Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sylwester na nartach. Potrzebuje pomocy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

interesuje mnie wyjazd na narty w okresie sylwestrowym, najchetniej Alpy, potrzebuję podrad i propozycji.

  • Grupa ok. 8osób ~25lat
  • Pomieszanie osób początkujących i średniozaawansowanych
  • Dojazd własny.

A teraz pytania:

  • Gdzie jechać?
  • Jak załatwiać zakwaterowanie?
  • W jakim przedziale cenowym można się zmieścić (nie licząc kosztów transportu)?

Byłby to mój pierwszy wyjazd organizowany samodzielnie w Alpy, więc wszelkie dodatkowe informacje będą pomocne.

Pozdrawiam,

Witek

PS. Mam nadzieję, ze to dobry dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział dobry! Czas wyjazdu najgorszy z mozliwych! Ale mimo wszystko zyczę powodzenia!

A skąd takie wnioski? Byłaś?

Ja byłem kilkakrotnie, jechaliśmy na święta i zostawaliśmy do Nowego Roku.

W tym czasie odwiedzałem takie ośrodki jak Schladming, Bad Kleinkirchheim - St. Oswald, Katschberg, Turacherchohe, Nassfeld, Kraischberg, Gerlitzen Alpe.

Zawsze było fajnie, zawsze pojeździliśmy na nartach, zawsze mieliśmy pogodę:smile:

Gdzie jechać?

Gdzie bądź, zależy kto co lubi, jednym z bliższych ośrodków jest właśnie Schladming, jest tam na prawdę pięknie w czasie świąt/ nowego roku, jest miasteczko z ulicą ala Krupówki, czegoś takiego np. nie zaznasz w Turracherchohe, Nassfeld, to są typowe stacje narciarskie, uciechy apres ski są ograniczone, a i na spacer nie ma gdzie pójść, dla mnie spacerowanie to nie atrakcja, ale wiem że są osoby co potrzebują czegoś takiego, pewnie się na stoku obijały skoro mają na to siły:stupid:, no ale nie wnikam:tongue:.

Jak załatwiać zakwaterowanie?

Ja załatwiam bezpośrednio, albo na stronie ośrodka, formularz, albo piszę to właścicieli kwater zapytanie.

W jakim przedziale cenowym można się zmieścić (nie licząc kosztów transportu)?

Cenniki skipasów są na stronach ośrodków, na Skionline też, jeśli chodzi o ceny kwater to wyślij parę zapytań i wyłoni Ci się obraz jasny i klarowny.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Sprawdzę sobie Schladming, może uda się coś znaleźć. Jakie są jeszcze stosunkowo tańsze lokalizacje? Najlepiej jakoś bliżej niż Francja.

Możecie polecić jakąś miejscówkę na FreeSki? W ogołe jakie są wasze wrażenia z jazdy przed rozpoczęciem sezonu? Ja mam tylko Doświadczenie z ferii we Francji i Nassfeld :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie wnioski? Byłaś?

Byłem. Jakoś mi nie spieszno do obrzynania sobie jak niejaka Anka:smile:

Piszę, że to najgorszy czas na narty bo:

-ludzi najwięcej,

-ceny kwater, hoteli, karnetów najwyższe,

-z prośbą zwraca się 25 letni chłopak, mam powody przypuszczać, że nie jest on krezusem i liczy sie z groszem. ( tu się mogę mylić, ale na 95% prawidłowo kojarzę)

Za cenę tygodniowego pobytu w okresie Nowego Roku mozna pojeżdzić na nartach 2 lub nawet 3 tygodnie w innych terminach. Rozumiem magię i czar okresu noworocznego, ale w moim przypadku bardziej cenię sobie samą jazdę na nartach i dlatego tak odpowiadam. Rozumiem także, że jesteś posiadaczem wystarczającej ilości kasy na pobyty gdzie tylko zapragniesz i kiedykolwiek zapragniesz. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tygodniowego pobytu w okresie Nowego Roku mozna pojeżdzić na nartach 2 lub nawet 3 tygodnie w innych terminach

