Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Branża na forum skionline.pl


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie Doliny wywołały dyskusję na temat branży na forum, dlatego założyłem osobny temat, aby każdy mógł sie tutaj wypowiedzieć, a nie w temacie o warunkach narciarskich.

Na początek moje stanowisko:

- nie mam nic przeciw obecności branży na forum - dotyczy to stacji narciarskich jak i przedstawicieli producentów sprzętu,

- jest zapis, który mówi, że nie można zakładać loginów, które są nazwami własnymi firm oraz umieszczać treści reklamowy i kryptoreklamowych bez zgodny redakcji,

- tak jak nie mam nic przeciw austria.info, które udziela się czasami na forum, tak nie mam nic przeciwko Dwóm Dolinom - myślę, że wyjdzie to nam wszystkim na dobre,

- proszę jednak, aby "Branża" pisała na temat, o "swoim podwórku" i nie odnosiła się do konkurencji - czytelnicy docenią siłę argumentu!

- osobę, która pisze w imieniu Dwóch Dolin znam bardzo dobrze i wiem, że ma bardzo dużą wiedzę na temat stacji narciarskich. Będzie super jak się nią z nami podzieli.

To chyba tyle na szybko. Pozdrawia Dwie Doliny

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku może być to całkiem ciekawe (jak dwie doliny oczerniały białkę za bezpłatny parking ) , ale aktywna obecność przedstawicieli branży na forum nic dobrego nie wprowadzi , od tego są: artykuły sponsorowane , reklama itd na stronie... forum powinno być dla narciarzy, a nie kolejnym miejscem marketingu !!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku może być to całkiem ciekawe (jak dwie doliny oczerniały białkę za bezpłatny parking ) , ale aktywna obecność przedstawicieli branży na forum nic dobrego nie wprowadzi , od tego są: artykuły sponsorowane , reklama itd na stronie... forum powinno być dla narciarzy, a nie kolejnym miejscem marketingu !!!

Jodek1, "jak Dwie Doliny oczerniały Białkę za bezpłatny parking"?! Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku może być to całkiem ciekawe (jak dwie doliny oczerniały białkę za bezpłatny parking ) , ale aktywna obecność przedstawicieli branży na forum nic dobrego nie wprowadzi , od tego są: artykuły sponsorowane , reklama itd na stronie... forum powinno być dla narciarzy, a nie kolejnym miejscem marketingu !!!

I zapewniam Cię, że jestem narciarzem z krwi i kości... natomiast, owszem jest to marketing, ale jego najtrudniejsza odmiana. Przez nikogo tu do tej pory nie stosowana, bo wymaga dużej odwagi i wiedzy. Od kilkunastu lat przyglądam się Waszym dyskusjom i mając i jedno i drugie, postanowiłem w końcu zabierać głos. Moją Świętą Górą, której poświęciłem 8 lat zawodowego życia, a wcześniej byłem tam od dziecka, jest... no właśnie ta najlepsza narciarska góra w Polsce... Góra, o której,... jeśli przed kilkoma laty na tym forum rozpętała się dyskusja nt. gdzie w Polsce można zbudować ośrodek na miarę alpejskiego, wymieniana była niemal wyłącznie ona... Doceniam Waszą znajomość tematu, pasję i zaangażowanie, ale nie zamieszczam "artykuły sponsorowane , reklama itd na stronie..." Dzielę się z Wami swoim doświadczeniem i bieżącym spojrzeniem na miejsce które w rezultacie wybrałem na ten, który wydaje mi się substytutem tej Świętej Góry... Po drodze bywałem m.in. w miejscach, którymi się tak bardzo niektórzy zachwycają. Zapewniam, znam je na wskroś... wiem rzeczy, o których Wam się mnie śniło. Jednym słowem znam kulisy... Bronią niektórych z Was są oszczerstwa i obelgi... To groźna broń...:frown::

Pozwólcie mi zaistnieć, zgodnie z pozytywnymi reakcjami wielu z Was...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:happy:

Dwie Doliny wywołały dyskusję na temat branży na forum, dlatego założyłem osobny temat, aby każdy mógł sie tutaj wypowiedzieć, a nie w temacie o warunkach narciarskich.

