Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ceremonia otwarcia i zakończenia


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek trochę przez przypadek... Chciałem się z Wami podzielić pewną informacją, ale nie wiedziałem, gdzie najlepiej będzie Wam o tym powiedzieć, zeby za bardzo nie zakłócić głównego wątku - w końcu postanowiłem założyć taki temat, bo pewnie i tak to będziemy komentować.

Zaczynam od smutnej wiadomości... - na szczęście NIEPRAWDZIWEJ

Zapewne pamiętacie płatki śniegu, które w pewnym momencie miały się zmienić w kółka olimpijskie. Niestety, jedno się nei zmieniło i pozostało śnieżynką.

Dzień po ceremonii otwarcia znaleziono ciało osoby odpowiedzialnej za ten element spektaklu. Boris Avdeyev został znaleziony z licznymi ranami kłutymi. Pozycja w jakiej znajdowały się zwłoki oraz ślady na ciele sugerują walkę. Dodatkowo goście hotelu zeznali, że ok. 3 w nocy czasu miejscowego z pokoju, w którym znaleziono ciało dało się słyszeć odgłosy awantury.

Poniżej link do artykułu:

http://dailycurrant.com/2014/02/08/man-responsible-for-olympic-ring-mishap-found-dead-in-sochi

Przeczytałem to i zaczęło mnie zastanawiać, dlaczego w żadnych mediach nie ma o tym ani słowa. Sprawdziłem czymże jest ten "Daily Currant" i juz wszystko wiem :)

Przyznam się bez bicia, że byłbym w stanie uwierzyć w jakieś upozorowane samobójstwo, dlatego jak tylko przeczytałem nagłówek, to struchlałem.

A wracając do ceremonii otwarcia. Jak Wam się podobało? Ja spotkałem się z całkowicie skrajnymi opiniami, dlatego jestem ciekaw Waszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajne, ale za długo, elementy baletu nudne, no ale to wynika z tego że to nie moja bajka, motywy zaczerpnięte z musztry czy defilady wojskowej bardzo fajne, widowiskowe, jednak nie dopracowane, proste szeregów były szlaczkami, a w zasadzie to było jak mocno podkręcony slalom, co w zderzeniu z tym co można zobaczyć na placu czerwonym podczas defilady wyglądało dość blado:rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonia otwarcia która miała przybliżyć historię Rosji okazała się w tym aspekcie jedną wielką fikcją. Autorzy nie potrafili się zmierzyć z prawdą nawet w ułamku procenta. Zamienili czasy wojny i wyzysku w wielką modernizację i rozbudowę kraju którą symbolizowały toczące się przez dobrych parę minut tam i z powrotem kułeczka przekładni.

Szczerze mówiąc nie oczekiwałem że Rosja Putina będzie w stanie ukazać jakikolwiek negatywny obraz swej historii, ale liczyłem że pokaże chociaż swoją skądinąd w mojej ocenie przepiękną kulturę. Muzyka którą dało się słyszeć w trakcie tej "modernizacyjnej szopki" była gwoździem do trumny przynajmniej tego elementu spektaklu.

Z racji że Rosja słynie z przepięknego baletu, to ten element był faktycznie wart uwagi. Ciekawie też prezentowały się efekty świetlne i np. utworzenie flagi rosyjskiej przez świecących się ludzi. Efekty piękne, ale głębszy przekaz zupełnie nie istniał....szkoda.

Natomiast jeśli chodzi o nieotwarcie się jednego koła olimpijskiego to poniżej można zobaczyć szczyt manipulacji którą zafundowano w ""demokratycznej"" (:biggrin:) Rosji swoim obywatelom....

Po prawej obraz z rosyjskiej telewizji, po lewej z innych części świata (w Rosyjskich TV opóźniano transmisję o 15sek. i podłożono obraz z próby, gdzie koło się otwarło) - i tym razem to jest niestety PRAWDA.

LINK:

http://www.youtube.com/watch?v=ZdfCt2N9OX4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem ceremonię otwarcia bez specjalnych emocji. Dla mnie impreza ta była jedynie kolejnym doświadczeniem związanym z poznaniem dzisiejszej Rosji. Ta ceremonia była przeznaczona przede wszystkim dla Rosjan,a w dalszej kolejności dla świata. Rosjanie inaczej postrzegają swój kraj niż my ich postrzegamy. To samo dotyczy ludzi władzy w Rosji. Zrobili sobie igrzyska na miarę potrzeb społecznych i politycznych. A że mają ciągoty do mocąrstwowości, zainwestowali w to 50 mld dolców.A co, niech świat patrzy, a szary lud Ruski niech nie czuje się gorszy od innych. Dziwi mnie że niektórzy oczekiwali jakiegoś samobiczowania się Rosjan związanego z wydarzeniami historycznymi. Pokazali sie, to znaczy władza Rosji, tak jak chcieli i jak umieli. Aż tyle i tylko tyle. Nikt w Rosji nie robił imprezy pod gusta Polaków, a tym bardziej pod gusta autora "diamentowego kolczyka" czy ambitnej pani z telewizji, która jeszcze nic nie zrobiła. Ja przynajmniej o jej dokonaniach nic nie wiem. Uważam, że nam pozostaje patrzeć i podziękować za widowisko, nawet jeśli nie pasowało naszym gustom. A propos transmisji, była opóżniona o 15 sekund. Na zamieszczonym powyżej filmie rosyjska komentatorka mówi o nierozwiniętym jednym kółku, a za chwilkę już dalej o rozwiniętym. Widać manipulację! Taka jest dziś Rosja. Można na nich polegać i powierzyć im wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ceremonia mi się zdecydowanie nie podobała ale może wynikać to z tego, że generalnie uważam takie imprezy za marnowanie kasy.

Życzę natomiast sukcesu igrzyskom, nawet nie dlatego, że organizują je Rosjanie ale dlatego, że to Igrzyska po prostu.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...