Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

czy flex 110 to nie za mało???


wojwlo11

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem nowe buty Salomony Impact 110, były jeszcze do wyboru imacty120. Teraz siedze w domu i się zastanawiam czy jednak flex 120 nie byłby lepszy dla mnie. Jeżdżę dobrze, od dzieciństwa, mam 96kg. Czy przy tej wadze i niezłych umiejętnościach flex 110 nie jest za miekki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rozpoznać po wkładce, twardsze buty mają twardsza i inaczej wyprofilowaną wkładkę, ciężej też się je wkłada

Może nie do końca twardszą, a cieńszą. A czy ciężej się je wkłada? To zależy od konkretnego buta i stopy. Mam Fischery Progressory 120 i na ciepło zakładam je powiedzmy w ciągu 3 sekund. Dziś przeleżały dwie godziny w pokrowcu na -5 mrozie i zakładałem buta może z 15-20 sekund, ale do obydwóch nogi weszły za pierwszym podejściem... no tylko, że ze 2 k... w trakcie zakładania poleciały :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mierzyłem 130stki Lange i Head, wkładało mi się ciężej ze względu na wyprofilowanie powyżej pięty (służące do lepszego jej trzymania), nie mam czegoś takiego w moich 90tkach, no i cała wkładka też nie była tak milutka ;)

Musisz jeszcze wiedzieć że czym but ma większy flex to jest zimniejszy, kiedyś miałem Atomic 120 i było mi w nich zimno, teraz mam Fischery też 120 i jest mi w nich ciepło i praktycznie ich w ogóle nie odpinam, jak zapnę rano to jeśli już coś majstruję przy nich to raczej dopinam po kilku zjazdach jak się ułożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lange RS 110 ale ważę 63 kg.i są idealnie dobrane na zewnątrz twardnieją odpowiednio i w ogóle uważam ze są wypośrodkowane ,wkładka grubsza lubi się szybko wygniatać i potem są zbyt duże luzy z kolei bardzo cieńka np. z buta sportowego 150 mało ociepla .W ogóle trzeba sobie zadać pytanie jak więcej jeździsz czy są to buty na cały dzień i tylko od czasu do czasu przywalasz czy stale przywalasz .Uważam ,że idealnym flexem jest 120 - do wszystkiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z fleksem 120 a śmierdzi jak ze 150-tek,ale dobrze się je zakłada i są wygodne oraz cieplutkie i dobrze trzymają stopkę jednym słowem najlepsze buciorki na swiecie:biggrin:

Czy jest jakaś korelacja pomiedzy flexem a smrodem? A tak na poważnie :smile:, jeśli tak jest jak piszesz, pies Cię nie ugryzie, ani muchy się nie będą pchały. Z powodu zimna wielu już odeszło z tego świata, ze smrodu jeszcze nikt. Ja przynajmniej nie znam takiego przypadku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lange RX 130tki, po kupnie ledwo dopinałem na pierwszy ząbek, po ok 20 dniach jazdy zapinam je na 2-4 ząbek, ułożyły się, "nabrały wygody", bezproblemowo w nich jeżdżę całodniowo bo inaczej jeździć nie mam w zwyczaju, nogi mi w nich nieco marzną ale w poprzednich Salomonach Impactach 100 też marzły - jest podobnie. Impacty to dosyć twarde buty, te 110 ki to mogą twardością odpowiadać 120ką albo i nawet 130tką innych marek, zresztą ten cały system flexu jest o kant d... rozbić i jest to często mocno mylące. Ważniejszy od flexa jest dobry dobór butów do wielkości stopy co łatwe nie jest i wymaga spędzenia długiego czasu w kupowanych butach. Ja postałem w tych Langach ok 7 godzin - może przesada ale ze 3 godziny to mi zajął dobór rozmiaru, szerokości i typu buta - wahałem się między RS i RX a oni do tego mają dwie szerokości, reszta czasu to upewnianie się czy nie przesadziłem z dokładnością doboru. Warto było:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...