Narty - skionline.pl
Jump to content

Jacek94

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Jacek94 last won the day on December 19 2012

Jacek94 had the most liked content!

Community Reputation

140 Excellent

About Jacek94

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 01/04/1959

Personal Information

 • Imię
  Jacek
 • Miejscowość
  Karkonosze

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic Race
 • Buty marka
  Lange
 • Gogle
  Uwex

Skills

 • Styl jazdy
  w każdych warunkach
 • Poziom umiejętności
  9
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W Szklarskiej otworzyli nowe Single Tracki https://24jgora.pl/artykul/single-track-szklarska/832342
 2. Impreza dla tych, którzy lubią jeździć na rowerze,ale nie koniecznie po asfaltowych równych ścieżkach!
 3. W końcu rusza budowa ośrodka narciarstwa biegowego na Jakuszycach
 4. Po dwóch latach szukania pieniędzy ruszyła budowa singiel traków w Szklarskiej Porębie https://pomba.pl/pociagiem-na-singletracki-w-szklarskiej-porebie/ Przejechałem już fragmentem wybudowanej trasy.
 5. W linku wyniki zawodów o Puchar Samotni http://puchar.szkolagorska.com/wyniki.php ze starszej edycji z lat 60-70 i nowszej 90 -2000 . Startowałem w latach 70 nagrodami oprócz pucharów w poszczególnych grupach wiekowych był sprzęt sportowo-biwakowy np. materace dmuchane, butle gazowe, rakiety do tenisa itp. zdobyłem parę z tych nagród, który był bardzo cennymi w tamtych czasach.
 6. Na stoku pod Łabskim Szczytem w latach 70-80 stał wyciąg linowy (Bartkiewicza) napędzany silnikiem spalinowym z ciągnik działał z reguły do połowy maja po tym terminie w kotle kluby stawiały przenośne linkowe wyciągi ( w tych latach trenowałem tam z klubem). Po powstaniu Sudetylift wymieniono go na wyciąg talerzykowy, który działał na pewno do około 2000 lat (startowałem w memoriale Egona Myśliwca). Z Łabskiego Szczytu można było zjechać nartostradą Bystrą lub drogą w zależności od warunków śniegowych. Filutkiem zjeżdżałem kilka razy zaczynał się w połowie Hali Szrenickiej pamiętam, że jeżeli się dobrze nie rozpędziło to w dwóch miejscach trzeba było podchodzić a końcówka od Kamieńczyka wiodła starym torem bobslejowym, była to bardzo wąska nartostrada nie pamiętam by kiedykolwiek ratrak nią jechał.
 7. Slalom czekoladowy odbywał się pod Łabskim Szczytem w latach 70-80 w ostatni dzień roku szkolnego. Raz podobno odbył się nawet 22 lipca na kilku bramkach w kotle, wcześniej końcem kwietnia odbywały się zawody o Puchar Samotni w żlebie nad samotnią.
 8. Wysp zawodów amatorskich w Szklarskiej Porębie w marcu http://www.szklarskaporeba.pl/
 9. Mam takie od 2 miesięcy, potwierdzam jedna z najbardziej uniwersalnych nart. Trzyma doskonale na twardym i na rozjechanym stoku świetnie idzie a dodatkowo jest bardzo szybka.
 10. Zdjęcie z przed dwóch tygodni zaraz po otwarciu z Fisu. Po wczorajszych opadach jest 50cm śniegu więcej
 11. Wczorajsza mapa pokrywy śnieżnej w Sudetach Zachodnich dzisiaj to będzie jeszcze więcej.
 12. Z tego co mówili, że po uruchomieniu Świątecznego Kamienia i Hali ruszają na Fis.
 13. Ja byłem w niedziele na górze było już ponad metr śniegu, a po obecnych opadach na pewno pokrywa sięga półtora metra. Rozmawiałem z obsługą, fis ratraki ubijają już od grudnia na górnej części podobno jest super brakowało trochę śniegu na dole. Świąteczny kamień i Hala rusza w tym tygodniu muszą odbić zalodzone podpory i rolki.Fotki z zeszłego roku Lola i Hala.
 14. W Jakuszycach częściej ta prognoza się sprawdza https://www.yr.no/sted/Polen/Nedre_Schlesia/Jakuszyce/langtidsvarsel.html niż wetteronline i niema dobrych perspektyw to jest Jakucia i specyficzny klimat były lata, że pod koniec maj jeszcze się przejeżdżało po łatach śniegu. A tradycją Bieg Piastów jest organizacja majówki na nartach. W tym roku po 8 kwietnia rusza przebudowa polany Jakuszyckiej raczej imprezy nie będzie.
 15. Dzisiaj po śniadaniu i obiedzie Wielkanocnym popołudniu dla odmiany i celem spalenia tego co się zjadło wybraliśmy się do Jakuszyc (Jakuci). Warunki jakie tam panowały przypominały bardziej styczeń, luty niż 1 kwietnia. Na drodze do kopalni leży 50-60 cm ubitego śniegu w lesie też go nie brakuje, na zdjęciach rozdroże pod cichą równią i droga na kopalnię Stanisław. Jak nie będzie większego ocieplenia to do maja nie pojedzie się na kopalnie rowerem.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...