Maćka w zjeździe miał być przede wszytskim treningiem przed kombinacją. Warunki jakie były, każdy widział. Po co miał ryzykować. MŚ to dla niego jeden z najważniejszych startów w karierze, a dobry wynik może zrobić tylko w kombinacji.

Ale jakich startów? Przecież nie startuje...

Jako jedyny nie pojawił się na starcie, jak dla mnie to dezercja:rolleyes:: na FB ma wstawione zdjęcie z trasy a na nim w Fotoshpoie dołożył mgły:tongue:, oglądałem relację i jakoś takiego mleka nie było.

Pisze na FB Po ostatnich udanych treningach mam optymalne czucie trasy więc dzisiejszy start niewiele by mi pomógł w jeszcze lepszym przygotowaniu sie do poniedziałkowej Super Kombinacji.

Super! to Ciekawe jakie ma czucie trasy Klaus Kröll jak od 2 roku życia po niej jeździ?

Jak Adam Małysz startował i nawet jak nie musiał brać udziału w kwalifikacjach to i tak pojawiał się na skoczni, a przecież miał też chyba optymalne czucie skoczni sokoro dolatywał na I miejsce...

Dalej pisze: Podczas dzisiejszych zawodów można było zobaczyć ilu zawodników walczyło z samym sobą.

Nie, no ogólnie to wszyscy są nierozsądni że się zdecydowali na start, Maciek ogłosił bojkot a cała reszta nie poszła za nim:stupid:

Natomiast na swoim blogu pisze: Kiedy spisz marzysz o niej, kiedy jesz myślisz o niej, kiedy siedzisz na kiblu czujesz gdybyś był bramce startowej gotowy do startu. To uczucie jest tak intensywne!

Ciekawe co napisze jak jutro coś nie styknie...

że co? że myślał że to kibel, a to nie był jednak kibel, tylko budka startowa na Mistrzostwach Świata w Schladming:tongue:

Nawiasem mówiąc to Maciej nie za bardzo ma czas startować, utrzymanie profilu na FB pochłania sporo czasu, prowadzi jeszcze swojego bloga, gdzie nasze relacje forumowe w porównaniu z jego relacjami mogą się schować:tongue:, pewnie udziela się jeszcze na jakimś forum, np. Audi a4, pisze tam ile mu poli z boksem i bez:biggrin:.

A tak poza tym to ja się mu nie dziwię że nie startuje w Schladming, jak ja bym tam był, to też bym olał jakąś jazdę pomiędzy bramkami i tyczkami i wolał by sobie pojeździć po Haus, Hochwurzen, czy Reiteralm:applause:

Edytowane przez SB
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki jakie były, każdy widział. Po co miał ryzykować.

Rozumiem, że dla Niego najważniejsza jest superkombinacja, ale nie kumam o co chodzi z tymi trudnymi warunkami...

Też oglądałam relację i widoczność była ok.

Poza tym w moich oczach wyglądałoby lepiej gdyby wystartował, potraktował ten zjazd czysto treningowo (bez spinki i zbędnego ryzyka) i napisał na blogu, że zamierza tak zrobić żeby lepiej się przygotować do SC.

Podjęta decyzja (pewnie nie tylko przez Niego, więc nie można całej winy na Nim wieszać) jest dla mnie absurdem.

Widzę natomiast konsekwencję w podejmowaniu decyzji przez całą naszą kadrę - dziewczyny też miały dzisiaj "dzień przerwy".

Takie decyzje prowadzą do nikąd.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może interesować się Kłusakiem, który dzisiaj dobrze pojechał na treningu.

Wyniki treningu są średnio wymierne.

Po pierwsze to trening.

Po drugie Michał zajął 9 miejsce - brzmi dumnie, ale miał stratę 2,88 i jechało 22 zawodników (na zgłoszonych 58), przy czym cała czołówka darowała sobie dzisiejszy trening.

Wyniki:

http://live.fisski.com/livenofis165.htm

No właśnie i to jest różnica pomiędzy naszą kadrą a kadrami czołówki - oni rezygnują ze startu w treningu a my rezygnujemy ze startu w zawodach.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam troszkę zirytowały mnie krytyczne uwagi forumowiczów na temat naszych reprezentantów w MŚ.

Wynika to zapewne z tego, że przeszacowywania możliwości i miejsca Polaków na świecie. Oto bowiem Michał Kłusak spisuje sie na trasach zjazdowych naprawdę godnie i strata ponad 7 sekund do Svindala jest mniejsza niż należałoby oczekiwać i na mecie wyprzedził kilku wyżej notowanych przeciwników, a wczorajszy trening i strata poniżej 3 sekund do Baumanna całkiem dobrze wróży przed super-k. Należy odpowiedzieć na pytanie czego oczekujemy po starcie naszych w Schladming, bo jeżeli ktoś chciałby zobaczyć walkę o medale,to może sobie darować oglądanie TV, ja jednak chciałbym żeby wypadli lepiej niż wskazują na to ich miejsca na świecie, żeby dali z siebie wszystko i zrobili krok naprzód, bo są jeszcze młodzi i małymi krokami mogą się do czołówki zbliżać. Dzisiaj jeżeli po zjeździe nasi Panowie będą w 30, będę zadowolony, jeżeli na trasie slalomu nie wypadną i znajdą się w 20 będzie super.

