Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

III Dni Skiturowo Lawinowe w Dolinie Pięciu Stawów


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się już oficjalna zapowiedź.

dni_tytul_blog.jpg

III Dni Lawinowo- Skiturowe

Dolina Pięciu Stawów Polskich, Tatry Wysokie

28-29.03.2015

Zapraszamy na Dni Lawinowo - Skiturowe. III edycja w nieco zmienionej formule odbędzię się 28-29.03.2015. Liczymy na Wasze uczestnictwo i towarzystwo.

Pierwszego dnia odbędą się tradycyjne już szkolenia, spotkania, wykłady, testy sprzętu.

Tegoroczną nowością będzie „Wysokogórski Tor Przeszkód” (WTP), czyli stacja zestawiająca trzy tematy poruszane podczas szkoleń - lawiny, skitury i turystykę zimową. Tor, otwarty przez cały dzień, będzie dawał możliwość weryfikacji umiejętności a dodatkowo przyjemność rywalizacji. Zdobywcy najlepszych czasów w licznych kategoriach nagrodzeni będą wspaniałymi nagrodami.

Pokonać tor będzie można wielokrotnie - liczy się najlepszy czas!

Podczas drugiego dnia zaprosimy Wszystkich do udziału w całodziennych wycieczkach o różnym profilu lub do skorzystania z czterogodzinnych manewrów o tematyce lawinowej, turystyki zimowej, nawigacji. Odbędą się też testy sprzętu.

Na zajęcia odbywające się drugiego dnia będzie się można zapisać od 2 do 23 marca.

Więcej info:

http://dnilawinowe.blogspot.com/

https://pl-pl.facebook.com/DniLawinowoSkiTourowe

Byłem w 2013 na I, byłem też w 2014 na II, mam nadzieję że w tym roku będę na III [:D]

Jak ktoś będzie się wybierał to niech da znać! :) Jak znajdą się chętni skiturowcy to można zrobić jak w tamtym roku trasę przez Karb i Zawrat :)

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny! nie rezygnuj ta impreza jest stworzona dla Ciebie! tylko normalnie na spokojnie podejście przez Dolinę Roztoki.

Tam jest sporo osób które przychodzą z buta żeby spróbować skiturów :), o lawinach nie mając zielonego pojęcia ;).

Całkowicie podstawy, od ubierania sprzetu, po "foczenie", wycieczka też raczej po płaskim, sprzęt zimowy również, oraz podstawy lawinowe.

Skiturowcy którzy w Tatrach zjeźdźają raczej tam nie chodzą, żeby nie blokować miejsc :P

Ja raczej idę dla klimatu i imprezy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,a możesz opisać jak to wygląda? :)

Chodzi mi o stronę logistyczną - jak z noclegiem,jedzonkiem,dotarciem na miejsce, itp.

Zastanawiam się... :rolleyes::

Maciek nie zastanawiaj się, dasz radę. Na tej wysokości i przy tej adrenalinie nie odczuwasz żadnego zmęczenia. Ja o tym myśle już drugi rok i kiedyś to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie zastanawiaj się, dasz radę. Na tej wysokości i przy tej adrenalinie nie odczuwasz żadnego zmęczenia. Ja o tym myśle już drugi rok i kiedyś to zrobię.

Co znaczy kiedyś??? Po prostu zrób! :wink:

Bardziej mi chodzi o to,ile dni muszę sobie zarezerwować,jak się przygotować,czy coś sprzętu dokupić,żarcie brać czy będzie na miejscu,zabrać śpiwór czy nie, itp. Reszta chyba mniej istotna,najwyżej będę "zamykał tyły"... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ok postaram się po krótce opisać :P ale jak masz coś konkretnego to pytaj :P

