Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

III Dni Skiturowo Lawinowe w Dolinie Pięciu Stawów


Rekomendowane odpowiedzi

To w ten weekend :P więc możesz jeszcze wpaść :). .
Ale jaja. tak się zafiksowałem na datę 21-22 że nawet urlop wziąłem :stupid:. Niestety obowiązki domowe i Żona skutecznie wybiły mi z głowy wyjazd:) Nie będę opisywał dynamiki rozmów i jakich argumentów używałem - nic jej nie przekonało . Łzy ze śmiechu mi ciekną jak pomyślę, że jednak wygrał bym ową dyskusję i pojechał :) Pocieszające było by za pewnie to iż bym nie musiał kimać na podłodze :laughing:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołałem swój udział,choć z wielkim żalem.Do ostatniej chwili kombinowałem,żeby jednak się pojawić,ale nie wyszło.Miała być wyjątkowa przygoda,ale praca wszystko sp... :frustrating:

Przy okazji znalazłem zwrotnego maila,gdzie pytałem co potrzebuję do udziału w wycieczce - jedynie lawinowe ABC,czyli sonda,detektor i łopata. Pierwszego dnia w sobotę,będzie można skorzystać ze sprzętu darmowo,ale już w niedzielę odpłatnie! :confused:: I tak dobrze,że będzie na miejscu.No ale nie dla psa kiełbasa. :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0128bg.JPG

0129bh.JPG

0133bl.JPG

0134bm.JPG

0135bn.JPG

0136bo.JPG

Coś dalej nie chciało zaskoczyć, ale udało się zamieścić w innej formie.

Dodam, że niedzielne wyjście na Kozi Wierch i zjazd z niego nie był w programie szkolenia :) akurat miałem z kolegą szkolenie z Marcinem Witkiem o godz. 15 dlatego wcześniej udało się zrobić krótką turę, na dość łatwy cel, przez Kozie Perci.

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sam mam to w planach w kwietniu. Troche trzase portkami, ale jednoczesnie lubie wyzwania :). Trzeba zjesc ta zabe :P :)W takim razie powodzenia i zdaj koniecznie relacje! Tutaj albo na pw :)PozdrawiamTomek
Hej, wczoraj próbowaliśmy zdobyć Wysoką niestety nie udało się tym razem, trafiliśmy na dość trudne i niebezpieczne warunki. Wygląda to tak na zboczach lodowa szreń, świeży śnieg zwiany do kotłów, na graniach potężne nawisy śnieżne, na zboczach bez raków niema szans postawić jednego kroku żeby nie ujechać. Świerzy śnieg po kolana i więcej warunki naprawdę trudne, dotarliśmy na wysokość 2200m i po zobaczeniu nawisu około 2 metrowego na całej szerokości grani postanowiliśmy odpuścić bo nie szło jej obejść. Schodząc minęliśmy kilka zespołów skiturowych, które postanowiły zrobić to co my więc tylko nas upewnili w naszej decyzji.Przełęcz (chyba Siarkańska) która nas zatrzymała na całej jej szerokości był nawis na 2m w kotle śnieg po jaj.... no i -10 plus wiatr masakra.

IMG_20150419_084753.jpg

a przy stawie sielanka sielanka

IMG_20150419_111534.jpg

IMG_20150419_112603.jpg

Fotek nie robiłem dużo warunki nie pozwalały.pozdrawiam Rafał.ps. Tomek, teren pod skitury bajka.

IMG_20150419_084753.jpg.869774484cf68a83daa2ab9d16e3bdc9.jpg

IMG_20150419_111534.jpg.270cb19a3005a52125629a00270e3d9c.jpg

IMG_20150419_112603.jpg.8308a2457d4185ab7e3423675f8c8eaf.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek u mnie tura na Wysoka nie doszla do skutku. Ale w planach jest w majowke Kozia Przelecz na dwie strony, a 9-10 maja Rysy. Teraz warunki trudne bo po opadach deszczu przymrozilo i na to spadlo ok 20-25cm sniegu dodatkowo wiatr wiec warunki nie ciekawe. Wczoraj lawina zeszla na Rysach - 3 osoby sciagnela, ale przezyli. Czyli tylko do Siarkanskiej P. doszliscie? Wysoka nie wpuscila w centralny zleb? Gory czasami pokazuja "kto tu rzadzi" przekonalismy sie o tym z Johnnym na "glupim" Chopoku w ten weekend :)

Mieguszowiecks to podobno jeden z lepszych terenow gdzie mozna pojezdzic na lekko, bo w miare blisko ze schroniska :) i sporo zjazdow w okolicy. Planujecie wrocic jeszcze w tym sezonie na Wysoka? ;)

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko (albo aż inni zawracali wcześniej) do Siarkańskiej jak pisałem był na niej potężny nawis nie było sensu ryzykować. Mieliśmy sprzęt mogliśmy jeszcze zacząć wspinaczkę po skałach tylko czy warto by było tak ryzykować podjęliśmy decyzje że nie. Jest taki plan że tam wrócimy ale już jak warunki będą pewne o ile można tak w górach powiedzieć. Rysy w maju mam jeszcze raz zrobić i mam w planach Gerlach tak do końca czerwca powinno się udać, a jak pogoda pozwoli to i coś jeszcze wskoczy zobaczymy. O Rysach czytałem podobno jakiś snowbordzista podciął tą lawinę.

Pozdrawiam R.

Edytowane przez nurek1974
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...