Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słoneczna Italia


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyslałem,że od zawsze trwają dyskusje gdzie lepiej jechać na narty do Włoch czy do Austrii.

Padają argumenty ,że we Włoszech pewniejsza pogoda, więcej słońca itp.

Niestety w tym tygodniu pogoda w Dolomitach jest typowo nieWłoska.Codziennie pada śnieg , zupełny brak słońca ,mgła.Przyszły tydzień podobnie ma wyglądać.

Kto trafił ,albo trafi na takie warunki pogodowe napewno nię będzie dobrze wspominał wyjazdu do słonecznej italii.

Także nie ma sztywnej zasady ,że w Dolomitach zawsze jest słońce i że już jak się zachmurzy to max 1 no 2 dni popada , a pozostałe dni to już lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kiedyś musi u nich popadać :smile:

generalnie ktoś by musiał to analizować , mi na wiele wyjazdów zawsze Italia pogodowo wypadała lepiej

Bardzo dobrze ,że pada.

26.01 tam jadę więc teraz się cieszę , ale im bliżej wyjazdu tym bardziej będę się stresował pogodą.

Mam nadzieję że 3 tygodnie beznadziejnej pogody w dolomitach się nie zdarzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja jak pojechałem wiele lat temu po raz pierwszy do Włoch, to za cały tydzień w ostatni dzień na 40 minut wyjrzało słoneczko, a tak była cały czas nora, wiatr i mróz w dolinach 14 stopni, w górach ok -18, to był styczeń. Tak się złożyło że w tym samym hotelu był cały autokar naszych, ale ludziska pomstowali:tongue:, że zawsze jechali w marcu i było pięknie, a nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieloletnich obserwacjii wynika ,że co rok od 13.03.zaczyna się lampa i trwa tydzień ,tak jest co roku nazywa się to nawet jakoś ale nie pamiętam chyba sunny week czy jakoś tak .

2 lata temu wlasnie od 13.03 przez tydzień padało i było ciepło.Słońce wyszło w ostatni dzień w piątek.

Wtedy to wogole było mało śniegu w dolomitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc wychodzi na moje bo wyjątki potwierdzają regułę czyż nie? :smile:

No w sumie tak :).

Ważne żeby teraz od niedzieli słońca nie brakowało. Ale zapowiada się zupełnie odwrotnie.

Na poniedziałek przewidywane opady nowego śniegu na Passo San Pellegrino to 50-100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, wyjątki zaprzeczają prawdziwości reguły, albo zawężają jej zakres działania, dla mnie ten tekst jest jednym z głupszych :D

Mnie też to powiedzenie strasznie wkurzało, ale w końcu udało mi się ten absurd wyjaśnić.

Okazuje się, że tekst tego powiedzenia jest nie tylko źle przetłumaczony, ale także niekompletny.

W rzeczywistości powinien on brzmieć następująco:

"Wyjątek potwierdza istnienie reguły (w przypadkach nie będących tym wyjątkiem)".

Więcej tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Exception_that_proves_the_rule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, wyjątki zaprzeczają prawdziwości reguły, albo zawężają jej zakres działania, dla mnie ten tekst jest jednym z głupszych :D
No-w ogóle rozprawianie o pogodzie w karegorii mądrze - głupio świadczy o ..śmiertelnej wręcz powadze i zupełnym braku poczucia humoru ,przecież my to traktujemy na zasadzie wróżenia z fusów bo jak wiadomo tak naprawdę pogodę najbardziej dokładną można przewidzieć na kilka dni naprzód .Życzę uśmiechu .:sad: PS.Stubai,4,Ischgl 2,KOtelnica 0,Jurgów3,Kluszkowce2,Bachledowa1,Pilsko 8,Łomnica 1,Kaprun,3,Hintertux 2,Krnoplatz 2,Szczyrk 5,Kubińska Hola 10,Chopok 8,Nowa Osada 2,Wisła z 20 ,Silian 1 itd. :laughing:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ponte di Legno leży na wysokości od 1200 do 1400 mnpm. Co prawda nie byłem tam w lutym ale bywałem w grudniu, marcu i kwietniu. Z pewnością śniegu nie zabraknie, to chyba jest pewne. Co się zaś tyczy pogody, temperatury, opadów- nie ma pewności. Miasteczko to leży, no mozna tak powiedzieć na skraju Val di Sole, a dolina ta charakteryzuje się coś ponad 280 dniami słonecznymi w roku. Prawdopodobieństwo pieknej, słonecznej zimy masz duże, ale... . Co się zaś tyczy tych wysokości, to jedynie na lodowcu Presena i w Pejo dochodzi do 3000m. Reszta terenów narciarskich to od 1100m do 2500 mnpm. Przełęcz Tonale od ok. 1850 do 2500, a jak policzysz lodowiec, do 3000m. Ale tam dzieci nie musisz brać. W samym Ponte masz fajny ośrodek narciarski, obok Temu, które łączy się wyciagami z Ponte. Z resztą z Ponte masz kolejkę gondolową do Tonale. Popatrz na mapę. Reasumując, nie powinieneś się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był na początku lutego w Ponte di Legno, Passo Tonale? Jakie i tam są warunki pogodowe i temperatury bo spojrzałem na mapę i to jest ponad 1800 nmp do 3000 nmp ?

Jadę z małymi dziećmi i chciałbym żeby mogły pobawić się na śniegu.

Też wybieram S.N. z tak wysoko położonymi trasami narciarskimi. Byłem trzy razy we Włoszech: dwa razy w grudniu ,raz w styczniu i śniegu było pod dostatkiem. W lutym czyli w trzecim miesiącu zimy na 90 procent dużo śniegu ,ale to nie wyklucza odwilży i mokrego śniegu na trasach poniżej 2200m.n.p.m. W lutym dla mnie za drogo w Alpach :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Z tego co napisaliście wynika, że ten ośrodek nie różni się specjalnie od innych w Dolinie słońca pod względem pogody i położenia. Myślę, że dokonałem dobrego wyboru tym bardziej, że cena za apartament 6 osobowy z 5 skipasami / 4 osoby dorosłe dwoje dzieci / jak na luty była atrakcyjna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...