Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rejestrator drogi....


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu takiego urządzenia, jednak nie tyle co na samą trasę a parking. Coraz częściej przytrafiają się różne sytuacje na parkingach a sprawcy nikt nie widział.

Urządzenie powinno mieć automatyczny czujnik wstrząsu, uderzenia, ruchu itd. Nie widzę potrzeby GPS.

Jeśli ktoś przerobił temat to poproszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobs chyba idziesz w złym kierunku.:smile:

Ostatnio w niektórych krajach unijnych, a także w Polsce, trwa dyskusja na temat legalności uzywania tego typu urzadzeń i nagrywania innych. Opinie nie są jednoznaczne, ale sądy zaczynają olewać dowody w postaci takich nagrań i ich nie przyjmują. W Niemczech to ponoć stała praktyka.

Sam się chcesz chronić? A nie możesz zwrócić się do policji, straży miejskiej, instytucji, które są opłacane z naszych podatków aby Ci słuzyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobs chyba idziesz w złym kierunku.:smile:

Ostatnio w niektórych krajach unijnych, a także w Polsce, trwa dyskusja na temat legalności uzywania tego typu urzadzeń i nagrywania innych. Opinie nie są jednoznaczne, ale sądy zaczynają olewać dowody w postaci takich nagrań i ich nie przyjmują. W Niemczech to ponoć stała praktyka.

Sam się chcesz chronić? A nie możesz zwrócić się do policji, straży miejskiej, instytucji, które są opłacane z naszych podatków aby Ci słuzyły?

Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po "naszej" stronie. Miałem nie jedną ocierkę, wgniecenie i w większości przypadków nikt nic nie widział. Zgłaszałem szkodę z parkingu przy Supermarkecie ...tylko co z tego skoro kamery przemysłowe są słabej jakości i nie można było odczytać nr rejestracyjnych- umorzenie. Jak będę miał nr to już sobie poradzę, nawet gdyby sprawca się zapierał:)

PS

Dlaczego podważają legalność? Bo w łatwy sposób nagrać kogoś ze świecznika...a kto pociąga za sznurki???:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Dlaczego podważają legalność? Bo w łatwy sposób nagrać kogoś ze świecznika...a kto pociąga za sznurki???:biggrin:

Podważają, bo nagrywając możesz naruszyć czyjeś dobra np. opublikować wizerunek itp Poza tym czasy, kiedy to wszystko co nie jest zakazane, jest dozwolone, dawno minęły, a normy, co Ci wolno a czego sie zabrania, wyznacza władza, sąd (choć to jest praktycznie to samo co władza) i lokalni bandyci (legalni i nielegalni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dawna taki rejestrator i każdemu polecam.

Zainstalowałem go po drugim wypadku za granicą, konkretnie na Litwie.

Miałem zdarzenie na drodze do Druskiennik - narciarze z pewnością wiedzą, po co tam jechałem. :laughing:

Przyjechała ichnia policja i mieli tylko jedno pytanie - kamerę masz, nie, to jesteś winien.

Teraz mam kamerę. Właśnie w piątek kobitka walnęła mnie na parkingu i czekała, aby się przyznać. W rozmowie wyszło, że zobaczyła kamerę przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobs chyba idziesz w złym kierunku.:smile:

Ostatnio w niektórych krajach unijnych, a także w Polsce, trwa dyskusja na temat legalności uzywania tego typu urzadzeń i nagrywania innych. Opinie nie są jednoznaczne, ale sądy zaczynają olewać dowody w postaci takich nagrań i ich nie przyjmują. W Niemczech to ponoć stała praktyka.

Sam się chcesz chronić? A nie możesz zwrócić się do policji, straży miejskiej, instytucji, które są opłacane z naszych podatków aby Ci słuzyły?

Oj mylisz tematy. Co innego jest wykorzystać nagranie jako dowód w sądzie, a co innego wrzucić film z przejazdu debila do internetu. Sądy czepiają się publikowania filmów, które to naruszają czyjąś prywatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu takiego urządzenia, jednak nie tyle co na samą trasę a parking. Coraz częściej przytrafiają się różne sytuacje na parkingach a sprawcy nikt nie widział.

Urządzenie powinno mieć automatyczny czujnik wstrząsu, uderzenia, ruchu itd. Nie widzę potrzeby GPS.

Jeśli ktoś przerobił temat to poproszę o rady :)

Zwykle taką kamerę montuje się z przodu, a co w sytuacji obtarcia, uderzenia z tyłu lub boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zestawy dwóch kamer, przód i tył, to najczęściej ulega uszkodzeniu. Trzeba też zwrócić uwagę jaki kąt widzenia maja kamery ale standard to 130-140 stopni.