Odnośnie Macieja B. skoro uznał, że dla najważniejszego startu w mistrzostwach lepiej będzie jak nie wystartuje w zjeździe, to ja mu wierzę. Ted Ligety też nie startował w zjeździe, tam dla Bydlińskiego super miejscem byłaby 30, w super-k jest szansa na 15, a jak przeciwnicy pomogą nawet na 10, więc dzisiaj nie narzekajmy, a dopingujmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, porównywać mozna się do każdego, nawet do T. Ligety. Z tym że to wygląda śmiesznie, no, delikatnie mówiąc , żart. A prawda jest taka, że jakiś Węgier wykręcił czas 2 sek z hakiem gorzej niż zwycięzca, Węgry dały naszym w hokeja 2:1. Po prostu sporty zimowe leżą, a incydentalne przypadki ( Małysz, Kowalczyk, czy wcześniej Tlałki, Bachleda, Łuszczek, Fortuna) tylko potwierdzają regułę. Nie mnie oceniać przyczyny kondycji naszego sportu. Dobrze, że wzięła się za to ministra Mucha. Wierzę:smile: że za dwa lata będziemy mieli sukcesy, np hokeiści awansują na 20 miejsce w rankingach ( dla przypomnienia chcę podać, że w latach 70 byliśmy notowani na pozycjach od 6 do 9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam troszkę zirytowały mnie krytyczne uwagi forumowiczów na temat naszych reprezentantów w MŚ.

.......więc dzisiaj nie narzekajmy, a dopingujmy.

Z całym szacunkiem ale absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Czy należysz do tych kibiców, którzy po przegranym meczu polskiej reprezentacji (mniejsza o dyscyplinę) śpiewają "nic się nie stało"? Bo ja NIE!!! :mad:: W Polsce od dawna i z uporem maniaka lansowana jest teza, że liczy się już sam udział. Ale to bzdura. To jest sport profesjonalny i liczy się tylko wynik. Ja zawsze kibicuję każdemu polskiemu sportowcowi bez względu na dyscyplinę sportu ale musi być spełniony jeden warunek - sportowiec ten MUSI dać z siebie WSZYSTKO! Wszystko co może w danej chwili. Przegrałeś? Trudno. Ale dałeś z siebie wszystko. A jeżeli tak nie jest to taki sportowiec nie zasługuje na miano profesjonalisty i na szacunek kibiców. Jeden z największych i najsławniejszych sportowców jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi, gwiazda profesjonalnej koszykówki - Michael Jordan, przed KAŻDYM ligowym meczem (a łącznie z play offami było ich ponad 100 w sezonie!!!) wychodził na parkiet już na 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Po to żeby się dobrze rozgrzać i przygotować do meczu. W momencie rozpoczęcia gry Jordan był już mokry od wylanego potu. I był też najlepszy! Ale ON był PROFESJONALISTĄ!!!

Przed każdą wielką imprezą sportową (MŚ, IO) jest jakiś cykl przygotowań. Sportowcy wraz z trenerami zakładają sobie jakiś plan, ustalają gdzie i kiedy i w jakich konkurencjach będą startować. A Pan Maciej wychodzi rano na ganek i mówi: eeeee dzisiaj nie startuję bo są chmury. I cały dotychczasowy wysiłek idzie na marne (swoją drogą chyba i tak niewielki). Podstawowe pytanie jest takie: czemu tylko dla niego jednego warunki były złe, a dla WSZYSTKICH INNYCH dobre? :confused:: :confused:: :confused:: Wcześniej było założenie, że miał wystartować? To czemu nie startował? Bo się rozmyślił?!

I jeszcze jedna ważna rzecz. Każdy sportowiec, który wychodzi na arenę sportową musi chcieć walczyć o ZWYCIĘSTWO. I Maciej Bydliński nie jest tu żadnym wyjątkiem!!! On też musi stanąć w bramce startowej po to żeby walczyć o zwycięstwo! Jeżeli tak nie jest to niech się zajmie uprawą rzodkiewki i da sobie spokój z profesjonalnym uprawianiem sportu. Jeśli brak mu motywacji to niech sobie obejrzy w telewizji relację z Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu! Paraolimpijczycy są dla mnie prawdziwymi Bohaterami bo pokonują własne słabości i ułomności. Docierają do granic swoich możliwości. Myślicie, że taki paraolimpijczyk po latach przygotowań do startu wyszedłby na arenę i powiedział: eeee dziś nie startuję bo są chmury?!

