Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wisła, Ustroń nowe inwestycje


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Co się takiego stało, że dojazd z Gliwic do Ustronia wg google.maps skrócił się o ponad 20 minut - do 1 godziny? Czyżby w końcu zlikwidowali te absurdalne ograniczenia do 70 km/h na większości trasy Żory-Skoczów?

hehe.... Nie licz na to. W wytycznych GDDKiA kierowca wqurzony i zirytowany to kierowca bezpieczny... :stupid:

Z Wisły do Skoczowa naliczyłem kiedyś 170 szt znaków "70"... :eek: potem przestałem liczyć - do Żor bedzie pewnie drugie tyle....

Googiel pewnie jedzie autostradą do Żor

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się takiego stało, że dojazd z Gliwic do Ustronia wg google.maps skrócił się o ponad 20 minut - do 1 godziny? Czyżby w końcu zlikwidowali te absurdalne ograniczenia do 70 km/h na większości trasy Żory-Skoczów?

ograniczenie dalej jest od Skoczowa po Ustroń, nie wiem czy coś się zmieni dopóki nie postawią świateł na skrzyżowaniu w Nierodzimiu - a to nastąpi na wiosnę (w ciągu ostatniego tygodnia były tam 4 wypadki, zginęła 1 osoba, kilka rannych...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie dalej jest od Skoczowa po Ustroń, nie wiem czy coś się zmieni dopóki nie postawią świateł na skrzyżowaniu w Nierodzimiu - a to nastąpi na wiosnę (w ciągu ostatniego tygodnia były tam 4 wypadki, zginęła 1 osoba, kilka rannych...)

Skoczów-Ustroń to pół biedy. Gorzej, że na prostej 2-pasmowej drodze Żory-Skoczów jest/było w większości 70km/h (te 170 znaków to rzeczywiście rekord, ciekawe ile jest na całej trasie z Żor).

mig12345 - google.maps zawsze prowadziło autostradą z Gliwic do Żor, więc coś musiało się zmienić na odcinku Żory-Ustroń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mig12345 - google.maps zawsze prowadziło autostradą z Gliwic do Żor, więc coś musiało się zmienić na odcinku Żory-Ustroń.

Gwarantuję, że nic sie nie zmieniło od dawna, no poza zmianą 80 koło Mokate na 70 i 60 przy stacji paliw chwile wcześniej- też na 70. No i oczywiście zakończeniem remontu skarpy w Wislicy - ale to juz dośc dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by pasowało

rpxn.jpg

coś w stylu Białki

http://wisla-cienkow.webcamera.pl/

widok z Cieńkowa na Klepki

z lewej jest Nowa Osada trzeba oba przedłużyć i powstaje największa stacja w Wiśle

pewnie te lasy u góry są w rękach prywatnych

Szczyrk i Istebna się zbroją, Ustroń ma 3 krzesła, tylko Brenna odstaje chcecie być konkuręcyjni to myślcie jak to zorganizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Mokate lubia stanac i suszyc - uwzajcie tez na czarna Vectre na SMI blatach (i nie tylko nią) - ostatnio również ITD lubi sobie ze swojego busa na postoju radary wysunac - latwa trasa na zarobienie swistka - z drugiej strony jak to kolega powidzial - az szkoda zeby na takiej trasie takie ograniczenia ustawic

Gwarantuję, że nic sie nie zmieniło od dawna, no poza zmianą 80 koło Mokate na 70 i 60 przy stacji paliw chwile wcześniej- też na 70. No i oczywiście zakończeniem remontu skarpy w Wislicy - ale to juz dośc dawno...
Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

tyle nieprzychylnych komentarzy, konkurencja wku....

byłem ostatnio na górze tej nowej stacji, można podjechać samochodem póki śniegu nie ma (później to napęd 4x4 i łańcuchy konieczne) i fakt widok super, a trasy ocenimy dopiero jak będą

oby oświetlenie zrobili to będzie można wieczorem po pracy podjechać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
trochę śniegu jest (teraz to już było...) więc fajnie widać wycięte trasy na Skolnitym w Wiśle

ostatnio jak byłem na szczycie to było jeszcze sporo ściętych drzew, góra dosyć płaska, niżej stromiej, północno wschodni stok

ogólnie może być ciekawie, ścisłe centrum, parkingi będą pewnie zatłoczone, ciekawe jak z wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A mnie mało co krew zalewa jak słyszę że budują coś w Zieleńcu. (wiem że 6-tkę dość dawno wybudowali)

Po jakiego tego stawiać 6-osobową kanapę na niespełna 700 metrach i na tak małej górze (i prawie non-stop jest tam mgła) skoro można np. zbudować nowoczesną i wygodną 4 osobówkę wyprzęganą na czantori? Wiem że w zieleńcu kanapę dawno postawili, i na czantorii jest wyprzęgana, ale po co! Gdyby Sklonity i Winterpol się razem "złożyli" razem z czantorią to by tam mógł być najlepszy ośrodek narciarski (może w Polsce) na śląsku!

Poza tym na czantori (oprócz modernizacji trasy) zbytnio nic się nie dzieje :(. Bardzo fajnie by było gdyby np. zrobili nową trasę i postawili na niej talerzyk/orczyk.

Tak samo gdyby przedłużyć Solisko o jakieś 100 metrów to nawet 3-kę mogli by tam wsadzić (chociaż orczyk/Poma-lift by wystarczył)

Trochę mnie boli to że stawiają wszędzie krótkie, niewyprzęgane wyciągi, a pod nosem mają górę Czantorię w miarę dużą (1.6km, 2.6km trasy) a na niej dość stara 4-ka (Bez osłon, bez podgrzewania i innych bajerów) i na czantori nic się nie dzieje :(

Poza tym mogli by się dogadać z tym małym wyciągiem po lewej na dole czantori (stary talerz, jak tam jeżdżę to zawsze się jeden talerz urywa)

Gdyby ktoś dał kasę (A podejrzewam że ją mają, może trochę mniej po tej zimie) to by mogli zrobić nową trasę i orczyk, i poszerzyć niebieską, do tego mogli by wymienić ten stary orczyk na dole po lewej.

@EDIT: Nie wiem jak wygląda teren po czeskiej stronie Czantori (jeżeli tam już nie ma Polski tylko są Czechy) to mogli by coś zbudować po drugiej stronie góry

I pytanie do was: Czy na Skolnitach będzie wyprzęgana?

Edytowane przez cody3223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...