Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zniżki i promocje na skipassy 16/17 Polska i zagranica


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że może powtórzyć się okazja z zeszłego roku - sezonówka na Saas Fee (i jeszcze dwa ośrodki) za całe 220 franków!

To akurat cena tamtejszego trzydniowego normalnego karnetu. W zeszłym roku wydawało nam się nierealne, że zbiorą te deklarowane 100 000 chętnych (to był warunek) ale jak się okazało zapisało się 85 000 (są też inne liczby w różnych mediach). I akcja odpaliła. Ośrodek, zdecydowanie na tym zyskał więc crowdfoundingowa akcja ma być powtórzona.

W tym roku mówią o 77 777 chętnych. Jeśli tylu nas się zapisze to będzie można tam jeździć taniej jak na Chopoku. W ośrodku  z górą na 3600 m npm, o deniwelacji 1800 m, dla odmiany jest jeszcze Saas Grund gdzie jest równie wielkie przewyższenie. Tym razem nie odpuszczamy - Juras już zarezerwował noclegi dla ekipy w Szwajcarii w grudniu, styczniu i marcu - ceny austriackie (luty - zapomnij). Reszta już nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że Szwajcarzy znów zbiorą quorum.

Dla uzupełnienia dokupimy tani Sunny Card (chyba 360 E) z paroma bardzo bliskimi Polski ośrodkami (ale jest tam też Maso Corto i Heiligenblut) więc odetchniemy na rok od Tyrolu czy Salzburgerlandu ;)

Saas Fee jest też oknem do Monte Rosy - mając karnet narciarski w tak niskiej cenie można fajne rzeczy zrobić. Szczególnie, że aklimatyzację robiłoby się jeżdżąc w ON przez pierwsze 2 dni a później w drogę dalej. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać ekipę co by chciała zjechać z paru czterotysięczników...

Ciekawe czy akcja w Saas Fee da komuś do myślenia i pojawią się w przyszłości inne takie pomysły.

Pozdro

Wiesiek 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Wygląda na to, że może powtórzyć się okazja z zeszłego roku - sezonówka na Saas Fee (i jeszcze dwa ośrodki) za całe 220 franków!
To akurat cena tamtejszego trzydniowego normalnego karnetu. W zeszłym roku wydawało nam się nierealne, że zbiorą te deklarowane 100 000 chętnych (to był warunek) ale jak się okazało zapisało się 85 000 (są też inne liczby w różnych mediach). I akcja odpaliła. Ośrodek, zdecydowanie na tym zyskał więc crowdfoundingowa akcja ma być powtórzona.
W tym roku mówią o 77 777 chętnych. Jeśli tylu nas się zapisze to będzie można tam jeździć taniej jak na Chopoku. W ośrodku  z górą na 3600 m npm, o deniwelacji 1800 m, dla odmiany jest jeszcze Saas Grund gdzie jest równie wielkie przewyższenie. Tym razem nie odpuszczamy - Juras już zarezerwował noclegi dla ekipy w Szwajcarii w grudniu, styczniu i marcu - ceny austriackie (luty - zapomnij). Reszta już nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że Szwajcarzy znów zbiorą quorum.
Dla uzupełnienia dokupimy tani Sunny Card (chyba 360 E) z paroma bardzo bliskimi Polski ośrodkami (ale jest tam też Maso Corto i Heiligenblut) więc odetchniemy na rok od Tyrolu czy Salzburgerlandu [emoji6]
Saas Fee jest też oknem do Monte Rosy - mając karnet narciarski w tak niskiej cenie można fajne rzeczy zrobić. Szczególnie, że aklimatyzację robiłoby się jeżdżąc w ON przez pierwsze 2 dni a później w drogę dalej. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać ekipę co by chciała zjechać z paru czterotysięczników...
Ciekawe czy akcja w Saas Fee da komuś do myślenia i pojawią się w przyszłości inne takie pomysły.
Pozdro
Wiesiek 
 
To jest super promocja bez watpienia. Ciekawi mnie gdzie jeszcze sa tego typu promocje. Np Austria? Poza drugim tygodniem stycznia. Srednio jezdze na narty glownie Austria, 2-3 razy rocznie. Chcialbym obnizyc koszty tych wyjazdow, tym bardziej, ze skipassy ida co rok do gory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch wyjazdach to z tych karnetów zysku nie będzie.

