Narty - skionline.pl
Jump to content
  • Similar Content

• By Ziemowit
      Przed 20 minutami zorientowałem się wychodząc z baru na stoku, że nie mam jednego ucha w kasku HEAD, dość podstawowym. Wróciłem się szybko, szukałem, nigdzie nie było. Zauważyłem, że te uszy są bardzo łatwo wyjmowane. Może po prostu wypadł, nie wiem. Czy mogę je gdzieś zamówić, kupić czy muszę nowy kask kupować?
    • By JC
      Cześć,
      Jestem już w Monachium, gdzie dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja targów sprzętu i mody sportowej ISPO.

• By JC
      3 Zinnen Dolomity - część pierwsza.
      3 Zinnen Dolomity dowiedziłem po raz czwarty. Ostatnio byłem tam dokładnie rok wcześniej, w grudniu 2018, kiedy to na niebie rządziło słońce. Tym razem słońce oddało miejsce śnieżnym chmurom, z których przez cały dzień padał śnieg. Na szczęście z ostatniej mojej wizyty miałem zachowany materiał filmowy, który wykorzystałem przy składaniu tego odcinka.
      3 Zinnen Dolomity, to bardzo interesujący region narciarski, który w ostatnich latach bardzo się rozwija. Każdego roku na stokach pojawiają się nowego inwestycje, dzięki którym 3 Zinnen Dolomity pretenduje do miana jednego z najlepszych ośrodków w ofercie Dolomitach.

• By arturzx
      Cześć,
      po zakupie butów pojawił się apetyt na własne narty, jakoś zacząłem sobie wmawiać (słusznie lub nie?), że jeżdzenie na przypadkowym sprzęcie z wypożyczalni hamuje rozwój. Czy takie narty jeżdżone tyle czasu i pewnie w stosunku do tego czasu rzadko serwisowane mają coś wspólnego z jazdą na własnych dobrze przeserwisowanych nartach?
      Do tej pory wybierałem krótkie narty typu 164 cm ale to chyba raczej z braku wiedzy i dlatego, że kiedyś kolega polecił bym sobie wypożyczył jakieś topowe Heady GS na których tak się umordowałem cały dzień, że pamiętam to do tej pory. Po czym spróbowałem jazdy na jego bodajże Atomicach Race SL i wbiłem sobie do głowy, że krótkie = łatwe.
      Wczoraj na małej górce wypożyczyłem sobie Fischer Progressor F18 174 i byłem zachwycony, jeździło mi się na nich najlepiej do tej pory, pewnie też nie bez znaczenia są tu nowe buty. Czy takie narty to będzie dobry wybór pod moje gabaryty czy jednak te 174 to jest za mało? Wyszukałem, że dłuższe są F19 ale czy to już nie za wysokie progi? ;-)
      1. Płeć - mężczyzna
      2. Wiek - 33
      3. Waga - 80-88 kg
      4. Wzrost - 188 cm
      5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, (0-3 dni w sezonie, ale zamierzam jeździć, w tym roku wyjeździłem więcej niz przez ostatnie 4 lata)
      6. Moje umiejętności określam na 4
      (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
      7. Moje buty to - Nordica SpeedMachine 110
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - przypadkowe z wypożyczalni
      9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim skrętem, rekreacyjną po przygotowanych stokach ale też dobrze by jakoś te narty sobie radziły w gorszych popołudniowych warunkach, chcę się rozwijać w kierunku szybszej sportowej jazdy - wiem, że pewnie to wszystko nawzajem się wyklucza dlatego raczej szukam rozsądnego kompromisu
      10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor F18 174
      11. Mój budżet na narty to około - 1500 zł
    • By szymon189
      Posiadam w domu narty HEAD C200 X-FRAME (Link do zdjęcia tutaj), na których już nie jeździłem z 4 lata (uszkodziły mi się buty z przodu - nie pamiętam modelu). Od tego czasu mało jeździłem, a gdy wyjeżdżałem to zawsze wypożyczałem narty. Będąc teraz na feriach moje dziecko nauczyło się jeździć na nartach i dziennie musiałem wypożyczać narty. Niestety nie zabrałem swoich nart. Gdy wróciłem to postanowiłem do nich dokupić same buty (przyszłościowo), a może na następną zimę zmienić narty bo obecnie sytuacja finansowa nie bardzo mi na to pozwala, a chciałbym go jeszcze kilka razy w tym roku zabrać na narty.
      Jakie buty najlepiej szukać?
      Poniżej pozostałe dane wg listy:
      1. Płeć - mężczyzna
      2. Wiek - 30
      3. Waga - 80
      4. Wzrost - 184
      5. Na nartach jeżdżę od 18 lat ( max. 7 dni w sezonie, ale od tego roku pewnie się to zwiększy)
      6. Moje umiejętności raczej 7
      7. Właśnie tutaj poszukuje butów. W wypożyczalniach nigdy nie miałem żadnego problemu z butami. Rozmiar 44.
      8. Moje HEAD C200 X-FRAME 6/163 Q35. Teraz jeździłem na feriach np. BLIZZARD X07 IQ 158 R13
      9. Preferuję styl jazdy: szybki i krótkie skręty, czasem wolniejsza jazda po całym stoku z dzieckiem. Nie jeżdżę poza trasami.
      11. Mój budżet na buty ok 200 zł. Ewentualnie gdyby ktoś zaproponował coś na przyszłość z nart to ok 600 zł.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...