Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karkonosze - kilka fotografii.


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z urlopu z Karkonoszy. Wyjeżdżając na Kopę pod Śnieżką i na Szrenicę pomyślałem, że można by tam zawitać na dłuższy (tygodniowy) pobyt narciarski, ale (niestety :laughing:) za ''płotem'' (20 minut jazdy) mam Beskidy, a dodając kilka godzin (do potrzebnych na dojazd do Karpacza) - Alpy. Tak więc pozostało mi podziwianie Karkonoszy bez śniegu. Byłem tam ostatnio kilkanaście lat temu i nie mogłem pochodzić po czeskiej stronie i w tym sobie to ''odbiłem'' - Labska i Lucni Bouda ''zaliczone'', a z nowości - Czesi budują nową kolej na Śnieżkę.

IMGP2450.jpg

IMGP2472.jpg

IMGP2546.jpg

IMGP2606.jpg

IMGP2643.jpg

IMGP2450.jpg.14fb8352641f2e0c4a58b60ea7367669.jpg

IMGP2472.jpg.86b0f3c14c6f0d89afde46412ee7412e.jpg

IMGP2546.jpg.8558ba4687338c425b24cfd11b0faee4.jpg

IMGP2606.jpg.8346858ff0ee7f6b30514d28a4eba8f6.jpg

IMGP2643.jpg.7e4a41cfebffa2aa227b594b45cca9af.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(niestety :laughing:) za ''płotem'' (20 minut jazdy) mam Beskidy, a dodając kilka godzin (do potrzebnych na dojazd do Karpacza) - Alpy. Tak więc pozostało mi podziwianie Karkonoszy bez śniegu.

z w/w powodów pewnie nigdy nie pojawię się z deskami w Karkonoszach zimą. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez odwiedziłem w tym roku Karkonosze i również "zaliczyłem" Śnieżkę i Szrenicę. Ciekawe góry chociaż jednak bardziej urzekają mnie Tatry oraz Babia Góra :). Najbardziej przeszkadza mi dostępność tych 2 szczytów ze względu na kolejki które wwożą ludzi prosto na szczyt.

Śnieżka: Poszliśmy z żoną czerwonym szlakiem Doliną Łomniczki do Domu Śląskiego potem Śnieżka a schodziliśmy czarnym przez Biały Jar (byłem ciekaw jak wygląda kocioł w którym była największa tragedia lawinowa) a potem do Domu Studenckiego i Samotnii (najpiękniejsze schronisko w Karkonoszach) i na dół do polany tam odbiliśmy na żółty do Pielgrzymów i wróciliśmy z powrotem żółtym i niebieskim pod Wanga. Trasa fajna 23km 1100m przewyższeń czas marszu ok 5,5h +odpoczynek/zdjecia/delektowanie się górami :P. Czesi rzeczywiscie budują kolej gondolową z tego co znalazłem info to mają otworzyć w marcu 2014r pewnie będzie obsuwa i otworzą na koniec 2014r. Kanapa na Kope to jedna wielka porażka a szkoda bo fajne warunki może jak teraz jest nowa podgrzewana 6 Biały Jar to wkońcu wymiania na Kopie ten skansen? :P

Szrenica: Wchodzilismy czerwonym na Halę, a z szczytu zielonym do schroniska Pod Łabskim Szczytem i w doł zółtym i później zielonym trasa dużo krótsza 15km 725m przewyższeń 4h marszu +odpoczynek/zdjecia/delektowanie się górami. Narciarsko fajnie wygląda dużo tras ciekaw jestem czarnej :).

Myślę że odwiedze Karkonosze w zimie chociaż raz w życiu :P, ale zrobie to jak Czesi oddadzą gondolkę na Śnieżkę do użytku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrenica: Wchodzilismy czerwonym na Halę, a z szczytu zielonym do schroniska Pod Łabskim Szczytem i w doł zółtym i później zielonym trasa dużo krótsza 15km 725m przewyższeń 4h marszu +odpoczynek/zdjecia/delektowanie się górami. Narciarsko fajnie wygląda dużo tras ciekaw jestem czarnej :).

Myślę że odwiedze Karkonosze w zimie chociaż raz w życiu :P, ale zrobie to jak Czesi oddadzą gondolkę na Śnieżkę do użytku :)

Ja nigdy nie byłem w Karkonoszach ani latem ani zima ale też chciałbym kiedyś odwiedzić zimą dwa osrodki które uważam za najlepsze w tamtym regionie szrenica (hala szrenicka, lolobrygida, fis) spindlerov mlyn ale dopiero wtedy gdy polacza te dwa osrodki w spindlerowym mlynie czyli gdzieś za 3-5 lat myśle że to realne tym bardziej że TMR się za to wziął pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odwiedzałem Karkonosze wielokrotnie latem. Często chodziłem nawet trasami narciarskimi i to co mnie przeraża, to dwie rzeczy:

1. Mnóstwo trawersów - trasy poprowadzone są często tak, jakby ktoś wyrysował je na mapie, nie sprawdzając w którą stronę opada stok (ze szczególnym uwzględnieniem "Śnieżynki")

2. Ogromne kamienie na trasach (głównie w górnej części) a także inne przeszkody, np. leżące na trasach ścięte drzewa

I choć wielokrotnie miałem w planach odwiedzenie Szrenicy (bo jednak jest to góra wystająca ponad granicę lasów i widok z trasy FIS robi wrażenie), to zawsze ostatecznie wolałem pojechać dziesiąty raz na Chopok, niż na Szrenicę gdzie nigdy nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie straciliście Puchatek dla początkujących,Lolobrygida też bardzo łatwa,no może Snieżynka jest dość fajna a FIS cały sezon zamknięty bo chyba nie chce im się ratrakować a jest to jedyna trasa na której można naprawdę pojeździć i dlatego zostawiam pieniądze kilka kilometrów dalej ale niestety nie Polakom:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba nie chcecie mieć tłoku na stoku bo bardzo zachęcacie na odwiedziny zimą Karkonoszy :P myślę że jak nie stoki to chociaż skitury :) a nie ukrywam chciałbym zobaczyć Samotnie zimą :P

Skitury zdecydowanie tak, za punkt wypadowy proponowałbym jednak Odrodzenie a nie Samotnię. Rzut beretem na czeską (zdecydowanie przyjaźniejszą narciarzom) stronę. Do tego do Spindla na nartach piękny zjazd powrót skibusem za 7 zł. w Samotni strażnicy co krok a dobrych do zjazdu terenów brak (tych na szlakach). Na Szrenicę też nie tak daleko więc można połączyć foczenie z jakimś wyciągowym śmiganiem.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku na Szrenicy zimą mimo ,że jestem ze Śląska ,opłacało się trasy na stół ,idealną pogodę trafiłem a dodatkowo droga z Gliwic super 3 godz.jazdy a wyjechałem 0 17 z domu w czwartek do niedzieli włącznie.Nie żałuję ,znakomite baardzo długie trasy ,urozmaicone z przepięknymi widokami ,czarna była nieczynna ale w niczym mi to nie przeszkadzało ,idealne miejsce na 2 dni .Super start nowym szybkim 6 osobowym krzesłem a potem część orczyków ,część starszych krzesełek ogólnie bardzo urozmaicone.Z tą Austrią to bym nie przesadzał ,zależy gdzie określiłbym to jako mała Austria a trasy to na pewno były nie gorzej przygotowane a może i lepiej ,to co nie opłaca się za 3h być na weekend i kwatery tańsze i Euro nie muszę mieć ,trzeba być i tu i tam jak widać naprawdę mamy w kraju fajny ośrodek.Szklarska Poręba trochę nie inwestuje ,odrapane domy,paskudne centrum ,marne małe płatne parkingi ale to wina włodarzy miasta ,mając takie rejony turystyczne ,imprezy jak chociażby Bieg Piastów taki gnój za przeproszeniem i kompletny brak organizacji w centrum pod wyciągami świadczy o nich ,doją do bólu i nic z siebie nie dają ,po najmniejszej linii oporu ,zero ułatwień lub inwestycji bo na Szrenicy inwestują ,są plany na dalszą sukcesywną modernizację tras i wyciągów ale to właściciel Austriak a nie miasto ,które z podatków i turystów czerpie garściami .Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku na Szrenicy zimą mimo ,że jestem ze Śląska ,opłacało się trasy na stół ,idealną pogodę trafiłem a dodatkowo droga z Gliwic super 3 godz.jazdy a wyjechałem 0 17 z domu w czwartek do niedzieli włącznie.Nie żałuję ,znakomite baardzo długie trasy ,urozmaicone z przepięknymi widokami ,czarna była nieczynna ale w niczym mi to nie przeszkadzało ,idealne miejsce na 2 dni .Super start nowym szybkim 6 osobowym krzesłem a potem część orczyków ,część starszych krzesełek ogólnie bardzo urozmaicone.Z tą Austrią to bym nie przesadzał ,zależy gdzie określiłbym to jako mała Austria a trasy to na pewno były nie gorzej przygotowane a może i lepiej ,to co nie opłaca się za 3h być na weekend i kwatery tańsze i Euro nie muszę mieć ,trzeba być i tu i tam jak widać naprawdę mamy w kraju fajny ośrodek.

To się nazywa optymistyczne spojrzenie! :smile:

Ale z odległością i czasem dojazdu to absolutnie prawda...

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn obecnie studiuje w Krakowie i trasę Jelenia-Kraków ostatnio dosyć często pokonuje czas przejazdu mieści się między 4 a 4,30 godziny (nie łamiąc przepisów) niestety te opłaty za autostrady a szczególnie Katowice-Kraków. „Czasami dojedzie się szybciej z Krakowa do Jeleniej niż Zakopanego”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...