Trzeba pewnie z 3-4x pojechać. Przy dwóch wyjazdach (załóżmy na 5 dni) chyba najlepsza będzie Vorteils Card na Axamer Lizum. Byłoby 84 E plus 10 x 19 E = 274 Euro. Karnet Lungau to teraz niestety 384 E - bardzo lubię te 3 ośrodki z pięknym potencjałem off. Wracając do Axamer Lizum to bardzo udany ośrodek, wręcz świetny, jak na swoją wielkość - na dwa wyjazdy jak najbardziej. I dość blisko.

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch wyjazdach to z tych karnetów zysku nie będzie.
Trzeba pewnie z 3-4x pojechać. Przy dwóch wyjazdach (załóżmy na 5 dni) chyba najlepsza będzie Vorteils Card na Axamer Lizum. Byłoby 84 E plus 10 x 19 E = 274 Euro. Karnet Lungau to teraz niestety 384 E - bardzo lubię te 3 ośrodki z pięknym potencjałem off. Wracając do Axamer Lizum to bardzo udany ośrodek, wręcz świetny, jak na swoją wielkość - na dwa wyjazdy jak najbardziej. I dość blisko.
 
Pozdro
Wiesiek
Chyba, ze na majowke zaczne jezdzic[emoji16] na razie moja ilosc dni w Alpach to max 12 rocznie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzysztofbr napisał:

Chyba, ze na majowke zaczne jezdzicemoji16.png na razie moja ilosc dni w Alpach to max 12 rocznie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Teraz to już masz małe pole manewru - tańsze karnety (np w SFL i HochZeiger już się skończyły). Zostaje Ci chyba Sunny Card (bo jest lodowiec).

No i Axamer Lizum (pewnie do połowy kwietnia)

Pozdro

Wiesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już masz małe pole manewru - tańsze karnety (np w SFL i HochZeiger już się skończyły). Zostaje Ci chyba Sunny Card (bo jest lodowiec).
No i Axamer Lizum (pewnie do połowy kwietnia)
Pozdro
Wiesiek
 
A do SfL do kiedy byly, planuje na przyszly rok. Bardzo dziekuje

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzysztofbr napisał:

A do SfL do kiedy byly, planuje na przyszly rok. Bardzo dziekuje

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Z reguły pierwszy tydzień - jest to obarczone pewnym ryzykiem bo nie zawsze są dobre warunki (dlatego lepiej jechać na ostatnią chwilę)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysztofbr napisał:

Drugi tydzien stycznia to zazwyczaj nizszy sezon

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chodzi o niższy sezon - z reguły w SFL w pierwszym tygodniu działania (czyli początek grudnia) jest duża zniżka (dla mieszkających w SFL). Podobnie jest na HochZeigerze (choć co rok inaczej)

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wujot napisał:

Przy dwóch wyjazdach to z tych karnetów zysku nie będzie.

Trzeba pewnie z 3-4x pojechać. Przy dwóch wyjazdach (załóżmy na 5 dni) chyba najlepsza będzie Vorteils Card na Axamer Lizum. Byłoby 84 E plus 10 x 19 E = 274 Euro. Karnet Lungau to teraz niestety 384 E - bardzo lubię te 3 ośrodki z pięknym potencjałem off. Wracając do Axamer Lizum to bardzo udany ośrodek, wręcz świetny, jak na swoją wielkość - na dwa wyjazdy jak najbardziej. I dość blisko.

 

Pozdro

Wiesiek

Wiesiu - sezonówka na Lungau 339 e kosztuje w przedsprzedaży i jest to chyba fajna alternatywa dla taniej sezonówki na  Saas-Fee. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JurekByd napisał:

Wiesiu - sezonówka na Lungau 339 e kosztuje w przedsprzedaży i jest to chyba fajna alternatywa dla taniej sezonówki na  Saas-Fee. 

 

Jurku!

Dlatego napisałem "teraz".

Trudno porównać Lungau z Saas Fee bo z jednej strony do Austrii jest dużo bliżej ale to są górki w porównaniu z tymi w Saas Fee. Ta ściana czterotysięczników naprawdę powala. Przy 2 wyjazdach tygodniowych wybrałbym zdecydowanie Szwajcarię rezerwując koniec stycznia i połowę marca. Karnet jest jednak dużo tańszy (800  vs 1400 zł) co powinno zrekompensować droższe dojazdy. Do tego to są w sumie większe i bardziej interesujące stacje.

Ale przy czterodniówkach padłoby na Lungau. 

