Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukiwany instruktor - Starszy, szczególarz, z doświadczeniem na prostych deskach i trasach nieprzygotowanych


MaraH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako ze jestem nowy, krótko o sobie Marcin, 40-ka na karku, początkujący na nartach uczę sie skrętu równoległego, który na razie idzie z dużym poślizgiem.

+ Podstawy na nartach śladowych.

Jestem z okolic Krakowa

Mam do was pierwsze pytanie, szukałem ale trudno tak precyzyjnie dobrać parametry szukania:

Chcę sie podszkolić na stoku, i chwycić możliwie najlepsze podstawy, by dalej je doskonalić. W kolejnym planie podszkolenie z techniki biegowej.

Może ktoś polecić instruktora (teren od Beskidu Niskiego do Karkonoszy) ale starszego, który:

- pamięta czasy PRL, dobrze uczy technik jazdy na prostych deskach, ale dobrze zna też jazdę na krawędziach. - dlaczego? Bo lubię takie 'klasyczne' klimaty a chce się poduczyć by jeździć lepiej nie tylko na stoku ale też na śladówkach, czyli trochę jak dawniej bez przygotowanych tras i ze starymi manewrami (telemark na razie odkładam na kolejny etap!).
- jest technicznym szczególarzem, zna detale manewrów i zwraca uwagę na szczegóły techniczne oraz przekazuje je kursantowi. Np. zachowanie każdej części ciała, obciążanie nart w rożnych fazach skrętu itp. - dlaczego? Bo irytuje mnie coś w stylu: Obciąż dolną nogę i dostaw górną bez dodatkowych informacji co do szczegółów, a na pytanie jak idzie odp. b. dobrze jak widać że średnio..

Wydaje mi się że tak naprawdę pytam o jakiegoś starego wygę narciarskiego który jeszcze się udziela edukacyjnie.. Jeśli ktoś może polecić to proszę o  kontakt!

Marcin

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2018 o 17:57, Tytus Atomicus napisał:

Ale jazda na klasycznych zjazdówkach nijak się ma do jazdy na śladówkach.

Dzięki za info! Są jednak jakieś wspólne elementy. Na wycieczce gdzie była osoba jeżdżąca wcześniej na nartach takich zwykłych i taka która miała na nogach tylko śladówki i to ze 3 razy, ta pierwsza znacznie lepiej radziła sobie na zjazdach. I o to mniej więcej chodzi by się podszkolić na stoku i mieć dobrą podstawę skrętów. Telemark jest super ale to zostawiam na kolejny krok, i ma się to przydać też na zjazdówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...