Ale po mimo dwóch kamer boków samochodu raczej nie złapiesz, więc jak ktoś przywali w bok na parkingu to raczej nie nagra się, po za tym pytanie jak czułe są czujniki wstrząsowe -więc może się tak zdarzyć, ze się nie uruchomi.

Wg mnie w trakcie jazdy kamery tak, natomiast na parkingu raczej się nie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po mimo dwóch kamer boków samochodu raczej nie złapiesz, więc jak ktoś przywali w bok na parkingu to raczej nie nagra się, po za tym pytanie jak czułe są czujniki wstrząsowe -więc może się tak zdarzyć, ze się nie uruchomi.

Wg mnie w trakcie jazdy kamery tak, natomiast na parkingu raczej się nie sprawdzą.

Uruchamiają się nie tylko w trakcie wstrząsu, uderzenia określając jego siłę gdzie w efekcie można określić co było powodem kontaktu. Są też takie które automatycznie uruchamiają się wykrywając ruch przy aucie. Do tego nie tak łatwo wyjechać obok zaparkowanego pojazdu aby nie został uchwycony nr rejestracyjny.

PS

Czujniki wstrząsowe sa ( ponoć) 3 zakresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

https://www.youtube.com/user/Techmoan/videos

Gość przetestował tych kamer multum.

Większość przedstawił ładnie na filmach.

Obejrzysz 5 - 6 filmów i będziesz ekspertem dotyczącym DVR.

Jeśli chcesz kamerę monitorującą otoczenie samochodu, to oprócz rzecz jasna 2 kamer (przód tył)

Potrzebujesz opcji nagrywania non stop. Natomiast w przypadku wstrząsu zapamiętuje nagrane wideo.

Warto wtedy porównać ile prądu zużywają poszczególne kamery, by się po np 2 dniach nie okazało, że auto nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz tematy. Co innego jest wykorzystać nagranie jako dowód w sądzie, a co innego wrzucić film z przejazdu debila do internetu. Sądy czepiają się publikowania filmów, które to naruszają czyjąś prywatność.

Nic nie mylę. Sprawa nagrywania wszystkiego i wszystkich jest ostatnio w centrum zaintaresowania "władzy" i prawników. Chce się wprowadzić nowe uregulowania prawne w tym zakresie. Okreslić kto moze nagrywać, gdzie i co dalej będzie robił z tymi nagraniami. Nagrywanie stało się powszechne z racji dostępności urządzeń, a nagrania takie mogą być wykorzystywane w różnych celach. Częste są przypadki naruszenia interesów osób nagranych, osób nagranych bez ich wiedzy,czy choćby naruszone prawo do intymności.

Aha, czy nie zuważyliscie pewnej prawidłowości, czym dzikszy kraj Europy, tym więcej kamer w samochodach?

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają.

Na parkingu rzadko dochodzi do uderzeń prostopadłych. Samochody stoją równolegle, więc albo ktoś walnie Ci w narożnik, albo przerysuje bok wyjeżdżając/wjeżdżając na wolne miejsce obok Ciebie.

W obu wypadkach kamera uchwyci sprawcę. Przyzwoitsze rejestratory mają G-sensor i rejestrują jedna sekwencje a więc 3 do 5 minut, w zależności od ustawienia, a potem się wyłączają. Tak że nie ma obawy o wyssanie energii z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i bardziej cywilizowany kraj tym mniejsze potrzeby udowadniania że nie jest się "wielbłądem"

...dlatego u nas przyda się dodatkowo monitorowanie wnętrza. Wtedy "nikt" nam nie wmówi, że mieliśmy niezapięte pasy, rozmawialiśmy przez telefon czy kierowcą był podchmielony pasażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu rynku wytypowałem kilka swoich faworytów :

1. http://allegro.pl/kamera-samochodowa-przod-tyl-iroad-3-5cala-fullhd-i4536043619.html

za minus - stosunkowo duża cena mimo nawet 2 kamer, rozmiar przedniej. Osobiście wolałbym podgląd na smartfona dzięki Wii fi

2. http://allegro.pl/kamera-samochodowa-wideorejestrator-iroad-aev-i4501134149.html

- stosunkowo niedroga mozna nawet dostać w kwocie 490zł szt, za cenę tej powyższej można mieć 2 szt i to tylną o lepszych parametrach.