Saas Fee to są już poważne góry, z niebezpieczeństwem dupówy, ryzykiem lodowcowym. Teren jest tutaj bardzo nieoczywisty. Lasu prawie nie ma. Za to zagrożenie szczelinami czy lawinami na wyciągnięcie ręki.  Nie każdy lubi taki warun. Podsumujemy sezon za te 4 miesiące, na razie czekam na więcej. Mam wrażenie, że to ciągle może być bardzo udany sezon

Koniec końców TSC lub SSSC jest nie do przebicia...Ale brakuje tam naprawdę poważnych gór (jak w Francji czy Szwajcarii)

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch wyjazdach to z tych karnetów zysku nie będzie.
Trzeba pewnie z 3-4x pojechać. Przy dwóch wyjazdach (załóżmy na 5 dni) chyba najlepsza będzie Vorteils Card na Axamer Lizum. Byłoby 84 E plus 10 x 19 E = 274 Euro. Karnet Lungau to teraz niestety 384 E - bardzo lubię te 3 ośrodki z pięknym potencjałem off. Wracając do Axamer Lizum to bardzo udany ośrodek, wręcz świetny, jak na swoją wielkość - na dwa wyjazdy jak najbardziej. I dość blisko.
 
Pozdro
Wiesiek
Mozesz napisac cos wiecej jak dzialaja te karty? Na czym to polega kupuje jedna ktora mi daje znizki?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysztofbr napisał:

Mozesz napisac cos wiecej jak dzialaja te karty? Na czym to polega kupuje jedna ktora mi daje znizki?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Kupujesz Vortellskarte za 84 E a później dzienny karnet kosztuje 19 E. Jak policzysz to ma sens właśnie przy 10 - 16 dniach (bo później taniej wychodzą inne karnety sezonowe). Warto wiedzieć, że możesz zjechać jeszcze na koniec dnia do niżej położonego Gotzens (lub Mutters) i wrócić skibusem na górę na parking (albo Axams). Jest też fajny zjazd (powiedzmy off piste) z góry do Axams. 

Poniżej wklejam mój opis (sprzed 6 lat - niewiele się zmieniło) tego ośrodka:

"Axamer Lizum postanowiłem opisać z trzech powodów:
- po pierwsze... nazwa. Kojarzy mi się ona z tajemniczą miksturą dr Axamera - może jest to środek na wytrawianie ślizgów albo maść silnie rozgrzewająca;-)))
- po drugie to ośrodek "podwójnie olimpijski" a doświadczenie pokazuje, że ta etykietka przeważnie sporo oznacza.
- po trzecie, i najważniejsze, od przyszłego sezonu będzie pełne połączenie z Goetzens i z dwóch, troszkę małych, ośrodków zrobi się jeden, naprawdę wart uwagi.

Obydwa ośrodki leżą obok Innsbrucka czyli dość blisko z Polski. Największą atrakcją, dla większości narciarzy, będziet trasa numer 1 w AL. Położona w szerokiej dolince (dojazd po widokowej granii) pod fantastycznymi skałami kojarzącymi się jednoznacznie z Dolomitami albo "uchem" w Tignes jest po prostu przepiękna. Szeroka, szybka - 775 m przewyższenia i 3100 długości - czyli ewidentnie "czerwona" choć oznaczenie ma niebieskie. Z góry Hoadl prowadzą też inne, tym razem już czerwone, liczne, poplątane ze sobą, trasy. Można ułożyć z tego parę różnych interesujących zjazdów. Warto odnotować też czarną "ósemkę" z szczytu Pieisen do Axams (powrót skibusem). AL ma też niezły potencjał do jazdy przytrasowej (najfajniejszy pod kolejką szynową). Kiedy nam się już znudzą opisane północne stoki można przenieść się na samotne krzesłko na południowym stoku Birgitzkopfl i pojeżdzić na czarnej 10-ce. To miejsce jest już dla bardziej zaawansowanych. Z samej góry wiedzie też łagodny, długi zjazd do Goetzens. Ten ośrodek to właściwie jeden szczyt z dwoma wjazdami. Jeden (w Gotzens) od południa z wymagającą, przeważnie twardą (bo stok północny i zalesiony) trasą, drugi (w Mutters) od wschodu, z łagodną, przyjazną niebieską - jest to jedno z nielicznych miejsc dla mniej zaawansowanych narciarzy. Oba przewyższenia to ponad 1000 m więc trasy są konkretnie długie i dają dużo przyjemności z jazdy. A ponieważ od przyszłego sezonu ma zostać oddane "powrotne" połączenie do AL to razem w tym systemie znajdziemy do 10 możliwości dłuższego zjazdu. Na jeden dzień powinno wystarczyć! 
Wygląda, że w dni powszednie ośrodek jest pusty, nawet w lutym. Jak jest w sob/nie - nie wiem. Przygotowanie tras - bez uwag.

Z czystym sumieniem polecam.."

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...