Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Plany na zime 2013/2014 - jaki osrodek w Polsce?


theriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bylbym wdzieczny za pomoc w wyborze osrodka/miasta w Polsce do jazdy na nartach w sezonie 2013/2014 (Boze Narodzenie).

Na nartach nie jezdzilem od 4 lat - wczesniej bylem na poziomie "srednim" (czesta jazda po czerwonych trasach, ale z niezbyt wielka gracja). Zalezy mi na:

(1) Kilka tras o roznym poziomie (zarowno czerwone jak i niebieskie)

(2) Niezbyt dlugich kolejkach przy wyciagu (bez czekania 30 min po kazdym zjezdzie)

(3) Mozliwosci wykupienia prywatnych zajec z bardzo dobrym technicznie instruktorem (tzn. osrodek przyciaga rowniez tych najlepszych narciarzy)

Znam tylko Szklarska Porebe - ktora wspominam ok, choc czasem kolejki byly zabojcze, a przy zamknietym gornym wyciagu (na Szrenice), Puchatek dosyc szybko sie nudzil... ale moze cos sie zmienilo ostatnio. Slyszalem dobre opinie o Jaworzynie Krynickiej, Czarnej Gorze i Bialce Tatrzanskiej (choc ta ostatnia zdaje sie byc dosyc "plaska" - brak czerwonych szlakow?).

Z gory dziekuje za Wasze opinie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica jest fajna, ale mało rodzinna. Chodzi o to, że na Jaworzynę nie mają po co jechać ci, co ledwo dają sobie rade na nartach. Jakoś tak jest, że często w rodzinach występują dość duże dysproporcje w umiejętnościach. Ja byłem tam z siostrzeńcami i wypad na Jaworzynę był klapą.

Jesteś z Wrocławia, to blisko masz do Czarnej Góry. Ośrodek zebrał sporo pochwał i jest wysoko w rankingu polskich stacji narciarskich. Ja bym tam spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś se wybrał termin!:smile: Na narty w okresie Bozego Narodzenia? A gdzie postawisz samochód? Z moich doświadczeń wynika, że jedynie w Nowy Rok jako tako da się pojeżdzić, bo towarzystwo odsypia sylwestrowe szaleństwa. ( opinia dotyczy Krynicy i została wystawiona na podstawie własnych doświadczeń :sorrow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdzie dawno nie byłeś to wybierałbym między Szklarską a Czarną Górą, bez dalekich wycieczek.

Jeśli dawno nie byłeś w Szklarskiej i korzystałeś tylko z powolnych podwójnych krzeseł to teraz po wybudowaniu nowej kanapy i poszerzeniu tras jest mega zmiana na plus więc jak wcześniej Ci się podobało to teraz będzie dużo lepiej, ALE... w okresie świątecznym może być tłoczno i przede wszystkim może być jeszcze problem ze śniegiem i część tras, a także właśnie ta nowa kanapa mogą nie działać i wtedy będzie lipa. W Szklarskiej jest często jakoś tak, że w pełni działa wszystko dopiero w styczniu. Dużo tu zależy od pogody.

Czarna Góra wg mapy ma niby więcej tras czerwonych, ale jak wcześniej jeździłeś po Loli i Śnieżynce w Szklarskiej to w Czarnej nie będziesz miał żadnego problemu. Tu naśnieżanie jest na sporej części ośrodka i dbają raczej o to żeby na święta duża jego część była otwarta, a same trasy są fajne urozmaicone. Tu też zdecydowanie łatwiej zaparkujesz, ale za to poza nartami pozostaje tylko pokój, miasto praktycznie nie istnieje po zmroku.

Podsumowując jeśli chcesz pojeździć to oba miejsca są fajne, jak jest śnieg i mrozik, ale w Twoim terminie na narty bardziej bym celował w Czarną, a jeśli klimat miasteczka i ewentualne ryzyko z niepewnym działaniem całego ośrodka to Szklarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze narciarstwo w Polsce jest... w Czechach?

Dzieki wielkie za odpowiedzi - sa bardzo pomocne.

Czarna Gora w takim razie zdaje sie byc najrozsadniejszym rozwiazaniem... w Polsce.

Po glebszym (ok, krotszym) namysle doszedlem do wniosku jednak, ze moze warto byloby przekonac czlonkow rodziny na wyjazd do Czech - zawsze to lepsze stoki i nasniezanie i mniejsze ryzyko ze przez caly pobyt warunki beda kiepskie...

Pytanie jednak za sto punktow - gdzie?

(1) Harrachov - blisko, ale tylko dwie trasy, niestety.