Na I dniach byłem tak że o 18 wyjechaliśmy z Jaworzna i przed 21 byliśmy na parkingu w Palenicy, więc o czołówkach poszliśmy do schroniska w Roztoce (ok 30min lajtowego spacerku), rano mieliśmy wyjść bardzo wczas, ale jak to zawsze bywa, tutaj zaspaliśmy (wieczorem siedzieliśmy i "dyskutowaliśmy", tak długo że nas głowa rano bolała :D), rano ciężko się wyzbierać i tak jakoś chyba o 9 ze schroniska wystartowaliśmy (a szkolenie zaczynało się chyba od 8:30 :D), ja szedłem na ciężkich skiturach kolega miał zjazdówki przytroczone do plecaka ale to chłopak który ma chyba przeszczepione płuca od dinozaura :) bo nie ważne czym mu załadujesz plecak i co do niego dotroczysz on i tak będzie zapychał z przodu i Cię poganiał a Ty nawet jak na lekko to zostajesz przy nim w tyle :))))) nie mniej jednak ja "zamykałem tyły" i co 15min robiłem 3min postoju :P no tak początki były ciężkie :P i jakoś doczłapałem przez Roztokę do D5S na chyba 11:30 hehehe :) więc szybkie szkolenia lawinowe na 3 polach (o dziwo udało się jeszcze załapać), wieczorem wykłady/prelekcje i znowu impreza tym razem dosiadli się Słowacy ze swoimi medycznymi ziołowymi miksturami :))))))) nocleg na jadalni o dziwo nawet luźno. Rano znowu głowa bolała na zawody nie zostawaliśmy więc spakowaliśmy się i o 10 pojechaliśmy w dół do auta... Najciekawszy był zjazd z Nizniej Kopy (nachylenie ok 33-34stopnie), a potem "rynna" Doliną Roztoki to były akrobacje :))) potem pojechaliśmy jeszcze na narty do Korbielowa... gdzie kupiśmy karnet 2h ja wyjechałem raz... i zachciało mi się "freerajdu" tak mi się spodobał zjazd że nie zauważyłem jak trasa odbija w prawo na Buczynkę a ja pojechałem w Dolinę w dół wpakowałem się gdzieś na drogę z małymi "wiatrołomami" i jak wróciłem jakoś z buta do ośrodka (zapadałem się po jaja) to mineły prawie 2h :D

II Dni już opisywałem to przekleję linka:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19130-II-Dni-Skiturowo-Lawinowe-D5S

Nie było chętnych więc wybraliśmy się trudniejszym wariantem ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz konkretniej:

- fajnie być tam już w piątek wieczorem

- dojść można trudniejszym wariantem przez Zawrat (męcząca i trudniejsza trasa), lub "lajtowo" standardowo przez Dolinę Roztoki

- polecam jednak drugi wariant :P, wtedy auto zostawiasz w Palenicy Białczańskiej i masz 30min spacerkiem do Wodogrzmotów Mickiewicza i odbijasz w prawo do D5S przez Dolinę Roztoki tak idziesz ok 1h-1,5h pod próg, a potem ok 30min do schroniska, najważniejsze nie idzie się przez Siklawę zielonym bo jest zimą zamknięty tylko czarnym a potem jego wariantem zimowym omijając Niznią Kopę z lewej strony (zdjęcie w załączniku), jeżeli będą bardzo bardzo twarde warunki to raki mogą być konieczne, ale w piątek i sobotę raczej będzie bardzo dużo osób tamtędy szło. Przy 3 lawinowej trzeba uważać bo teren na progu ma ok 30-35stopni nachylenia.

- jedzenie: każdy żywi się tak jak lubi i tak jak go stać.... jest do dyspozycji kuchnia turystyczna w pełni wyposażona. Ja zawsze biorę suchy prowiant na śniadania i kolację, a obiady kupuję na miejscu. Kolega bierze zawsze całe wyżywienie :)

- śpiwór: w sumie to lepiej mieć niż nie mieć, szczególnie jak wyląduje się na glebie :P

- noclegi: nie wiem jak będzie z pokojami ja czekam na odpowiedz czy jest coś wolnego chciałem zarezerwować pokój 8 lub 10 osób (na razie mam 4 chętnych i 2 osoby w rezerwie co się zastanawiają) jak będę miał coś wolnego to dam znać a jak nie to zawsze w pokoju znajdzie się miejsce na glebie... lepsze to niż na glebie na korytarzu :P

- alkohol: piwo jest, mocniejsze trunki trzeba samemu wtargać : P

- szkolenia: poziom podstawowy, najczęściej uczestniczą w nim osoby które nigdy nie miały do czynienia z lawinami, skiturami, turystyką zimową wysokogórską. Często są to narciarze zjazdowi lub turyści. Sporo osób które miały pierwszy raz sprzęt skiturowy na nogach, nie wiedzą że wiązania są "uchylne" i po co są te "foki" :) (jedna Pani cały staw przeczłapała w zapiętych wiązaniach do "zjazdu"), wycieczki raczej krótkie ok 2h, raczej po płaskim w okół stawów, tak żeby zapoznać "z czym to się je".

