Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nart - proszę o pomoc.


Michał

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 35 lat

3. Waga - 120 kg ale na następny sezon będzie 85 - 90 kg ;)

4. Wzrost - 178 cm

5. Na nartach jeżdżę od 25 lat a od 2001 roku była przerwa. W 2007 roku zerwane ACL, rekonstrukcja 2008 rok. Na nartach znów od 2010 roku.

6. Moje umiejętności określam na 5. Dodam że jestem samoukiem, podpatruję lepszych na stoku i naśladuję.

7. Moje buty to NORDICA SportMachine Flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy po trasach przygotowanych (unikam puchu, muld i jazd poza trasą) na razie tylko PL ale następny sezon ruszam w Alpy

10. Upatrzyłem sobie narty, jeszcze żadne bo się nie znam.

11. Mój budżet na narty to 1000 - 2000 zł w zależności od potrzeb.

Liczę na to że coś mi podpowiecie.

Generalnie podoba mi się jazda szybka i dobra technicznie, a że jestem samoukiem to w tym kierunku będę chciał rozwijać umiejętności. W 2010 roku jak założyłem 1 raz narty carvingowe to instruktor wypaczył mi technikę, dopiero po 2 latach ogarnąłem że gość nie wiedział nawet jak się na tych nartach jeździ a ja utrwalałem jego błędne porady.

W tym roku 7 dni pojeździłem na Atomic Race SL Bawiłem się świetnie. Narta jak dla mnie zbyt wymagająca ze względu na słabą technikę ale po 3 dniach doszliśmy do porozumienia i było świetnie. Nawet udało mi się pośmigać na krawędziach. Miałem wrażenie że przy dobrym dociśnięciu krawędzi ta narta dostaje kopa jak po nitro. Nie wiem czy tak ma być, dzielę się spostrzeżeniami.

Rok temu jeździłem na Head iPeak 74 - też było przyjemnie, poza tym jakieś inne deski zawsze z wypożyczalni.

Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, albo wzbudzisz kontrowersję i odpowiedzi będzie dużo, ale wręcz przeciwnie ;) Tymczasem patrząc na masę, przygody ze zdrowiem, buty oraz opcje na Alpy postawiłbym na jakiegoś crossa lub coś uniwersalnego jak Voelkl RTM.

Narty i na rano i na resztę dnia, będą mniej zależne od warunków niż slalomki jakiebądź, a coś dłuższego czy gigantki przez zdrowie pewnie będziesz unikać.

Tak naprawdę policz ile razy w te Alpy w sezonie pojedziesz, bo jeśli raz to może sobie wypożyczać na miejscu i testować? Można przez net umówić taki najem i to dosyć wygodne. Wtedy przez sezon czy dwa sprawdzisz parę modeli i sam zdecydujesz świadomie. Jeśli więcej niż 2 razy to chyba już się kalkuluje wieźć swoją.

Powodzenia w poszukiwaniach i zdrówka życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kontrowersje ? :D

To teraz po kolei, Alpy dlatego że już najwyższa pora jechać w świat a kolejki w PL w sezonie...itd... Ze zdrowiem tak jak mówiłem, szlifuje formę, dieta + trening ogólnorozwojowy żeby zrzucić masę. Pomimo wagi jestem dość sprawny, dużo jeżdżę na rowerze, basen. Przed rekonstrukcja ACL rok byłem w cyklu treningowym więc i pod tym tłuszczem masa mięśniowa jest. Wagę chcę zrzucić bo przeszkadza a w wieku 36 lat jak się chce jeżdzić na nartach trzeba zadbać o kolana.

Co do samej jazdy, tej zimy jeszcze PL. Wisła, Szczyrk tam mam blisko. Stoki znam i chcę popracować nad techniką, do następnej zimy zbijam wagę i planuję 1 tydzień w życiu narty w Alpach. Na pewno nie pojadę w Alpy więcej niż raz w sezonie ale narty chcę kupić już takie naprawdę dla siebie.

Post wcześniej trochę mało czytelnie zapytałem, narty chciałbym kupić na wiosnę, po sezonie i dlatego przedział 1000-2000 jest tak szeroki bo pewnie będzie coś z wyprzedaży a może coś okazyjnie a teraz tej zimy pojeździć na nartach z wypożyczalni a tam też można trafić perełki, może nie 13/14 ale 12/13 coś fajnego na pewno można pośmigać.

