Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jasna Chopok-poszukiwania chatki na tydzień


Adamek182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Otóż wybieramy się składzikiem 10 osobowym na Słowacje-Jasna Chopok i poszukuje chatki. Może macie jakieś ciekawe namiary. Plan jest taki że ma być domek na 10 osób i jakiś salonik w nim gdzie można imrezke sylwestrową zrobić skromną. Tak że pokoiki w villach z właścicielami na dole odpadają. Większość domków ma miejsce dla 8 osób a znalezione przeze mnie bungalowy przy hotelu Ski & Fun przekroczyły limity finansowe przeznaczone na ten wyjazd. Fajnie by było gdyby domek był dosyć bliko wyciągów-żeby można było dojść z buta.

Gdyby pojawił się ktoś chętny do pomocy przy znalezieniu takowego domku,to był bym wdzięczny. Jest to nasz pierwszy wyjazd więc proszę o wyrozumiałość.

PS. Jak wygląda cena za 7dniowy skipass? Ceny na necie są różne i wachają się od 80 do 130 euro. Tak więc jak ktoś był w zeszłym roku to może jakąś swierza informacje ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Otóż wybieramy się składzikiem 10 osobowym na Słowacje-Jasna Chopok i poszukuje chatki. Może macie jakieś ciekawe namiary. Plan jest taki że ma być domek na 10 osób i jakiś salonik w nim gdzie można imrezke sylwestrową zrobić skromną. Tak że pokoiki w villach z właścicielami na dole odpadają. Większość domków ma miejsce dla 8 osób a znalezione przeze mnie bungalowy przy hotelu Ski & Fun przekroczyły limity finansowe przeznaczone na ten wyjazd. Fajnie by było gdyby domek był dosyć bliko wyciągów-żeby można było dojść z buta.

Gdyby pojawił się ktoś chętny do pomocy przy znalezieniu takowego domku,to był bym wdzięczny. Jest to nasz pierwszy wyjazd więc proszę o wyrozumiałość.

PS. Jak wygląda cena za 7dniowy skipass? Ceny na necie są różne i wachają się od 80 do 130 euro. Tak więc jak ktoś był w zeszłym roku to może jakąś swierza informacje ma.

Nie wiem gdzie szukałeś ale dziwne masz te ceny.

Na Chopoku w ubiegłym sezonie, czyli 11/12, w Top Sezonie, czyli okresie świąteczno-noworocznym (24.12-8.01) było tak:

- karnet 7 dni dla osoby dorosłej 201 euro

- Dla juniorów (ok. 13-18 lat) i seniorów 161 euro, dzieci 141 eu

- Jeden dzień - 33 euro

- Jazda wieczorna - ta jest płatna dodatkowo 15 euro.

Z pewnością w nadchodzącym będzie nieco drożej, jak zwykle, pewnie jakieś 3-5%.

Wybór kwater na ogół jest taki: albo tanio albo blisko wyciągów, coś za coś.

Za to część kwater, hoteli itp. blisko stoków oferuje zniżki na karnet.

Są jakieś zniżki dla posiadaczy kart EURO 26 - cena chyba jak dla juniora.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już cennik na sezon 2012/2013, na szczęście niewielkie zmiany mimo wielu inwestycji - 33 euro za 1-dniowy karnet w głównym sezonie:

http://lanovky.sk/?page=rep&idb=1319

No nie wiem - wychodzi jakieś 7% podwyżki - sporo. W Austrii drożeje na ogół 3-5% rocznie, a tu mowa już o cenach w zasadzie "austriackich".

Do tego wydłużyli o 7 dni okres świąteczno-noworoczny czyli Top Sezona - teraz tydzień, o który pytał wcześniej Adamek, to 215 euro.

