Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry warunki


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak tam na jutro warunki zapowiadane ? Z rożnych prognoz wyglada dobrze... i zastanawiam się czy nie pojechać. Pytanie czy można pośmigać poza trasa, po prawej stronie Gąsienicowej (patrząc z góry, nie wiem jak się nazywa, to chyba grań Beskidu :confused:: )?

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak tam na jutro warunki zapowiadane ? Z rożnych prognoz wyglada dobrze... i zastanawiam się czy nie pojechać. Pytanie czy można pośmigać poza trasa, po prawej stronie Gąsienicowej (patrząc z góry, nie wiem jak się nazywa, to chyba grań Beskidu :confused:: )?

Smigac mozna, warunki sniegowe super a spotkany TPNowiec obiecal dyspense na jazde poza trasa do czwartku (poczatek sezonu, daja upomnienia). Jest maly minus, prawie nic nie widac. Dzisiaj widocznosc jako taka ponizej kotla gasienicowego, a na goryczkowej dopiero przy szalasie na dole. Wyzej widac na jakies 10-15m.

pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Tatrach było tak...

[ATTACH=CONFIG]8497[/ATTACH]

Za mną Kocioł Gąsienicowy, jak widać łatwo nie było, ale z Michałem Hra pojeździliśmy świetnie. Goryczkowa na koniec - też u góry piękne słońce, ale sam zjazd już na czuja. Widoczność dopiero od początku nartostrady. Narciarzy niewielu.

Czad :laughing:

pozwolisz, że nie pokażę swojego zdjęcia z górki Szczęśliwickiej :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu, chętnie obejrzymy, jak się w Warszawie jeździ :). BTW - wy macie power do nartowania w Tatrach - wczoraj właśnie dwóch kolegów z Warszawy nadawało dobry ton w jeździe poza trasami na Kasprowym. I znają teren lepiej ode mnie, i TPN-owców znają ;). Wczoraj warunki się mocno poprawiły, tzn, widoczność była dobra. Najechało mi się aż 50 km.Dzisiaj poprawka, mam nadzieję, że będzie podobnie.

kasprowy_gorna_stacja_na_gasienicowa.jpg

kasprowy_gorna_stacja_na_gasienicowa.jpg.a831ef925ef63a73d7161afcb74566a5.jpg

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

warunki Kasprowy - koniec kwietnia 2013

Na Kasprowym nadal są fantastyczne warunki. Śnieg już trochę mokry, szczególnie pod koniec dnia, ale zabawa jest przednia.

Krótki pogląd, jak to wyglądało kilka dni temu, jest tu:

Śnieg dość szybko topnieje, ale jest go ciągle masa, więc wyżej w Tatrach pewnie będzie można śmigać jeszcze długo po weekendzie majowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już na Kasprowym gorzej. Dodatnie temperatury w nocy nie pozwoliły na przygotowanie tras - tak myślę. A może brak ludzi i oszczędności? Nie wiem. Maszyny utrzymujące trasę (jedna właściwie) zaangażowana w przesuwanie śniegu, aby na trasie było go dość. Ale te niedostatki śniegu pojawiają się od patelni w dół. Kotły oba są w dobrej kondycji. Nartostrada przez Goryczkową przejezdna do dołu. Do weekendu majowego jest jazda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już na Kasprowym gorzej...

Z nieba mi spadłeś! :cheerful:

Początkowo planowałem wypad 5 maja,ale patrząc na temperatury i znikający dość szybko śnieg,chyba jednak przyspieszę wyjazd.Może najbliższa niedziela?Tylko burzami straszą... :redface:

Trza by skończyć sezon w jakimś pięknym miejscu. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki wspaniałemu zrządzeniu losu udało mi się spędzić dwa wspaniałe dni na nartach tj. 23-24.04.2013 na Kasprowym Wierchu.

Jechałem do Zakopca trochę niepewny o warunki, ale na szczęście moje obawy okazały się niepotrzebne.

Śniegu jest jeszcze kupa i można będzie spokojnie do 5.05.2013 pośmigać.

Śnieg jest co prawda mokry, ale ja takowy uwielbiam.

Ludzi brak, kilkunastu zapaleńców.

Pogoda trafiła się wprost rewelacyjna. Lampa od rana.

Spaliło mi pyszczek równo.

Tu krótki filmik. Trochę bez ładu, ale chciałem jak najszybciej się podzielić wrażeniami, a dodam że wróciłem z Zakopanego o 18.00, więc proszę o wyrozumiałość.

[video=youtube;7cNqu9stizk]

Pozdrawiam i polecam jak kto tylko może, to jechać – warto!!!!!

