Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nauders 6.04-13.04


piter100

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy zabawę:biggrin: w Nauders http://www.nauders.com/pl

%255BUNSET%255D.jpg

Cześc,poranek przywitał nas chmurami i mgłą,a nawet zaczęło troszkę pruszyć.

Ociągając sie ruszyliśmy na stok,od hotelu w którym mieszkamy jest to jakieś 800m,ale busy kursują co dzieięć minut.

Widok z dołu był bardzo ponury;gondolki wywożące narciarzy ginęły we mgle,ale co robić,przecież przyjechałem tu jeździć.Wsiadamy pełni złych przeczuć,bowiem wszystkie prognozy nie dawały złudzeń na udany dzień.Wyjeżdzamy do góry i niespodzianka,nad mgłą jest całkiem nieźle;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Rzut oka na tablicę;

%255BUNSET%255D.jpg

wszystko chodzi.

Z gondolki przesiadamy się na krzesło i podziwiamy trasy

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Jest nieźle,jest po czym pojeździć.

Przeważają trasy czerwone;długie i ciekawe

Na czarnych też można poszaleć;trasa nr 25 - 70%nachylenia

%255BUNSET%255D.jpg

I wszędzie pusto,ludzi mało albo bardzo mało.Na czarnych jeździmy praktycznie sami.Przygotowanie tras-ideał.

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny niedźwiadek-iglo

%255BUNSET%255D.jpg

Trasy prowadzące do gondoli,do dolnej stacji

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Po czterech godzinach jazdy,przyszła pora na lancz:confused::

Znalazłem miłe schronisko

%255BUNSET%255D.jpg

gdzie podawali pyszną lazanię

%255BUNSET%255D.jpg

prawie na dwie osoby.

Po południu pogoda poprawiła:biggrin: się leżaki czekały

%255BUNSET%255D.jpg

i niech czekają,trza jeździć:biggrin:

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał zostać na górze,żeby być jutro pierwszy na stoku,to ma gdzie spać;

%255BUNSET%255D.jpg

I jeszcze parę widoczków na koniec dnia

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Dzień mega udany,Nauders okazało się lepsze niż myślałem,rewelacyjne trasy,długie,urozmajcone.Każdy znajdzie coś dla siebie;i początkujący,i expert.

Zaskoczyła mnie bardzo mała ilość ludzi,mimo że dziś była niedziela.Jadąc wczoraj autostradą widzieliśmy gigantyczny korek do doliny Otztal-Soelden,a tu puchy :biggrin:

Jeszcze trochę statystyki;

%255BUNSET%255D.jpg

Trochę słabo bo za późno przypomniaem sobie,że przecież w komórce są fajne aplikacje do zapisu tras.

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę statystyki;

%5BUNSET%5D.jpg

Trochę słabo bo za późno przypomniaem sobie,że przecież w komórce są fajne aplikacje do zapisu tras.

%5BUNSET%5D.jpg

%5BUNSET%5D.jpg

%5BUNSET%5D.jpg

A skąd to to wie kiedy jedzie się na wyciągu, a kiedy na nartach?:eek:

To pierwsze to widzę że to aplikacja iSki Trucker, a te następne możesz zdradzić co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nartach zrobiłem jeszcze mały rekonesans wokół jeziora,już we Włoszech

%255BUNSET%255D.jpg

Są tam dwa małe ośrodki które należą do wspólnego skipasu Reschenpass http://www.reschenpass.net/

które chcemy zwiedzić jutro.

Jezioro z wieżą:eek:

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Ortler w oddali

%255BUNSET%255D.jpg

A to już Nauders.

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

CDN..mam nadzieję że pogoda pozwoli:confused::

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybieracie się do Samnaun/Ischgl i Serfaus-Fiss-Ladis?Też pustki na stokach i świetne warunki do jazdy.Ja dziś i jutro będę w tym pierwszym ośrodku.

