Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty oraz buty


Mateusz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i laikiem na stoku. Moja wiedza na temat doboru nart jest bliska zeru. Większość czasu jeździłem na nartach wypożyczonych.
Aby nie być zbyt wygodnym i poszerzyć choć odrobinę swoją wiedzę na temat doboru nart, obejrzałem kilka obszernych w wiedzę filmików. 
Z tego co się dowiedziałem, czym narta sztywniejsza tym trudniejsza ale zarazem dynamiczniejsza, nie do końca zrozumiałem jaka szerokość narty pod butem była by dla mnie odpowiednia, a takie informacje jak sztywność poprzeczna narty to mnie aż przerażają :)

Kilka słów o sobie

1. M

2. Wiek 29 lat

3. Waga 90kg

4. Wzrost 185cm

5. Jak długo jeździsz na nartach ? Na nartach jeżdżę 6-7 sezonów. 

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Swój poziom określam 5-6

7. Jakie masz buty ? Buty również miałem wypożyczane. Często odczuwałem dyskomfort, albo było potwornie zimni w nich, albo mnie obcierały. Również interesuje mnie zakup butów z tego co wyczytałem to twardość na moim poziomie to 80 - 100 ?. Oczywiście mogę się mylić.

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Narty również posiadałem głównie wypożyczane, nie do końca odczuwałem frajdę z jazdy, brakowało tego czegoś :)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Lubię jeździć po szerokich czerwonych trasach, świeży śnieg mi nie przeszkadza, do tej pory problemy trochę sprawiał mi lód niestety narty z wypożyczalni nie za bardzo chciały się mnie na nim słuchać, preferuję długi skręt, jazda raczej rekreacyjna ale lubię też zjechać szybciej. Daje sobie radę na muldach, ale wolę jak ich nie ma ;)

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Głownie w Polsce jeździłem sporadycznie Czechy i Słowacja
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Chciałbym aby jazda na nartach sprawiała mi przyjemność, ale zarazem była rozwojową, zdecydowanie rekreacyjnie 

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Spędzam około 10 dni w sezonie na stoku ~~ (W tym roku przeprowadziłem się bliżej Alp więc częstotliwość wzrośnie )

 

13. Możliwości finansowe 4500 - 5000 zł wraz z butami


Narty są dla mnie sportem dodatkowym, na co dzień jeżdżę w mtb i biegam.Więc swoją kondycję określam na dobrą + (o ile ma to przełożenie na jazdę na nartach). Szukam takiej narty która pozwoliłaby mi się dokształcać technicznie, i dałoby się nią zapanować na lodzie i muldach. Zdaję sobie sprawę że sprzęt to nie wszystko i planuje również wykupić 20-30 godzin u instruktora który z koryguje moje błędy i przekaże niezbędną wiedzę.

Wszystkim dziękuję za poświęcony czas i oczekuję pomocnych informacji oraz wskazówek

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...