Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 193cm/90kg/ średnio-zaawansowanego - do 400 zł używane


vatrasmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od 5 lat jeżdżę regularnie do Słowacji na 10 dni do Bachledowej. Miałem narty swoje przez 3 lata ale z nich wyrosłem i zacząłem wypożyczać. W ubiegłym roku zjeżdżałem na Atomicach FR 168 cm. Powiem że jeździło mi się znakomicie. Lubie szybką w miarę jazdę. W tym sezonie chciałbym już pojechać ze swoimi nartami jak i butami.

Dlatego proszę Was o radę, jakie narty kupić do 300-400 zł. Najchętniej to bym zakupił Atomic FR 168 cm, bo już wiem jak na nich się jeździ. Proszę Was o radę, czego mam szukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie boje sie dluzszych nart, bo sa ciezkie do kontrolowania i maja dlugi promien skretu i nie da sie z nimi "poślizgać".

Te 168 cm za małe serio są?

Ja dziadek 56 lat 80kg 185cm wzrostu zmieniłem krótsze narty tj.167 cm na dłuższe 177cm i szersze bo 78mm pod butem i jest zdecydowanie lepiej i łatwiej a ty młody, silny się boisz.Ślizgam się po swojemu i zabawę mam super bez żadnych wywrotek w przeciwieństwie do poprzednich krótszych nart , na których to ,,gleby'' były częste. Przy twoich parametrach narty 180cm długie to minimum:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wlasnie boje sie dluzszych nart, bo sa ciezkie do kontrolowania i maja dlugi promien skretu i nie da sie z nimi "poślizgać".

Te 168 cm za małe serio są?

Cześć

A co Ty chcesz w nich kotrolować - czy mają bilety??

Narty jadą tam gdzie Ty chcesz i w taki sposób jak Ty chcesz niezalezanie od długości. Dla Ciebie 180 to minimum przy narcie z grupy nart popularnych - wtedy dopiero bedziesz mógł uczyć sie cos "kontrolować" bo na narcie 168 cm przy Twoich gabarytach (potężny młody chłop ;) ) to lecisz na nich na zasadzie obracającej sie miski.

A więc zakup lub wypożyczenie - choć z tym trudno bo w wypożyczalniach jest niewiele normalnych nart - i szkolenie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że instruktor nie będzie mi potrzebny tylko kwestia kilku zjazdów.

No dobrze więc wypróbuje na razie 177cm. Teraz chodzi o modele. Z jakich mam przebierać? Wiadomo warunki na stokach są różna raz dołki, muldy, raz też czysty lód.

Kompletnie się na nich nie znam.

Instruktor Mitek doradza ci narty minimum 180 cm a ty dalej upierasz się przy krótszych. Ja zacząłem późno jeździć (49 lat) i wystarczy mi to co umiem, czyli styl własny i jazda zaledwie poprawna techniczne chociaż bez strachu (,,doświadczenie " alpejskie) co na maksimum 7-8 sezonów jakie jeszcze przede mną zostały ( jak Bozia da) wystarczy. Mam dwie książki uczące jazdy na nartach i oglądam cały rok filmiki instruktażowe ,na których instruktor ma narty prawie równe wzrostowi. Dla Ciebie najlepszy byłby instruktor!!

Fimik

Zwróć uwagę na długość nart! Edytowane przez janek57
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeździłem na tych Head'ach model 2012 i czułem dużą różnicę w stosunku do Rossignol Z 3,5. Raz już kupiłem narty bez przetestowania i straciłem 1,5 tyś zł. Bardzo dobrze czuje się w jeździe "na krawędziach".

Cześć

Być może to po prostu nie są narty dla Ciebie. ;)

Te 3 czy nawet 5cm w tą czy w tamta nie mają znaczenia. Myslę, że 10 cm juz ma spore.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tym roku jeździłem na tych Head'ach model 2012 i czułem dużą różnicę w stosunku do Rossignol Z 3,5. Raz już kupiłem narty bez przetestowania i straciłem 1,5 tyś zł. Bardzo dobrze czuje się w jeździe "na krawędziach".

jak juz pisałem wielokrotnie na modelach nart sie nie znam ale znam og ólne zasady doboru. Skoro Czujesz się świetnie w jeździe na krawędziach i - jak rozumiem - to lubisz to kup po prostu narte sportową. Rossignol Master na przyklad - znakomita narta do każdego skrętu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Te Salomony X-wingi to dla mnie porada? Bo sam juz nie wiem bo tworzy sie zamiesznie :)

Nie to nie jest porada dla Ciebie. N X Wingach przed tym sezonem jeździł mój 11 letni syn - raz - i stwierdził że to śmieć.

Musisz kupić natę jak należy i zweryfikować uwiejętności i tyle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę jeszcze raz o warte uwagi, uniwersalne modele nart do 400 zł.

Jest ich mnóstwo na allegro i strasznie głupieje :) , więc jakiś kilka modeli by się przydało, ///

Jeszcze mam zamiar pojechać na targ pod Warszawą z nartami, tam też chciałbym przyjechać z wiedzą o kilku modelach z pośród których będę wybierał

Edytowane przez vatrasmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może...

Właśnie tem Rocer:( Mam 188cm wzrostu i Upatrzyłem sobie Head Magnum 177cm. Na ten rok mają je z Rocerem. Dłuższych brak :/

A jeździłeś już na tych Magnumach, czy tylko je sobie "upatrzyłeś?" Ja mam I.Speedy 177cm z sezonu 2010/11 i wg mnie (187/91) są OK, wydaje mi się że i.supershape'y to generalnie sztywne narty. Moja sugestia: jeśli będziesz miał możliwość to przejedź się na nich i porównaj do Titanów (nie jeździłem, ale w poprzednich latach miały lepsze opinie niż Magnumy), a potem spróbuj Rev 80 Pro (są 184cm, większy rocker, wydaje się bardziej uniwersalna niż "superszejpy", świetne opinie w poprzednim sezonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę jeszcze raz o warte uwagi, uniwersalne modele nart do 400 zł.

Jest ich mnóstwo na allegro i strasznie głupieje , więc jakiś kilka modeli by się przydało, ///

Jeszcze mam zamiar pojechać na targ pod Warszawą z nartami, tam też chciałbym przyjechać z wiedzą o kilku modelach z pośród których będę wybierał

tym samym odświeżam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeździłem i był odczuwalny progres :) I.Speedy trochę za wąskie pod butem jak dla mnie. Rozważam jeszcze Rossignol Master. Wczoraj spotkałem Atomic D2 2013r za 2 tyś zł ale nie mam pojęcia co to za narta.

A jeździłeś już na tych Magnumach, czy tylko je sobie "upatrzyłeś?" Ja mam I.Speedy 177cm z sezonu 2010/11 i wg mnie (187/91) są OK, wydaje mi się że i.supershape'y to generalnie sztywne narty. Moja sugestia: jeśli będziesz miał możliwość to przejedź się na nich i porównaj do Titanów (nie jeździłem, ale w poprzednich latach miały lepsze opinie niż Magnumy), a potem spróbuj Rev 80 Pro (są 184cm, większy rocker, wydaje się bardziej uniwersalna niż "superszejpy", świetne opinie w poprzednim sezonie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...