(2) Spindleruv Mlyn - najlepsza opcja pod względem zaplecza narciarskiego, ale niesamowicie zatłoczona.

(3) Pec, Rokytnice, Carna Hora - zdaja sie byc najlepszym wyborem w mojej sytuacji (nie az tak daleko, dobry osrodek etc.) - ale nigdy tam nie bylem, nie wiem zbytnio jak bardzo sie roznia od siebie i gdzie pojechac...

Z gory dzieki za Wasze przemyslenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jesenniki ? :) ( ramzova, petrikov, kouty, cervonohorskie sedlo, pradziad) :)

http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.php?lang=1&ro=1&cntry=1&rg=4&loc=6&cat=7

a ja dokładam jeszcze dolni morawa z kilkoma trasami czarno-czerwonymi i na dodatek blisko jest nowa stacja narciarska bukawa hora-polecam blisko wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Theriel

Punkty 2 i 3 razem sa raczej niemożliwe :).

Natomiast jeśli chodzi o punkty 1 i 2 to moim zdaniem spełnia je Wierchomla.

Natomiast czy są tam dobrzy instruktorzy to nie wiem, nigdy nie korzystałem z ich usług.

Pozdrawiam

Ps. Białka Tatrzańska w Boze Narodzenie? Jak najbardziej tylko nart nie bierz, będą Ci niepotrzebne hahah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że do nauki jazdy potrzebne są:

1 instruktor - nie rodzić, nie współmałżonek, nie wujek, ani kolega.

2. Ośla laczka.

Zabieranie nie umiejących jeździć na Jaworzynę jest niecelowe. Lepiej już na Słotwiny, choć ja wybrałem wyciąg w centrum miasta. Blisko i do nauki wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego WW, rodzić to trzeba jak najwięcej!:smile:

Rodzic trzeba przede wszystkim "z głową". Inaczej będzie to dziedziczenie biedy. Nie przypadkiem w bogatych krajach jest 2+1 a w biednych 2+∞.

Drugim argumentem jest wydajność żywieniowa planety. Jest nawet wzór określający, ile ludzi może dany areał wyżywić, zakładając optymalna żyzność/uprawę. Dla Polski jest to liczba ok. 20 000 000.

Jak nas będzie więcej, to walka o żywność jest nieunikniona.

Trzecim argumentem jest fakt, że spłodzenie i wychowanie potomstwa jest podstawowym warunkiem zwierząt a nie ludzi. Ja wiem, że my to też zwierzęta, ale inne. Jak zobaczę małpę albo słonia na nartach, to może zmienię zdanie w tej materii. Ludzie znaleźli inny sposób samorealizacji bez potrzeby mnożenia potomstwa.

Dziś rano był szron na dachach. Czas przypomnieć sobie, gdzie schowałem narty. :biggrin:

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażartowałem z Twojej pomyłki, a Ty tak poważnie to potraktowałeś temat. Ale skoro już wypowiedziałeś swoje stanowisko w sprawie, to z przykrością muszę stwierdzić że się mylisz. Bardzo! Mam nadzieję, że jak się zestarzejesz, to zmienisz zdanie, ale będzie już za póżno. Przypomnisz sobie moje słowa patrząc na biegające wokół Ciebie ciemnoskóre dzieci, które jakoś tak do nart się nie nadają:smile:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażartowałem z Twojej pomyłki, a Ty tak poważnie to potraktowałeś temat. Ale skoro już wypowiedziałeś swoje stanowisko w sprawie, to z przykrością muszę stwierdzić że się mylisz. Bardzo! Mam nadzieję, że jak się zestarzejesz, to zmienisz zdanie, ale będzie już za póżno. Przypomnisz sobie moje słowa patrząc na biegające wokół Ciebie ciemnoskóre dzieci, które jakoś tak do nart się nie nadają:smile:.

To nie pomyłka.

One w przeważającej części do niczego się nie nadają. Właśnie w tym problem.

Czas przywrócić normalność, to znaczy, powiedzieć jasno, dzieci nie są "nasze", tylko rodziców i to ich obowiązkiem jest o nie dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzic trzeba przede wszystkim "z głową". Inaczej będzie to dziedziczenie biedy. Nie przypadkiem w bogatych krajach jest 2+1 a w biednych 2+∞.

To zjawisko nie jest efektem "rodzenia z głową", lecz faktu, że rządy wszystkich państw usiłują zabierać podatnikom coraz większą część zarobionych przez nich pieniędzy, obiecując w zamian i kłamiąc, że na starość to Państwo będzie ich utrzymywać.