Swoją drogą znalazłoby się parę fajnych, lepszych ośrodków Austrii ale tańszych ...w sumie nic dziwnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym sezonie (bo TOP SEZON to tylko Sylwester) 6-dniowy skipass jest w cenie 178 euro, czyli mniej więcej tyle samo co w mniejszych ośrodkach alpejskich, gdzie często mamy jedną gondolkę na górę, a tam ze 3 wolne krzesełka + kilka orczyków, czyli znacznie mniej niż na Chopoku. Choć i tak wolę jeździć tam, bo trasy puste, a pogoda pewniejsza. Ale nie przesadzajmy że to jakaś bardzo wysoka cena.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania - w austriackim regionie Lungau,gdzie mamy do dyspozycji 3 ośrodki po kilkadziesiąt km tras 6-dnioiwy karnet w wysokim sezonie kosztuje 190,50 e , a w niskim - 171,50 e , więc jak dla mnie ceny na Chopoku są "lekko przesadzone".Z kolei w też niedużym,ale bardzo fajnym olimpijskim Axamer Lizum koło Insbrucka możemy sobie za 79 e kupić specjalną kartę,dzięki której za 1-dniowy skipass prez cały sezon zapłacimy 15 e,albo tanie karnety sezonowe familijne-299e/dorosły i 88 e/dziecko i można śmigać parę razy w sezonie za nieduze pieniądze....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę nie warto! Wiem, że to okres szczególny i szczyt sezonu, ale co bardziej Cię pociąga, narty czy spędzanie czasu? Jeśli narty, to nie pchaj się tam w tym czasie. Ludzi multum i drożyzna. Za kwotę 215 euro mozesz kupić tygodniowy pobyt we Włoszech wraz z karnetem, np. w okresie Free ski ( początek grudnia i koniec marca). Za jeden wyjazd na Chopok w okresie światecznym smiało mozesz pojechać dwa razy do Włoch. Cóż, zmienia się świat. Tak u nas, jak i na Słowacji ( i na Ukrainie), łoją nas cenami niemiłosiernie ( np.mój rekord za herbatę 8 zł w Szczawniku). Dlatego jeśli mogę poradzić, zamiast jechać w góry- jedż na narty. Będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę nie warto! Wiem, że to okres szczególny i szczyt sezonu, ale co bardziej Cię pociąga, narty czy spędzanie czasu? Jeśli narty, to nie pchaj się tam w tym czasie. Ludzi multum i drożyzna. Za kwotę 215 euro mozesz kupić tygodniowy pobyt we Włoszech wraz z karnetem, np. w okresie Free ski ( początek grudnia i koniec marca). Za jeden wyjazd na Chopok w okresie światecznym smiało mozesz pojechać dwa razy do Włoch. Cóż, zmienia się świat. Tak u nas, jak i na Słowacji ( i na Ukrainie), łoją nas cenami niemiłosiernie ( np.mój rekord za herbatę 8 zł w Szczawniku). Dlatego jeśli mogę poradzić, zamiast jechać w góry- jedż na narty. Będzie taniej.

Na początku grudnia i koniec marca na Chopoku też masz FreeSki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Pamiętaj że jednak nie wszystko zależy od szefa. Livigno, fajna miejscowość i fajny ośrodek narciarski, ale dla mnie niezbyt szczęśliwy. Pierwszego dnia, przy trzecim czy czwartym zjeżdzie wyrżnąłem i złamałem rękę. Nie tylko mnie pech się tam przytrafił. Włoszczowska też złamała nogę w Livigno. Ale jeszcze tam pojadę,muszę sobie odbić ten niefartowy wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę nie warto! Wiem, że to okres szczególny i szczyt sezonu, ale co bardziej Cię pociąga, narty czy spędzanie czasu? Jeśli narty, to nie pchaj się tam w tym czasie. Ludzi multum i drożyzna. Za kwotę 215 euro mozesz kupić tygodniowy pobyt we Włoszech wraz z karnetem, np. w okresie Free ski ( początek grudnia i koniec marca). Za jeden wyjazd na Chopok w okresie światecznym smiało mozesz pojechać dwa razy do Włoch. Cóż, zmienia się świat. Tak u nas, jak i na Słowacji ( i na Ukrainie), łoją nas cenami niemiłosiernie ( np.mój rekord za herbatę 8 zł w Szczawniku). Dlatego jeśli mogę poradzić, zamiast jechać w góry- jedż na narty. Będzie taniej.