Na początek moje stanowisko:

- nie mam nic przeciw obecności branży na forum - dotyczy to stacji narciarskich jak i przedstawicieli producentów sprzętu,

- jest zapis, który mówi, że nie można zakładać loginów, które są nazwami własnymi firm oraz umieszczać treści reklamowy i kryptoreklamowych bez zgodny redakcji,

- tak jak nie mam nic przeciw austria.info, które udziela się czasami na forum, tak nie mam nic przeciwko Dwóm Dolinom - myślę, że wyjdzie to nam wszystkim na dobre,

- proszę jednak, aby "Branża" pisała na temat, o "swoim podwórku" i nie odnosiła się do konkurencji - czytelnicy docenią siłę argumentu!

- osobę, która pisze w imieniu Dwóch Dolin znam bardzo dobrze i wiem, że ma bardzo dużą wiedzę na temat stacji narciarskich. Będzie super jak się nią z nami podzieli.

To chyba tyle na szybko. Pozdrawia Dwie Doliny

Dziękuję JC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście opłaty za parkingi wkurzają i tak jak pisał - MB (w innym watku) wystarczyło podnieść karnety o 1- 2 zł a efekt finansowy byłby podobny albo i większy (jednym samochodem w większości przyjeżdża 2-4 osoby) a nie raziło by to tak nikogo. Tłumaczenie, że w innych SN są droższe parkingi mnie tylko bardziej wkurzają a jeszcze bardziej, że na Jaworzynie jest parking droższy. Co za niedługo kible też będą płatne bo inni tak mają.

Pomysł aby przedstawiciele SN byli obecni na forum jak najbardziej popieram ale oczywiście bez reklam na forum i oczerniania i porównywania innych SN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aktywna obecność przedstawicieli branży na forum nic dobrego nie wprowadzi...

Myślę, że się mylisz. Teraz nie odpierają zarzutów udając, że o nich nie wiedzą. Bedąc na forum, stracą taką możliwość.

A to, że w "swoim" dziale napiszą o aktualnej pogodzie, warunkach, promocjach czy planach inwestycyjnych, to raczej kolejny plus.

I nie oszukujmy się, że przedstawicieli branży na forum nie ma. Pytanie tylko - czy ma być transparentnie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście opłaty za parkingi wkurzają i tak jak pisał - MB (w innym watku) wystarczyło podnieść karnety o 1- 2 zł a efekt finansowy byłby podobny albo i większy (jednym samochodem w większości przyjeżdża 2-4 osoby) a nie raziło by to tak nikogo. Tłumaczenie, że w innych SN są droższe parkingi mnie tylko bardziej wkurzają a jeszcze bardziej, że na Jaworzynie jest parking droższy. Co za niedługo kible też będą płatne bo inni tak mają.

Pomysł aby przedstawiciele SN byli obecni na forum jak najbardziej popieram ale oczywiście bez reklam na forum i oczerniania i porównywania innych SN.

Tłumaczenie? Zauważ, że to żadne tłumaczenie... To co Ty tak nazywasz... troszeczkę wcześnie w wątku... A o kiblach tez wcześniej pisałem...

Mam nadzieję, że nie masz na myśli mnie... z tym oczernianiem... Co do porównywania, tak jak napisałem, wiem o czym piszę... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie? Zauważ, że to żadne tłumaczenie... To co Ty tak nazywasz

Może źle dobrałem słowo porównanie byłoby lepsze ale sens ten sam -cytat.

