Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Amade Wielkanoc 2-7.04.2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano okazało się że znowu posypało:biggrin:

p1050771_medium.jpg

Z okna taki widok, to widok trasy i dolnej stacji gondoli Rote 8 ER, my jednak dzisiaj nie tu, a do Zauchensee, z tym że startujemy w górę z Flachauwinkl, bo nie ma sensu jechać do Zauchensee ponad 20 km, jak do Flachauwinkl jest 12 z czego połowa autostradą.

p1050769_medium_small.jpg

Tak więc przed 9 meldujemy się w Flachauwinkl pod gondolą, wygląda jak by było zamknięte, nie ma tu jeszcze nikogo:applause:

p1050775_medium.jpg

Może to z powodu świąt, a może też fakt że pogoda nie rozpieszcza, na górze mocno pada śnieg i jest zamglone.

p1050777_medium.jpg

p1050779_medium.jpg

p1050780_medium.jpg

p1050784_medium.jpg

Są miejsca gdzie widoczność w miarę nieźle, ale są miejsca gdzie widoczność z kiepskiej zmienia się w żadną, no i to jest katastrofa dla każdego narciarza, bez względu na stopień posiadanych umiejętności, czy też sprzętu.

p1050785_medium.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzona i śwadoma próba opuszczenia trasy poza trasę zakończyła się... resetem:biggrin: i poszukiwaniem nart pod śniegiem, na szczęście zakończona powodzeniem.

img-20150405-wa0013_medium.jpg

img-20150405-wa0010_medium.jpg

p1050788_medium.jpg

Czym bliżej południa pogoda poprawia się i zaczyna przebijać się słońce, są jednak nadal miejsca, gdzie nie widać nic i mocno sypie śnieg.

Na pierwszym zdjęciu poniżej szczyt z którego co roku w styczniu Alpejki startują w zjeździe, miejsce to jest nie dostępne dla zwykłych narciarzy no chyba że ktoś wyjdzie tam o własnych siłach.

p1050793_medium.jpg

Kiedy byłem tu ostatnio to zamiast tego 6 os cacka stało stare 2 osobowe krzesło, obok jest równie stara gondolka 4 os, dzisiaj wypatrzyłem że stoi on tam od 1987 roku, a radzi sobie nadal bardzo dobrze wywożąc narciarzy z Zauchensee na sam szczyt.

p1050794_medium.jpg

p1050796_medium.jpg

p1050797_medium.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu trasy już mocno zdegradowane, przy czym śnieg który spadł w nocy jest bardzo suchy i w ogóle nie "wiąże" tak więc dla narciarzy którzy posiadają większe umiejętności jazda jest nadal przednia, jednak dla tych mniej wprawnych to prawdziwa katorga:eek:

p1050799_medium.jpg

Ale też można znaleźć miejsca gdzie nadal jest równo jak na stole, są to zazwyczaj niebieskie trasy i położone na uboczu.

p1050801_medium.jpg

p1050802_medium.jpg

p1050804_medium.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać taki strój Mountain Force?

Ja kupowałem w sklepie internetowym w Moskwie:biggrin:, u nas w kraju na dzień dzisiejszy nie ma przedstawiciela, był w Zakopanym, ale się wycofali, tak że pozostaje Ci tylko internet i szukanie w sieci, jest tego pełno w sklepach w Solden np. tyle że ceny na półkach sklepowych zwalają z nóg:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w sklepie internetowym w Moskwie:biggrin:, u nas w kraju na dzień dzisiejszy nie ma przedstawiciela, był w Zakopanym, ale się wycofali, tak że pozostaje Ci tylko internet i szukanie w sieci, jest tego pełno w sklepach w Solden np. tyle że ceny na półkach sklepowych zwalają z nóg:eek:

3 lata temu kurtka 850 eu , spodnie 750 eu :stupid

Przy takich cenach zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki zmowy lajcik, aż się rano wystraszyłem że nie będzie po czym jeździć:stupid:

p1050808_medium_small.jpg

Plan był pojechać dzisiaj do ponownie do Flachauwinkl i tym razem pojeździć w ośrodku Flachawinkl-Kleinarl, ale prognozy pogody nie były optymistyczne, a z okna widzę że nad terenami narciarskimi górującymi nad Flachau i Wagrain nieśmiało, bo nieśmiało, ale jednak przebija się słońce, więc zmiana planów i jedziemy tu.

p1050809_medium.jpg

p1050810_medium.jpg

Na górze jednak pada śnieg i to dość mocno, ale widoczność dość dobra, na tyle dobra że w zasadzie nie ogranicza możliwości rozwijania skrzydeł:angel:

p1050817_medium.jpg

Tradycyjnie na rozgrzewkę trasa przy gondoli Rote 8 ER, dziś 4 razy:smile:. Trochę takich statystyk ale nie mieżonych z zegarmistrzowską dokładnością, jeden cykl, czy pętla na tej trasie to 26 min, zjazd w dół to ok 6 min. ciągłej jazdy raczej na gaz, ale bez parcia żeby jak najszybciej na dole, raczej to solidna jazda z wykorzystaniem całego potencjału tej trasy. Długość tej trasy to ponad 5 km.

Po rozgrzewce, udajemy się do Wagrain trasą pod gondolą Flying Mozart, co ciekawe od tej strony nie sypie i wygląda że w nocy też nic nie nasypało.

p1050820_medium.jpg

Wyjazd tą leciwą gondolką na górę i jazda do Flachau trasami pod krzesłami StarJet czyli końcówka to trasa pucharu świata gdzie co roku w styczniu alpejki startują w nocnym slalomie, tłumy o godzinie 11 pod krzesłem na dole porażają:stupid:

p1050825_medium.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dzisiaj jak w kwietniu, czyli kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata, było słoneczko, a przechodziły takie 15 minutowe śnieżyce z bardzo intensywnym opadem śniegu.

Na trasach też się tłumy straszliwe kłębiły:stupid:

p1050826_medium.jpg

p1050828_medium.jpg

p1050829_medium.jpg

p1050830_medium.jpg

p1050832_medium.jpg

p1050840_medium.jpg

p1050843_medium.jpg

p1050844_medium.jpg

Takie ciekawe zdjęcie zrobione przez pomarańczowe szkło osłony krzesła StarJet 3

p1050834_medium.jpg

Po południu od szczytów już zaczynają się zbierać chmury i tuż przed 16 zaczyna się.... znowu sypie, tym razem już nie przestaje i wali śniegiem do tej pory aż miło:applause:

p1050837_medium.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki jak warunki najważniejsze , że widoczność w miarę jest.

Byle w coś lub kogoś nie przydzwonić

Ale te tłumy na trasach przez tyle dni to coś nie do przecenienia.

Mi tego osobiście najbardziej zawsze brakuje.

Dlatego zamiast w tłumie wolę w lesie zjeżdżać o ile warunki na to pozwalają.

Naprawdę zazdroszczę takich warunków i oby tak zostało do końca wyjazdu!!!

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...