Jak coś się upatrzy, znaleźć, sprawdzić kasę w portfelu i ciach.

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ogólnie mówiąc, 170-180 długość i co najmniej 80mm szerokości ? To masz na myśli?

Z tą większą prędkością to tak byłbym ostrożny :D jeszcze nie śmigam jak bym chciał i technikę trzeba poprawić bo czasem wyglądam jak drewno na deskach :D

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga i wzrost + umiejętności (lata jazdy) to 180 cm.

Z kolekcji AM od 75 mm pod butem.

Szac. Jakaś porada może odnośnie wiązań, rockera, ewentualnie trwałości desek ?

Zakładam że spokojnie można szukać nart powiedzmy od sezonu 2011/12 do tegorocznych w przedziale cenowym 1,5 - 2,5 tyś ?

Trochę doczytałem o rockerach, wydaję mi się że wyjścia nie ma, musi być.

Co sądzicie Fischer Progressor 900 lub Atomic Blackeye lub Volkl RTM 80 lub HEAD Supershape Magnum

Jakieś inne propozycje ?

Edytowane przez Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie Fischer Progressor 900 lub Atomic Blackeye lub Volkl RTM 80 lub HEAD Supershape Magnum

Jakieś inne propozycje ?

W zeszłym sezonie jeździłem na Progressorach 800 i wg mnie nic specjalnego, zwłaszcza jeśli na stoku jest głębszy /rozjeżdżony śnieg, muldy itd.

W tym roku jeździłem na Blackeye Ti i jeździło mi się świetnie, zarówno na trasie jak i trochę obok. Narta łatwa, lekko się prowadzi, nie "gubi się" przy szybszej jeździe, świetna kiedy w drugiej części dnia warunki na stoku gorsze (albo jak dowali świeżego śniegu)

Heady - jeśli z nowej kolekcji, to spróbuj i.Rally lub i.Titan

RTM mają dobrą opinię, ale nie jeździłem.

Osobiście całkowicie nieracjonalną "miętę" czuję do Heada (mam i.Speed z 2011), ale obiektywnie A. Blackeye są bardzo fajne jako uniwersalne narty do całodziennej jazdy w różnych warunkach.

EDIT: Z Fischerów zamiast Progressorów weź pod uwagę serię Motive : http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,fischer,motive-80-powerrail,6467.html

Edytowane przez TNT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że te Blackeye to mój faworyt, a następnie Fischery tylko zastanawiam się nad długością: 171 / 174 / 181 cm.

Bo pomysł przechodzi ewolucję i wygląda teraz tak, że kupię używane nawet dziś jak się trafi coś fajnego (już mam upatrzone) a jeżeli dokonam zmian, o jakich pisałem w 1 poście czyli schudnę i poprawię technikę to na koniec roku funduję sobie już narty całkiem nowe, GS lub SL :happy: i będę mieć 2 pary. Ma to sens chyba, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Skup się na technice. Narty to sprawa zupełnie drugorzędna. Nie unikaj głębszego śniegu i muld bo tam właśnie nabierasz uniwersalności. Staraj się jeździć na różnych nartach.

Staraj się jeździć różnymi technikami i płynnie je łączyć.

Narty kup możliwie jak najlepsze - w sensie modelu bo jak będą kiepskie to zaczną ograniczać Twój rozwój.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Skup się na technice. Narty to sprawa zupełnie drugorzędna. Nie unikaj głębszego śniegu i muld bo tam właśnie nabierasz uniwersalności. Staraj się jeździć na różnych nartach.

Staraj się jeździć różnymi technikami i płynnie je łączyć.

Narty kup możliwie jak najlepsze - w sensie modelu bo jak będą kiepskie to zaczną ograniczać Twój rozwój.

Pozdrowienia

Długość jaką radzisz ?

Już na 99% biorę Blackeye używane + jakieś dobre deski z wypożyczalni bo w tym roku jeszcze kilka dni na nartach będę w PL. A na gwiazdkę kupię nowe narty, jakie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rokera musi być. W blackeye masz system ARC - tzw. łuku na stornie Atomica jest filmik pokazujący działanie tej nowinki. Moim zdaniem bomba. Jak swoje umiejętności oceniasz na 5 to te Atomic Race SL bym sobie odpuścił. Jak jest rocker mozesz narty wziąć 10 cm dłuższe. Odsyłam do filmiku:

Obejrzyj. Blackeye to będzie najwłaściwszy wybór. Sam bym chciał te narty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Długość jaką radzisz ?