Wielu z Was wie jak to wygląda w wielu innych dużych, polskich kompleksach i miejscowościach narciarskich, wbrew pozorom nie jest to rzadkość..., że wymienię tu tylko Szczyrk, Krynicę, Szklarską Porębę... Wszędzie tam opłaty są nawet dwukrotnie wyższe niż w tym roku w DD. Tu mówimy o 5zł/sam. osob.

"A z tymi parkingami, to faktycznie można by coś zrobić... Choć i tak o połowę tańsze, niż w pobliskiej Krynicy (Jaworzyna).

Mam nadzieję, że nie masz na myśli mnie... z tym oczernianiem... Co do porównywania, tak jak napisałem, wiem o czym piszę...

Chodziło mi o ogólne zasady dla SN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, zakładaj temat zgodny z wytycznymi JC i tam przeniesiemy merytoryczną dyskusję nt stacji.

Jestem aktualnie w Tyliczu i chętnie odwiedzę Szczawnik i pośmigam z rodziną na Dolinach.

Będę wdzięczny za info z pierwszej ręki nt. panujących warunków, otwartych tras itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrego słyszałem Tyliczu (choć są tam dwie stacje...). Nie wiem, nie byłem. Jestem tu od niedawna... A Szczawnik? Szczawnik 1, to jedna z 9 szybkich, komfortowych, wyprzęganych kolei krzesełkowych w Polsce... i jedyna na wschód od Tatr (zobacz: Narciarski Drogowskaz w TVS z dn. 16.01.br., ale słaba pogoda była...). I 1525 m długości i 273 m różnicy wzniesień,... trasa pod 2 km! Jedna z dwóch najdłuższych, czynnych do wczoraj (ruszyła Jaworzyna!) tras zjazdowych w kraju! Wiesz, gdzie była najdłuższa? ... W Wierchomli!!! No bo chyba, nie mamy na myśli, obecnego zjazdu do Kuźnic?

Na trasie przy Szczawnik 1, dziś w ciągu dnia - 1 armatka. Jak będzie jutro? Zależy od wiatru! Warunki bardzo dobre/dobre. Jest taki portal: skionline.pl! Tam najświeższe dane!

Na Szczawniku 1 (szybki, łamany talerzyk o dł. 1000 m, do wys. ok. 1 000 m n.p.m.!) - śnieżymy od północy! W porywach - 14 armatkami! Mówi się o tym - największa ośla łączka w Polsce!!! Planowane otwarcie: 1. poł. tygodnia! Połączona trasa przy Szczawnik 1 i 2, to najdłuższa, oświetlona trasa zjazdowa w Polsce!!! ...potem Jaworzyna i Świeradów... dobrze, choć nie ta najlepiej oświetlona w kraju. Choć znam osobiście:proud:, tego, kto stworzył 2/3 najlepiej oświetlonych...Wiecie które? Łatwa zagadka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa żeby pojeździć na Dwóch dolinach we wtorek?

Przyjadę z rodziną, więc zależy mi na Polankach (te wiem że już jeżdżą) i na łamanym Szczawniku (Szczawnik 2),

bo to łatwe trasy i będę tam mógł powozić się z ośmioletnim synem.

Dopytuję o łamany Szczawnik, bo zamierzam przyjechać od strony Muszyny, bo z Tylicza mam bliżej :)

Można już powoływać się w kasach na hasło skionline celem uzyskania zniżki?:)

Edytowane przez conda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci, jaka dlugosc?

Cześć Grzesiu! Oficjalnie - pod 3 km, niektórzy piszą, że ponad 3... ale nie wierz im:wink: W praktyce, nieco więcej niż na Jaworzynie, czyli ok. 2 700. I tak nieźle! Choć pierwszy km, to "ośla łączka"; za to - widoki piękne (no nie, nie tak jak na Pilsku!!!), ale... najlepiej jest to opisane w: http://wdobrymkierunku.blog.pl/z-widokiem-na-dwie-doliny/ Szacun, za opis, tak ogólnie!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa żeby pojeździć na Dwóch dolinach we wtorek?

