Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria - na pierwszy raz i w drugiej połowie lutego


Aressi

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień czy dwa można wyskoczyć np do zachwalanego TH :) Kurcze, najlepiej na taki wyjazd typowo narciarski do bez żony i małego i wtedy można jechać wszędzie i wyjeździć się na maksa, a tak to taki kompromis trochę, ale i tak lepsze to niż nasze ośrodki. Idealne rozwiązanie, to dwa razy, raz bez rodziny i raz z rodzinką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kurcze, najlepiej na taki wyjazd typowo narciarski do bez żony i małego i wtedy można jechać wszędzie i wyjeździć się na maksa, a tak to taki kompromis trochę, ale i tak lepsze to niż nasze ośrodki. Idealne rozwiązanie, to dwa razy, raz bez rodziny i raz z rodzinką :)

Ciiiiiiiiii ....... Ale głośno tego nie mów! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, mam już 35 lat i cholera trzeba już w końcu czasem na swoim postawić, a nie oglądać się, zastanawiać i wiecznie odkładać. U mnie żona już wie i nie jest szczęśliwa. Operacja biodra przełożona w bliżej nieustaloną przyszłość, sprzęt nowy jest i w tym roku wyjazd na bank też będzie. Nawet jakbym miał jechać sam z jakiegoś biura podróży autokarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, mam już 35 lat i cholera trzeba już w końcu czasem na swoim postawić, a nie oglądać się, zastanawiać i wiecznie odkładać. U mnie żona już wie i nie jest szczęśliwa. Operacja biodra przełożona w bliżej nieustaloną przyszłość, sprzęt nowy jest i w tym roku wyjazd na bank też będzie. Nawet jakbym miał jechać sam z jakiegoś biura podróży autokarem.

I to mi się podoba! :cool:: Marcin, tak trzymaj!:biggrin:

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach zbierania opinii na czoło wysunęły się Ski Amade i Karyntia (z BKK, TH i Katschberg). :happy: Te ośrodki wymieniane są najczęściej (póki co). Jeśli chodzi o BKK to pojawiały się wątpliwości co do warunków śniegowych i co do ilości niebieskich tras. Ski Amade właściwie bez żadnych minusów! :cool:: :applause: Padały też propozycje co do Dachstein oraz kilku mniejszych kameralnych ośrodków typu Lofler czy Kreischberg. W Ischgl problemem może się okazać obłożenie stoków no i ewentualnie ceny. Zillertal póki co nie znalazło uznania.

Ale mam jeszcze trochę czasu więc akcja nadal trwa! :biggrin: Wszystkim Forumowiczom, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami serdecznie dziękuję. :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BKK to pojawiały się wątpliwości co do warunków śniegowych i co do ilości niebieskich tras.

Spójrz na mapkę, w St. Oswald z Nocklam wiedzie trasa niebieska nr 17 na mapce w internecie nie ma zapisanych długości tras, ale w mapce papierowej stoi że ta trasa ma 9 km długości, piękne tylko szkoda że nie prawdziwe:rolleyes::, bo w praktyce ta trasa najnormalniej nie istnieje, to droga górska, a nawet jak by ta droga była przejechana ratrakiem to nic by z tej trasy nie było, była by wąska i przecinała by w kilku miejscach trasę czerwoną zupełnie w poprzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dwa sezony narciarskie spędziałam w SkiCircus. Nocowaliśmy w Leogang, to była nasza baza wypadowa. Tam stawiałam swoje pierwsze poważne narciarskie kroki, w drugim sezonie już w pełni korzystaliśmy z "narciarskiej huśtawki". Z moimi umiejętnościami spokojnie dawałam radę. Tras niebieskich było wystarczająco dużo, a i kilka czerwonych okazało się być bardzo przyjaznymi. Z ogromnym sentymentem wspominamy ten ośrodek i na pewno za jakiś czas tam powrócimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na mapkę, w St. Oswald z Nocklam wiedzie trasa niebieska nr 17 na mapce w internecie nie ma zapisanych długości tras, ale w mapce papierowej stoi że ta trasa ma 9 km długości, piękne tylko szkoda że nie prawdziwe:rolleyes::, bo w praktyce ta trasa najnormalniej nie istnieje, to droga górska, a nawet jak by ta droga była przejechana ratrakiem to nic by z tej trasy nie było, była by wąska i przecinała by w kilku miejscach trasę czerwoną zupełnie w poprzek.

I właśnie dlatego wszystkie opinie traktuję bardzo poważnie. Na mapce na stronie internetowej trasa nr 17 wygląda rzeczywiście "normalnie". Choć jak się na nią kliknie to pokazuje się informacja "geschlossen". :confused:: A inna sprawa, że jak dziś popatrzyłem na mapkę BKK to się okazuje, że sporo innych tras i wyciągów jest "geschlossen" :eek: Tak więc na dzień dzisiejszy to dość marnie to wygląda! :frown:: Ale do ewentualnego wyjazdu mam jeszcze prawie półtora miesiąca więc wszystko się jeszcze może zmienić. Mam nadzieję, że na lepsze! :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zillertal i Ski Circus w lutym bedzie pełno ludzi.Ja bym sie tam nie pchał.

Zostań przy Ski amade z spaniem w Radstadt , albo Karyntia.

a Zillertall na początku marca? będzie duzo ludzi?

co do spania z Radstadt polecam z całęgo serca to:http://www.nasnergut.at/ prosto z apartamentu można dostać się na stok w Radstadt na nartach:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BKK trzeba bacznie obserwować, oni mają tam dość słabe warunki śniegowe, no i to połączenie z St. Oswald:rolleyes::, to na dzień dzisiejszy jest dramat:mad::, poczekał bym parę lat aż to wymienią, a muszą bo to co jest się wkrótce zwali.

To po pierwsze (o ile pamiętam, mamy z SB podobną opinię na temat BKK - raczej kiepską), a po drugie tam jest bieda z trasami niebieskimi ( a chyba takich też poszukujesz dla swoich Pań), to co pokazują na mapkach jeśli chodzi o trasy łatwe, nijak ma się do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tłumów Ski Circus powiem tak: byłam dwa razy, raz w terminie ferii austriackich i owszem, było sporo ludzi, ale absolutnie nie było poczucia tłoku. Dodatkowo trafiliśmy na wyjątkowo ciepły luty, kiedy temperatura w dolinach dochodziła do kilkunastu stopni więc tym bardziej wszyscy kumulowali się na górze, a mimo to można było swobodnie i płynnie jeździć. Z pewnością są inne ośrodki, mniej uczęszczane, ale Ski Circus bym nie odrzucała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spania z Radstadt polecam z całęgo serca to:http://www.nasnergut.at/ prosto z apartamentu można dostać się na stok w Radstadt na nartach:)

Serdeczne dzięki Boogie za podrzucenie miejscówki! Gdzieś się już na nią wcześniej natknąłem i też przykuła moją uwagę. Rozumiem, że osobiście ją przetestowałeś. Na swojej stronie mają ceny na sezon 2011/12 ale może są wciąż aktualne? A śniadanka mają dobre? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śniadania mają super, swoją farmę mają więc produkty jak najbardziej swojskie i przepyszne. Ceny mają identyczne jak rok temu. Byłem tam 3x więc mogę z całą pewnością polecić:)

No .... Kto wie? Spróbuję zaklepać sobie tę miejscówkę. Może się uda? Jeszcze raz dzięki za sugestie. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...