Już na 99% biorę Blackeye używane + jakieś dobre deski z wypożyczalni bo w tym roku jeszcze kilka dni na nartach będę w PL. A na gwiazdkę kupię nowe narty, jakie czas pokaże.

To zależy od narty. O profilu slalomowym -5 a może -10, AM do wzrostu. Zrockerowane trzeba dodać 5 do 10 cm. Poza trasę - po prostu długie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość jaką radzisz ?

Już na 99% biorę Blackeye używane + jakieś dobre deski z wypożyczalni bo w tym roku jeszcze kilka dni na nartach będę w PL. A na gwiazdkę kupię nowe narty, jakie czas pokaże.

1. Jeśli schudniesz, to proponowałbym 174cm (na takich jeździłem i tych dotyczy moja opinia, ja mam 187cm/92kg), ale jeśli nie...

2. Atomic jest dość popularną firmą w wypożyczalniach, więc radzę dobrze potestować różne długości

3. Zwróć uwagę, że są wersje Blackeye i Blackeye Ti ! Szukaj tych drugich

4. Jeśli będziesz zdecydowany, to na koniec sezonu trafisz nówki w dobrej cenie (wyprzedaże już się zaczynają, bo śniegu nie ma). Albo poczekaj do października: wtedy zobaczysz, czy udało się zbić wagę i poszukasz nart na przedsprzedażach (chociaż wtedy bywa ciężko z rozmiarami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może podepnę się do wątku bo też mnie interesują te Blackeye Atomica. Trochę o mnie:

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 32 lata

3. Waga - ok. 58-60kg

4. Wzrost - 165 cm

5. Na nartach jeżdżę od sezonu 2010/11, wcześniej ok. 3 sezony próbowałam na desce, ok. 10-14 dni w sezonie (mam nadzieję że będzie więcej) w Polsce, Słowacji, Austrii, we Włoszech

6. Umiejętności 5-6 (bliżej 6 tak mi się wydaje po zeszłotygodniowym wyjeździe narciarskim)

7. Buty: Atomic M80 (flex 80) - myślę że są przyzwoite jak na moje umiejętności i wymagania, dobrze mi się w nich jeździ

8. Teraz jeżdżę na nartach: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,atomic,fibre,4475.html (moje własne) + miałam okazję pojeździć chwilę na: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,06-07,atomic,race-8,1893.html, które były odczuwalnie lepsze

9. Preferuję styl jazdy po trasach (niebieskie, czerwone, czarne - lubię różnorodność, choć preferuję trasy czerwone), jeżdżę niezależnie od warunków, zazwyczaj średnim i długim skrętem (do krótkiego skrętu trochę brak mi techniki i kolana niedomagają)

10. Upatrzyłam sobie narty - jakieś allmountain ze względu na uniwersalność, tu być może właśnie Atomic Blackeye Ti długość 160(?)

11. Mój budżet na narty - maksymalnie 2000tys, preferowana cena ok. 1500.

Możecie coś doradzić mądrego? Zastanawiałam się na początku nad nartami damskimi (jakieś najwyższe modele) ale jakoś mam wrażenie że to przerost formy nad treścią. Bardzo dobrze jeździło mi sie na wspomnianych Atomicach Race 8 (ale krótko - ze 2godz.), w kopnym śniegu (po świeżym obfitym opadzie) było już trochę ciężko. Po tej próbie nie wiem czy iść właśnie w grupę race czy raczej allmountain - odpowiednich na różne warunki, na całodniową jazdę na stoku.

Będę wdzięczna za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

To zależy od narty. O profilu slalomowym -5 a może -10, AM do wzrostu. Zrockerowane trzeba dodać 5 do 10 cm. Poza trasę - po prostu długie.

Pozdrowienia

Blackeye Ti wystarczą 174/181 cm jeżeli się mylę to popraw mnie proszę. Poza trasą nie jeżdżę, za słabo śmigam póki co.

1. Jeśli schudniesz, to proponowałbym 174cm (na takich jeździłem i tych dotyczy moja opinia, ja mam 187cm/92kg), ale jeśli nie...