Przyjadę z rodziną, więc zależy mi na Polankach (te wiem że już jeżdżą) i na łamanym Szczawniku,

bo to łatwe trasy i będę tam mógł powozić się z ośmioletnim synem.

Dopytuję o łamany Szczawnik, bo zamierzam przyjechać od strony Muszyny, bo z Tylicza mam bliżej :)

Można już powoływać się w kasach na hasło skionline celem uzyskania zniżki?:)

W DD jeździmy już od 07.12.2013! Ale..., pewnie chodzi Ci o połączenie systemem tras i wyciągów Wierchomli ze Szczawnikiem k. Muszyny! No to jesteś optymistą! Wszak na Jaworzynie jeszcze przedwczoraj otwarta była jedynie... 650 m trasa przy orczyku, do której trzeba było dojść... z nartami na plecach (wg. relacji,... nie wiem, nie byłem). A my w tym czasie - 5 km otwartych tras...

We wtorek jest szansa na Szczawnik 2! A na Polanki dostaniesz się tylko od strony Wierchomli... na razie. Czynimy wszystko, aby połączyć 2Doliny,... ale (uwaga: ciekawostka!), to bodaj najbardziej rozległy kompleks narciarski w kraju, łączący 2 miejscowości, pomiędzy którymi przejazd samochodem, to 36 km wycieczka! Przy tej zimie, to i tak drugi (po Białce), największy, czynny obecnie ośrodek narciarski w kraju (z tym, że podzielony na pół!)

Logo, a nawet dwa - Skionline.pl (to wiadomość także dla JC; tu Cię jeszcze nie było!), przywita Cię na naszej wypożyczalni... Na kasy jeszcze nie dotarło... Ale... zapraszam na kawę/herbatę... Daj znać w kasie... Pytaj o Dyrektora... Ale nie o Prezesa... (to w kwestii... no dobra, wiadomo w jakiej...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DD jeździmy już od 07.12.2013! Ale..., pewnie chodzi Ci o połączenie systemem tras i wyciągów Wierchomli ze Szczawnikiem k. Muszyny! No to jesteś optymistą! Wszak na Jaworzynie jeszcze przedwczoraj otwarta była jedynie... 650 m trasa przy orczyku, do której trzeba było dojść... z nartami na plecach (wg. relacji,... nie wiem, nie byłem). A my w tym czasie - 5 km otwartych tras...

We wtorek jest szansa na Szczawnik 2! A na Polanki dostaniesz się tylko od strony Wierchomli... na razie. Czynimy wszystko, aby połączyć 2Doliny,...

Logo, a nawet dwa - Skionline.pl (to wiadomość także dla JC; tu Cię jeszcze nie było!), przywita Cię na naszej wypożyczalni... Na kasy jeszcze nie dotarło... Ale... zapraszam na kawę/herbatę... Daj znać w kasie... Pytaj o Dyrektora... Ale nie o Prezesa... (to w kwestii... no dobra, wiadomo w jakiej...).

Dziękuję za zaproszenie, jeżeli dotrzemy to chętnie poznam Cię osobiście :)

Chciałbym z rodziną zrobić właśnie takie safari i pojeździć pomiędzy Szczawnikiem k. Muszyny, do Wierchomli i z powrotem.

Liczę że sprzyjająca pogoda i Wasze starania pozwolą na przejazd trasami pomiędzy w/w miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie, jeżeli dotrzemy to chętnie poznam Cię osobiście :)

Chciałbym z rodziną zrobić właśnie takie safari i pojeździć pomiędzy Szczawnikiem k. Muszyny, do Wierchomli i z powrotem.

Liczę że sprzyjająca pogoda i Wasze starania pozwolą na przejazd trasami pomiędzy w/w miejscami.

