Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dimaro


Marqs

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z Katowic do Dimaro. Ktoś jeździł w tamte rejony?
Tak, dwa razy. W lutym jedziemy trzeci raz

Jaką trasę wybraliście i dlaczego?
Ostrava->Mikulov->Linz->Salzburg->Innsbruck/Brennero->Val di Sole (Mezzana). Jedyna sensowna.

W przypadku opłat, wszędzie da się płacić kartą czy lepiej mieć gotówkę?
Gotówka wychodzi taniej, chyba, że masz konto walutowe i kartę do niego. Bankowe przeliczniki dla osób indywidualnych są zazwyczaj zbójeckie. Ja założyłem internetowe konto EUR w ING + karta płatnicza do tego. Euro kupuję w kantorze internetowym (na konto) lub stacjonarnym (gotówka). Czasem kartą płaci się szybciej, np. bramki na Brenero.

Generalnie, wypocznij przed podróżą i niczym się nie stresuj, nawet jak się trafi nieprzewidziany korek. Jedziesz na urlop w bardzo fajne miejsce, a trasa (w sensie dojazdu) nie jest zbyt skomplikowana. A od wczoraj sypie... :laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, choć ja akurat wolę kupić wcześniej w PZM, wypisać i nakleić sobie pod domem na spokojnie a nie na parkingu na przejściu granicznym. Dzięki temu na przejściu granicznym nie muszę już myśleć o winietach, czy już jestem za graniczą czy jeszcze nie, tylko jadę i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety kupuję: 1.czeską: na pierwszej stacji Shell po czeskiej stronie na A1 (przed Ostrawą, zaraz za granicą), 2. austriacką: albo na tymże Shell'u, albo po austriackiej stronie granicy za Mikulovem, na jednej z 2-3 pierwszych stacji benzynowych. Jeśli stajemy w Mikulovie na jedzonko, to winiety zaraz na pierwszym BP po austriackiej stronie, nawet silnika nie gaszę :smile:

PZM- nie wiem, jak obecnie, ale kiedyś ich narzut do ceny winiet był dla mnie nieprzyzwoity...

Taki postój na stacji przy kupnie winiety ma też uzasadnienie toaletowo-kawowe, więc to żaden problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, choć ja akurat wolę kupić wcześniej w PZM, wypisać i nakleić sobie pod domem na spokojnie a nie na parkingu na przejściu granicznym. Dzięki temu na przejściu granicznym nie muszę już myśleć o winietach, czy już jestem za graniczą czy jeszcze nie, tylko jadę i tyle :)

Ja kupuję na stacjach benzynowych.

PS. Co prawda jestem członkiem PZM od kilkudziesięciu lat, ale bałbym się u nich cokolwiek kupować. Organizacja ta nie wie nawet jakie jest obowiazkowe wyposażenie auta w Polsce. Publikuje na swoich stronach (PZM Travel) błędne dane.Kilka lat temu zwracałem im na to uwagę, chyba przez 3 lata nie poprawili. Jak im zaufać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie??? Różnicy w cenach nie zauważyłam, ale w takim razie sprawdzę w lutym :)

Odnośnie zatrzymywania się w trasie to ja raczej jestem z tych co jak jadą gdzieś to z punktu A do punktu B z minimalną ilością przystanków, więc toaleta tylko i wyłącznie tam gdzie wypada tankowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi zdaniem mają nieprzyzwoity narzut. Winieta austriacka 10-dniowa za 8,70 euro jest sprzedawana po 52,50zł.

My też staramy się jechać jednym ciągiem. Startujemy z Warszawy przed świtem 4-5 rano (ty masz na plus kilka godzin jazdy po PL) i cała naprzód. Jedziemy zazwyczaj w 3 samochody więc trzeba się dogadywać co postojów, ale staramy się je ograniczać, żeby nadmiernie nie przedłużać podróży. Celem jest zameldowanie się na kwaterce o przyzwoitej godzinie późnym popołudniem/wczesnym wieczorem, żeby był czas na "właściwą inaugurację" wyjazdu - przestudiowanie map, wyznaczenie celu na dzień następny, a jak się da to kolacja w lokalnej knajpie. Ech, to już za 2,5 tygodnia, yeaaaahhhhhh!!!!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winieta na Austrię 10 dni 52,50 zł. a cena w euro 8,80; Czechy 62,50 zł. a w koronach 310. Co ciekawe na stronie Katowickiego PZM ceny winietek są droższe niż w sklepie internetowym PZM Travel. Jadąc z Katowic A1 najlepiej kupić czeską winietkę na pierwszej stacji Shell za granicą (na ten odcinek nie jest wymagana winieta http://pzmtravel.com.pl/media/projects/pzmtravel/image/Agata/winiety/czechy_autostrady_od_1.01.16.PNG ) a austriacką na granicy kupuje. Natomiast sama trasa z Katowic to tak jak już kolega wyżej wspomniał Ostrava->Mikulov->Linz->Salzburg->Innsbruck/Brennero->Val di Sole (Mezzana).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem winiety w jakimś biurze podroży. Minus taki, że kosztowały po 10 zł więcej za sztukę. Plus taki, że nakleiłem pod domem i nie musiałem już o tym myśleć po drodze i zatrzymywałem się tylko wtedy gdy chciałem. Czasami na wspomnianym Shellu za polsko-czeską granicą są kolejki i można tam stracić z pół godziny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info. Swoją drogą rozbrajający jest sposób przyklejania winiet. Czesi - w prawym dolnym rogu. Austriacy - pod lusterkiem... Jadąc przez kilka krajów ma się całą szybę oklejoną... To nasz pierwszy taki wyjazd więc wdzięczny będę za wszelką pomoc i dobrą radę. Owszem, podróżuję po Europie ale głównie na dwóch kółkach i nie musiałem jak dotychczas korzystać z tego cudu jakim jest winieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wróciłem :)

Było miodzio.

Do Włoch jechałem via Brno - Wiedeń - Graz - Lienz. Po przekroczeniu granicy Austria - Włochy na trasie SS49 korek nie wiadomo z czego (żadnej stłuczki, remontów) po prostu sobie był i żółwim tempem aż do autostrady. Wracałem tą samą trasą i w stronę Austrii ruch normalny, żadnych utrudnień.

Znajomi jechali przez Niemcy i do Włoch nas wyprzedzili (całą drogę byli około 40 minut za nami a przyjechali 1,5 godziny wcześniej) natomiast do Polski wyjechali 4 godziny wcześniej a byli ledwie 1,5 przed nami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...