łoł, a to ciekawe, może zdradzisz sposób jak to zrobić, bo tak pierwsze z brzegu bo mi się nie chce kopać:

Flachau:

Cena karnetu dla dorosłej osoby przy 6 dniach poza sezonem to 217,5 e, a w sezonie 234, różnica wynosi 16,5 e czyli w święta jest drożej o 7,5%

Cena mieszkania dla 4 os. poza sezonem 90 e w sezonie 110, czyli w święta jest drożej o 22%

Koszty dojazdu takie same, ceny w knajpach takie same, więc skąd wygenerował Ci się wzrost o 300%:eek::confused::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pojechać na tydzień w okresie free-ski za mniej niż 200 euro.

Jasne, tylko śniegu jeszcze nie będzie, albo już nie będzie, tak czy tak, ja takiej okazji jeszcze na oczy nie widziałem:rolleyes::

We Flachau nie byłem.

No to polecam, to w zasadzie 1 liga w ośrodkach narciarskich, a i blisko od PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy w Alpach w Sylwestra.

Raz "w ciemno" i 31 grudnia szukałem noclegu dla dwóch osób.

Udało się ale w Soelden łatwo nie było.

8 osób w popularnych miejscach raczej nic nie znajdzie na ostatnią chwilę chyba że spanie na sianie...

Co do tłoku to paradoksalnie Nowy Rok jest idealnym dniem na jazdę.

Do 12 zawsze miałem luz na stoku później lepiej iść na lunch i przeczekać falę "gorących głów".

Miałem wrażenie że w tym okresie bardziej niż w innych terminach chce się ludziom świętować niż jeździć, ale to moje odczucia znajomi byli i narzekali na tłok tylko oni ustawiali się do pierwszego wjazdu o 11 godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko śniegu jeszcze nie będzie, albo już nie będzie, tak czy tak, ja takiej okazji jeszcze na oczy nie widziałem:rolleyes::

Byłem może z 10 razy. Nawet jak były kłopoty ze śniegiem, na trasach go nie brakowało i były one lepiej przygotowane niz te w Polsce. Fakt, w grudniu dzień krótki, mało słońca. Na przełomie marca i kwietnia dzień dłuższy i trasy moga być po południu juz miękkie, ale "byczenie' sie na stoku w słoneczku przy kawce też mi odpowiada. Cóż, gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Za 200 euro nie mam ekskluzywnych hoteli z basenami i sauną, mam jedynie kwaterę i skipas. Szkoda, że tak daleko trzeba tam jechać, bo byłoby taniej niz w Polsce a warunki narciarskie bez porównania.

Słyszałem, że w Aspen jest fajnie!:smile: Drobna przeszkoda to jedynie wiza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozglądałem w poszukiwaniu kwater w okresie sylwestrowym i cieżko chyba będzie znaleźć kwaterę na 8 osób w rozsądnej cenie. Przemyślę zmianę terminu, chyba nie da się połączyć dwóch wyjazdów. Z waszego doświadczenia - decydując się na FreeSki lepiej poczekać na warunki czy rezerwować kwaterę w ciemno? Flachau nadaje się na wyjazd przedsezonowy?

PS. Nie jestem krezusem, liczę wydawane pieniądze, ale pojawiła się lepsza pracai możliwość więcej niż jednego wyjazdu w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Flachau to różnie może być.

Sezon tam trwa od 28.11.2014 do 12.04.2015.Ale 900 do 1900 mnpm nie daje gwarancji na dobre warunki śniegowe wszędzie, (przed sezonem.)Coś mogą otworzyć,a nie koniecznie wszystko.

