Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki w Tatrzańskiej Łomnicy


bartekkita

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na Słowacji wieje od 3 dni i to silnie... Łomnica tak jak Chopok wystawiona na wiatry a więc musisz spodziewać się że góra będzie stała. Ale 20 km od Łomnicy masz Strbskie które z zasady jeździ (jest osłonięte przez wyższe szczyty) poza tym jest południowym stokiem.

zobacz co się dzieje na Plesie: http://www.webkamery.sk/webkamera-live/35-skalnate-pleso

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W piątek otwierają Lomnickie Sedlo! :happy:
Dokładnie to w sobotę. Wczoraj byłem w Tatrzańskiej i mam najnowsze wieści. Ale po rozmowach ze Słowakami wiem że wszyscy lokalesi na otwarcie się szykują - co oczywiście nie znaczy że zabraknie miejsca. :biggrin:Wczoraj Łomnica powitała mnie to oto takim widoczkiem i świetnymi warunkami.

IMG_3733.jpg

IMG_3732.jpg

W miarę dnia trasy powyżej "startu" były oczywiście sukcesywnie degradowane, ale w porównaniu z Chopokiem po którym przedwczoraj i dzisiaj jeździłem to i tak miodzio :smile:

IMG_3733.jpg.06b9998e686da16755b010b68fbfbbc6.jpg

IMG_3732.jpg.3ff8af9974b4b9471d70972fb96e05e8.jpg

Edytowane przez kttosiek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ruszyła łomnicka przełęcz. Chętnie bym pojechał bo dopiero teraz tatrzańska lomnica ma sens ale przez najbliższy miesiąc nie dam rady może potem.

Zimą jeszcze nigdy na nartach w tatrzanskiej lomnicy nie byłem latem owszem nawet jechałem tym dwu osobowym krzesłem na łomnicką przełęcz fajne z niej widoki zwłaszcza na doline zimnej wody i doline pieciu stawów spiskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram się tam w dn. 2-6 luty. Orientujecie się z ciekawości czy Słowacy też mają ferie zimowe w tym okresie ? :)

W zeszłym roku dopiero w marcu udało się uruchomić tą trasę - mam nadzieję, że przez 2 tygodnie dopada jeszcze na tyle, żeby była możliwa zabawa na Francuzskiej Muldzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...

O wypożyczalnie się nie martw, jest ich tam kilka blisko stoku. Kiedyś skorzystałem z usług jednej wypożyczalni i byłem zadowolony. Jedna tylko rzecz mnie nie zadowoliła - cena. Swego czasu jak jeździłem ze znajomymi na Słowację, to sprzęt wypożyczaliśmy w Białce Tatrzańskiej, bo tam wypożyczenie kompletu narty + buty + kijki kosztuje 30 - 35 zł za dobę, a w Lomnicy za same narty trzeba dać ponad 20 euro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Niestety - wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu pogoda nie dopisze... Mam nadzieję, że może chociaż za tydzień co nieco się poprawi... A co można zrobić z dzieciakami w taką pogodę, jak narty nie wypalą? Znacie jakieś ciekawe atrakcje w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ta atrakcja jest nieczynna, zresztą w deszczową pogodę przyjemności dużej nie ma, ale być może kiedyś przyjedziesz tam w momencie, kiedy będzie otwarte.

Chodzi mi oczywiście o zjazd na sankach w pobliskim Starym Smokovcu. Trasa ma ponad 2km długości! Nie jest stroma, za to jest oświetlona (jazda do 21). Wypożyczalnia sanek znajduje się na dole. Na górę można wjechać koleją linowo-terenową (taką jak np. na Gubałówkę).

Polecam, aczkolwiek musi być sporo śniegu, żeby dało się zjechać.

A na teraz, to tak jak napisał johnny - termy, ewentualnie wjazd na Łomnicę (przy słonecznej pogodzie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...