Narty - skionline.pl
Jump to content

Greg

Members
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Greg last won the day on July 29

Greg had the most liked content!

Community Reputation

471 Excellent

About Greg

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 06/02/1970

Personal Information

 • Imię
  GREG
 • Miejscowość
  GLIWICE

Ski equipment

 • Narty marka
  FISCHER RC4 WC RC
 • Buty marka
  NORDICA DOBERMANN PRO EDT

Recent Profile Visitors

3,104 profile views
 1. Greg

  Dolomiti Superski

  Podepnę się pod stary wątek, żeby nie śmiecić Czy ktoś kupował / negocjował jednorazowy zakup karnetów Dolomitisuperski dla 17-20 osób? (w tym dzieci) Chodzi o standardowe 6-7 dni. Dla nich to oczywiście żadna cyfra, ale...może... Macie jakieś doświadczenia?
 2. Nowa inwestycja na zachodzie kraju ;)) Trzeba przyznać, że bardzo efektywna i pomocna
 3. Tak myślę, że w razie połączenia ze Szczyrkiem (kwestia strategiczna) wcale nie musiałoby być jakoś mega grubo. Łatwiejsze i krótsze stoki mogłyby przejąć początkujących, szkółki, maluchy etc. Do tego jakieś tory saneczkowe i inne atrakcje. Zwłaszcza, że w w rejonie Kotarza śnieg utrzymywał się zwykle bez problemu. Jakby ludzie wrócili do Brennej, to znowuż byłby impuls dla Świniorek (na których istniały zdaje się już krzesełkowe plany, ale biznesowo siadły, bo kto będzie jeździł tu dla jednej kolejki...) Dzięki tym "niegrubym" wyciągom automatycznie wskrzesiłaby się mocno podupadła, aczkolwiek spora baza noclegowa, uzupełniająca Szczyrk. Rzecz mega istotna - dojazd. Po pierwsze, dla połowy Śląska znacznie bliżej i przynajmniej pół godziny krócej niż bezpośrednio do Szczyrku. Co oczywiste, byłoby trochę odciążenia krytycznie zakorkowanych dróg przez Salmopol, czy od strony Bielska.
 4. Co do zdjęcia nr 3 - trasy w Szczyrku były w większości wytyczone i wyrąbane z 50 lat temu. Pamiętam czas, gdy jeździłem tam trasami, biegnącymi wśród lasu i polanami. Pamiętam też las pomiędzy Małym, a Dużym Skrzycznem. Las ten wyginął pod wpływem działania szkodników i wiatru, a nie na skutek funkcjonowania ośrodka narciarskiego. Zakładając, że stary Szczyrkowski padłby w stylu Brennej - góry z tego ujęcia nadal wyglądałyby podobnie... Załóżmy,że cofamy się w czasie przed inwestycje TMR. Jeżeli ktoś znał teren np. z lat osiemdziesiątych, i zrobił sobie 20 lat przerwy - to zapewne był "lekko" zdezorientowany, gdzie jest. Zmiany w krajobrazie były okrutne, gdzie jedynymi inwestycjami, związanymi z narciarstwem były poniekąd ekologiczne, drewniane płoty w poprzek stoku. Wiele działań w "nowym" Szczyrku było pewnym usankcjonowaniem sytuacji... Wykarczowano resztki po padłych drzewach, wykorzystano w 100% potencjał stoków etc. Oczywiście, jak powiedzieli "A" - to jest i "B" w postaci zbiornika, budowanej knajpy, nowej trasy omijającej golgotę itp. Niezaprzeczalnym zjawiskiem jest rozwój Szczyrku jako miejsca - noclegi, knajpy, potencjał biznesowy dla mieszkańców. Tu skok wyprzedził chyba narciarskie możliwości ośrodka A Brenna?.....
 5. Wczoraj przewinąłem się w okolicy. Mniej zorientowanym należałoby przypomnieć, że nie chodzi wyłącznie o wyrżnięcie i zrównanie dziewiczych lasów i pagórków. W Brennej dawno temu funkcjonował fajny stok, z dwoma wyciągami orczykowymi i ciekawą, zróżnicowaną trasą. Mimo, że działał dawno, to znam z autopsji Coś niecoś pozostało: Nieopodal są stoki pozostałe po Węgierskim, do niedawna funkcjonującym. A po drugiej stronie górnej stacji Kotarza: Żeby wskrzesić narciarsko Brenną, nie trzeba wywalać otwartych drzwi. Tak samo nie należy przesadzać ze straszeniem jakąś środowiskową apokalipsą. Jeżeli uda się w Brennej, to dalszy krok z narciarskim połączeniem ze Szczyrkiem robi się oczywisty. I wcale nie trzeba zdemolować ekosystemu.
 6. Kurcze, że też nie mam jakiegoś spełniacza zachcianek 😢😄
 7. Molltaler kusi odległością i 25E na gopassie ;)) Faktem jest - kluczowa jest mgławica.... Zajebiste jest to, że maj - i mega powder w opcji ;))
 8. Słabe okienko pogodowe.......... Raczej Stubai - warunki i trasy nadal na maxa - ino w ten weekend https://www.skionline.pl/pogoda/austria-tyrol-stubai-lodowiec,osrodek,179,prognoza.html :(
 9. Droga sucha,po śniegu nie nie ma śladu. Wiosna
 10. To może będzie nas na tej górze więcej
 11. Greg

