Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprawdzone prognozy pogody dla Alp (Francja)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję jakiejś lub kilku sprawdzonych prognoz pogody które można obserować (14 dniowe także) dla Alp - szczególnie Francja. Zastanawiam się nad wyjazdem ale jak przeglądam ośrodki to nie wygląda to kolorowo, a nigdzie nie mogę znaleźć jakiś wiadomości ani nic na temat tego jaka jest "przewidywana" pogoda i opady na styczeń.

Dzięki za linki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jakas obsewracja zawsze sie przydaje. Moze inaczej czy na przelomie stycznia i lutego jest mozliwosc aby w alpach trafic na brak sniegu albo jego minimalne ilości? Czy raczej do tego czasu "cos" chodźby powinno sypnąć. Pytanie laickie niemniej jednak rok temu w tydzien przywaliło 3m w grudniu, a teraz susza i tak rozmyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne prognozy, którym można ufać, to te miejscowe, na góra kilka dni do przodu. W lutym będzie dużo śniegu, bo w końcu musi coś sypnąć. Na najbliższy weekend zapowiadają duże opady.

...przy czym jest też możliwość, że nie sypnie, albo sypnie nie tam gdzie trzeba :)

Ale prawdopodobieństwo "sukcesu" jest wysokie, ...rzędu 50% ;)

A serio, to nie zauważyłem jakiejś wyższości "miejscowych" prognoz, też się mylą ...a czasem można by podejrzewać nawet większy optymizm ;)

...a co do najbliższego weekendu, to musowo musi, bo jak inaczej, ...od czwartku! :)

Update: pewne jest jedno - wszystkie prognozy pokazują spory mróz, wysoko nawet bardzo duży mróz - to przynajmniej wiadomo, że artylerię można na serio odpalić, żarty się skończyły :)

Edytowane przez gajowy01
update
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: pewne jest jedno - wszystkie prognozy pokazują spory mróz, wysoko nawet bardzo duży mróz - to przynajmniej wiadomo, że artylerię można na serio odpalić, żarty się skończyły :)

Żarty na pewno się skończyły ;-) Korzystam z bergfexa i z tego co widzę to się w miarę sprawdza. Mam nadzieję, że tym razem się sprawdzi bo i Kuhtai i okolice SFL wyglądają bardzo obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z bergfexa i z tego co widzę to się w miarę sprawdza.

Sprawdza albo nie, prawdopodobieństwo że się sprawdzi jest wysokie bo 50%:tongue:

Ja tak obserwowałem Solde na Bergfexie cały październik i niemal do tygodnia przed wyjazdem byłem pewny że sypnie i że będzie wszystko OK, ileś razy pojawiała się prognoza w której stało tłustym drukiem na z 5 dni opad na poziomie 70 cm na dobę, mijały te dni a tam z dnia na dzień ubywało, a finalnie było opadu 2-5 cm:rolleyes::

Efekt był taki że musieliśmy zmienić zupełnie miejsce wyjazdu:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy czym jest też możliwość, że nie sypnie, albo sypnie nie tam gdzie trzeba :)

Ale prawdopodobieństwo "sukcesu" jest wysokie, ...rzędu 50% ;)

A serio, to nie zauważyłem jakiejś wyższości "miejscowych" prognoz, też się mylą ...a czasem można by podejrzewać nawet większy optymizm ;)

...a co do najbliższego weekendu, to musowo musi, bo jak inaczej, ...od czwartku! :)

Update: pewne jest jedno - wszystkie prognozy pokazują spory mróz, wysoko nawet bardzo duży mróz - to przynajmniej wiadomo, że artylerię można na serio odpalić, żarty się skończyły :)

We Francji akurat (bo o to chodziło wątkodawcy) te lokalne prognozy są całkiem niezłe. Z tym, że w necie nigdzie się takich nie znajdzie, bo ośrodki narciarskie za nie płacą i wywieszają tylko w formie papierowej na miejscu.

Powyżej 2 dni to różnie z nimi bywa, ale jako, że zapowiadają ponad pół metra na sobotę, to będę się trzymał wersji, że się sprawdzają :wink:

No musi, musi... i sypnie... to mówię JA :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji akurat (bo o to chodziło wątkodawcy) te lokalne prognozy są całkiem niezłe. Z tym, że w necie nigdzie się takich nie znajdzie, bo ośrodki narciarskie za nie płacą i wywieszają tylko w formie papierowej na miejscu.

Że co? że niby na słupie wieszają na wsi tak jak Tauron informacje o przerwie w dostawie energii elektrycznej?:stupid:

A to dobre, a co chcą tym osiągnąć niby? że co?, że się reszta świata nie dowie że zawitała do nich zima i tym sposobem nie przyjedzie do nich i ich tam nie zadepta :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne prognozy, którym można ufać, to te miejscowe, na góra kilka dni do przodu. W lutym będzie dużo śniegu, bo w końcu musi coś sypnąć. Na najbliższy weekend zapowiadają duże opady.

Patrząc na dynamikę pogody,można ocenić,czy prognoza ma duże szanse na sprawdzalność.Jeżeli macie blok 4-5 dni pełnego słońca lub ciągłych opadów,nawet w perspektywie tygodnia,to się sprawdza,jeżeli jest przeplatanka,nawet tylko 3 dni do przodu-to loteria..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? że niby na słupie wieszają na wsi tak jak Tauron informacje o przerwie w dostawie energii elektrycznej?:stupid:

Ano, coś w tym stylu :biggrin: Tylko nie na słupie, a w gablotkach przy kasach, biurach obsługi turystów itp.

Mowa oczywiście o takich dokładniejszych, opisowych prognozach, nie o rysunkach słońca z chmurką i temperaturą obok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz sprawdziła się pogoda. W tym roku pod koniec października już tydzień wcześniej zarówno bergfex jak i inne portale zapowiadały duży opad śniegu na czwartek. Tak też było w rzeczywistości - dosypało na Stubaiu kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Jednak sprawdzalność prognoz należy do rzadkości i raczej portale typu bergfex kierują się hurraoptymizmem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji przybyło tak, że nie ma dojazdu do większości stacji, a dzisiaj wymiana turnusu. Francuskie władze organizują noclegi interwencyjne w szkołach, internatach i urzędach na dole w Moutiers i Albertville. Odradzają jakiekolwiek próby dojazdu do ośrodków. Dojazd z doliny do Les Menuires w chwili obecnej trwa 5-7 godzin, a w ciągu dnia był niemożliwy. Wielu kierowcom w gigantycznych korkach brakuje paliwa i dodatkowo potęgują korki. Czytałem kilka różnych informacji, które mówią, że przez 15 godzin spadło 60-80 cm świeżego. Śnieg ma padać trochę mniej intensywnie do jutra do końca dnia. Śniegu nie zabraknie już do końca sezonu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji przybyło tak, że nie ma dojazdu do większości stacji, a dzisiaj wymiana turnusu. Francuskie władze organizują noclegi interwencyjne w szkołach, internatach i urzędach na dole w Moutiers i Albertville. Odradzają jakiekolwiek próby dojazdu do ośrodków. Dojazd z doliny do Les Menuires w chwili obecnej trwa 5-7 godzin, a w ciągu dnia był niemożliwy. Wielu kierowcom w gigantycznych korkach brakuje paliwa i dodatkowo potęgują korki. Czytałem kilka różnych informacji, które mówią, że przez 15 godzin spadło 60-80 cm świeżego. Śnieg ma padać trochę mniej intensywnie do jutra do końca dnia. Śniegu nie zabraknie już do końca sezonu. :)

Czemu to nie w Italii.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...