Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek T

Poznań do Zieleńca lub Czarnej Góry 4.01-6.01

Recommended Posts

Hej,

 

Chcielibyśmy z dziewczyną pojechać z Poznania do Zieleńca lub Czarnej Góry w weekend 4,5,6 stycznia 2019, i szukamy wolnych miejsc w samochodzie. Oczywiście składamy się na paliwo itd :)

Dajcie znać jeśli ktoś też jedzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By San28
   Chciałem zapytać bywalców, czy warto pojechać na trzy-cztery dni do Czarnej Góry? Wyjazd byłby na początku lutego, przed feriami w woj. dolnośląskim, żeby ograniczyć ryzyko stania w długich kolejkach. Z Radomia jest wprawdzie dość daleko i nie po drodze (zdecydowanie bliżej do Krynicy i Szczyrku) , ale po pierwsze - nigdy tam nie byłem, po drugie - jest kilka zróżnicowanych tras i nowa, szybka kanapa, po trzecie - przy okazji wybrałbym się także do Zieleńca, w którym również nigdy nie byłem.  
   Interesuje mnie, jak jest tam w lutym ze śniegiem, z przygotowaniem tras, frekwencją na stokach, gastronomią, czy można testować nowe modele nart? Chętnie skorzystam także z namiaru na fajną kwaterę (ze śniadaniem).
   A może nie warto tam jechać? Może warto dołożyć drogi i pojechać np. do Szprinderowego Młyna? Co o tym sądzicie?               
  • By krsOne
   Cześć!
   Jak w temacie - jestem z Gdańska i po zaliczonych Alpach w tym sezonie zastanawiam się do którego polskiego ośrodka lepiej się wybrać na narciarsko udany wyjazd. Nigdy nie byłem w żadnym ośrodku narciarskim w Polsce (poza Wieżycą ), toteż nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Do obu ośrodków trasa samochodem z Gdańska to 6.5-7h, oba zajmują wysokie miejsca w rankingach najlepszych ośrodków, cenowo za ski pass wychodzi podobnie. W internetach wydaje się, że jest większy hype na Szczyrk po inwestycji Słowaków z TMR. Termin wyjazdu to 1sz lub 2gi tydzień Marca, także dosyć późno. Poniżej kilka pytań, które powinny mi pomóc w wyborze. Proszę o sensowne posty 🙂
   W którym miejscu jest większa szansa na lepsze warunki śniegowe w 1szym lub 2gim tygodniu Marca? Gdzie są lepsze/ciekawsze trasy? (aspiruję do zaawansowanego narciarza, dziewczynę mam początkującą :D) Gdzie mogą być mniejsze tłumy? Czy są znaczące różnice w cenach noclegu/wyżywieniu? Która trasa samochodowa z Gdańska jest wygodniejsza/mniej zakorkowana? Czy parkingi przy wyciągach są bezpłatne? Zastanawiam się nad wypożyczeniem nart Volkl Mantra i Kendo (dla porównania przed zakupem), może ktoś polecić wypożyczalnie? Gdzie jest lepszy "klimat"?? (bardzo subiektywne :-)) Z góry dziękuję za rzeczowe posty!
   Pozdrawiam
  • By Artur M
   Witam. 
   Jeżdżę już od kilku sezonów i moje buty mimo już dorabianych wkładek "latają" mi na stopach więc mam problemy z panowaniem nad nartami, pora zmienić na coś innego, bardziej zaawansowanego.
   Jeżdżę dosyć dobrze, latałem trochę u nas, w Czechach i w alpach na trzech dolinach i następnego roku na 2 dolinach. Preferuje czerwone trasy gdzie można szybko polatać, czarną też zjadę, ale nie odczuwam wielkiej satysfakcji na ostrych stromiznach. Zasadniczym problemem z doborem butów jest szerokość mojej stopy (95mm) wzrostu mam 176cm i 78kg wagi. Większość butów ma skorupę w granicach 102-106mm (mimo dopięcia klamr na maksa stopa nie jest sztywno trzymana) Celuje z buty z flexem około 110 i wąską skorupą (może ktoś polecić jakiś model?) W sobotę chciałbym trochę poprzymierzać, polecacie jakieś sklepy w Poznaniu posiadające dość szeroką paletę butów? 
    
  • By Chrumcia
   Wczoraj znalazłam na fb taki post
    
   24 EDYCJA DZIECIĘCEGO PUCHARU ORLICY
   JEDNA Z NAJSTARSZYCH DLA DZIECI IMPREZ NARCIARSKICH W REGIONIE
   DLA KOGO?
   Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich. Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie odpowiednich umiejętności jeśli chodzi o jazdę na nartach. Od wielu lat zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych, które umożliwiają start zawodniczkom i zawodnikom praktycznie w każdym wieku:
   Smerfy: rocznik 2013 roku i młodsze;
   Skrzaty: rocznik 2011-2012;
   Krasnale: rocznik 2009-2010;
   Starsze Krasnale: rocznik 2006-2008;
   Elfy: rocznik 2003-2005;
   Open: rocznik 2002 i starsze.
   KIEDY?
   Poszczególne rundy odbywać się będą w trakcie całego sezonu 2018/2019. Pierwsza, Bożonarodzeniowa jeszcze w tym roku, kolejne już w 2019. Terminy zawodów przedstawiają się następująco:
   - 27 grudnia 2018 – edycja bożonarodzeniowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
   - 19 stycznia 2019 – I edycja Wielkopolska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
   - 2 lutego 2019 – II edycja Dolnośląska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
   - 16 lutego 2019 – III edycja Śląska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
   - 09 marca 2019 – edycja finałowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu.
   JAK SIĘ ZAPISAĆ?
   Zapisy do udziału zawodach przyjmowane są w następującej formie:
   - mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami;
   - w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku
   - w budynku „Szarotki” pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój
   - online (link do rejestracji zostanie udostępniony po starcie sezonu)
   Więcej informacji: https://www.zieleniec.pl/ski-arena/dzieciecy-puchar-orlicy/
    
   Chętnie bym pojechała na którąś edycję, ale spod Krakowa jest kawałek, zobaczymy
    
  • By tours.simon@gmail.com
   Środowy (7.02) wyjazd na narty z Poznania– Czarna Góra!!! Zrzutka na paliwo 60 zł/os. Wyjeżdżamy 5:00 z Pętli Górczyńskiej, na stoku 10-16:30 powrót do Poznania ok. 22:00 Szukam 4 osób... kto pierwszy ten lepszy! https://www.czarnagora.pl/aktualnosci-narciarskie
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...