  Gopass...

  Udało. Kupiłem sezonówkę SK, wszedłem w bramkę w Szczyrku i działało bez problemu.
 12. Skibus parkuje pod gondolą. Piętrowy parking za free też jest pod gondolą. Gondola startuje od 8.00. Za 2 minuty jesteś w środku i jedziesz 9 minut do góry. I jesteś tu Teraz w któreś z krzeseł i po kolejnych 6 minutach fruwasz 🙂 A A na lodowiec przyjdzie czas No chyba, że na dole mgła i chmury - to wtedy jedziesz faktycznie do góry, ale to kolejne 20 min może. Na 90% w miasteczku będą kwiatki itp. A jak macie 5 noclegów, to czemu nie jeździć w piąty dzień? Dwóch kierowców, widzę, że jesteś z południa -no problem... Oba ośrodki są warte grzechu.
 13. Pełen luksus w tym okresie. Praktycznie jeździ jeszcze cały ośrodek. Warunki powinny być max. Jak będzie bardzo ciepło, to koło południa zmięknie Giggijoch i trzeba będzie jeździć wyżej 😎 Do Soelden już się nie zjedzie na nartach, a przynajmniej do stacji gondoli - po południu trzeba wskoczyć do wagonika. Równie dobrze może być -15 i śnieżyca. Póki co nie przewidzisz Z Langerfeld było zdaje się słabo z pierwszym skibusem, tak, aby wbić na start gondoli i rozdziewiczać sztruksy... pół godziny stracone. Na atrakcje się nie nastawiaj - jak będzie lampa i jeżdżenie od 8 do 16.30 to i tak się zagotujecie, hehe Fotkę wrzuciłeś właśnie z pucharówki.
 14. Do południa jazda pierwsza klasa. W drugiej części dnia na dole było +18 stopni, u góry niewiele mniej. Przy tej temperaturze śnieg od Skrzyczeńskiej w dół schodził w oczach. Pojawiały się miejsca nie do ominięcia - z mieszaniną śniegu i kamieni. Faktycznie - uzasadniony koniec Na górze śniegu jest dość. Teoretycznie przez tydzień ma chodzić jeszcze Kopa i talerzyk. Jak będzie tak ciepło dalej - to Kopa robi się całkiem bez sensu. Paradoksalnie najłatwiejszy stok był problematyczny dla słabiej jeżdżących...Miękko i grząsko - u góry bez ostrego odpychania nie da rady. Duże Skrzyczne dziś też ostatni dzień. Praktycznie koniec sezonu dla Szczyrku. Ostatni tu, ale bardzo udany dzień na nartach 😎
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...