- nagrody: dużo : ) chociaż jak na razie nic nie wygrałem :P

Ja będę chciał się wybrać w piątek ok 5-6 z Jaworzna i pewnie powrót w niedzielę ok 14 ze schroniska.

droga%20zimowa.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pospieszyłem... niestety dostałem odpowiedź że nie ma już wolnych pokoi :/

Więc pozostaje gleba na korytarzu dobrze być w piątek bo przynajmniej zajmie się dobre miejsce :)

też chodzi mi po głowie pomysł na uczestnictwo w tej imprezie , więc może razem będziemy kimać na tym korytarzu:laughing:

Panowie,weźmie się odpowiednie "baterie" to zaśniemy nawet na schodach... :wink: :biggrin:

Może ktoś z Forum jeszcze dołączy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pospieszyłem... niestety dostałem odpowiedź że nie ma już wolnych pokoi :/Więc pozostaje gleba na korytarzu dobrze być w piątek bo przynajmniej zajmie się dobre miejsce :)
Żeby załapać się na glebę, to trzeba jej od 16.00 pilnować, inaczej pozostają schody albo korytarz przed wejściem. W najgorszym razie kamienne obejście wokół schroniska, polecam ławki wokół ścian:)

IMAG0133.jpg

IMAG0123.jpg

Ale to lato hehehehehehe

IMAG0133.jpg.afa8fe35801999450f1d40aa36a04dbd.jpg

IMAG0123.jpg.ecf3e35e4380d7c6c74357429de2c9d0.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raki i czekan wskazane , sprzęt możesz wypożyczyć także detektor/łopatę i sondę :)

No mam nadzieję,że takiej ekstremy nie będzie... :biggrin:

Nie mam namiotu,raków też... Detektora lawinowego również,a chyba będzie potrzebny na zajęcia. Nawet nie wiem jak on wygląda... :)

Co lepsze,nigdy nie wspinałem się w Tatrach i nawet nie znam miejsc,o których tu piszecie... :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja Tatry przeszedłem wzdłuż i wszerz tyle że w lecie. Zaczyna mnie kusić zimowe zdobycie tatr. Kozi Wierch Kozia przełęcz i Zawrat zimą to mam dreszcze bo wiem dobrze jak to wygląda latem. No z chęcią bym się wybrał raki czekan i do boju.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19118-moje-Tatry.../page2

tutaj znajdziesz fotki także z zimowych wypraw. Przy dobrej pogodzie Zawrat nie stanowi technicznego problemu od Czarnego Stawu, Kozi Wierch także od 5. Co do sprzętu zimowego to warto poćwiczyć chodzenie w rakach a także posługiwanie się czekanem, a takie imprezy są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję,że takiej ekstremy nie będzie... :biggrin:

Nie mam namiotu,raków też... Detektora lawinowego również,a chyba będzie potrzebny na zajęcia. Nawet nie wiem jak on wygląda... :)

Co lepsze,nigdy nie wspinałem się w Tatrach i nawet nie znam miejsc,o których tu piszecie... :stupid:

Oczywiście jestem zwolennikiem że w góry zimą wybiera się ze sprzętem zimowym, lawinowym i po przeszkoleniu :) ale w końcu większość osób idzie zdobyć tą wiedzę :P dlatego zapewne 60-70% osób będzie bez sprzętu i wiedzy :P. Ja sam za pierwszym razem nie miałem raków i czekana, za drugim miałem, ale nie używałem (nie było potrzeby).

Co do szkolenia to tak jak pisałem w relacji z tamtego roku cały sprzęt jest do wypożyczenia w schronisku za darmo! więc nawet jak ktoś przyjdzie z buta to może spróbować skiturów itp, na szkoleniach lawinowych dają detektory, łopaty i sondy przy polach lawinowych.

