Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie 3-klamrowe...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedne jak i drugie to dobre buty dla rekreacyjnej jazdy dla wymagającego i dobrego narciarza. Te Speedmachine - mimo że podaja ich flex chyba na 100, są dość miękkie. Ja odniosłem wrażnie, że są znacznie bardziej miękkie np. od Lange o tym samym indeksie. A 3 czy 4 klamrami to nie ma się co przejmować, tym niech się martwią np trenerzy B. Milera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak jedne jak i drugie to dobre buty dla rekreacyjnej jazdy dla wymagającego i dobrego narciarza. Te Speedmachine - mimo że podaja ich flex chyba na 100, są dość miękkie. Ja odniosłem wrażnie, że są znacznie bardziej miękkie np. od Lange o tym samym indeksie. A 3 czy 4 klamrami to nie ma się co przejmować, tym niech się martwią np trenerzy B. Milera.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz??

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak dla mnie. Jeżdziłem w speedmachinach, ale nie pamietam jaki to był model ( były biało-czerwone) i były dobre. Buty raczej na wąską stopę. Myślę że nowszy model nie powinien być gorszy.

"Jak dla mnie" - to rada bezwartościowa. Tak może napisac ktoś kto nawet na nartach nie stał.

Pytanie jak rozumiem dotyczy ogólnie butów trzyklamrowych i czteroklamrowych. O większej ilości klamer nie wspominam bo nie był to idelany pomysł.

4 klamry to optimum i każe odstępstwo jest skuchą.

Jeżeli chcesz mieć but dobry kuop 4 klamry. Jeżli byle jaki kup jaki chcesz. Nawet Dalbello ze swoja klamrą podbiciową stosowało 4 klamry.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i moja rada jest bezwartościowa. Ktoś pyta, ja odpowiadam, i nie jest moją intencją wprowadzanie w błąd. Spróbowałem, pasowało mi, więc odpowiadam. Ale do rzeczy- teoretycznie 4 klamry to wiecej niz 3 i lepsza precyzja. Ale czy aby tak jest? Trzeba by spróbować.

P.S. Widzę, że na tym forum nie można zabierać głosu- zawsze znajdzie się ktoś kto do zdania, słowa, przecinka, przyłoży instrumenty badawcze i skrytykuje. Wiem że każdemu nie dogodzi, bo jeszcze się taki nie urodził.... Trochę więcej luzu, zakup butów to nie akt małżeństwa z przysięgą nierozłączności. I druga sprawa- nie każdemu buty narciarskie potrzebne są do zawodów FIS-owskich. A jeśli juz o to chodzi, to M. Matt czy I.Kostelic i w butach Dalbello za 500zł zerżnąłby skórę niejednemu mistrzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem długo w wyższym modelu Speedmachine 14, flex 120/130 i mogę ten but polecić choć chyba nie jest tak sztywny jak podają. Co zresztą nie jest wadą. But dla mnie bardzo komfortowy. Co do tych butów trzyklamrowych (pierwszych) to nie musisz ich przekreślać "z góry". Sam w tej chwili mam 2 klamrowe TLT 5 Dynafita i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że na dwóch klamrach można zrobić doskonały but znakomicie trzymający nogę - oczywiście nie jest to klasyczny but narciarski ale skrzyżowanie z butem alpinistycznym. Czyli na trzech być może też się da...

Ale z drugiej strony większość butów zjazdowych ma jednak cztery klamry. Pozwala to na oddzielne dopasowanie do wysokości podbicia i łydki nad kostką. W trzyklamrowym to jest kompromis - albo trafisz idealnie albo nie. Jest też jeszcze jeden aspekt - wbrew pozorom kostka w bucie narciarskim pracuje. To może być nawet 10 stopni. Szczególnie ważne jest to przy jeździe w terenie i muldach. Jeśli klamry dobrze trzymają stopę i łydkę to jest to możliwe - noga jest trzymana ale staw skokowy ma niewielką ruchomość. Te "Twoje" trzyklamrowe buty są "dziwne" - we wszystkich znanych mi butach trzyklamrowych np Scarpa Avant, Matrix, BD Swift środkowa klamra jest usytuowana nad kostką. Tutaj jest pod - but więc najprawdopodobniej jest podatny w górnej części - porównywałbym go więc raczej do dwuklamrowych np do wspomnianego TLT5...

Ale w ogóle to się dziwnie zabierasz do zakupów butów. Możesz w necie poszukać szerokości pod stopą i informacji o typie stopy, wysokości podbicia i wytypować kilku producentów i kilka butów. Ale chyba najwłaściwiej jest po prostu pójść do sklepu i mierzyć. Pisałem o tym

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15608-Nowe-buty-i-Narty-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego-u%C5%BCywane...?p=155777&viewfull=1#post155777

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot, nie napisałem że zabieram się za kupowanie a jedynie liczyłem na odpowiedź ( ciekawość) ile prawdy jest w tym co podaje sprzedawca w opisie.

Zakładam że ktoś przerobił temat i podzieli sie fachową opinią.

Obecnie 4 sezon jeżdze na Speedmachine 130 i uważam te buty za idealne do mojej stopy.

Co do oznaczenia twardosci buta, odnoszę wrażenie że dzieje sie podobnie tak jak w podawaniu parametru kontrastu w telewizorach, co firma to wiecej lub mniej zerrrrrr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i moja rada jest bezwartościowa. Ktoś pyta, ja odpowiadam, i nie jest moją intencją wprowadzanie w błąd. Spróbowałem, pasowało mi, więc odpowiadam. Ale do rzeczy- teoretycznie 4 klamry to wiecej niz 3 i lepsza precyzja. Ale czy aby tak jest? Trzeba by spróbować.

