Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zwardoń za free w poniedziałek


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

No, kliknąłem sobie teraz na kamerkę, no i szok, jak długo obraz był odtwarzany, tak długo krzesełka jechały puste, ani jednego ludzia:eek:.

Ale nie ma się co dziwić, ostatnie 30 lat tam się nic nie działo, będzie trzeba masę pracy włożyć w to żeby zachęcić ludzi do przyjazdu tam, baza noclegowa kiedyś była duża, tyle że to co było jest nadal, a to już na dzień dzisiejszy nie spełnia nawet minimalnych standardów i nie wystarczy tego tylko poodkurzać:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki nie będzie narciarzy to baza noclegowa nie powstanie, a jak baza nie powstanie to i narciarze nie przyjadą.

Stacja ma mocno pod górkę. Lokalizacja ma plusy i minusy, dojazd będzie dobry, ale jak ekspresówkę skończą.

Miejscowość jest zapomniana przez narciarzy, no i ta kichowata zima.

Ze strony właściciela bije optymizmem i mam nadzieję, że mu tego optymizmu i kasy starczy na długo, aż w końcu narciarze przekonają się do stacji.

Jedzie ktoś jutro, bo ja mocno się zastanawiam ? Spadł świeży śnieg...

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi, vici.Wyjazd z BB 8.40, na miejscu 9.40. Dojazd równo 53 km.Wejście na wyciąg 9.50. Ludzi na stoku może z 20-30 osóbPierwszy oczywiście nie byłem i trasa już trochę wyjeżdżona była czyli nierówna, ale wg mnie to była ona ledwo liźnięta przez ratrak. Wydaje mi się, że z powodu zbyt cienkiej pokrywy śniegu ratrakowy nie ryzykował jakiegoś głębokiego równania trasy, aby nie powyciągać kamieni. Kilka luźnych minerałów turlało się w górnej części stoku, ale nie był to żaden problem. Stok można porównać do Nowej Osady (może ciut mniej nachylony), ale najbardziej do Kiczery w Wiśle.Oprócz nart przeprowadziłem kilka rozmów na kanapie:1. Ze starszym panem z Węgierskiej Górki, który twierdził, że zna właścicieli i że trwają procedury prawne, aby Duży Rachowiec po uregulowaniu spraw własnościowych także uzbroić w nową kolej. Czy na przyszły sezon to zobaczymy.2. Z dzieciakami z pobliskiej szkoły (300m od stoku) w wieku 12-14 lat. Okazało się, że są na lekcji WF z nauczycielem i że na następnej lekcji maję test z chemii z gazów szlachetnych i że ich klasa ma 11 czy 13 dzieciaków :eek:3. Z młodym człowiekiem z kamerą GoPro, którą oprócz przyklejenia z boku kasku miał jeszcze sznurkiem zabezpieczoną bo kiedyś jak się glebnął to mu mocowanie odpadło od kasku (miał ślad z przodu kasku od kleju). Kamera ocalała.4. Z narciarzem z BB, którego ponownie przypadkowo spotkałem po wcześniejszym spotkaniu 3 tygodnie wcześniej na Cienkowie.O darmoszce dowiedział się z naszego forum. Wymieniliśmy się nr telefonów.Jak widać nie nudziłem się.Kilka obserwacji.Parking duży, ale nie mega duży więc jak ktoś w weekend późno przyjedzie to może nie znaleźć miejsca od strzału.Podjazd do parkingu krótki, ale stromy i kilka aut musiało zostać na mniejszym dolnym parkingu.Zbiornik na górze na prawdę duży z bulkającymi gejzerami. Gość z wyciągu mówił, ze wodę ciągną 2 km z potoku.Piękne armaty stojące w rządku i jak przyjdzie mróz to nastrzelają dużo, dużo śniegu.Oznaczenie dojazdu z drogi "S" - brak znaków. Pierwszy znak dopiero tuż przed parkingiem.Miejscowość Zwardoń po zjechaniu do "centrum" to jak na dzisiejsze czasy prawie skansen. Nie widziałem poza współczesnym pociągiem na stacji i nowej drogi dojazdowej (nie wspominam o wspaniałym terminalu granicznym) żadnych nowych inwestycji. Ale może to i dobrze ma swój klimat.Prawdopodobnie nowa stacja narciarska bardzo przyczyni się do rozwoju Zwardonia i tego mieszkańcom życzę.

