Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Amade 20.01.2018 - 27.01.2018


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, San28 napisał:

We wtorek był tu nocny slalom Pucharu Świata. Bardzo ostra trasa, jak to oceniasz? 

Trasa slalomu była zamknięta, trwał na niej demontaż trybun i cały czas latał helikopter z elementami metalowych konstrukcji. Można było przejechać obok czerwonym wariantem, niestety ostatnie 300 metrów trzeba było przejść ulicą bo do gondolki nie było bezposredniego dojazdu. Ale z góry nie wyglądała ona na bardzo stroma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gacek1964  mam kilka pytań przed jutrzejszym wyjazdem.

Jesteś tydzień - który stok dla Ciebie był najlepszym ? Jaka miejscówka i dlaczego ?

Staram się ułożyc nam safari - wstępnie w sobotę jest Zauchensee, Niedziela Hochkonig, Poniedziałek Schladming a wtorek Flachau/Wagrain ale jeszcze się waham.

Macie jakieś sprawdzone tanie knajpy w okolicy - gdzieś trzeba coś zjeść po szusowaniu :).

Winiete standardowo kupiłeś na pierwszej stacji w CZ po wjeździe autostradą i potem na przejściu A w tej budce opisywanej na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gacek1964 napisał:

Dziś też było pięknie. Flachau fajne dlugie trasy ale niestety potwierdziła się opinia, że ośrodek ten jest zatloczony. 

Zgadza się, w tym okresie nie jest najluźniej. Taktycznie - z rana góra, potem ujeżdżanie tras w kierunku Flachau, z ominięciem Achterjeta (największa kolejka pod gondolą), a potem Top Liner, 8er i Mozart (najpóźniej się degradują). Zdecydowanie dłużej trzymają się trasy po drugiej stronie G-linka.

Ciekawe, czy zrobienie w (przyszłym roku) połączenia z Kleinarl/Flachauwinkl rozładuje ruch, czy dołoży jeszcze.

Zazdraszczam udanego dzionka :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, paypal napisał:

@Gacek1964  mam kilka pytań przed jutrzejszym wyjazdem.

Jesteś tydzień - który stok dla Ciebie był najlepszym ? Jaka miejscówka i dlaczego ?

Staram się ułożyc nam safari - wstępnie w sobotę jest Zauchensee, Niedziela Hochkonig, Poniedziałek Schladming a wtorek Flachau/Wagrain ale jeszcze się waham.

Macie jakieś sprawdzone tanie knajpy w okolicy - gdzieś trzeba coś zjeść po szusowaniu :).

Winiete standardowo kupiłeś na pierwszej stacji w CZ po wjeździe autostradą i potem na przejściu A w tej budce opisywanej na forum ?

W kwestii ośrodków masz wybór między dobrymi a bardzo dobrymi, więc co wybierzecie będziecie zadowoleni. Nam najbardziej się podobało w Schladming, masa ciekawych, długich tras, zdecydowanie top tego wyjazdu, potem Zauchensee mimo nie najlepszej pogody też było rewelacyjne. Co do Flachau- Wagrain byliśmy dwa dni, Flachau trasy dłuższe i fajnie poprowadzone, ale znowu dużo ludzi i sporo tras przecinajacych się czego osobiście nie lubię,  natomiast Wagrain było zdecydowanie mniej ludzi mimo niedzieli, ale trasy moim zdaniem gorsze za wyjątkiem Grafenberga i zjazdu do Alpendorfu.

Jakbym miał Wam doradzić to Schladming 2 dni, (rozbić sobie po dwie góry każdego dnia) raz Zauchensee z sąsiednim Flachauwinkl (ośrodki są od siebie odgrodzone autostradą i co chwile jeżdżą busy, 2 minuty jazdy), w kwestii Hochkonig nie doradze, nie byłem ale słyszałem że warto.

Zastanów się nad sobotą, zmiana turnusów potencjalnie mniej ludzi na stokach: Mój wybór: 

Sobota Schladming

Niedziela Zauchensee z Flachauwink

Poniedziałek Hochkonig

Wtorek powtorka z Schladming

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do Zauchensee - ale przy git pogodzie -  widoki z grani, gdzie startuje bieg zjazdowy pucharu świata - super B|

Winiety - CZ  - pierwsza stacja po wyjechaniu z PL, przed Ostrawą.   Austria - na granicy.  Kiedyś spokojnie się kupowało dalej, tankując na OMV - ale teraz, w związku z nowym odcinkiem autobany, na który się za moment wjeżdża - trzeba kupić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Greg napisał:

Zgadza się, w tym okresie nie jest najluźniej. Taktycznie - z rana góra, potem ujeżdżanie tras w kierunku Flachau, z ominięciem Achterjeta (największa kolejka pod gondolą), a potem Top Liner, 8er i Mozart (najpóźniej się degradują). Zdecydowanie dłużej trzymają się trasy po drugiej stronie G-linka.

Ciekawe, czy zrobienie w (przyszłym roku) połączenia z Kleinarl/Flachauwinkl rozładuje ruch, czy dołoży jeszcze.

Zazdraszczam udanego dzionka :-)

Od strony Flachau jest poprostu za duża przepustowość, te wszystkie jety wwoza nieprawdopodobna ilość osób na godzinę i potem jest efekt na trasach.

Też jestem ciekawy tego połączenia, choć wedlug mnie nie wiele to zmieni, ludzie będą sie gniezdzic na polanach Flachau (przyklad wloski zatloczona Madonna a luzniejsze Pinzolo), przeciez mimo połączenia g-linkiem w sąsiednim Wagrain jest luzniej.

Pozdro

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Greg napisał:

Zachęcam do Zauchensee - ale przy git pogodzie -  widoki z grani, gdzie startuje bieg zjazdowy pucharu świata - super B|

Winiety - CZ  - pierwsza stacja po wyjechaniu z PL, przed Ostrawą.   Austria - na granicy.  Kiedyś spokojnie się kupowało dalej, tankując na OMV - ale teraz, w związku z nowym odcinkiem autobany, na który się za moment wjeżdża - trzeba kupić od razu.

Właśnie zawsze na tym OMV kupowałem ale 3 lata nie jechałem a podobno wcześniej autobana już jest.

Dzięki koledzy za wskazówki.

Na pewno nie chce być dwa dni w jednym ośrodku. Zauchensee , Schladming i Flachau bankowo, pozostaje mi dzień czwarty na Hochkonig.

Gacek pisałeś o zmianie turnusów - nie jest przypadkiem tak że w weekend jest właśnie jeszcze tłoczniej gdyz zjeżdżają się całe okolice Salzburga ? Właśnie dlatego na weekend planowałem dalsze/mniejsze ośrodki a w tygodniu te większe.

P.s. Greg- może ty polecisz jakieś żarełko w okolicy - nocleg mamy jedynie ze śniadaniami.

Edytowane przez paypal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salzburg wiadomo przyjeżdża ale jest też wymiana turystów tygodnowych, więc sobota powinna być luzniejsza od niedzieli. Napewno nie planuj Flachau na weekend, Flachau z Wagrain zrobisz bez problemu w jeden dzień.

Schladming w 1 dzień to ledwo lizniesz, ale rozumie Wasz wybór bo też lubie zwiedzać nowe ośrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...