Cześc, dzisiaj wybieramy się do Włoch do ośrodka Haider Alm http://ski.intermaps.com/reschenpass/skimap.asp?map=Schoeneben-Haideralm

Mam wykupiony skipas 4 dni z 5 na Nauders,a 2 dni planujemy Serfaus-Fis Ladis,ale w zasięgu jest też Ortler lub Sankt Moritz :confused::

Wszystko zależeć będzie od pogody.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzisiaj mimo złych prognoz też był piękny dzień.Sprawdziły się tylko częściowo,dopiero po południu zaczęło trochę sypać,ale słonko przebijało się przez chmury i było zaj..biście.

Plan był taki że zwiedzamy włoską część wspólnego ośrodka Reschenpass http://www.reschenpass.net/xxl/de/home/_season/at2/index.html i prawie się udał.

Jeździliśmy tu:

%255BUNSET%255D.jpg

Ośrodek obsługuje gondola,tu dolna stacja;

%255BUNSET%255D.jpg

i cztery kanapy;dwie 6-osobowe,1-czwórka i jedna wolniejsza,ale z taśmą 3-osobowa,która zresztą obsługiwała najfajniejszą czarną trasę.

Wczoraj pisałem że w Nauders było bardzo mało ludzi, dzisiaj na stoku czułem się jakbym wykupił ten ośrodek tylko na własność,ludzi można było policzyć na palcach.Po sztruksie jeździliśmy cały dzień do 16:30

zresztą sami zobaczcie;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

A tu bardzo ciekawa i długa czerwona trasa nr1 biegnąca lasem pod gondolą

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Ośrodek bardzo przyjazny dzieciom,fajne taśmy w tunelu dla początkujących;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

i podium;

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lajtowo zwiedzaliśmy ośrodek do 13.Po kawie zdecydowałem,że podjedziemy do St.Valentin gdze jest jeszcze jedna góra do przejechania.Niestety nie ma połączenia wyciągami,choć na mapie wygląda że są obok,to niestety trzeba wsiąść w samochód i jechać około 10 minut.http://ski.intermaps.com/reschenpass/skimap.asp?map=Schoeneben-Haideralm

Niestety po przyjechaniu okazało się że ośrodek jest nieczynny :mad::pewno z braku klientów.

A więc powrót.Straciliśmy 20 minut,ale to nic,sama jazda wokoło jeziora to przyjemność...

%255BUNSET%255D.jpg

I jeszcze trochę statystyki :biggrin:

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, widać że fajny wyjazd Wam się udał. Warunki na trasach znakomite. Na zdjęciach widać wszędzie wszechobecny sztruks! Przyczaiłem, że śmigasz na RTM-ach 84. Jak wrażenia? Jak narta się sprawuje w tych warunkach?

Hej

jakoś nie mogę spać:biggrin:

Tak jeżdżę na RTM-ach; takich

%255BUNSET%255D.jpg

ale zazwyczaj targam z sobą taki zestaw;

%255BUNSET%255D.jpg

teraz też miałem,chciałem dać kolejną szansę moim starym ukochanym slalomką,ale nie udało się.RTM 84 w każdych warunkach były lepsze i dawały mi więcej radości z jazdy.Slalomki dobre są na tyczki a nie na cały dzień jazdy po dłuugich trasach.

Przytocze tekst z poprzedniego roku po jeździe w Solden;

:Miałem z sobą;

Dynastar omeglasss dł 165cm,r11,3

Head isupershape dł 165 r 11,7

Dynastar omeglass dł 157cm r 11,3

oraz Voelkl RTM84 dł 176cm r 18,1

Warunki do testów były idealne,wszystkie rodzaje pogody;od zmrożonego lodowego sztucznego sztruksu,poprzez sztruksik naturalny,popołudniowe rozciapane muldy

i świeży puch,zwłaszcza dużo puchu i rozjeżdzonego świeżego śniegu.I ze smutkiem muszę stwierdzić że test wyszedł bardzo źle.Źle dla moich ukochanych slalomek na których jeździłem

od jakichś 17 lat.Na Voelklach RTM84 z rockerem jeździło mi się zawsze lepiej,no ale to pewnie dlatego że nie jestem expertem i ta narta robiła sama za mnie wszystko.