2. Atomic jest dość popularną firmą w wypożyczalniach, więc radzę dobrze potestować różne długości

3. Zwróć uwagę, że są wersje Blackeye i Blackeye Ti ! Szukaj tych drugich

4. Jeśli będziesz zdecydowany, to na koniec sezonu trafisz nówki w dobrej cenie (wyprzedaże już się zaczynają, bo śniegu nie ma). Albo poczekaj do października: wtedy zobaczysz, czy udało się zbić wagę i poszukasz nart na przedsprzedażach (chociaż wtedy bywa ciężko z rozmiarami)

Na tą chwilę kupię 174 lub 181, myślę że nawet do obecnej wagi jakoś dam radę a jak schudnę to sprawa sama się rozwiąże. Oczywiście że zauważyłem Ti i takie już mam upatrzone, używane ale pisałem wcześniej, w tym roku chcę potrenować technikę i schudnąć, jak się uda to nagrodą będzie zakup nowych nart na koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może podepnę się do wątku bo też mnie interesują te Blackeye Atomica. Trochę o mnie:

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 32 lata

3. Waga - ok. 58-60kg

4. Wzrost - 165 cm

5. Na nartach jeżdżę od sezonu 2010/11, wcześniej ok. 3 sezony próbowałam na desce, ok. 10-14 dni w sezonie (mam nadzieję że będzie więcej) w Polsce, Słowacji, Austrii, we Włoszech

6. Umiejętności 5-6 (bliżej 6 tak mi się wydaje po zeszłotygodniowym wyjeździe narciarskim)

7. Buty: Atomic M80 (flex 80) - myślę że są przyzwoite jak na moje umiejętności i wymagania, dobrze mi się w nich jeździ

8. Teraz jeżdżę na nartach: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,atomic,fibre,4475.html (moje własne) + miałam okazję pojeździć chwilę na: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,06-07,atomic,race-8,1893.html, które były odczuwalnie lepsze

9. Preferuję styl jazdy po trasach (niebieskie, czerwone, czarne - lubię różnorodność, choć preferuję trasy czerwone), jeżdżę niezależnie od warunków, zazwyczaj średnim i długim skrętem (do krótkiego skrętu trochę brak mi techniki i kolana niedomagają)

10. Upatrzyłam sobie narty - jakieś allmountain ze względu na uniwersalność, tu być może właśnie Atomic Blackeye Ti długość 160(?)

11. Mój budżet na narty - maksymalnie 2000tys, preferowana cena ok. 1500.

Możecie coś doradzić mądrego? Zastanawiałam się na początku nad nartami damskimi (jakieś najwyższe modele) ale jakoś mam wrażenie że to przerost formy nad treścią. Bardzo dobrze jeździło mi sie na wspomnianych Atomicach Race 8 (ale krótko - ze 2godz.), w kopnym śniegu (po świeżym obfitym opadzie) było już trochę ciężko. Po tej próbie nie wiem czy iść właśnie w grupę race czy raczej allmountain - odpowiednich na różne warunki, na całodniową jazdę na stoku.

Będę wdzięczna za rady.

Hophop! Odświeżam mojego posta. Może ktoś coś doradzi jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Mój budżet na narty - maksymalnie 2000tys, preferowana cena ok. 1500.

Nie słyszałem jeszcze o nartach w takiej kwocie 2000tys tj 2 000 000 :eek: to tak humorystycznie wyłapując szewskie błędy.:wink:

A tak na poważnie to jeżeli jeździsz jak piszesz to wybór narty damskiej jakiś wyższy model będzie dobrym wyborem.

Wybierz coś z tych

http://www.skionline.pl/worldskitest/13-14,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze o nartach w takiej kwocie 2000tys tj 2 000 000 :eek: to tak humorystycznie wyłapując szewskie błędy.:wink:

A tak na poważnie to jeżeli jeździsz jak piszesz to wybór narty damskiej jakiś wyższy model będzie dobrym wyborem.

Wybierz coś z tych

http://www.skionline.pl/worldskitest/13-14,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html

No faktycznie, takim budżetem nie dysponuję! :D:)

Czyli jednak damskie... nigdy nie jeździłam na damskich bo zawsze mi się wydawało że głównym składnikiem ich ceny jest szata graficzna. Z tymi Blizzardami można by spróbować http://www.skionline.pl/worldskitest/viva-600-fs-iq,testy,13-14,narty-high-performance-kobiety,796.html

Mam nadzieję że uda mi się coś przetestować przed zakupem, warunki się poprawiają więc trzeba by się wyrwać na jakiś dzionek na stoku w najbliższym czasie.

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś propozycje - to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...