3. http://allegro.pl/dvr-kamera-wideo-rejestrator-mio-mivue-528-full-hd-i4577602332.html

- cena do przeżycia, martwi mnie iż w opisie nie ma jednoznacznie "nagrywa" a że "może" kwestia poczytania. No i ten uchwyt-przyssawka, duży w porównaniu z kamerką. Ponoć kompletna lipa, czytałem w różnych opisach że po pól godzinie odpada i cza szukać uchwytu zamiennego. W zestawie brak karty pamięci.

Była jeszcze jedna ale zniknęła za Aledrogo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś kompetentny się wypowiedzieć (?): na innym forum Polak z Niemiec napisał mi, że w Niemczech póki co sprawa kamerek jest zawieszona, ale w Austrii za kamerkę na szybie można zapłacić 10tys euro :eek: . Nie wiem tylko czy to jak na Słowacji zakaz zasłaniania widoku przez szybę czy absolutny zakaz filmowania ? A z kolei w Niemczech zakazane jest włączanie w nawigacji ostrzeżeń przed radarami (?) :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko idzie w prawidłowym kierunku!:smile: Ja wyrosłem z komuny, ja pamietam jak wówczas próbowano kształtować myślenie człowieka, jak zniewalano. Stalina co prawda nie pamiętam, ale ojciec opowiadał mi, ze niektórzy płakali jak zdechł, a on musiał sie kryć ze swoja radością.

Tak wiec macie państwo wszelakie urządzenia, ale to władza wie lepiej kiedy i jak wam wolno z tego korzystać. Gadać przez telefon nie wolno, ale nastawiać radio, nawigację, rozmawiać z pasażerami juz wolno. I mało kto zdaje sobie sprawę z absurdu takich przepisów. Absurdalny przepis niszczy szacunek obywatela do obowiązującego prawa, bo jak je przestrzegać jak jest idiotyczne?

PS. a ja mam to wszystko w du... Teraz jadąc przez osławioną Słowację , dalej przez Węgry, Chorwację, Bośnię, miałem 3 sztuki sprzetu na desce rozdzielczej i szybie. Znaczy się kamerkę z funkcją rejstratora, nawigację i telefon. Wszystko na przyssawkach do szyby. Do tego CB stale na nasłuchu ( w Bośni nie jest przydatne, brak tam Polaków).

Pozdrawiam z ciepłego morza- woda 27 stepeni celcjia!

Aha, zapomniałem. Gdzieś koło 1990r kolega z Kanady wziął łoki-toki gdy jechaliśmy przez radziecką republikę Ukrainę. Zauważył to celnik ruski ( czy tam ukraiński, pies go znajet). Był dodatkowy postój na granicy 12 godzin i konfiskata aparatów radiowych!!!!

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że w Austrii rejestratory są zakazane? Przecież to byłby idiotyzm! Rozumiem publikowanie nagrań, ale samo nagrywanie? Tym bardziej teraz, gdy nawet coraz więcej zabawek dla dzieci potrafi rejestrować obraz.

A pasażer filmujący cała trasę telefonem? A Google Glass? A telefon czy rejestrator przymocowany do zagłówka - że niby monitorujemy wnętrze - a drogę nagrywamy "przez przypadek"...?

BTW, widzę tutaj analogię z piłką nożną i sędziami, którzy wzbraniają się przed wprowadzeniem nowinek odbierających im władzę.

I pierwszy z brzegu przykład na przełamanie monopolu:

[video=youtube_share;dczhLor4Woo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze zrozumiałeś. Teoretycznie mowa jest o "dashboard_cameras" czyli to co na desce i szybie, ale ponieważ wdała się w to instytucja ochrony danych osobowych to kto wie co policmajstrowi do głowy strzeli. Kary niby są "do" 10k ojro, ale czy Polaka lżej potraktują ?

JC rozmawiał kiedyś z austriacką policją, najlepiej gdyby to wyjaśnił u źródła :wink:

Co do motocyklisty: nawet jeśli prawnie był ok, to dla mnie nie był tak całkiem bez winy (nazwałbym to bardziej po męsku)- miał dosyć szybki najazd - kierowca mógł go po prostu nie zauważyć, bo kiedy spojrzał w lusterko wsteczne to moto był daleko z tyłu, a potem kierowca musiał jeszcze rozglądać się na boki a we wstecznym nie miał już szans zobaczenia moto. Poza tym kiedy widział dziwne zachowanie się samochodu, to powinien maksymalnie zwolnić, miałby większy zakres czasu i manewru np. na objechanie samochodu z tyłu

Edytowane przez jacek-1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...