Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

ROCH DZIĘKI czekałem na to info:) W takim razie kolejny wypad stożek. Napiszcie dokładnie jak z tą opłatą za parking bo już sam nie wiem:/

Słuchaj dla świętego spokoju możesz zapłacić(żaden majątek),ale prawnie... nie musisz

Rok temu mieliśmy rezerwacje na Stożku w kwaterze i nie płaciłem,nawet dzierżawca Stożka objechał mnie kulturalnie żebym się nie ważył bulić :tongue:

Ogólnie rzecz ujmując mają tam duży konflikt :stupid:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w planach miał być kielecki Telegraf, o mało co wylądowałbym w podbełchatowskim Kamieńsku, a skończyło się wieczornym nartowaniem z synem na kieleckim Stadionie. Po dodatnich temperaturach w dzień, przed 18 termometr pokazywał -0,5'c i dało się to odczuć, bo śnieg o konsystencji cukru zaczęło mrozić, przez co oprócz tego, że było nawet równo, to twardo, troszkę lodowo i jak na Stadion to nawet szybko (wg iSkiTrackera 55 km/h, wg Endomondo 50,7 km/h). Pogoda super, śnieg bardzo fajny... a na stoku tłumy :eek: z nami całe 8 osób. Kupiłem karnety 3-godzinne za 35 zł, pojeździliśmy trochę ponad 2 godziny, w czasie których zjechałem 24 razy no i najważniejsze, że uśmiechy nam się cieszyły :biggrin:

No i kilka zdjęć z dzisiaj, choć w zasadzie nie było co robić :wink:

z góry:

narty150115_0002_stadion.jpg

z dołu:

narty150115_0001_stadion.jpg

kolejki do wyciągów:

narty150115_0003_stadion.jpg

no i selfie z młodym:

narty150115_0004_stadion.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROCH DZIĘKI czekałem na to info:) W takim razie kolejny wypad stożek. Napiszcie dokładnie jak z tą opłatą za parking bo już sam nie wiem:/

Zaraz za pętlą autobusową jest ich firmowy parking - z tamtąd dowożą za friko do SN jak zadzwonisz, ale że przeważnie na Stożku jest baaaaaardzo mało ludzi - to spokojnie możesz jechać pod samą stacje, (oczywiście jak dojedziesz bo górka jest miejscami konkretna :) ). A pan kasujący wyżej to właściciel tej polany - nie ma nic wspólnego ze SN. A z przejazd drogą to raczej nie może kasować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Narciarska - Laskowa-Ski warunki narciarskie dobre. Stok równy, wyratrakowany. W środkowej zacienionej części zmrożony, twardy. Otwarta główna trasa, czynne 4-os krzesło oraz talerzyk na górnej polanie. Wiosenna pogoda, ruch narciarski mały.

a6828001cafa92e36a9a001e4400bb43.jpg

b923dd92bdfddfc27e284c1d77d93f87.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limanowa-Ski stacja zamknięta :(. Na miejscu brak jakichkolwiek informacji. Na stoku... warunki diametralnie rożne od tego, co jest podane na stronie internetowej stacji.

Za to na stronie jest info :"W Piątek 16 stycznia wyciągi oraz restauracja będą czynne od godziny 16:00-21:00"

To teraz gdzie kierunek? Rytro? Krynica?:)

Albo sweet home...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z małoletnim Wiśle - Klepki. Byłem bardzo miło rozczarowany przygotowaniem stoku, zważywszy na temperaturę i ilość śniegu. Oprócz parkingu, na którym jest totalne lodowisko i nawet samo wyjście z auta grozi glebą, popartą bólem d... , wszystko, co związane z samym nartowaniem duży +.

Do 11 warunki bardzo dobre, potem już trochę "cukrowo". Na stoku praktycznie pusto, 2-3 szkółki i kilkunastu pojedynczych narciarzy, pogoda alpejska :smile:.

Bardzo udany wypad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się wybierałem na cieńków bądź soszów wyjazd planowałem koło 11 ale jak zobaczyłem +6 to zrezygnowałem, a teraz czytając to mam doła:)

Jak jechałem rano, to w słońcu było nawet +9, więc też miałem chwile zwątpienia, ale na stoku było ok. Myślę, że po południu, jak się trochę ochłodzi i wyratrakują będą niezłe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem Dwie Doliny, czyli Wierchomlę i Szczawnik. Zacząłem od Szczawnika, tam rano warunki idealne!!! Stok "wylizany", równiutki, po prostu miód! Do tego piekne słoneczko!Zjechałem więc z 8 razy i udałem się na drugą stronę, czyli do Wierchomli. I tu zaskoczenie, stok przygotowany byle jak. Wszędzie pełno grudek i grud lodośniegu, miejscami miekko, miejscami lód. No i w kilku miejscach wyłażą "minerały"!!! Na Polankach to samo! Byłem zaskoczony! Mimo wszystko zaliczyłem parę zjazdów. W międzyczasie wyszły chmury, pojawił się silny wiatr. Uciekłem do Szczawnika. Tu warunki się pogorszyły bo temperatura była powyżej zera. Pojeżdziłem jeszcze trochę i koło godz 15 zakończyłem narciarsko dzisiejszy dzień. Podsumowujac, dziś tylko 53 km przebiegu, ale max speed to 74km/godz. no i totalne zaskoczenie byle jakim przygotowaniem stoku w Wierchomli. Znam tę stację, wiem jak potrafią przygotować stok, dlatego tym bardziej się dziwię!

Pozdrawiam z Krynicy.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem Dwie Doliny, czyli Wierchomlę i Szczawnik.... no i totalne zaskoczenie byle jakim przygotowaniem stoku w Wierchomli. Znam tę stację, wiem jak potrafią przygotować stok, dlatego tym bardziej się dziwię!

Pozdrawiam z Krynicy.

a ten Pan co tak dużo mówił w zeszłym roku na ten temat to już nie mówi? :eek: :confused::

Edytowane przez mifilim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, strasznie krótkie masz narty. Posłuchałeś Mitka co do młodego, a ty? :biggrin:

A ja... no ja to dobrze, że wziąłem te swoje 170cm Progressory, bo czasem jak z Bartkiem byłem to brałem żony Blizzardy Shark 150cm :stupid: , no ale już nie jeżdżę za Bartkiem, on sobie zjeżdża swoje, a ja swoje, a na tych Sharkach to dopiero śmiesznie by to zdjęcie wyglądało :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...