Skipasik w Salzburgerlandzie nie nalezy do tanich,a nie da sié wykupic tylko na Flachau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flachau i okolice warto zobaczyć w pełni sezonu, czyli jak jest full śniegu. Tak samo Schladming, Kitz i Val Gardena. To są moje ulubione ośrodki, choć niekoniecznie w tej kolejności :) Szkoda sobie zepsuć to pierwsze wrażenie brakiem śniegu i pozamykaną częścią tras :)

Od grudnia nastąpią zmiany w Twojej hierarchii ośrodków...;-)

Ale Schladming u mnie też bardo wysoko stoi - "trasowo" chyba nawet na samym czele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to.

http://www.infoski.pl/montecampione/apartamenty-la-splaza/

Za 2460 PLN "od łba" macie :

-wyjazd sylwestrowy

-przelot

-apartament przy stoku

-skipass

resztę czyli żarcie i dobre humory trzeba zabrać ze sobą

no dobra trzeba zabrać tylko dobre humory

żarcie można dokupić na miejscu

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituss na początku sezonu jeździmy do śniegu,nie do ośrodka :-)

Ale...

Czy okres sylwestrowy należ zaliczać do początku sezonu? :cheerful:

marcinn

My jeździmy na początku sezonu.:applause: A wręcz przed początkiem.

Niestety informujemy o tym dopiero po powrocie.:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale...

Czy okres sylwestrowy należ zaliczać do początku sezonu? :cheerful:

marcinn

My jeździmy na początku sezonu.:applause: A wręcz przed początkiem.

Niestety informujemy o tym dopiero po powrocie.:tongue:

Oczywiście że nie,chyba że w Polsce.Odniosłem się do otwarcia sezonu w alpejskich stacjach.Co do informowania o wyjazdach czasem inaczej sie nie :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozglądałem w poszukiwaniu kwater w okresie sylwestrowym i cieżko chyba będzie znaleźć kwaterę na 8 osób w rozsądnej cenie.

Tak przy okazji to ja osobiście średnio, a w zasadzie wcale nie wyobrażam bytowania i egzystowania w jednym mieszkaniu 8 os:rolleyes::

Cokolwiek zrobić do jedzenia dla 8 os. to jest rewolucja, nawet wody w czajniku nie da się zagotować dla tylu os. "na raz", nie wspomnę o korzystaniu z łazienki, no chyba że są dwie, ale 2 łazienki dają komfort przy 4 os, a nie 8.

Nie lepiej jest wziąć normalnie 2 mieszkania osobne i po 4 os się zakwaterować?, a wieczorem można się spotkać u jednych czy u drugich i posiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to ja osobiście średnio, a w zasadzie wcale nie wyobrażam bytowania i egzystowania w jednym mieszkaniu 8 os:rolleyes::

Cokolwiek zrobić do jedzenia dla 8 os. to jest rewolucja, nawet wody w czajniku nie da się zagotować dla tylu os. "na raz", nie wspomnę o korzystaniu z łazienki, no chyba że są dwie, ale 2 łazienki dają komfort przy 4 os, a nie 8.

Nie lepiej jest wziąć normalnie 2 mieszkania osobne i po 4 os się zakwaterować?, a wieczorem można się spotkać u jednych czy u drugich i posiedzieć...

To już raczej sprawa indywidualna, kto z kim i jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to ja osobiście średnio, a w zasadzie wcale nie wyobrażam bytowania i egzystowania w jednym mieszkaniu 8 os:rolleyes::

Cokolwiek zrobić do jedzenia dla 8 os. to jest rewolucja, nawet wody w czajniku nie da się zagotować dla tylu os. "na raz", nie wspomnę o korzystaniu z łazienki, no chyba że są dwie, ale 2 łazienki dają komfort przy 4 os, a nie 8.

Nie lepiej jest wziąć normalnie 2 mieszkania osobne i po 4 os się zakwaterować?, a wieczorem można się spotkać u jednych czy u drugich i posiedzieć...

...nie dramatyzuj... przecież nie wszyscy muszą się codziennie kąpać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...