20130107_103550.jpg

20130107_094853.jpg

20130107_120149.jpg

Zbiornik wodny a w tle Duży Rachowiec z łapaczami śniegu, ponoć bardzo go wywiewa ze stoku

20130107_101516.jpg

20130107_095631.jpg

20130107_103550.jpg.2faa590f14862fcd927a82ddcd8ed571.jpg

20130107_094853.jpg.9d010fc7821aa56ccfd02024f865e6c2.jpg

20130107_120149.jpg.1d82b65daa3bd8869d375776e62bc9e4.jpg

20130107_101516.jpg.c92845b8d0119ce9a89b137491c8cde4.jpg

20130107_095631.jpg.dce898cf13a0b46b98a1bf9b6af2b60e.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tam w końcówce lat 70-tych i początkowych 80-tych ubiegłego wieku.

Miałem "metę" wtedy w ówczesnym DW SKALANKA.

A na narty to dymało się z buta na stok o nazwie SKALANKA.

Tam był taki ciekawy wyciąg.

Był to rodzaj wyciągu talerzykowego ale zaczep miał jak ówczesne "wyrwirączki".

Facet z obsługi każdy taki zaczep odpinał z liny wyciągowej na górnym peronie i przewieszał na inną linkę "wyszpanowaną" pomiędzy górną i dolną stacją.Po tej lince siłą grawitacji każdy talerzyk z zaczepem powracał na niej z impetem do dolnego peronu.

Przy odrobinie nieuwagi podczas podchodzenia na miejsce startu można było zarobić w pałę co równałoby się ze śmiercią.:eek:

Nigdy nie słyszałem żeby ktoś zarobił w pałę.

Ale kilka razy byłem świadkiem kiedy tylko centymetry brakowały aby stała się tragedia.

Sam byłem tej jesieni na wycieczce sentymentalnej po Zwardoniu. I,....nie zgubiłem się.:stupid: Nic,ale to nic się nie zmieniło.

A jazdy na Małym Rachowcu nigdy nie lubiłem.Bo to stok z trawersem.

Ale w ramach podróży sentymentalnych wybiorę się kiedyś sprawdzić jak zniwelowali ten trawers.

Najchętniej żeby to już z Dużym Rachowcem było połączone.:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że bliskość stacji PKP od stoku (jakieś 300-400m) będzie idealnym rozwiązaniem dla Janka57, aby skorzystać z nart w Zwardoniu

O ile dojedzie do Katowic, to nie wiem czy trzymając ograniczenia na liczniku, będzie się dużo szybciej.

[TABLE=class: hafasResult]

[TR=class: tpOverview]

[TD=class: sepline center nowrap][/TD]

[TD=class: sepline screennowrap][/TD]

[TD=class: sepline nowrap][/TD]

[TD=class: sepline, width: 8px][/TD]

[TD=class: sepline][/TD]

[TD=class: sepline rtIcon][/TD]

[TD=class: sepline nowrap][/TD]

[TD=class: sepline nowrap center][/TD]

[TD=class: sepline screennowrap][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR=class: selected]

[TD=class: sepline center nowrap]

[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap]Katowice

[/url]Zwardoń

[/TD]

[TD=class: sepline nowrap]12.01.13

[/TD]

[TD=class: sepline, width: 8px]odj.

przyj.[/TD]

[TD=class: sepline]05:30

08:22[/TD]

[TD=class: sepline rtIcon] [/TD]

[TD=class: sepline nowrap] 2:52 [/TD]

[TD=class: sepline nowrap center]0[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap] ks_pic.gif [/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR=class: tpOverview]

[TD=class: sepline center nowrap]

[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap]Katowice

Zwardoń

[/TD]

[TD=class: sepline nowrap]12.01.13

[/TD]

[TD=class: sepline, width: 8px]odj.

przyj.[/TD]

[TD=class: sepline]06:57

09:35[/TD]

[TD=class: sepline rtIcon] [/TD]

[TD=class: sepline nowrap] 2:38 [/TD]

[TD=class: sepline nowrap center]0[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap] ks_pic.gif [/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR=class: tpOverview]

[TD=class: sepline center nowrap]

[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap]Katowice

Zwardoń

[/TD]

[TD=class: sepline nowrap]12.01.13

[/TD]

[TD=class: sepline, width: 8px]odj.

przyj.[/TD]

[TD=class: sepline]07:31

10:21[/TD]

[TD=class: sepline rtIcon] [/TD]

[TD=class: sepline nowrap] 2:50 [/TD]

[TD=class: sepline nowrap center]0[/TD]

[TD=class: sepline screennowrap] ks_pic.gif [/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zbliżenie nieco zaspokoi Twoją ciekawość :biggrin:

[ATTACH=CONFIG]8302[/ATTACH]

Jak widzę takie kramy, sklepy, z używaną odzieżą, to czuję się zażenowany. Wstyd mi, Polska prawie 10 lat jest już w UE, a część społeczeństwa doprowadzona do takiego dziadostwa, że stare szmaty kupuje. Nie z wyboru, a z konieczności! Najlepsza polska drużyna piłki ręcznej jest własnością firmy zajmujacej się używaną odzieżą! Znak czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...