Idąc z kimś kto ma czekan w najgorszym wypadku on wyrąbuje stopnie czekanem z łopatką ;), natomiast osoba która idzie pieszo dobrze żeby miała buty z twardą podeszwą bo czasami może sama wyrąbać stopnie w twardym śniegu. Ale już wcześniej wspomniałem że w piątek i sobotę na pewno będzie przedeptane... trudno żeby nie było jak wejdzie tam ok 400 osób :P:)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1 dzień - Szkolenia

Pierwszego dnia odbędą się:

bezpłatne szkolenia pod okiem naszych instruktorów w tematyce lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej, nawigacji, pierwszej pomocy w górach,

panel dotyczącym wiedzy przyrodniczej TPN,

testy sprzętu lawinowego, skiturowego, outdoorowego.

prezentacje związane z nowymi kierunkami w narciarstwie wysokogórskim i kwalifikowanej turystyce zimowej.

Tegoroczną nowością będzie „Wysokogórski Tor Przeszkód” (WTP), czyli stacja zestawiająca trzy tematy poruszane podczas szkoleń - lawiny, skitury i turystykę zimową. Tor, otwarty przez cały dzień, będzie dawał możliwość weryfikacji umiejętności a dodatkowo przyjemność rywalizacji. Zdobywcy najlepszych czasów w licznych kategoriach nagrodzeni będą wspaniałymi nagrodami.

Pokonać tor będzie można wielokrotnie - liczy się najlepszy czas!

http://dnilawinowe.pl/index.php/1-dzien-szkolenia

2 dzień - Wycieczki

Podczas drugiego dnia zaprosimy Wszystkich do udziału w wycieczkach pieszych i narciarskich o różnym profilu lub do skorzystania z manewrów o tematyce lawinowej, turystyki zimowej, nawigacji. Odbędą się też testy sprzętu. Na zajęcia odbywające się drugiego dnia będzie się można zapisać od 4 do 23 marca.

1. Wycieczka szkoleniowa (3h) – WYBÓR OPTYMALNEJ TRASY PODEJŚCIA W TERENIE ZAGROŻONYM LAWINAMI

Godziny: 9:00, 12:00, 15:00

2. Wycieczka szkoleniowa (3h)–TURYSTYKA ZIMOWA. ZASTOSOWANIE RAKÓW I CZEKANA W TERENIE.

Godziny: 9:00, 12:00, 15:00

3. Wycieczka szkoleniowa (3h)– TECHNIKA NARCIARSTWA SKITUROWEGO. PODEJŚCIA/ZJAZDY.

Godziny: 9:00, 12:00, 15:00

4. Wycieczka szkoleniowa (3h)– NAWIGACJA W TERENIE GÓRSKIM. KOMPAS/GPS.

Godziny: 9:00, 12:00, 15:00

Dostępne cały dzień Lawinowe Centrum Treningowe - do samodzielnych ćwiczeń.

Testy sprzętu.

Warunki uczestnictwa

- Jedna osoba może zgłosić udział maksymalnie dwóch osób.

- Każdy z uczestników może wziąć udział tylko w jednej wycieczce. Z pozostałych atrakcji tego dnia można korzystać bez ograniczeń.

- Zajęcia można rezerwować wysyłając e-mail na adres biuro@szkola-gorska.pl lub formularz zgłoszeniowy ze strony www.dnilawinowe.pl

- O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

http://dnilawinowe.pl/index.php/2-dzien-wycieczki

----------------------------------------------------------------------

Ja jadę w piątek rano, zapisałem się w drugim dniu (niedziela) na wycieczkę "WYBÓR OPTYMALNEJ TRASY PODEJŚCIA W TERENIE ZAGROŻONYM LAWINAMI". W sobotę mam w planach wyjście z samego rana na wschód słońca (5:30) na Kozi Wierch a potem zjazd przez Kozie Percie do schroniska aby coś zjeść i rozpocząć szkolenie normalnie o 9 rano. Oczywiście to są plany i uzależnione są od warunków pogodowo/lawinowych. Z soboty na niedzielę zmiana czasu! ;)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...