Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Test kasku z szybką - Uvex "Uvision Visor".


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz takich przemyśleń w świetle ostatnich wydarzeń Szumiego że kask powinien mieć jednak twarde uszy?

Ja jakoś nawet wcześniej nie brałem pod uwagę zakupu kasku innego nić pełny, a i nikomu z mojej rodziny nie pozwolił bym na zakup innego niż pełny:rolleyes::.

Wiem co masz na myśli. Gdy wziąłem do ręki kask z "miękkimi uszami" ( o ile dobrze pamiętam było to Giro) to praktycznie same odpadały od kasku. Fajans pierwszej klasy a koszt to około 350zł. Trafiłem też na kask Carrera Crown, fakt cena wyższa ale jakość wykonania bez porównania dużo lepsza. Więc nie wszystkie "miękkie uszy" są takie same, może nie tak bardzo bezpieczne jak pełny kask ale...:) W pełnych przeszkadzało mi znów wysokie tylne wyprofilowanie. Co też ma wpływ na bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wszystkie "miękkie uszy" są takie same...

Zdanie wyrwane z kontekstu, ale co do miękkich uszów przy kaskach - to posiadając w swoim życiu jedynie dwa kaski narciarskie muszę stwierdzić, że jest między nimi zdecydowana różnica.

Dlatego pomyślałem, by napisać jeszcze kilka słów odnośnie tego zagadnienia.

Pierwszy kask, którego używałem był ze stajni Rossignola, mam go do tej pory.

Posiada miękkie uszy zamocowane do konstrukcji kasku na stałe, to po pierwsze. Po drugie w tych miękkich uszach znajduje się mnóstwo otworów, które ułatwiają wentylację i słyszalność.

Niestety w zimne i wietrzne dni jest w nim nieprzyjemnie chłodno, jeśli nie założy się kominiarki.

Kask, o którym mowa w wątku: Uvex - jest bardziej przemyślany.

Miękkie uszy można zdemontować w ciepłe dni - komfort cieplny jest wówczas nieoceniony. Słyszalność 100%-owa.

W zimne dni - jest ciepły, bo nie ma żadnych otworów w miękkim, zero przewiewności kosztem słyszalności, która jest wyraźnie gorsza od konstrukcji "Rosoła". Nie trzeba stosować kominiarki.

Może to są szczegóły, ale dla mnie dosyć istotne, jeśli chodzi o użytkowanie.

Jedna i druga wersja miękkich uszów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pewnie bardzo zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kask wraz z szybką, w warunkach pięknej, słonecznej, ciepłej aury - jest doskonały.

Idealnie odbija promienie słoneczne "lustrem" i jest super wygodny przy częstym podnoszeniu i opuszczaniu szyby.

d677f13aa57fe5f3med.jpg

W czasie gdy pada śnieg niestety to nie jest dobre rozwiązanie.

Mimo, że miałem na głowie kominiarkę i przyleganie do twarzy wydawało się być idealne - śnieg w czasie jazdy wpada pod ustrojstwo i od góry i od dołu.

Czasami musiałem zamykać oczy i jechać na oślep, bo puch osadzał mi się na rzęsach i nijak nie dało się inaczej.

Na szczęście nic mi się nie stało i jakoś się przemęczyłem w czasie pierwszego całego dnia gdy padało.

ed9c8e8a628e9ed4med.jpg

Ponieważ miałem przyjemność nartować kolejny dzień podczas opadów, to dla bezpieczeństwa jazdy postanowiłem odkręcić szybkę i jeździć w tradycyjnych goglach.

Czynność tą wykonałem zwykłym nożem do krojenia chleba - bez problemu w kilka chwil.

b5bb048db3211022med.jpg

Po wykręceniu i zamontowaniu śrub - kask wygląda również bardzo estetycznie.

9e133ae07ae272bdmed.jpg

Gogle pasują idealnie a kask w ten sposób wydaje się być bardzo wszechstronny w zastosowaniu na różne warunki pogodowe.

2c3f205ca61d9ea8med.jpg

Minusem zapewne będzie zastosowanie kasku w zmieniającej się pogodzie w trakcie dnia.

Nie lubię wozić gogli w kieszeni kurtki, a wożenie zdemontowanej szybki kasku w ten sposób na stoku wydaje się niemożliwe, bądź wiąże się z dużym dyskomfortem - ze względu na jej wielkość.

23623966410be213med.jpg

Podsumowując - decyzja o jeździe z szybką, czy w goglach powinna być podjęta po wcześniejszym prześledzeniu zapowiadanej pogody na dany dzień.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kask wraz z szybką, w warunkach pięknej, słonecznej, ciepłej aury - jest doskonały.

Idealnie odbija promienie słoneczne "lustrem" i jest super wygodny przy częstym podnoszeniu i opuszczaniu szyby.

d677f13aa57fe5f3med.jpg

W czasie gdy pada śnieg niestety to nie jest dobre rozwiązanie.

Mimo, że miałem na głowie kominiarkę i przyleganie do twarzy wydawało się być idealne - śnieg w czasie jazdy wpada pod ustrojstwo i od góry i od dołu.

Czasami musiałem zamykać oczy i jechać na oślep, bo puch osadzał mi się na rzęsach i nijak nie dało się inaczej.

Na szczęście nic mi się nie stało i jakoś się przemęczyłem w czasie pierwszego całego dnia gdy padało.

ed9c8e8a628e9ed4med.jpg

Ponieważ miałem przyjemność nartować kolejny dzień podczas opadów, to dla bezpieczeństwa jazdy postanowiłem odkręcić szybkę i jeździć w tradycyjnych goglach.

Czynność tą wykonałem zwykłym nożem do krojenia chleba - bez problemu w kilka chwil.

b5bb048db3211022med.jpg

Po wykręceniu i zamontowaniu śrub - kask wygląda również bardzo estetycznie.

9e133ae07ae272bdmed.jpg

Gogle pasują idealnie a kask w ten sposób wydaje się być bardzo wszechstronny w zastosowaniu na różne warunki pogodowe.

2c3f205ca61d9ea8med.jpg

Minusem zapewne będzie zastosowanie kasku w zmieniającej się pogodzie w trakcie dnia.

Nie lubię wozić gogli w kieszeni kurtki, a wożenie zdemontowanej szybki kasku w ten sposób na stoku wydaje się niemożliwe, bądź wiąże się z dużym dyskomfortem - ze względu na jej wielkość.

23623966410be213med.jpg

Podsumowując - decyzja o jeździe z szybką, czy w goglach powinna być podjęta po wcześniejszym prześledzeniu zapowiadanej pogody na dany dzień.

W 100% zgadzam się z Marboru,po tygodniu jeżdżenia w Dolomitach w baardzo zmiennych warunkach,potwierdzam jego spostrzeżenia.Najlepszym rozwiązaniem jest dobry kask+ dobre gogle + okulary przeciwsłoneczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...