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Pioter a nartrostrada z Goryczkowej do Kużnic czynna :rolleyes::

Jeszcze czynna.

Ja wczoraj jeszcze nią zjeżdżałem.

Nie mniej przypominało to już w końcówce narty wodne:eek:

Tak, że jeżeli chodzi o zjazd do Kuźnic to już końcówka.

Również końcówka goryczkowej też zaczyna płynąć, szczególnie dojazd do wyciągu.

Z tym, że ratraki cały czas zgarniają śnieg z wyższych partii.

Ogólnie jak na końcówkę kwietnia to warunki są dobre.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego było mało,to w najbliższą niedzielę (takie okienko) też ma lać i grzmieć... :mad:: :sorrow:

Ale ja jestem hardkorem... :stupid:

Na weatheronline trochę inne prognozy:http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12650&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Opady sporadyczne a gorąco jak w środku lata. Już widać ,że ekstremalnie zimny marzec i początek kwietnia zostanie przez naturę odrobiony przez bardzo ciepłą drugą połowę kwietnia i śnieg znikł (znika) w zastraszającym tempie.Klimat zrobił się skrajnie zmienny. Strach coś przewidywać i prognozować bo mało z tego się sprawdza. Ja na rowerku . Narty:confused:: . Może już w listopadzie, który ostatnie kilka lat był bardzo ciepły to czas na mroźny i śnieżny listopad 2013. bardzo odległy termin. Zapaleńcom życzę wspaniałych wiosennych szusów. Pozdrawiam Janek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weatheronline trochę inne prognozy:http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL®ION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL®ION=0001&WMO=12650&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Opady sporadyczne a gorąco jak w środku lata. Już widać ,że ekstremalnie zimny marzec i początek kwietnia zostanie przez naturę odrobiony przez bardzo ciepłą drugą połowę kwietnia i śnieg znikł (znika) w zastraszającym tempie.Klimat zrobił się skrajnie zmienny. Strach coś przewidywać i prognozować bo mało z tego się sprawdza. Ja na rowerku . Narty:confused:: . Może już w listopadzie, który ostatnie kilka lat był bardzo ciepły to czas na mroźny i śnieżny listopad 2013. bardzo odległy termin. Zapaleńcom życzę wspaniałych wiosennych szusów. Pozdrawiam Janek
Cześć Janku, śnieg znika choć gbybym miał małe, lekkie nartki takie plastiki jak mają dzieci, które mógłbym wynieść na górę zjechałbym jeszcze z Golgoty. Jeszcze jest po czym:

golgota z dala.jpg

golgota z bliska.jpg

57da81edc83f9_golgotazdala.jpg.ff52ef50c4557ba5cd873dafe69ccd46.jpg

57da81ede5b30_golgotazbliska.jpg.0a37b2972ad4a87147b67235621b3bb2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

warunki Kasprowy - luty 2014

Kontynuując nieco przygasły wątek - warunki na Kasprowym są obecnie całkiem OK.

Ilość śniegu w kotle gąsienicowym (a w zasadzie na Beskidzie) można zobaczyć tutaj:

www.youtube.com/watch?v=sWHO9vRfugk

Kręcone w czwartek 13 lutego 2014 około południa. Puch znikł w czwartek po południu (deskarze zryli), od tego momentu pozostaje już tylko jazda po trasie (warunki super - twardo, szybko), albo po rozjeżdżonym jak kartoflisku Beskidzie (ale tylko po stronie kotła Gąsienicowego). Dalej na Beskidzie oraz bezpośrednio pod wyciągiem na Gąsienicowej sporo kamieni (narty dwa razy w serwisie po kilku dniach jazdy, ale co tam). Dalsze wyjścia w góry raczej ze szkodą dla sprzętu.

Z kolei na Goryczkowej do czwartku było bardzo słabo, ale od czwartku już jest super. Zjazd do podstawy kotła możliwy bokami w puchu (dziś już pewnie całkiem rozjeżdzony), sama trasa uratrakowana, wyciąg rzecz jasna nie chodzi (od buli w dół trochę wystają miejscami kosówki). Nartrostrada bardzo dobrze przygotowana na sam dół (cała trasa + nartostrada uratrakowana).

Korzystać, póki jest z czego, bo jak nie spadnie ze 20 cm to za kilka ciepłych dni Goryczkowa będzie przetarta (nawet, jak nie puszczą wyciągu, bo sporo osób zjeżdża na dół na nartach zamiast pudłem). Filmu z goryczkowej nie wrzucam, bo kręciliśmy w jakiejś hiper-rozdzielczości i się godzinami ładuje.

Pzdr.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...