No to, do zobaczenia!:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie, jeżeli dotrzemy to chętnie poznam Cię osobiście :)

Chciałbym z rodziną zrobić właśnie takie safari i pojeździć pomiędzy Szczawnikiem k. Muszyny, do Wierchomli i z powrotem.

Liczę że sprzyjająca pogoda i Wasze starania pozwolą na przejazd trasami pomiędzy w/w miejscami.

I jeszcze jedno: stacjonuję po stronie Muszyny (Szczawnik), choć w tych dniach będę też zaabsorbowany swoją małą Bratanicą... i gdzie będę (Wierchomla czy Szczawnik)... Bóg raczy wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

- status "stacja narciarska"

- nick oznaczony odrębnym kolorem

- zakaz reklamowania stacji poza tematem, który jej dotyczy

- zakaz oczerniania konkurencji

- zakaz podawania wprowadzających w błąd, lub nieprawdziwych informacji

Brzmi rozsądnie i na pewno osobny wątek np: "Bieżące informacje stacji narciarskich".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A Szczawnik? Szczawnik 1, to jedna z 9 szybkich, komfortowych, wyprzęganych kolei krzesełkowych w Polsce... i jedyna na wschód od Tatr ... I 1525 m długości i 273 m różnicy wzniesień,... trasa pod 2 km! Jedna z dwóch najdłuższych, czynnych do wczoraj (ruszyła Jaworzyna!) tras zjazdowych w kraju! Wiesz, gdzie była najdłuższa? ... W Wierchomli!!! No bo chyba, nie mamy na myśli, obecnego zjazdu do Kuźnic?...Na Szczawniku 1 (szybki, łamany talerzyk o dł. 1000 m, do wys. ok. 1 000 m n.p.m.!) - śnieżymy od północy! W porywach - 14 armatkami! Mówi się o tym - największa ośla łączka w Polsce!!! Planowane otwarcie: 1. poł. tygodnia! Połączona trasa przy Szczawnik 1 i 2, to najdłuższa, oświetlona trasa zjazdowa w Polsce!!! ...potem Jaworzyna i Świeradów... dobrze, choć nie ta najlepiej oświetlona w kraju...
No wybacz ale jak czytam takie posty i szafowanie cyframi to żal mi tych wszystkich ludzi, którzy wezmą to na poważnie i tlumnie wyruszą do dwóch dolin.Po 1. Długości podane w poście nijak się mają do typowych tras narciarskich i tak naprawdę należy podać ile z tego to trasa właściwa. Można dopisać coś o szerokości trasy i wtedy będzie jeszcze gorzej.2. Porównanie długości tras Szczawnika do Jaworzyny to pomyłka i oszustwo. Nijak się ma do typowych tras w Jaworzynie.Nie chce mi się pisać więcej ale naprawdę proszę przedstawicieli ośrodków pisać obiektywnie albo wcale, bo szybko znajdą się forumowicze, którzy skorygują podane informacje. A tu mapka gdzie jest właściwa trasa Szczawnik.

szczawnik.jpg

szczawnik.jpg.a51d2a7cdea8f357e0a34bcc07858e6f.jpg

Edytowane przez zz10
dopisek o jaworzynie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi...

Cyfry nie kłamią...

Ad. 1.

Podałem długości kolei krzesełkowej i wyciągu (Oficjalne i jedyne, bo innych nie ma!).... Masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Przepraszam, że tak, może niegrzecznie, ale... ręce mi opadają, jak czytam takie komentarze. Wiesz co to TDT? Tam sprawdzisz te informacje...

Ad. 2.

Nie szafuj bezkarnie oskarżeniami... O faktycznej długości tras (sumarycznej) pisałem chwilę wcześniej Gregorowi_g4. Wystarczy kliknąć na poprzednią stronę... tam odnoszę się do kwestii, o której prawisz...

A ta mapka to o czym... bo chyba nie o wszystkich wyciągach po stronie Muszyny (Szczawnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...