Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cześć:)


ivitek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

miło mi, że mogę dołączyć do Waszego zacnego grona. Mam nadzieję, że będę mogła skorzystać z Waszej wiedzy i zawartych na tym forum informacji. Jak również podzielić się w przyszłości swoimi doświadczeniami i wrażenia z pierwszych kroków na stoku, bo jestem totalnie "zielona" jeśli chodzi o jazdę na nartach.

Narty miałam na nogach, aż dwa razy i to 10 lat temu, przy okazji wyjazdu na Sylwestra na Słowację. Efekt- potrafiłam ześlizgnąć się po małym wzniesieniu, bez upadku :biggrin:

Wyjazd w góry z nauką jazdy odkładałam już 3 lata ale te ferie zimowe a przynajmniej tydzień z nich należy do mnie :smile:

Kierunek póki co to Austria ale zabieram się za czytanie forum i być może ostateczna decyzja będzie inna.

Pozdrawiam

ivitek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miłe przywitanie, dziękuję Panowie :smile:

MB nie ma nic lepszego niż damskie towarzystwo :biggrin:

marcinn, ROCH, johnny_narciarz oj na pewno będę pytać i pytać. Moja wiedza jest naprawdę zerowa. Ale widzę, że tu znajdę pomoc, mega dużo informacji, jak również "poznam" ludzi z wspaniałą pasją, którą mam nadzieję się zarazić.

A więc zaczynam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ivitek,

ja też jestem na tym forum nowicjuszem ale czy naprawde musisz jechać w Alpy aby się uczyć jazdy ??? Do nauki polecam kilka stoków Słowackich na których też się uczyłem jeżdzić ale to było jakieś 20 lat temu a może i nawet 26 lat temu :P Do nauki bardzo polecam Kubinska Hole w Dolnym Kubinie . Przed sezonem można kupić fajne karnety na Słowackich gruponach a jeździć naprawde jest gdzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ivitek :)

ja też jestem na tym forum nowicjuszem ale czy naprawde musisz jechać w Alpy aby się uczyć jazdy ??? Do nauki polecam kilka stoków Słowackich na których też się uczyłem jeżdzić ale to było jakieś 20 lat temu a może i nawet 26 lat temu :P Do nauki bardzo polecam Kubinska Hole w Dolnym Kubinie . Przed sezonem można kupić fajne karnety na Słowackich gruponach a jeździć naprawde jest gdzie.

pzdr

Albo w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy. Wiele jest tam tras niebieskich, a jak już się nauczysz, to obok masz ze 4 czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz przegwizdane... :D

To nie jest pasja, to sposób na życie :)

Tu sami psychopaci i fanatycy! My nie jesteśmy normalni :)

1. poradzę sobie z Wami :biggrin:

2. to się dopiero okaże czy w moim przypadku będzie to hobby, pasja czy też sposób na życie

3. wreszcie wśród swoich:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusik2002 Oczywiście, że nie muszę:smile: Tak jak pisałam wcześniej, jestem na samym początku tej drogi i nie mam o niczym pojęcia. Ale jak pomyślałam narty to pierwsze co przyszło mi do głowy to Austria i tak zostało.

Ale jestem otwarta i chętnie posłucham Waszych uwag i rad.

Jest tu tyle informacji, wątków, tematów, że trudno to wszystko ogarnąć.

Czasami, to nie mogę się połapać w wypowiedziach, bo każda kolejna osoba, doradza coś innego, twierdząc że poprzednik się mylił:confused::

Sprawdzę sobie Twoją propozycję:smile: Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trudno to wszystko ogarnąć.

Czasami, to nie mogę się połapać w wypowiedziach, bo każda kolejna osoba, doradza coś innego, twierdząc że poprzednik się mylił:confused::

No wiesz.

Jak to w polszcze.:wink:

Gdzie dwóch polaków tam trzy opinie.:crazy:

Wracając do sedna.

Jechać trzeba "do śniegu",czyli tam gdzie będą warunki pogodowe i śniegowe oczywiście najlepsze.

Bo cóż z tego,że zaplanujesz wyjazd do Austrii,jeszcze w taki region gdzie może być kiepsko ze śniegiem.

I druga istotna kwestia,jak mnie się wydaje,to ośrodek gdzie będzie mniejsze obłożenie.

Nasza Biała Tatrzańska pewnie jest idealnym miejscem do nauki jazdy,biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu.Ale tłumy jakie tam są zazwyczaj dyskwalifikują to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.

Jak to w polszcze.:wink:

Gdzie dwóch polaków tam trzy opinie.:crazy:

Wracając do sedna.

Jechać trzeba "do śniegu",czyli tam gdzie będą warunki pogodowe i śniegowe oczywiście najlepsze.

Bo cóż z tego,że zaplanujesz wyjazd do Austrii,jeszcze w taki region gdzie może być kiepsko ze śniegiem.

I druga istotna kwestia,jak mnie się wydaje,to ośrodek gdzie będzie mniejsze obłożenie.

Nasza Biała Tatrzańska pewnie jest idealnym miejscem do nauki jazdy,biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu.Ale tłumy jakie tam są zazwyczaj dyskwalifikują to miejsce.

Dokładnie o to chciałam zapytać, czyli o miejsca gdzie będzie pewny śnieg lub bardzo małe prawdopodobieństwo, że go nie będzie. I druga kwestia, o której wspomniałeś jest również dla mnie bardzo istotna, czyli obłożenie. Zdecydowanie lepiej się czuję w mniej zatłoczonych miejscach:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chciałam zapytać, czyli o miejsca gdzie będzie pewny śnieg lub bardzo małe prawdopodobieństwo, że go nie będzie. I druga kwestia, o której wspomniałeś jest również dla mnie bardzo istotna, czyli obłożenie. Zdecydowanie lepiej się czuję w mniej zatłoczonych miejscach:laughing:

Im wyżej tym pewniej,że będzie śnieg,ale niekoniecznie lepiej do nauki jazdy.Bo to i mroźniej i bardziej wietrznie może być.

Aby się dowiedzieć jakie są aktualne warunki,jak i te prognozowane,od tego jest np. : http://www.bergfex.at/

Chyba każdy czuje się lepiej w nie zatłoczonych miejscach.

Coraz ciężej o takie niestety.

Z pewnością należy wybrać ośrodek nie należący do TOP.Bo i po co by tam było jechać na naukę.

Ja bym zaproponował: http://www.bergfex.at/kreischberg/ , http://www.kreischberg.at/

Jest tam doskonała szeroka lekko nachylona trasa,wspaniała do nauki jazdy.To trasa nr 3,jest co prawda obsługiwana przez 2 orczyki.

4f60354878.jpg

Sam ośrodek położony niezbyt wysoko,dojazd bardzo dogodny.W okresie feryjnym jest obłożony głównie przez madziarów,ale tłumów nie ma.

Choć patrząc na trasę dojazdu z Piły należało by wybrać coś bliżej Kufstein.

Z pewnością znawcy tamtych ośrodków coś Ci doradzą.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wTYm roku polecam polski stoki aby nabrac umiejetnosci i doświadczenia . a po roku mając wyzszy poziom uderzyć na Austrię . Piekny jest nasz Szczyrk SOLISKO, JULINY , CZYRNA Biały KzYŻ .. to 23 km tras Piękne tez PILSKO..... BIALKA jest super plus baseny ale tam tlumy..... fajne spokojne stoki to KLUSZKOWCE ..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...