[video=youtube;Q9cedbzpPHI]

Tak jak już napisałem niedawno na tym forum polskie narciarstwo alpejskie na tzw "profesjonalnym" poziomie w obecnych czasach to folklor. Taka trochę fajna zabawa i nic więcej. Za czyjeś pieniądze.

Ale oczywiście będę kibicował. Taka już pokręcona natura kibica.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że kondycja naszych sportów zimowych (poza skokami) jest mizerna i liczymy na talenty,które szczęśliwie raz na jakiś czas się pojawiają, ale z drugiej strony ze względu na klimat, ukształtowanie terenu, popularność, nie powinnismy liczyć na to że staniemy w jednym szeregu z Norwegią czy Austrią. Dla nas punktem odniesienia powinny być Czechy, Słowacja, Bułgaria czy Rumunia i w stosunku do tych reprezentacji jest sens dokonywać porównań.

A dalej nie rozumiem, dlaczego nazywasz Kłusaka "Węgrem" i podanie przykładu Ligety`ego uważasz za złe?

Poza tym i Ted i Maciek pojechali bardzo dobry zjazd, więc decyzja wydaje się słuszna.

A Austriacy plują sobie pewnie w brody, że nie wystawili Baumanna w zjeździe.

Medale Ligety, Raich i Kostelić? Zobaczymy, będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Czy należysz do tych kibiców, którzy po przegranym meczu polskiej reprezentacji (mniejsza o dyscyplinę) śpiewają "nic się nie stało"? Bo ja NIE!!! :mad:: W Polsce od dawna i z uporem maniaka lansowana jest teza, że liczy się już sam udział. Ale to bzdura. To jest sport profesjonalny i liczy się tylko wynik. Ja zawsze kibicuję każdemu polskiemu sportowcowi bez względu na dyscyplinę sportu ale musi być spełniony jeden warunek - sportowiec ten MUSI dać z siebie WSZYSTKO! Wszystko co może w danej chwili. Przegrałeś? Trudno. Ale dałeś z siebie wszystko. A jeżeli tak nie jest to taki sportowiec nie zasługuje na miano profesjonalisty i na szacunek kibiców.

Chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś mój post:"ja jednak chciałbym żeby wypadli lepiej niż wskazują na to ich miejsca na świecie, żeby dali z siebie wszystko i zrobili krok naprzód, bo są jeszcze młodzi i małymi krokami mogą się do czołówki zbliżać"

Jeden z największych i najsławniejszych sportowców jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi, gwiazda profesjonalnej koszykówki - Michael Jordan, przed KAŻDYM ligowym meczem (a łącznie z play offami było ich ponad 100 w sezonie!!!) wychodził na parkiet już na 3 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Po to żeby się dobrze rozgrzać i przygotować do meczu. W momencie rozpoczęcia gry Jordan był już mokry od wylanego potu. I był też najlepszy! Ale ON był PROFESJONALISTĄ!!!

Super, że się rozgrzewał, ale nie startował na przykład w iron-manie dzień przed meczem, prawda?

I jeszcze jedna ważna rzecz. Każdy sportowiec, który wychodzi na arenę sportową musi chcieć walczyć o ZWYCIĘSTWO. I Maciej Bydliński nie jest tu żadnym wyjątkiem!!! On też musi stanąć w bramce startowej po to żeby walczyć o zwycięstwo! Jeżeli tak nie jest to niech się zajmie uprawą rzodkiewki i da sobie spokój z profesjonalnym uprawianiem sportu. Jeśli brak mu motywacji to niech sobie obejrzy w telewizji relację z Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu! Paraolimpijczycy są dla mnie prawdziwymi Bohaterami bo pokonują własne słabości i ułomności. Docierają do granic swoich możliwości. Myślicie, że taki paraolimpijczyk po latach przygotowań do startu wyszedłby na arenę i powiedział: eeee dziś nie startuję bo są chmury?!

Dla Macieja startem docelowym jest start w kombinacji, więc skoro uznano, że lepszym przygotowaniem jest odpoczynek niż start w zjeździe otwartym to ja się zgadzam, nie będę udawał mądrzejszego niż zawodnik i trener.

A Paraolimpiada to inna bajka, temat na inną rozmowę, przy całym szacunku dla tych sportowców, stało się to trendy chwalić paraolimpijczyków i gnoić normalnych, a ja nie lubię bardzo bezrefleksyjnego podążanie za tym co modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja, dyskusją... Maciek jest na 21. miejscu, Michał niestety po dobrym początku złapał krawędź i nie ukończył swojego przejazdu.

Jak ktoś chce marudzić, to niech marudzi. Ja wieczorem trzymam kciuki za Maćka, bo jest szansa na piętnastkę.

PS Maciek wlał Pinturault :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...