W każym razie moja opinia;skrętne jak moje stare slalomki,jak już się wejdzie na krawędź to super trzymają,są bardzo stabilne,dają poczucie bezpieczeństwa przy dużych prędkościach,czego nie można powiedzieć o slalomkach.Bardzo dobrze trzymają na twardych zmrożonych stokach,a jazda na nich po świeżym śniegu i puchu to bajka.

Te nartki dają dużo radości i fanu z jazdy,nie wiem czy jest to spowodowane posiadaniem rockera,czy nie ale wiem jedno-czas moich slalomek przeminął.RTM 84 z rockerem-dla mnie narta ideał.

http://www.skionline.pl/worldskitest/11-12,testy,narty-allmountain-mezczyzni,7.html

A za oknem biało,w nocy spadło trochę śniegu,czas ruszać na stoki :biggrin::biggrin::biggrin:

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak jeżdżę na RTM-ach; takich

RTM 84 w każdych warunkach były lepsze i dawały mi więcej radości z jazdy.Slalomki dobre są na tyczki a nie na cały dzień jazdy po dłuugich trasach.

Te nartki dają dużo radości i fanu z jazdy,nie wiem czy jest to spowodowane posiadaniem rockera,czy nie ale wiem jedno-czas moich slalomek przeminął.RTM 84 z rockerem-dla mnie narta ideał.

Dzięki Piter! Cenna opinia. Tym bardziej, że chodzą mi te RTM-y po głowie. Ale myślałem o 80. Trochę się obawiałem czy 84 nie będzie jednak nieco zbyt szerokie. Ale Ty tego nie potwierdzasz. Jest nad czym pomysleć.

Miłego szusowania bo widać, że warunki pierwsza klasa.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wczoraj dla odmiany zawiało nas do Sulden;http://www.seilbahnensulden.it/Deutsch/index.php

Wcześnie rano pobudka,pierwsze sprawdzanie prognozy pogody i kamerki na stokach,gdzie będzie najwięcej słońca.

Prognozy kiepskie,najlepiej prezentowało się właśnie Sulden.Już parę lat temu chodziła mi po głowie ta miejscówka,ale zawsze jakoś tak wygrywały inne miejsca.Teraz była okazja,by go poznać.Z Nauders jest to około 45 kilometrów,czyli jakieś 40 minut drogi,ale za to jakiej.Sama przejażdżka stanowi wielką przyjemność.Widoki cudne,góry,jeziora,i średniowieczne zamczyska.

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Następnie droga pnie się ostro w górę,i na wysokości 1900m pojawia się w końcu malutkie miasteczko Sulden (Solda) W cieniu majestatycznego

Ortrela o wysokości 3905m.

Widok z parkingu pod dolną stacją;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Dolna stacja;

%255BUNSET%255D.jpg

Taka kolejka wywozi narciarzy na wysokość 2610m;

%255BUNSET%255D.jpg

Widok ze stacji pośredniej

%255BUNSET%255D.jpg

Parę minut jazdy i witają nas takie oto widoki;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Edytowane przez piter100
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie szybką 4-osobową kolejką pniemy się jeszcze wyżej na wysokość 2850m.Po drodze podziwiamy jeszcze mniejsze Sulden.

%255BUNSET%255D.jpg

Daleko majaczą chmury nad Austrią

%255BUNSET%255D.jpg

Z górnej stacji można zjechać dwoma niebieskimi trasami na dół,albo pnąć się jeszcze wyżej.podrodze mija się takie schronisko;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

I jeszcze jedna kolejka ,też szybkie wyprzęgane 4-osobowe krzesło;

%255BUNSET%255D.jpg

Wyżej się nieda,chyba że na piechotę,co niektórzy czynią;

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

W oddali majestatyczny Ortler;

%255BUNSET%255D.jpg

A w dole wspaniałe trasy

%255BUNSET%255D.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...