W społeczeństwach biednych ten numer nie przechodzi, bo biedni się buntują gdy się im od ust ostatnią kromkę chleba odbiera i tam dochodzi do zamieszek oraz przewrotów takich, jak Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, wydarzenia w Polsce w latach 1956, 1970, 1976, 1980, czy rozwałka rodziny Caucescu w 1989 roku.

Społeczeństwa bogate nie są tak zdesperowane, więc zamiast się buntować, dostosowują się do panujących warunków ekonomicznych i "tną koszty" ograniczając liczbę swoich dzieci i licząc na to, że dzieci mniej sprytnych frajerów będą ich utrzymywać na starość.

To wszystko działa, dopóki jest wystarczająca ilość frajerów, którzy chcą płodzić oraz na swój koszt wychowywać następne pokolenie.

Gdy ich zabraknie, zaczyna się to, co obserwujemy w Zachodniej Europie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje Twoje zdanie, ale ja mam inne.

Bogaci wiedzą, że wychowanie dziecka tak, aby miało szanse w życiu, kosztuje 300 000 do 500 000 zł. Więc rzadko decydują się na drugie, albo i trzecie. Prymityw w pijanym widzie, bambus na chatce z krowiego gówna, czy brudas z pod płachty na pustyni, trzepie jednego bachora po drugim i liczy że jakieś przeżyje.

Ubezpieczenia i emerytury, przymusowe, wprowadzono dopiero w XIX wieku, za cesarza. Do tej pory każdy wiedział, że sam musi sobie zapewnić starość. Więc albo tą kasę przeznaczył na dobre wychowanie dziecka, albo zainwestował i żył z kapitału. Zechciej zwrócić uwagę, że pokrętną ścieżką do tego wracamy, tzn. sami mamy się troszczyć o swoje emerytury i do tego jeszcze płacić ZUS.

Jednak - chyba już zbyt daleko odeszliśmy od nart.

Jak chcesz dalej to ciągnąć, to lepiej przenieś to jako osobny temat do Hyde Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomyłka? Miało być chyba że uczyć nie powinien "RODZIC", a nie rodzić! Bo co ma rodzenie do nauki jazdy na nartach? No ale wyszło jak wyszło i zdradziłeś swoje poglądy na temat najważniejszy dla istnienia i dobrobytu narodu. A co do Twojego poglądu na temat wychowania i kształcenia, to także mam inne zdanie. Nie trzeba wydawać 300 czy 500 tys zł ,aby człowieka wykształcić, i aby z blokowiska, SPOD strzechy, czy nawet "z pod brudnej płachty" , doszedł do swojego domu z ogródkiem. Niektórzy wydają właśnie dużą kasę na naukę, ale z mizernym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja polecam Zagroń i Szczyrk GON....:biggrin:

http://www.kronikarp.com/szukaj,53663,strona-4

Cęka mi łopadła jak to zobaczyłem...

Przy okazji ponowię zapytanie do Wszystkich:

Ma ktoś jakiekolwiek zdjęcia z Czyrnej ale koniecznie sprzed modernizacji w 80r. Chodzi mi głównie o fotki na których będzie widoczny wyciąg A czyli ten krótszy, starszy, który wtedy kończył się na Młakach. Bardzo mi zależy na każdej fotce.... może poza tą z pocztówki.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiekolwiek zdjęcia z Czyrnej ale koniecznie sprzed modernizacji w 80r....

Niestety nie mam, ale mam ze szczyrku taką perełkę.

[video=youtube;mOHbeugrOls]

Jak sugeruje tytuł to jest to Spartakiada ZNP.

Wspomniany w niej mgr. Bonar i mgr. Ilnicki mnie jako dzieciaka (6 lat) uczyli jeździć na nartach.

Notabene jestem absolwentem tej szkoły, i to właśnie ci nauczyciele (z tego filmu) "męczyli" nas na zajęciach z wf.

Byli również współorganizatorami obozów narciarskich z tej szkoły, na których szlifowałem przez pięć lat technikum swoje umiejętności.

To właśnie dzięki nim zostałem skutecznie zaszczepiony bakcylem narciarskim.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Szrenicę w Szklarskiej Porębie i oczywiście Szczyrk ,chociaż tu i tam bywają kolejki sakramenckie to tego rodzaju ośrodki mi się podobają i tam odnajduję radość i umiarkowane chociaż trochę urozmaicenie warunki ,nie lubię natomiast stoków na których jeździ się tam i z powrotem jak koń dorożkarski np.jak na Poniwcu lub Nowej Osadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...