Z tym - za taka kase niewarto - to chyba zalezy jednak od tzw. punktu siedzenia. Ja mam z domu w Krakowie pod drzwi hotelu w Jasnej gdzie zwykle spie 2h40 min samochodem. Do Austrii najblizej mam do Schldaming - co najmniej 7h, a realniej 8-9h autem. Ok. ceny karnetow moze i sa porownywalne, ale jak sie uwzgledni kase na benzyne, utrzymanie na miejscu, nie mowiac juz o np. skorzystaniu z uslug instruktora, to sie okazuje ze jednak ta Slowacja jest ciagle konkurencyjna cenowo i po podliczeniu wszystkiego to pare dni na Slowacji i pare dni w Austrii to jednak ciagle sadze ok. 30-35% (te cyfry to moje subiektywne odczucie na podstawie wlasnych doswiadczen - z kalkulatorem nie liczylem) taniej na Slowacji. Jasne, ze nie jest to polowa ceny lub mniej jak kiedys, ale tez Chopok przy obecnym poziomie infrastrukury i tras ciagle sie do poziomu alpejskiego zbliza. I nawet jak nigdy nie bedzie tam 100 czy 200 km tras, to dla mnie ze wzgledu na miejsce zamieszkania jest swietny, bo moge np. po pracy w czwartek wsciasc w auto, dojechac cialge o przyzwoitej porze i zarywajac jeden dzien w robocie spedzic 3 pelne dni na deskach, bo w niedziele po nartkach zwijam sie prosto do domu i ciagle jestem przed 20-ta akurat na prysznic i kolacje. Przyznaje jednak, ze majac tydzien czasu, to pewnie ja osobiscie wybralbym Austrie lub Wlochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dwa dni w Austrii od trzech na Chopoku.W km przejechanych na nartach byłaby to z pewnością ogromna korzyść.

Na Chopoku jest wielkie prawdopodobieństwo utknięcia w kolejkach kilkunastominutowych.(czego osobiście nie znoszę)

Ponadto Chopok często "stoi" ze względu na wiatr.To akurat może również przytrafić się w Alpach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie będzie stawał z powodu wiatru - właśnie po to buduje się ten Funitel.

Trochę się zgodzę, że decydującym czynnikiem bywa odległość. Ode mnie z Gliwic jest do Jasnej ok. 4 godzin, ale niecałe 3 godziny od domu mam np. Kasprowy i też muszę przyznać, że jest to fajne wrażenie gdy mogę sobie rano wstać i już po 3 godzinach jeździć w alpejskiej scenerii, a nie muszę rezerwować tygodniowych wczasów w Alpach. Oczywiście ludzi np. z Wielkopolski doskonale rozumiem, ale my tu na południu czasami chcemy sobie na narty po prostu "wyskoczyć" na 1 dzień.

Poza tym, jeśli o mnie chodzi, to miejsca w Alpach typu Schladming czy Flachau, gdzie nawet najwyższe szczyty ledwo wyrastają ponad granicę lasów (która w Alpach jest znacznie wyżej niż w Tatrach), to też nie są w pełni Alpy - po trasach w lesie to ja mogę pojeździć na Pilsku. Prawdziwe Alpy zaczynają się od Innsbrucka. Tak więc na 2-3 dniowy wypad - Chopok, na dłuższy - Alpy. Taki jest moim zdaniem optymalny wybór dla mieszkańców Polski płd. aczkolwiek każdy ma swoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...