P.S. Widzę, że na tym forum nie można zabierać głosu- zawsze znajdzie się ktoś kto do zdania, słowa, przecinka, przyłoży instrumenty badawcze i skrytykuje. Wiem że każdemu nie dogodzi, bo jeszcze się taki nie urodził.... Trochę więcej luzu, zakup butów to nie akt małżeństwa z przysięgą nierozłączności. I druga sprawa- nie każdemu buty narciarskie potrzebne są do zawodów FIS-owskich. A jeśli juz o to chodzi, to M. Matt czy I.Kostelic i w butach Dalbello za 500zł zerżnąłby skórę niejednemu mistrzowi.

A ja właściwie nie wiem o co się obrażać, a co do butów to może nie jest akt nie rozerwalny ale chyba warto zainwestować te kilkaset-tysiąc pln właściwie, a próbować trzeba bo w każdym wątku o butach jest przede wszystkim MIERZYĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak sie jezdzi w butach 4 klamrowych bo ostatnie takie mailem 14 lat temu. Po powrocie do jazdy na nartach poszukiwalem butów i kupilem Salomony Questy Pro.

Flex 110 i nie widzę jakiś ułomności w ich uzytkowaniu oczywiście na poziomie czysto amotorsko-rekreacyjnym. No może dlatego że dodatkowo są one wiązane i dopiero zapinane klamrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot, nie napisałem że zabieram się za kupowanie a jedynie liczyłem na odpowiedź ( ciekawość) ile prawdy jest w tym co podaje sprzedawca w opisie.

Z

Trzymanie pięty zależy nie tylko od położenia klamer ale także, a może przede wszystkim, od konstrukcji buta wewnętrznego. Ja np w swoich Factorach BD mam wyprofilowanie na ścięgno Achillesa i ściśle dopasowaną kostkę w położeniu anatomicznym. Jeśli jednak interesują Cię buty o najwyższych parametrach użytkowych a nie masz ograniczeń finansowych to warto zapoznać się z topowymi modelami freeridowymi: Dynafita (ZZeus), Scarpy (Maestrale), BD (Factor), Garmond (Adrenalin). W moim odczuciu to najlepsze i najuniwersalniejsze buty narciarskie jaki są na rynku (oczywiście do tyczek lepsze będą buty sportowe).

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie pięty zależy nie tylko od położenia klamer ale także, a może przede wszystkim, od konstrukcji buta wewnętrznego.

Dokładnie tak , przy odpowiednio dopasowanym bucie wewnętrznym dwie klamry potrafią dobrze trzymać stopę. Przykład;

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,11-12,salomon,spk-pro,3417.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , przy odpowiednio dopasowanym bucie wewnętrznym dwie klamry potrafią dobrze trzymać stopę. Przykład;

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,11-12,salomon,spk-pro,3417.html

Baju baju będziesz w raju:biggrin: Podaj choć jednego alpejczyka który śmiga w takim sprzęcie:biggrin: Więc poco się cofać w rozwoju:confused::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry from the mountain za OT, ale z powodu tego wątku odkryłem "niesamowitą" rzecz:wink:

Użytkuje już cztery sezony buty:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,08-09,fischer,soma-rc4-competition-110,2103.html

I teraz znalazłem w opisie:

"Buty przeznaczone dla narciarzy o dobrej technice jazdy, które wybaczają drobne błędy"

To już teraz wiem czemu mi się tak dobrze w nich jeździ:biggrin::biggrin:

Mam super wyrozumiałe botki:wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę komfort, wygodę te buty miały wszystkie pod sobą. http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,04-05,rossignol,soft-light-3,733.html nie cieszyły się chyba jednak wystarczającym zainteresowaniem i nie widze już takich butów w sprzedaży.

Edytowane przez Jero36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baju baju będziesz w raju:biggrin: Podaj choć jednego alpejczyka który śmiga w takim sprzęcie:biggrin: Więc poco się cofać w rozwoju:confused::

Oczywiście , że tyczkarze nie jeżdżą w takim sprzęcie ponieważ nie jest on do tego stworzony. W swojej klasie (przeznaczeniu) jest w czołówce i wcale nie odstępuje 4 klamrowym. Nie do końca nazwałbym to 'cofaniem się'. Wszystko zależy do czego potrzebujemy buta. Czy ma to być jazda typowo sportowa (tyczki) - bardzo wysoki flex 4 klamry, buty te bez modyfikacji nie należą do najwygodniejszych. całodzienna rekreacyjna - 3/4 klamry, przede wszystkim wygoda, która wcale nie musi oznaczać złego trzymania. No i buty z przeznaczenieniem freeride/freestyle - 2/3/4 klamry podchodzenie, skaknie, lądowanie itp. itd. chyba największa odmienność i rozbieżność w zastosowanych systemach i modelach.

Jak wiadomo wszystko zależy przede wszystkim od budowy stopy i tu chyba każdy się ze mną zgodzi. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nordica Firearrow X

a co myślicie o tych butach - mają flex regulowany 105-115, są na trzy klamry w tym jedna środkowa pod kątem 45%. jestem dość ciężki bo waże około 110kg, zastanawiam sie właśnie nad ich zakupem - ale nigdzie w necie nie ma opinii na ich temat :) no i doskolae pasują mi kolorystyką do K2 Rictor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...