Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria w grudniu - gdzie jechać ?


pawlikas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję od 7 grudnia wyskoczyć na tydzień w Alpy austryjackie. Poradźcie proszę który ośrodek wybrać - uwzględniając : warunki śniegowe, liczbę otwartych tras oraz w miarę możliwości żeby nie były to wysokości same rzędu 3000 m n.p.m gdzie może być bardzo zimno - spośród :

1. Serfaus - Fiss - Ladis

2. Ischgl

3. Sólden

4. Zillertal.

Może ktoś z szanownych forumowiczów był w tym czasie w którymś z dwóch pierwszych ośrodków i podrzuci jakieś info - bo do któregoś z nich najbardziej się przymierzam. W Zillertal byłem w zeszłym roku w styczniu i marcu - było super - ale chciałbym zobaczyć trasy w Fiss-Ladis lub Ischgl. A może warto skoczyć do Sólden ? Poradźcie proszę. Bardzo proszę o info jak to wyglądało w grudniu w tych ośrodkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zalicz oba ośrodki - SFL i ischgl to bardzo dobry wybór na początek grudnia - większość tras powinno być czynnych - ja też tam wtedy będę z moją ekipą.

Soelden wraz z Obergurgl/Hochgurgl to również dobra opcja - pewność śniegu 100 % , tyle , że ośrodki mniejsze od tych pierwszych .

Zillertal sobie odpuść , skoro już tam byłeś - poznawaj nowe;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Dzięki za odpowiedź. To zostaje mi tylko dylemat czy Ischgl czy SFL. Ischgl zaczyna sezon wcześniej bo 29.11 a SFL 05.12. Czy w związku z tym mam obawy że w SFL może działać tylko kilka wyciągów, a może to nie jest tak i jak staruje ośrodek to większość tras i wyciągów będzie już otwarta. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i na podstawie swojego doświadczenia może coś podrzucić jak wygląda sytuacja z otwartymi trasami na początku sezonu. Jurek a Ty wybierasz się do Ischgl czy do SFL i w jakim terminie ?

Pozdrawiam:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę tendencyjny :) w tamtym sezonie w sumie byłem 4 razy w dolinie otztal ( Solden - Gurgle-hochoetz).... warunki na początku grudnia będą lepsze tutaj niż w Ischgl i SFL - wystarczy wspomnieć że w Solden lodowiec już działa, a sezon regularny zaczyna się w połowie listopada.... również w gurglach -

Początek grudnia to zdecydowanie te dwa ośrodki będą miały więcej otwartych tras (mimo tego że w sumie mają ich mniej) oraz warunki będą lepsze - wysokość robi swoje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź. To zostaje mi tylko dylemat czy Ischgl czy SFL. Ischgl zaczyna sezon wcześniej bo 29.11 a SFL 05.12. Czy w związku z tym mam obawy że w SFL może działać tylko kilka wyciągów, a może to nie jest tak i jak staruje ośrodek to większość tras i wyciągów będzie już otwarta. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i na podstawie swojego doświadczenia może coś podrzucić jak wygląda sytuacja z otwartymi trasami na początku sezonu. Jurek a Ty wybierasz się do Ischgl czy do SFL i w jakim terminie ?

Pozdrawiam:smile:

Mieszkam pomiędzy SFL i Samanun i będę jeździł tu i tu w zależności , gdzie będą lepsze warunki - jadę 5.12 na 4dni - mam miejsce w aucie i na kwaterze jeśli chciałbyś się zabrać ze mną.Z doświadczeń poprzednich lat - w SFL i Ischgl zawsze w grudniu jest więcej km otwartych tras niż w Soelden i Gurglach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Austria, ale jednak "Sud Tirol" :happy:. Dzięki informacji "Grudzień bez skipasów w Południowym Tyrolu" wybieram się od 6 grudnia tu http://www.speikboden.it/winter/panorama/panorama-e.php, śpimy tu http://www.achmueller.com/eng.php za 145 € (zakładka "Offers") za 7 nocy i 6-cio dniowy skipas na Klausberg i Speikboden (w mieszkaniu 4-o osobowym). Gdyby nie ta informacja, to w ogóle bym nie wiedział o istnieniu tego regionu :biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Austria, ale jednak "Sud Tirol" :happy:. Dzięki informacji "Grudzień bez skipasów w Południowym Tyrolu" wybieram się od 6 grudnia tu http://www.speikboden.it/winter/panorama/panorama-e.php, śpimy tu http://www.achmueller.com/eng.php za 145 € (zakładka "Offers") za 7 nocy i 6-cio dniowy skipas na Klausberg i Speikboden (w mieszkaniu 4-o osobowym). Gdyby nie ta informacja, to w ogóle bym nie wiedział o istnieniu tego regionu :biggrin:.

Ja już chyba stary jestem i szkoda mi czasu na taką ruletkę :eek: - cena powala i to tylko tyle zachwytu - jak przyglądam się temu ośrodkowi to na bank kiedyś do niego pojadę, bo jest fajnie kameralny i może mieć to "coś" ale na początek sezonu to dla mnie zgroza ... jechać taki kawał by jeździć na 10 km tras przez 6 dni i się cieszyć że jest tanio - nie dla mnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba stary jestem i szkoda mi czasu na taką ruletkę :eek: - cena powala i to tylko tyle zachwytu - jak przyglądam się temu ośrodkowi to na bank kiedyś do niego pojadę, bo jest fajnie kameralny i może mieć to "coś" ale na początek sezonu to dla mnie zgroza ... jechać taki kawał by jeździć na 10 km tras przez 6 dni i się cieszyć że jest tanio - nie dla mnie

to wszystko zależy ile razy jeździsz w Alpy w sezonie,

jeśli np. 3 razy to spokojnie bym ryzykował, bo dla mnie cena też ma znaczenie,

a jest to taniej niż na Kasprowym, poza tym 35km a nie 10km,

ale jesli jadę raz w Alpy na sezon, to wziąłbym pewniaka, np. Francja w marcu,

a też stosunkowo niedrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy ile razy jeździsz w Alpy w sezonie,

jeśli np. 3 razy to spokojnie bym ryzykował, bo dla mnie cena też ma znaczenie,

a jest to taniej niż na Kasprowym, poza tym 35km a nie 10km,

ale jesli jadę raz w Alpy na sezon, to wziąłbym pewniaka, np. Francja w marcu,

a też stosunkowo niedrogo

Jeżeli uważasz że, czarna trasa 5 km i kilka pozostałych trudnych technicznie tras na dole będzie otwartych pierwszego tygodnia działalności ośrodka ... to jesteś mega optymistą :eek: a Włosi jeleniami - że tak tanio sprzedają :tongue:

Ale jak jedziesz w Polskie pagórki i katujesz całe 4 km tras dziennie przez owe 6 dni to już może być dla ciebie :biggrin: :wink:

Porównaj koszty ..... no i trzeba doliczyć patriotyzm :)

jeżeli już ktoś szuka czegoś tanio i w cenie z karnetem we Włoszech to można w tym terminie pojechać do Kochanego przez Polaków Livignio gdzie też jest free ski, a różnica w cenie nie jest duża natomiast Livignio ma ponad 100 km tras i leży nie na 900 metrach tylko prawie kilometr wyżej ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...